Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pożar na Powstańców
Autor Wiadomość
xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-11-28, 21:08   Pożar na Powstańców

Dziś ok 15 wybuchł pożar w jednym z mieszkań na ul.Powstańców 4b.
Na miejsce zdarzenia przyjechały cztery jednostki straży pożarnej i dwie karetki pogotowia. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, dzięki błyskawicznej reakcji sąsiadów, pracowników naprawiających dach i strażaków.

W chwili pożaru, w mieszkaniu znajdował się chłopak, ok 11 lat i jego pies, których udało się uratować.

Zajęliśmy się rodziną w pierwszych momentach po pożarze, jednak będą potrzebować większej pomocy, bo całkowitemu zniszczeniu uległa kuchnia i jeden z pokoi. Na tą chwilę "miasto" oferuje im lokal tymczasowy do momentu, aż mieszkanie będzie nadawało się do ponownego zamieszkania.
Jak dowiem się szczegółów to postaram się zamieścić tu informacje w jaki sposób można pomóc.

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2015-11-29, 11:30   

Stałam wczoraj na światłach przy straży jak wyjeżdżali do akcji...
Pożar domu straszna rzecz...przerabiałam...
Daj znać co i jak,może damy radę jakoś pomóc.

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-11-29, 15:59   

Na tą chwilę cała rodzina trafiła do Ośrodka Wsparcia Rodziny, gdzie mogą liczyć na ciepły kąt i wyżywienie. Od Jutra chłopaki wracają do szkoły, ale na razie nie mogą wejść do mieszkania dopóki policja nie zakończy wszystkich działań, więc nie wiedzą czy ocalały książki. Udało nam się tylko uratować plecaki, w których mieli zeszyty.
Jeszcze wczoraj zaraz po pożarze była u nas pani z ADM żeby poinstruować co mają robić dalej. Jutro dowiemy się czy dostaną na razie jakieś mieszkanie zastępcze.
Jesteśmy w kontakcie z Chrześcijańską Społecznością w Katowicach, która też chce pomóc w zbiórce potrzebnych rzeczy.

Na tą chwilę mogę tylko podać orientacyjne dane,żeby każdy mógł przemyśleć czy nie ma rzeczy w tych rozmiarach, które chciałby oddać.
1. Syn 10 lat, rozmiar buta 33, ok 150cm wzrostu, 3 klasa podstawowa
2. Syn 11 lat, rozmiar buta 35/36, ok 155cm wzrostu, 5 klasa podstawowa
3. Mama, 164cm wzrostu, rozmiar buta 38
4. Tata,168 cm wzrostu, rozmiar buta 38

Oczywiście w mieszkaniu wszystko jest albo zwęglone albo tak przesiąknięte dymem, że nadaje się do wyrzucenia. Na tą chwilę potrzeba rzeczy do codzinnego funkcjonowania, w dalszym etapie będą potrzebne jakieś meble, materace itp, ale to dopiero po remoncie.

Zobaczymy co się jutro dowiedzą w ADM. Jak będę miał więcej info to dam znać. Jeżeli ktoś chce przekazać jakieś rzeczy, to proszę o kontakt na PW.

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-11-29, 20:49   

Poprawka.. Rozmiar buta ojca to 42. Niestety nie mogłem już edytować.

hudy 
Mieszkaniec

Imię: Arek
Wysłany: 2015-11-29, 21:19   

Dziś rodzina otrzymała doraźną pomoc - podstawowe artykuły codziennego użytku. Na dniach będzie wiadomo jakich rzeczy jeszcze potrzeba. Na razie w centrum pomocy mają dach nad głową i wyżywienie.

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-03, 20:44   

Rozmawiałem dziś z Panią Anią na temat ich aktualnej sytuacji. Niestety nie wygląda to tak różowo jak słyszeliśmy to w dzień pożaru..
W poniedziałek na miejscu zdarzenia był biegły z policji, który zrobił oględziny. Ze strony ADM/PGM zdaje się, że do dziś nikt się nie pofatygował. Zapytałem jak sprawa tymczasowego mieszkania, o którym była mowa w Sobotę.. Niestety ale pozostaje albo aktualne lokum w ośrodku albo pokój w hotelu studenckim na Powstańców.

W ADM oczywiście standardowa odpowiedź - "...proszę się pytać..." - taką odpowiedź to słyszałem jak czekałem na wymianę okien, miałem cień nadziei, że rodzina po pożarze usłyszy przynajmniej jakąś bardziej rozbudowaną odpowiedź...

W UM niestety nie lepiej.. Od drzwi, do drzwi, od klamki do klamki, czekając na audiencję niestety nie udało się uzyskać żadnej pomocy.

Szczerze powiem nie wiem jak przebić się przez mur urzędniczy, ale liczyłem na bardziej przychylną reakcję na tragedię. Jeżeli ktoś może pomóc w znalezieniu jakiegoś lokum na kilka miesięcy, lub przynajmniej na to żeby remont mieszkania ruszył to byłbym wdzięczny, oni tym bardziej..

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2015-12-03, 20:55   

Chciałem zażartować , że niech próbują jako uchodźcy to powinni mieć lżej . Ale to niestosowne w przypadku tragedii . Cóż miasto podobno przychylne mieszkańcom . Akcja zamelduj się w Chorzowie w pełnej okazałości.

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-03, 21:44   

Ci już zameldowani są, więc wskaźniki się nie zmienią...

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-12, 18:18   

Z najnowszych wieści, nasi pogożelcy dostali dziś mieszkanie zastępcze, małe, ale podobno ładne więc powoli zaczną się określać co potrzebują. Na tą chwilę potrzebują parę dni żeby się tam ulokować. Po weekendzie powinienem mieć szczegóły co potrzeba.

Bardzo dziękuję w imieniu rodziny za taki odzew. Dostajemy sygnały o pomocy z różnych stron i jak na razie trochę nam brakuje czasu żeby to ogarnąć.

Jeżeli ktoś ma spodnie do oddania na mężczyznę 168cm ok 90cm w pasie to proszę o info...

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-20, 00:02   

Jeszcze info odnośnie pozostałych mieszkańców kamienicy..
Głównym problemem jedynych mieszkańców, którzy pozostali w budynku jest aktualnie brak gazu. Odcięcie w trakcie akcji gaśniczej zajęło kilka minut, niestety teraz nikt nie jest w stanie znaleźć zaworu, który został zakręcony... Trzeci tydzień minął a tu gazu nie ma... Gratulujemy zarządcy ekspresowych działań. Miło by było dać ludziom możliwość ugotowania czegokolwiek oprócz wody na herbatę przed świętami.

Oczywiście z obietnic remontu mieszkań na razie nici... Nie widać nic na horyzoncie.

Rodzina z nad spalonego mieszkania dalej koczuje w hotelu, bez perspektywy wyjścia z tej sytuacji. UM na razie nie ma mieszkania zastępczego. Na remont nie ma co prędko liczyć, bo oczywiście ubezpieczyciel jeszcze się nie pojawił..
W mieszkaniu cały czas śmierdzi spalonymi tworzywami sztucznymi więc nie da się w tym wytrzymać dłużej jak kilka godzin.

Wszyscy mają czas.. Przykre. Dużo obietnic zaraz po pożarze, ale niestety mało działań ze strony miasta. Cóż, do wyborów daleko..

"Korbom" jak zwykle dziękujemy za pomoc... Jutro przekazujemy dary dla rodziny. Wszystko się przyda.

Odpowiedz do tematu