Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorzów przyjmie syryjskich chrześcijan
Autor Wiadomość
Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2015-11-15, 20:57   

Nie wiem co pisał Dz – pytanie powinno się kierować do prezydenta, ale według mojej wiedzy nie mamy woli przyjmowania kolejnych emigrantów. Przy okazji zapytam prezydenta Kotalę, czy zmienił zdanie w tym zakresie. A jeśli tak, to czy postawił warunek, by była to rodzina chrześcijan i w jakim stopniu wojewoda pokrywa koszty utrzymania tej rodziny (bo z tymi dwoma rodzinami, które już u nas mieszkają to by się robiło kilkanaście osób).

whitas 
Mieszkaniec
CONSULTAS

Imię: Tomek
Wysłany: 2015-11-16, 00:52   

Jacek napisał/a:
Nie wiem co pisał Dz – pytanie powinno się kierować do prezydenta, ale według mojej wiedzy nie mamy woli przyjmowania kolejnych emigrantów. Przy okazji zapytam prezydenta Kotalę, czy zmienił zdanie w tym zakresie. A jeśli tak, to czy postawił warunek, by była to rodzina chrześcijan i w jakim stopniu wojewoda pokrywa koszty utrzymania tej rodziny (bo z tymi dwoma rodzinami, które już u nas mieszkają to by się robiło kilkanaście osób).

Jeszcze jedno pytanie. Jak weryfikowane jest to, że:

1. jest to rodzina...; a nie jakiś związek okolicznościowy
2. ...chrześcijan

dla mnie to sytuacja zero/jedynkowa. Albo bierzemy ich do siebie i bierzemy na klatę ryzyko albo mówimy NIE. Udawanie, że coś badamy, sprawdzamy weryfikujemy... proszę Was...

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2015-11-16, 06:56   

Poczytaj temat od początku, bo nie chce mi się po raz setny tłumaczyć…

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2015-11-17, 15:44   

Jacku chodzi mi o ten artykuł z 9 listopada.

Cytat:
Gminy województwa śląskiego wypowiedziały się w sprawie możliwości przyjęcia u siebie uchodźców. Deklaracje nie były wiążące, jednak wniosek może być jeden: samorządy ich nie chcą. Zgodziły się łącznie na przyjęcie tylko 32 osób. SONDA Czy powinniśmy przyjąć uchodźców? Tak Nie Nie mam zdania We wrześniu Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się do wszystkich województw o udzielenie informacji na temat potencjalnej liczby uchodźców, którą mogą przyjąć samorządy. Urząd Wojewódzki w Katowicach zwrócił się z tym samym pytaniem do każdej gminy woj. śląskiego. Odpowiedzi przyszły do 30 października. Odpowiedziały 164 gminy (na 167 gmin naszego województwa). Tychy, Zabrze oraz gmina Ujsoły nie wysłały odpowiedzi do Urzędu Wojewódzkiego. reklama Z kolei 8 samorządów woj. śląskiego zadeklarowało przyjęcie uchodźców. < Z KATEGORII WIADOMOŚCI Ksiądz z Wojnowic wykorzystywał seksualnie nastolatkę Debata DZ: Prezydenci zabierają się za metropolię. Będzie już w 2017 roku? [WIDEO] br>W sumie gminy woj. śląskiego zadeklarowały, że są gotowe do przyjęcia ok. 32 osób. Nie znaczy to jednak, że właśnie taka liczba imigrantów pojawi się na Śląsku. - Ta liczba nie świadczy o tym, że woj. śląskie jest przygotowane do przyjęcia dokładnie 32 osób, którym zostanie nadany status uchodźcy. Dane te mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie są deklaracją wiążącą jednostki samorządu terytorialnego - wyjaśnia Ksymena Szymczuk-Zawada z biura prasowego wojewody.

TUTAJ UCHODŹCY SĄ MILE WIDZIANI: Chorzów - 1 rodzina (5 osób),
Czerwionka-Leszczyny - 2 rodziny (6 osób, w tym 2 dzieci),
Dąbrowa Górnicza - 1 rodzina (4 osoby, w tym 2 dzieci),
Gierałtowice - 1 rodzina (3 osoby, w tym 1 dziecko),
Jastrzębie-Zdrój - 1 rodzina (5 osób, w tym 3 dzieci),
Lyski - 1 rodzina (4 osoby),
Mikołów - 1 rodzina (5 osób, w tym 3 dzieci),
Racibórz - 1 rodzina.

źródło

I dziwi mnie,że przewodniczący RM nic o tym nie wie.

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2015-11-17, 16:53   

Pomimo, że staram się często rozmawiać z prezydentem Kotalą, to nie mówi mi o wszystkim (nie ma takiego obowiązku, ja jedynie organizuję prace Rady Miasta). Wczoraj też nie udało mi się porozmawiać z prezydentem, więc pytałem jego zastępców – to prawdopodobnie odpowiedź na ankietę wojewody, które gminy ilu uchodźców mogą przyjąć. Jeśli to nie kaczka dziennikarska, to decyzja została podjęta przez prezydenta i nie dotyczy to tych dwu rodzin, które już u nas mieszkają. Ale pytanie trzeba postawić prezydentowi.

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2015-11-17, 19:31   

Dobrze ale moje pytanie brzmiało inaczej. Jak w swietle tego co się stało do pomysłu przyjęcia następnych uchodźców odnoszą się forumowi radni.

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2015-11-17, 21:43   

Ja bym chciał, by w pierwszej kolejności zrealizować do końca Uchwałę RM o przyjęciu syryjskich chrześcijan. Potem możemy dyskutować, co dalej, na co nas stać itd. Nie znam szczegółów tej decyzji prezydenta – jestem za tym, by w pierwszej kolejności pomagać chrześcijanom, jeśli mielibyśmy przyjąć muzułmanów, to BARDZO DOKŁADNIE musieliby być sprawdzeni przez służby – tylko czy nasze służby są w stanie to zrobić? I ostatnia sprawa – często widzimy obrazy imigrantów, którzy nie chcą schronienia – chcą dostać się do bogatych państw zachodniej Europy i domagają się wysokiego socjalu – czy jeśli trafi do nas taka rodzina, to będzie chciała tu zostać?

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-11-17, 22:24   

jak nie będą chcieli to już ich sprawa..

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2015-11-18, 07:28   

Jacek napisał/a:
jestem za tym, by w pierwszej kolejności pomagać chrześcijanom, jeśli mielibyśmy przyjąć muzułmanów, to BARDZO DOKŁADNIE musieliby być sprawdzeni przez służby – tylko czy nasze służby są w stanie to zrobić?

A ja myślę ,że w obecnej sytuacji sprawdzeni powinni być wszyscy , bez względu na wyznanie.

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2015-11-18, 10:43   

Wszystkich w Polsce nie pomieścisz, a z relacji w mediach wynika, że chrześcijanie mają najgorzej zarówno w Syrii (gdzie obcina im się głowy) jak i po dotarciu do obozów dla uchodźców, gdzie są przez muzułmanów traktowani jako osoby gorszej kategorii, napadani, zabrania im się praktyk religijnych itp. Pomagajmy więc w miarę naszych możliwości tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują, a jednocześnie tym, którzy są nam bliżsi kulturowo.

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2015-11-18, 11:00   

egon napisał/a:
A ja myślę ,że w obecnej sytuacji sprawdzeni powinni być wszyscy , bez względu na wyznanie.

Chodzi o sprawdzenie Jacku a nie o sprowadzenie :>
No chyba, że Egon zmieni zdanie :lol:

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2015-11-18, 13:17   

Kama napisał/a:
egon napisał/a:

Chodzi o sprawdzenie Jacku a nie o sprowadzenie :>
No chyba, że Egon zmieni zdanie :lol:

Dobrze to ujęłaś chodzi o prześwietlenie , sprawdzenie i kontrolę na miejscu !

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2015-11-18, 14:08   

Fakt, chyba sobie muszę wzrok SPRAWDZIĆ, a potem okulary SPROWADZIĆ ;-)

Odpowiedz do tematu