Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
HENRYK WIECZOREK przewodniczący Rady Miasta Chorzów
Autor Wiadomość
Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-03-25, 16:57   HENRYK WIECZOREK przewodniczący Rady Miasta Chorzów

HENRYK WIECZOREK
przewodniczący Rady Miasta Chorzów:

Pięć lat temu Rada Miasta zdecydowała o realizacji „Programu bezpieczeństwa dla miasta Chorzowa”. Jest to program długofalowy, który generalnie ma na celu reagowanie na przestępstwa oraz prewencję. Co roku wyznaczamy kolejne zadania do realizacji, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa, m.in. w miejscach publicznych. Osobiście szczególną uwagę zwracam na poprawę bezpieczeństwa na drogach. W tym roku przykładowo przebudowywane jest skrzyżowanie w Chorzowie Batorym. Inną sprawą, która szczególnie mnie cieszy, jest zgoda i jednomyślność radnych w kwestiach budowy nowych obiektów sportowych i modernizacji istniejących. To jest bardzo ważne i to z kilku względów. Przede wszystkim chorzowianie, szczególnie młodzi, mają większy dostęp do tych obiektów, a tym samym mogą bezpiecznie, z pożytkiem dla zdrowia i kondycji, spędzać wolny czas. Mobilizują tym samym i rodziców, i swoich kolegów do prowadzenia aktywnego trybu życia. Wart podkreślenia jest fakt, iż w październiku Rada Miasta podjęła, z czego mam osobistą satysfakcję, program wsparcia sportu kwalifikowanego, który pozwoli na pomoc finansową klubom sportowym. Wsparcie dla rozwoju sportu, turystyki, rekreacji, ale także kultury, wpływa na poprawę bezpieczeństwa. Martwi mnie zbyt duża liczba przestępstw dokonywanych przez młodocianych. Tutaj widzę rolę jaką mają do odegrania nauczyciele i rodzice. Martwi mnie także zbyt małe zainteresowanie chorzowian spotkaniami, które odbywają się w poszczególnych dzielnicach miasta w ramach wspomnianego programu „Bezpieczne miasto”.
W spotkaniach tych uczestniczą przedstawiciele instytucji bezpośrednio odpowiedzialnych za
bezpieczeństwo i porządek w dzielnicach, a tych ludzi musimy mobilizować do efektywniejszych działań. Mam tu na względzie przede wszystkim policję, której z budżetu miasta przeznaczamy pieniądze, a nie zawsze reakcje policji są takie jakich oczekują mieszkańcy. Jest to wprawdzie problem ogólnopolski. Jednak uważam, że na poziomie lokalnym, zarówno władze samorządowe, jak i mieszkańcy, muszą się aktywniej włączyć, w „rozliczanie” pracy policjantów. Jeżeli trzeba to krytykujmy, ale jeżeli się należy – to podziękujmy, wspierajmy, nagradzajmy. To naprawdę mobilizuje.

luidor0 
Mieszkaniec

Imię: Heniek
Wysłany: 2007-11-25, 19:29   

Ewa napisał/a:
Wart podkreślenia jest fakt, iż w październiku Rada Miasta podjęła, z czego mam osobistą satysfakcję, program wsparcia sportu kwalifikowanego, który pozwoli na pomoc finansową klubom sportowym.

He, he
He, he
He, he, he :rotfl:

milka 
Mieszkaniec

Imię: Jola
Wysłany: 2007-11-26, 20:13   Re: HENRYK WIECZOREK przewodniczący Rady Miasta Chorzów

:co: A jak ma wyglądać to rozliczanie :co: Może wspólne patrole :sciana: . Słyszałam takie zdanie: " Jako mieszkańcy dzielnicy to wiecie kto kradnie , kto rozrabia. Musicie sami pilnować to będzie bezpieczniej... policja nie ma ludzi...." :glupek:

luidor0 
Mieszkaniec

Imię: Heniek
Wysłany: 2007-11-26, 22:28   

milka napisał/a:
Jako mieszkańcy dzielnicy to wiecie kto kradnie , kto rozrabia. Musicie sami pilnować to będzie bezpieczniej... policja nie ma ludzi...."

A tym co są, dać po "suszarce" i niech się czają po krzakach i za kioskami.
Około roku temu byłem w warsztacie samochodowym na rogu Bocznej i Żołnierzy września. do apteki obok podjechała Pani samochodem marki Espero. Kiedy była w aptece, do samochodu podbiegło trzech "łysych" i zaczęli kombinować przy zamku. Zobaczyłem, że za kolekturą "Lotto" stoją "stróże prawa", przebiegłem jezdnię najkrótszą drogą aby zwrócić ich uwagę na te manipulacje i.......zainkasowałem mandat w wysokości 50 zł za przekroczenie jezdni w niedozwolonym miejscu :rotfl:
Teraz nawet jakby obrabiali samochód przewodniczącego Rady, czy Prezydenta Miasta nie kiwnąłbym palcem. :?

Wenus 
Mieszkaniec
Wenus

Imię: Jagna
Wysłany: 2014-08-24, 15:10   

"Szanowny" Panie Wieczorek ja natomiast uważam, że na poziomie lokalnym, mieszkańcy muszą się aktywniej włączyć w „rozliczanie” pracy nie policjantów, ale takich "uczciwych samorządowców" jak Pan. Mam nadzieję, że Pana osoba zostanie skutecznie zweryfikowana w nadchodzących wyborach samorządowych.

Chorzowianie! - tu idzie o waszą przyszłość, więc 16 listopada 2014r. ruszcie dupy, idźcie do urn i rozliczcie starą gwardię z jej "zacnych uczynków". Chorzów jest przeszło 100.000 miastem, a od blisko 25 lat dajecie się rządzić wciąż tej samej klice złożonej z 500 osób.

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2014-08-24, 15:25   

widzę, że zaczyna się kampania :)

czas chyba założyć aktualną ambonę wyborczą ;)

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2014-08-24, 21:08   

To niecałe 3 miesiące, więc po wakacjach zapewne ruszy kampania, na początku pewnie w internecie. Post Wenus sugeruje, że będzie tej jesieni na pewno gorąco.

Wenus 
Mieszkaniec
Wenus

Wysłany: 2014-08-30, 17:11   

Kampania faktycznie już się zaczyna, ale akurat mój wpis zainicjowany został nie kampanią, lecz osobistymi doświadczeniami z tym Panem i jego uczciwością. Wybory prawdopodobnie zakończą się jak zwykle....pozostaje więc jedynie przytoczyć słowa księdza Lemańskiego "ta klika musi po prostu wymrzeć", a to może potrwać jeszcze kolejne 20 lat, dlatego tak ważne jest by młodzi Chorzowianie wreszcie się obudzili i wykazali trochę więcej charyzmy w tworzeniu własnej przyszłości. :)

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2014-08-30, 17:21   

Oczywiście można tak pisać ,żeby nic nie napisać ale opluć bez konsekwencji , bo w internecie człowiek czuje się anonimowym ( choć do końca tak nie jest ).
Jagna :brawo: się rozpisałaś szkoda,że tylko w jednym temacie !

Wenus 
Mieszkaniec
Wenus

Wysłany: 2014-08-30, 17:30   

Widzisz, nie jest do końca jak piszesz, niestety są tacy, którzy plują człowiekowi w twarz w realu i też nie ponoszą za to żadnych konsekwencji. Na forum jestem od niedawna, ale zapewniam, że jeśli znajdę na nim tematy, które mnie bolą lub interesują, będę je komentować :lol:

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2014-08-30, 18:32   

trochę trudno Ci będzie znaleźć te "bolące lub interesujące" tematy nie przeglądając forum, za to odkopując jeden sprzed 7 lat...

a co do słów o biskupach, to zachowujesz się jak ci hierarchowie kościelni, którzy zdają się nie zauważać tej subtelnej różnicy, że to nie ks. Lemański powiedział, tylko ks. Lemański przytoczył słowa innego biskupa, no ale cóż... pokolenie słuchających (i czytających) bez zrozumienia pewnie też musi wymrzeć ;)

Wenus 
Mieszkaniec
Wenus

Wysłany: 2014-08-31, 08:29   

Nie będę z Wami dłużej prowadzić tej dyskusji, którą zamieniliście w prymitywną pyskówkę.

W kwestii zaś umiejętności czytania ze zrozumieniem, to proponuję jeszcze raz dokładnie, sylaba po sylabie przeczytać mój wpis, to może go zrozumiesz - bo ja tam nie widzę sformułowania "ksiądz Lemański powiedział" :) Żegnam i życzę miłego dnia.

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2014-08-31, 09:49   

No nie, użyłaś sformuowania " przytoczyć słowa księdza Lemańskiego" wychodzi na to samo. Ale szkoda ,że nie miałaś ochoty rozpisać się także w innych wątkach.
Ale jak mawia klasyk- no i gitara!

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2014-08-31, 10:12   

Wenus napisał/a:
Nie będę z Wami dłużej prowadzić tej dyskusji

jakoś mnie to nie dziwi :)
Wenus napisał/a:
którą zamieniliście w prymitywną pyskówkę.

a jednak problemy z czytaniem...
Wenus napisał/a:
Żegnam i życzę miłego dnia.

przyszłaś do nas, "naplułaś nam na dywan" i wychodzisz... chyba nie będę tęsknić, żegnam i polecam forum onetu - tam można bezkarnie, anonimowo obrażać innych, pouczać i "robić za gwiazdę" :)

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2014-08-31, 11:13   

Wenus wyłoniła się z piany... :rotfl:

Odpowiedz do tematu