Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co sądzicie o szkole podstawowej nr 17
Autor Wiadomość
Filip 
Mieszkaniec

Imię: Filip
Wysłany: 2015-08-17, 20:16   co sądzicie o szkole podstawowej nr 17

Witam,
Zgodnie z rejonizacją moja córka będzie uczęszczać do SP17. W Chorzowie II-gim zamieszkaliśmy 4 lata temu i nic nie wiemy nt SP17. Co prawda kolega z pracy uczył się w SP17 i mówi, że jest OK ale to było 20 lat temu.... Z przeglądu stron internetowych poszczególnych szkół podstawowych najbardziej mnie przekonują SP1, SP5 i SP37. Jednakże to tylko strony internetowe. Proszę o jakiekolwiek info nt SP17. Czy warto starać się o przyjęcie do szkoły spoza rejonu? Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź.

Rysio66 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard
Wysłany: 2015-08-18, 06:02   

Moich dwóch synów chodziło do 17-ki i moim zdaniem szkoła jest "ok" a nawet więcej niż "ok" pod każdym względem.

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2015-08-18, 07:15   

Filip napisał/a:
Proszę o jakiekolwiek info nt SP17.

Powstała w 1905,zbudowana wg. projektu z 1904 radcy budowlanego Jackarni :wink:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2015-08-18, 13:30   Re: co sądzicie o szkole podstawowej nr 17

Filip napisał/a:
Z przeglądu stron internetowych poszczególnych szkół podstawowych najbardziej mnie przekonują SP1, SP5 i SP37.

Do SP5 bym swojego dziecka nie wysłał - to moloch, nie szkoła.
Ja jestem fanem SP32 -testowana na moich dzieciach kameralna, mała szkoła: od lat najlepsze wyniki egzaminów. No i ma w większości najładniejsze nauczycielki :lol:

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2015-08-18, 20:38   

tier napisał/a:
Do SP5 bym swojego dziecka nie wysłał - to moloch, nie szkoła.

Gdyby nie rejon też bym nie posłał. Ale pewne przesłanki zdecydowały, że musze tam posłac córkę.

nautika 
Mieszkaniec

Imię: Ewa
Wysłany: 2015-08-19, 17:23   

Trochę inaczej patrząc na sprawę - bo moim zdaniem każda szkoła jest taka sama, w jednej lepsza sala, w innej może lepsi nauczyciele, ale jak się dziecko będzie chciało uczyć i uczestniczyć w życiu szkolnym to w każdej szkole to zrobi.
Wysyłając dziecko do szkoły po za rejonem pozbawiasz je wielu ważnych szkolnych rzeczy:
- kolegów z klasy na tej samej ulicy, osiedlu,
- byłych kolegów z przedszkola, jeśli chodziła do rejonowego. Większość dzieci pójdzie do 17 i będą się znali, nawet jak trafią do innych klas. W szkole po za rejonem może być jedynym dzieckiem całkowicie nowy.
- gdy dziecko zachoruje nie będzie miało nawet jak iść po głupie zeszyty
- będzie wożone do szkoły :( odbierasz mu więc tą samodzielność, przygodę i odrobinę ruchu podczas codziennej drogi do szkoły, a samemu skazujesz się na marnowanie czasu przez 6 lat na dojazdy
- poczucia przynależności do danej szkolnej społeczności.
Możesz się wiec zastanawiać między powiedzmy SP13, a SP 17.
Zresztą chyba już troszkę za późno....?

zabieg2 
Mieszkaniec

Imię: andrzej
Wysłany: 2015-08-19, 21:30   

Mòj syn kończył 17-tkę 4-lata temu. mieliśmy podobny dylemat co ty bo przeprowadziliśmy się na cwajkę z gałeczki ( tam chodził do przedszkola). Nie żałujemy tych sześciu lat. Szkoła bezpieczna z doświadczonym dyrektorem i naprawdę dobrą kadrą pedagogiczną. Syn nigdy nie skarżył się na żadne przykrości ze strony jakichkolwiek innych uczniów ( mam na myśli starsze klasy). Po sześciu latach bez problemu dostał się do "katolika" tak samo jak jego dwóch kolegów i dwie koleżanki z klasy, dzięki świadectwu i dobrym wynikom na egzaminie gimnazjalnym. Moim zdaniem szkoła naprawdę dobrze przygotowuje naszych potomków do przyszłych wyzwań czyli gimnazjum i szkoły średniej. A poza tym pięknie ją w tym roku odrestaurowali- czekanie na dziecko po lekcjach czysta przyjemność wizualna. Polecam z czystym sumieniem

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2015-08-20, 18:26   

tier napisał/a:
Ja jestem fanem SP32 -testowana na moich dzieciach kameralna, mała szkoła: od lat najlepsze wyniki egzaminów. No i ma w większości najładniejsze nauczycielki :lol:

Popieram, przetestowana na mojej trójcy :]

treeboor 
Mieszkaniec

Imię: Robert
Wysłany: 2015-08-20, 18:45   

SP 17 i nieśmiertelny dyrektor S. Gmyrek, nie odłączny element - pęk kluczy i telefon w rękach :D

nautika 
Mieszkaniec

Imię: Ewa
Wysłany: 2015-08-22, 17:26   Re: co sądzicie o szkole podstawowej nr 17

tier napisał/a:

Aha przekaże :p Ale tej najładniejszej już tam nie ma!

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2015-08-22, 18:21   Re: co sądzicie o szkole podstawowej nr 17

nautika napisał/a:
tier napisał/a:

Aha przekaże :p Ale tej najładniejszej już tam nie ma!

Ta najładniejsza ciągle tam uczy (z przerwą na wakacje). ;)

Filip 
Mieszkaniec

Imię: Filip
Wysłany: 2016-09-25, 08:20   

W zeszłym roku byłem w SP17 na rozmowie z Panem Dyrektorem. Faktycznie osoba bardzo konkretna. Odniosłem również wrażenie, że panuje nad tym co dzieje się w szkole i pilnuje porządku. Niemniej jednak są osoby z mojego sąsiedztwa, które mają negatywne zdanie na temat SP17. Zresztą, wśród wszystkich moich znajomych, generalnie szkoły podstawowe nie mają dobrej opinii - nie tylko przestały wychowywać ale również uczyć, to co dziecko wyniesie z edukacji podstawowej zależy od rodziców. Wydaje mi się, że nie jest to do końca prawda ale jak w tej sytuacji podejść do sprawy edukacji podstawowej swojego dziecka?

Odpowiedz do tematu