Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
małpi gaj w Chorzowie Batorym
Autor Wiadomość
wt85 
Mieszkaniec

Imię: Nika
Wysłany: 2016-05-12, 14:37   małpi gaj w Chorzowie Batorym

witam serdecznie,
nie wiem czy był taki temat coś mi się kiedyś obiło, ale nie potrafię znaleźć, jak co to proszę przenieść posta...

chętnie zaprosiłabym panów i panie z Urzędu Miasta oraz radnych na wspaniałą zabawę na małpim gaju, oczywiście w ich wspaniałych garniturach - nie no żartuje ale np. w starych (ważna sprawa) adidasach i w spodniach roboczych. Co mogą państwo za to otrzymać - napewno 100% kąpiel, wygląd ala górnik, spodnie do prania. Adidasy napewno do czyszczenia a po miesiącu do wyrzucenia.

sorki za sarkazm ale naprawdę kurzy się z tego żwiru że masakra, naprawdę czy nie ma pomysłu na ten kamienisty problem... Co rozmawiam z osobami to wszyscy ogólnie narzekają.
Małpi gaj to naprawde świetne miejsce dla dziecka by się wyszalał, nawet ławek starcza i nie ma żadnego problemu ale ten żwirek to masakra. Ja wiem 500 zł plus no to można wydawać na nowe adidasy albo inne rzeczy...

a jak to wygląda z wymianą tego żwirku, bo przecież w piaskownicach trzeba wymieniać, ciekawe co na to by sanepid powiedział ehhhh

nautika 
Mieszkaniec

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-05-13, 12:03   

Żwir ten niezgodny jest z normą PN-EN 1177/76 i należy go wymienić.
Dwa lata temu walka o wymianę żwiry na placu zabaw przy Omańkowskiej zajęła mi jakieś pół roku.
Życzę, więc powiedzenia i współczuję, bo ten żwir to po prostu jedno wielkie nieporozumienie i na prawdę wbrew pozorom spory problem.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2016-05-18, 19:35   

Żwir nie jest może idealny, ale bez przesady - da się z tym żyć! ;)

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol
Wysłany: 2016-05-19, 06:04   

Nie jak ma się brzdąca, któremu co najmniej raz dziennie trzeba zmieniać ubranie, bo się utytłał "w żwirze" ;)

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2016-05-19, 08:41   

Powiem (napiszę) tak – po ostatniej „walce” ze żwirem sugerowałem, by przy kolejnych inwestycjach używać piasku – Wydział Usług Komunalnych odpowiedział, że na piasek też są skargi, bo się do butów wsypuje itd. Nie wiem czemu znowu poszli w żwirek. A co do przebierania dzieci – mnie jak byłem mały to z 4 razy na dzień trzeba było przebierać, bo najlepsza zabawa była „w ciaplycie” a rura wodociągowa pękała na mojej ulicy z 5 razy w miesiącu. Zmaraszone dzieci to szczęśliwe dzieci ;-)
A tak na poważnie – jeśli WIĘKSZOŚĆ rodziców ma podobne odczucia co Ty, to można powalczyć o wymianę. Pierwsza sprawa – złóżcie pismo z zapytaniem, czy żwirek spełnia wymogi normy. I podajcie (może być na PW) bliższe informacje, o które miejsce chodzi itd. – ja jestem z drugiej strony miasta i Hajduk tak dobrze nie znam.

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol
  Wysłany: 2016-05-19, 09:15   

Ja odwiedzam ostatnio z Brzdącem kilka miejsc do zabaw, i tak odpowiednio:
Park Róż - plac zabaw (cały w piasku) i chyba nikt nie narzeka (zwłaszcza dzieci ze żłobka/przedszkola), a to jest pod nadzorem WUK ;)
Różanka - Mini plac (trawa i piasek) to chyba w gestii ChSM
Różanka - Plac zabaw (polimer, a piasek tylko w piaskownicy) to chyba w gestii ChSM
Różanka - Plac zabaw (trawa) to chyba WUK
Park Hutników - Plac zabaw (polimer, a piasek tylko w piaskownicy) to chyba WUK
Omańkowskiej - Plac zabaw (piasek, polimer i trawa) to pewnie WUK ;)
os. Irys - Plac zabaw [x2] (piasek) to pewnie ChSM
Amelung - Plac zabaw (piasek i trawa) to chyba WUK

Także najważniejszy jest dobrze przemyślany projekt zagospodarowania... nie wiem, gdzie ten żwirek sypią... bo chyba nie na cały plac (nie wiem, nie widziałem małpiego gaju w Batorym, pamiętam tylko jak raz przeszedłem przez plac na Omańkowskiej i się później dziwiłem czemu moje buty mają taki dziwny kolor... aż przeczytałem co nautika napisała i już wiedziałem), ale kombinacja polimer, piasek i trawa jest moim zdaniem najlepsza. Piasek w piaskownicy i przy zjeżdżalniach, polimer przy huśtawkach, karuzelach i wszelakich pajączkach, a trawa wszędzie w koło :) gdzie nie ma sprzętu/urządzeń do zabawy.

wt85 
Mieszkaniec

Imię: Nika
Wysłany: 2016-05-19, 10:32   

Ta inwestycja to już stara jest - obok kompleksu sportowego "Hajduki" - całe miejsce super, teraz jeszcze zrobili super ścieżki z asfaltu, dzieci mają mnóstwo frajdy (rolki, deskorolki), tylko ten żwirek. Ehhh nie wydaje mi się żeby był wymieniany, ostatnio rozmawiałam z pewną panią - babcią która mówiła że ten żwirek to już chyba z 15 lat ma... będę musiała się zastanowić czy nie wkroczyć do akcji i napisać pismo o zmianę tego... Nawet na tym placu jest wydzielone miejsce dla maluszków, piaskownica itd itd.

Ja rozumiem, że dziecko po piaskownicy trzeba myć itd itd ale tam to przechodzi troszkę ludzkie pojęcie...

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2018-03-30, 07:12   

Ludzie, puknijcie się w głowę... Problem czy żwirek czy piasek?!?! Czy naprawdę nie ma większych problemów w Chorzowie? Jeżeli nie, to poziom zajebistosci naszego miasta trochę mnie w tej chwili przytłoczył...

P.s. moje dzieci niestety muszą się bawić w błocie na podwórku bo czekamy dopiero10 lat na jakiś cud żeby nam chociaż żwirek wysypali... Pamiętajcje że dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe ;)

Odpowiedz do tematu