Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2013-11-15, 15:25
Żłobki w Chorzowie
Autor Wiadomość
Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2016-05-09, 19:50   

Ewa napisał/a:
K4r0l, nie mów tego głosno i publicznie, bo przyjdzie Jacek i Ci udowodni, że to nie wina PIS tylko PO :rotfl:

Ewo – nie krępuj się – napisz wprost wina Kaczyńskiego i Dudy.
Ja moją córkę posłałem do szkoły w wieku 7 lat i nie żałuję. Znam takich, co posłali w wieku 6 lat i są zadowoleni, ale znam i takich, co narzekają, że 6 letnia córka by sobie poradzić każdego dnia siedziała 4 – 5 godzin po południu nad zeszytami – stracone dzieciństwo.
Problemu braku miejsc w żłobkach / przedszkolach nie rozwiąże się wysyłając na siłę sześciolatki do szkół. Problem powinien być rozwiązany zwiększeniem liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach. Skoro miasto stać na „pożyczkę” 18 milionów dla Ruch S.A. to powinno nas być stać na wybudowanie i prowadzenie nowego żłobka…

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-05-09, 20:27   

Jacek napisał/a:

Jacek, ja naprawdę nie boję się publicznie pisać tego, co myslę, nie mam z tym kłopotów, powinieneś o tym dobrze wiedzieć, więc... nie mów za mnie tego, czego ja nie mówię :)

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2016-05-10, 01:25   

Ewa napisał/a:
Jacek napisał/a:

Jacek, ja naprawdę nie boję się publicznie pisać tego, co myslę, nie mam z tym kłopotów, powinieneś o tym dobrze wiedzieć, więc... nie mów za mnie tego, czego ja nie mówię :)

OK. A czy Ty możesz się zrewanżować i nie pisać, gdzie będę przychodził i co udowadniał?

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-05-10, 07:58   

a nie przyszedłeś i nie skomentowałeś (pośrednio)?

ale OK, nie widzę problemu :P

power 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2016-05-10, 08:34   

Jacek napisał/a:
Problem powinien być rozwiązany zwiększeniem liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach. Skoro miasto stać na „pożyczkę” 18 milionów dla Ruch S.A. to powinno nas być stać na wybudowanie i prowadzenie nowego żłobka…

"Dzisiaj zmusza pan radnych i moją osobę, kibiców i mieszkańców do podjęcia trudnej decyzji. Decyzji, która wiąże się z rezygnacją z budowy stadionu, nowych dróg, przedszkoli. Tak bardo potrzebnych miastu." - A. Kotala
źródło

Czytałem relację i zastanawiałem się co ten człowiek bredzi. Ktoś słyszał o tym, że miasto chce budować przedszkola? Dzięki Ruchowi nasz jaśnie panujący ma permanentne alibi i wisi na łańcuchu garstki mieszkańców dla których ważniejszy jest klub, stadion, a nie potrzeby mieszkańców natury egzystencjalnej.
Dobrze, że w Radzie Miasta jest jeszcze kilka osób posiadających zdrowy rozsądek, niestety są w mniejszości.

inishmore 
Mieszkaniec

Imię: Ania
Wysłany: 2016-05-30, 13:38   

Czy coś się zmieniło z sposobie dotowania z miasta żłobków niepublicznych, ponieważ słyszałam, że planowane jest podwyższenie opłaty (a z tego co kojarzę była ustalona maksymalna 350 zł). Pozdrawiam

basia.1288 
Mieszkaniec

Imię: Basia
Wysłany: 2016-05-31, 19:13   

Tak, od maja żłobki mogą naliczać sobie opłatę 400 zł (uchwała Rady Miasta -sprawdzałam)

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol

Wysłany: 2016-06-01, 06:34   

Coś się jednak pozytywnie ruszyło w Żłobku Miejskim :)
Wczoraj zadzwoniła miła Pani, i oznajmiła, że będą przyjmować maluchy od września, w grupkach 5 osobowych, aby się dzieciaki zintegrowały :)
Oczywiście pytanie kontrolne, czy nadal jesteśmy zainteresowani oddaniem pociechy do żłobka miejskiego ;)

asikon 
Mieszkaniec

Imię: asikon
Wysłany: 2016-06-02, 22:05   

W jakim wieku masz dziecko? Ja mam zupełnie odmienne zdanie o Żłobku Miejskim. 1.5 roku temu złożyłam wniosek. Ciągle zbywanie, żeby dzwonić za miesiąc, za dwa itd. W poniedziałek informacja, że miejsca nie mamy, bo 2latków wcale nie przyjmują. W prywatnych też miejsca nie ma.

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol

Wysłany: 2016-06-03, 05:56   

Miesiąc temu była informacja, że nie ma miejsc... [patrz wyżej]... ledwo dzieci zgłoszone w styczniu zeszłego roku się może dostaną...
Na podaniu chcieliśmy oddać od lipca, ale przyjmą dopiero we wrześniu (do najmłodszej grupy)... wtedy będzie miał 17 miesięcy.
W Wesołym Poranku też dopiero przyjęliby od września, teraz nie ma miejsc.

asikon 
Mieszkaniec

Imię: asikon
Wysłany: 2016-06-03, 07:19   

Ja składałam wniosek właśnie od września. Mój syn będzie miał wtedy równe 2 lata i w tym jest aktualnie problem. Wszędzie słyszę, że 2latków nie przyjmują, bo dzieci z młodszej grupy przejdą od września właśnie do tej i zostają w żłobkach 3latki, które nie dostały się do przedszkoli.

Alzima84 
Mieszkaniec

Imię: Alfons
Wysłany: 2016-07-18, 09:10   

Zapisałem dziecko rok temu w czerwcu do żłobka państwowego w Batorym. Moja koleżanka zapisała syna rok temu w sierpniu... My jesteśmy na 7 miejscu rezerwowym, ona jest na 9.

Wczoraj się dowiedział, że dziecko znajomego dostało się do tegoż żłobka mimo, że zapisane zostało pod koniec listopada ubiegłego roku zanim się jeszcze urodziło..!

Co to za polityka?

Odpowiedz do tematu