To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

Zdrowie - Koksowniki

whitas - 2017-01-09, 15:28
Temat postu: Koksowniki
Nie wiem jak to skomentować.... Smog wisi nad miastem, nie da się wyjść na dłużej nie mówiąc już o jakieś formie aktywności bo momentalnie zatyka płuca. Tymczasem w Chorzowie dokładamy sobie do pieca czymś takim... Za oknem jest siwy dym, przez chwilę myślałem że mi okna tam zamarzły, nic nie widać.
Wiem zimno jest. To może trzeba założyć cieplejsze ubrania. ALE NIE TRUJMY SIĘ jeszcze bardziej....

Zdjęcia wrzuciłem na fejsa - LINK1

i na G+ LINK2

zygamar - 2017-01-09, 17:50
Temat postu: Re: Koksowniki
whitas napisał/a:
Nie wiem jak to skomentować.... Smog wisi nad miastem, nie da się wyjść na dłużej nie mówiąc już o jakieś formie aktywności bo momentalnie zatyka płuca. Tymczasem w Chorzowie dokładamy sobie do pieca czymś takim... Za oknem jest siwy dym, przez chwilę myślałem że mi okna tam zamarzły, nic nie widać.
Wiem zimno jest. To może trzeba założyć cieplejsze ubrania. ALE NIE TRUJMY SIĘ jeszcze bardziej....

Zdjęcia wrzuciłem na fejsa - LINK1

i na G+ LINK2

Byś stał na przystanku i by nie było koksowników to by psioczył że nie dali coś za coś . Widać ludziom nie dogodzisz. :?

whitas - 2017-01-09, 18:04

Wiesz co, ostatnią rzeczą o jakiej myślę stojąc na przystanku to śmierdzący koksownik od którego jedzie całe ciało i ubranie. Poza tym dzisiejsza temperatura jest znacznie wyższa niż np. ta która była w weekend i przed weekendem; tak o 10 stopni w górę poszło. I co najbardziej żałosne - z informacji z Centrum Zarządzania Kryzysowego (gdzie przełączyła mnie Straż Miejska) dowiedziałem się że to akcja adresowana dla bezdomnych :co: Pytam: Czy miasta w Europie w XXI wieku nie stać na zapewnienie bezdomnym lokum ? Noclegownie, dzienne ośrodki pomocy społecznej ? Nie da rady ? Wystarczy ich upodlić do końca i zafundować.... koksownik.

Żałosne.

A odpowiadając w Twoim stylu..."byś dostał białym gryzącym dymem po oknach i czuł jego smród w całym mieszkaniu przez kilka godzin to byś inaczej gadał"

Kama - 2017-01-09, 20:37

Albo nie wszyscy mają świadomość jak wygląda rzeczywistość, albo nie dowierzają..
A jest tra gi cznie :nie:

tooreck - 2017-01-10, 00:23

a tak wyglądało osiedle tysiąclecia i okolice z parkingu AKSu dzisiaj o 8.30 rano, w mieszkaniu śmierdzi, w samochodzie śmierdzi a jedyne na co stać władze to apele żeby poruszać się komunikacją miejską...

whitas - 2017-01-10, 00:41

Władze miasta potrafią jeszcze dorzucić do pieca koksownikami. Dla mnie to jest patologia. Jest godzina 0:30 i właśnie podjechała ekipa samochodem i uzupełnia na nowo koksowniki, tak na zdrowy sen, nową porcją rakotwórczego gówna... Tylko tych bezdomnych jakoś nie widać dla których to niby się pali. Chory kraj.
Co zrobisz jak minister zdrowia (sic!) mówi że zanieczyszczenie powietrza jest "teoretyczne" a ludzie są winni sami sobie że palą tytoń.

prezes - 2017-01-10, 20:59

Trzy koksowniki na krzyż to nie problem.
Mniej szkodzą niż jeden piec ogrzewany butelkami plastikowymi.

nitka45 - 2017-02-11, 19:30

zatruwamy siebie nawzajem, ale nie każdy zrozumie