Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsca kultowe, antymiejsca
Autor Wiadomość
nautika 
Mieszkaniec

Imię: Ewa
Wysłany: 2014-05-23, 14:16   

Normalnie można.
Czy każdy z Was zna wszystkie miejsca w Chorzowie?

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2014-05-23, 15:03   

Tylko ,ze to tak ajkby nie wiedzieć że w Warszawie jest Pałac Kultury ......

nautika 
Mieszkaniec

Wysłany: 2014-05-23, 20:36   

Pałac Kultury jest symbolem Stolicy. Park Reden raczej symbolem Chorzowa nie jest.
Setki znajdziesz osób które nie wiedzą co to Plac Osiedlowy, Skróty, Pętla, kaj jest Blaszok itp. Jeśli ktoś całe lata mieszka w jednej dzielnicy nie koniecznie musi znać miejsca w każdej innej. Założę się, że jest wiele takich miejsc których byś w mojej dzielnicy nie znał.

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2014-05-23, 21:49   

W tej konkurencji raczej masz slabe szanse :P

padre321 
Mieszkaniec

Imię: Michał
Wysłany: 2014-05-24, 06:13   

Hajduk napisał/a:
Kama napisał/a:
U Gabora..

Ktoś zapamiętał starą nazwę,a rybki owszem :okok: za dychę niezła paczka była.

Jo tysz,pamietom, a mom dopiero 40.....
A tak na marginesie, czekało się w "Banderozie", aż ktoś "zamacho" za zielonego płota....

A może do rankingu dodać garmażernia na rogu St. Batorego i Wrocławskiej ;( , albo lody u Kowalczyka na St. Batorego :( ( nawet już domu nie ma )...

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2014-05-24, 07:07   

nautika napisał/a:
Pałac Kultury jest symbolem Stolicy. Park Reden raczej symbolem Chorzowa nie jest.
Setki znajdziesz osób które nie wiedzą co to Plac Osiedlowy, Skróty, Pętla, kaj jest Blaszok itp. Jeśli ktoś całe lata mieszka w jednej dzielnicy nie koniecznie musi znać miejsca w każdej innej. Założę się, że jest wiele takich miejsc których byś w mojej dzielnicy nie znał.

Zaroski poleku,Redenberg jest tak stary Królewsko huta,no może prawie.A to coś wymienioła ani wyrazu historycznego nie mo a i do najfajniejszych kultowych miejsc tyż niy noleży.
Proszę mi nie porównywać jakiegoś blaszoka abo placu osiedlowego do Redenbergu. :>

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

nautika 
Mieszkaniec

Wysłany: 2014-05-24, 15:21   

Tak pewnie lepiej się chwalić swoją znajomością Chorzowa, niż się cieszyć, że młodzi ludzie poznają nowe miejsca w Chorzowie i chcą tu spędzać czas,a nie w Londynie :P

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2014-05-24, 15:35   

Myślisz że jakbych boł o wiela młodszy i sprawniejszy to niy wolołbych za funty tam robić i chwolić sie znajomościom Londynu? Np. nowym miejscem Tower.
A tak pozostoł mi Śląsk i jego centrum Chorzów. :wink:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

nautika 
Mieszkaniec

Wysłany: 2014-05-24, 20:37   

Widzisz a ja nie. Wolałabym Chorzów. Jak gdziekolwiek wyjeżdżam to wraca z olbrzymią ulgą.
A dalej jeśli chodzi o Park Redena, to moja mama, która jest w Twoim wieku była tam raz w życiu na zawodach z ratownictwa w liceum. Więc może i ja mogłam o nie nie wiedzieć, jeśli nasze wspólne drogi zmierzały całe życie w inne rejony miasta.

salamandra 
Imprezowicz

Imię: Basia
Wysłany: 2014-05-24, 20:52   

Jakieś 27 lat temu, kiedy mój starszy syn jeździł jeszcze wózkiem głębokim a ja byłam na urlopie macierzyńskim a potem wychowawczym chodziłam z nim zimą na długie spacery. Ale to takie że robiłam z wózkiem do 15-18 km po Chorzowie (w 3-4 godz.). On to też chyba lubił, bo jak tylko się zatrzymywałam to się budził i marudził, a jak szłam to spał, musiałam więc cały czas iść.
Tak się starałam aby codziennie robić inną trasę i w miarę możliwości nie powtarzać się.

I w tym czasie poznałam bardzo dokładnie wszystkie dzielnice Chorzowa i niektóre dość dziwne miejsca, bo zresztą zdecydowanie nie lubię chodzić czy jeździć w to samo miejsce, lubię poznawać ciągle coś nowego.
Wcześniej sobie te spacery planowałam z planem Chorzowa i sąsiednich miast, bo tam się też zapędzałam.

Odpowiedz do tematu