Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ewa
2017-05-20, 13:09
Rekrutacja do przedszkola 2017 w Chorzowie - co dalej?
Autor Wiadomość
Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2017-05-19, 16:55   Rekrutacja do przedszkola 2017 w Chorzowie - co dalej?

Od ponad miesiąca żyję rekrutacją mojego trzyletniego brzdąca do przedszkola. Oczywiście nie dostał się do przedszkola ponieważ:
1. Żona nie jest samotnie wychowującą dziecko.
2. Oboje pracujemy na cały etat więc nie jesteśmy bezrobotni.
3. Oboje odprowadzamy podatki w Chorzowie.
4. Nie jesteśmy rodziną wielodzietną.
5. Nie jesteśmy rodziną z problemami i z tzw. niebieską kartą.
6. Nasze dziecko nie ma 6 lat.

Czy ktoś z Was też zapisuje swoje dzieci do przedszkola w tym roku? Ja jestem już całkiem zdenerwowany tą rekrutacją. Od różnych ludzi ze żłobka, placu zabaw itd. dowiaduję się różnych dziwnych informacji. Jedna z nich mówi, że do publicznych przedszkoli nie dostało się w tym roku 250 dzieci, druga mówi że w tym roku nie ma rejonizacji w Chorzowie, kolejna mówi że w tym roku zostały przyjęte dzieci spoza Chorzowa do przedszkoli np. gdy matka jest samotnie wychowująca dziecko i mieszka w Świętochłowicach a pracuje w Chorzowie niedaleko przedszkola to właśnie tam zapisała swoje dziecko i ono tam się dostało.

Czy ktoś z Was może potwierdzić lub zanegować te informacje?

inishmore 
Mieszkaniec

Imię: Ania
Wysłany: 2017-05-28, 14:52   

hej, nasz 3 latek dostał się do przedszkola, chociaż wszystkie te 6 punktów które wymieniłeś również nas dotyczą...
ale nasza pełna radość była dość krótka, ponieważ właśnie dowiedzieliśmy, że nasze wymarzone przedszkole staje się molochem rozbudowywanym o jakieś gotowe moduły dla dodatkowych 50 dzieci.
Oczywiście intencja zacna, że miasto działa, ale (!) miasto wygląda jakby było zaskoczone, że dla ok 200 dzieci nie było miejsc w przedszkolach! A o takiej sytuacji trąbiło się od ponad roku...już rok temu te 2,5 mln mogli przeznaczyć i rozsądnie zagospodarować budując nowe/adaptując inne pomieszczenia tworząc nowe lub rozsądnie rozbudowywać istniejące, a nie teraz w ciągu 3 miesięcy będą stawiać moduły, które zabiorą istniejące ogrody i zmniejszając przestrzeń dla dzieciaków... tym samym zmieniając kompletnie obraz placówki, do której aplikowaliśmy...

Cieszę się, że moje dziecko ma miejsce, ale sposób rozwiązania problemu przez Miasto, jest moim zdaniem nieprzemyślany i krzywdzący dla tych „rozbudowywanych” placówek.

A rada dla Ciebie – trwa rekrutacja uzupełniająca – aplikujcie – jest 75 miejsc wolnych.

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2017-05-28, 16:38   

inishmore napisał/a:

A rada dla Ciebie – trwa rekrutacja uzupełniająca – aplikujcie – jest 75 miejsc wolnych.

Zgadza się, 75 miejsc wolnych na około 225 dzieci :)

inishmore 
Mieszkaniec

Wysłany: 2017-05-29, 11:15   

Zgadza się, ale właśnie dla pozostałych dzieciaczków przewidują budowanie tych modułów. Ja rozumiem, że będą do nich kierowane dzieci z rekrutacji uzupełniającej, dla których nie będzie miejsc. Więc chyba trzeba startować, bo inaczej UM może myśleć, że rodzice w ogóle zrezygnowali i tych miejsc nie trzeba. Ja to tak widzę, a jaki jest sposób działania UM to nie wiem, można by zadzwonić do odpowiedniego Wydziału i popytać.

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Imię: Ari Gold
Wysłany: 2017-05-30, 09:38   Re: Rekrutacja do przedszkola 2017 w Chorzowie - co dalej?

Tomeg napisał/a:
Od ponad miesiąca żyję rekrutacją mojego trzyletniego brzdąca do przedszkola. Oczywiście nie dostał się do przedszkola ponieważ:
1. Żona nie jest samotnie wychowującą dziecko.
2. Oboje pracujemy na cały etat więc nie jesteśmy bezrobotni.
3. Oboje odprowadzamy podatki w Chorzowie.
4. Nie jesteśmy rodziną wielodzietną.
5. Nie jesteśmy rodziną z problemami i z tzw. niebieską kartą.
6. Nasze dziecko nie ma 6 lat.

Czy ktoś z Was też zapisuje swoje dzieci do przedszkola w tym roku? Ja jestem już całkiem zdenerwowany tą rekrutacją. Od różnych ludzi ze żłobka, placu zabaw itd. dowiaduję się różnych dziwnych informacji. Jedna z nich mówi, że do publicznych przedszkoli nie dostało się w tym roku 250 dzieci, druga mówi że w tym roku nie ma rejonizacji w Chorzowie, kolejna mówi że w tym roku zostały przyjęte dzieci spoza Chorzowa do przedszkoli np. gdy matka jest samotnie wychowująca dziecko i mieszka w Świętochłowicach a pracuje w Chorzowie niedaleko przedszkola to właśnie tam zapisała swoje dziecko i ono tam się dostało.

Czy ktoś z Was może potwierdzić lub zanegować te informacje?

No przecież to oczywista Wina Tuska, nawet jeśli jest to pokłosie jednej z najbardziej debilnych pseudoreform tego populistycznego rządu.
szeroka jak morze obwodnica chorzowska!

http://www.chorzowski.blogspot.com/

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2017-05-30, 09:42   

Problemy są od wielu , wielu lat , można by je przypisać wielu ekipom rządowym a raczej samorządowym . Widać miasto ma ważniejsze sprawy niż przedszkola .

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Wysłany: 2017-05-30, 13:31   

Ale antyreforma oświaty pod hasłem "ratujmy maluchy" też nie pozostała bez wpływu na ilość miejsc w przedszkolach.

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2017-06-15, 07:51   

No i mój syn dostał się do przedszkola nr 23 przy Floriańskiej w wyniku drugiej rekrutacji. Wszystko byłoby fajnie gdyby nie fakt, że przedszkole do którego dostał się ma godziny pracy idealnie dobrane do realiów z lat PRL-u. Przedszkole pracuje do godziny 16:00, podczas gdy moja żona pracuje w Chorzowie Batorym do godziny 16:00 a ja w Katowicach do godziny 15:00 z tym, że ja często wyjeżdżam w delegacje poza nasze województwo więc nieraz wracam do domu po godzinie 18:00. Już była prowadzona jedna rozmowa z panią dyrektor tego przedszkola, która w "bardzo miły sposób" oznajmiła, że nie ma takiej potrzeby aby wydłużyć pracę do późniejszych godzin bo nikt tego nie zgłaszał.
Po wielu przemyśleniach będziemy wysyłać pismo do Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta aby rozpatrzyli możliwość wydłużenia czasu pracy przedszkola. W ostateczności zapiszemy syna do prywatnego przedszkola, gdzie już ma rezerwację na przyszły rok z adnotacją, że gdy coś się zwolni w tym roku to nas powiadomią.

Widzę, że publiczne przedszkola stoją plecami do rodziców, podczas gdy prywatne przedszkola stoją do nas frontem.

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Wysłany: 2017-06-15, 12:37   

Żaden z radnych-użytkowników forum nie ma odwagi by się tu wypowiedzieć o tej bulwersującej sprawie z przedszkolami?

inishmore 
Mieszkaniec

Wysłany: Wczoraj 21:31   

ja miałam odwagę napisać nawet pismo no UM, ale cisza... czekam jeszcze 5 dni, kiedy to minie to max 30 dni na odpowiedź... ale mam wrażenie, że UM po prostu problem ignoruje.
3 etap rekrutacji to składanie "błagalnego" pisma do UM do 30.06.... podczas gdy miejsce w przedszkolu należy się dzieciakom z urzędu. A tu mam wrażenie, że UM po prostu liczy, że sporo rodziców po prostu takiego podania nie złoży, bo nie będzie miało informacji, co ma robić żeby dostać miejsce w tym 3 etapie (taka informacja powinna być ogólnodostępna, a nie że trzeba sie o nią prosić...), albo już będzie miało dość błagania o miejsce... i wtedy UM będzie mógł mniej tych modułów postawić...
A tu kolejny bulwersujący temat... mamy już prawie lipiec. nic nie jest wybudowane, nie ma nawet początku budowy. Tym sposobem dzieci przedszkoli, przy których będą dobudowywać, pójdą we wrześniu na plac budowy...
Wszystko opada na tę sytuację.

Odpowiedz do tematu