Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
11 Listopada
Autor Wiadomość
Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-11-13, 18:06   

Megi napisał/a:
I jak Rafale twierdzisz, że wypowiedź posła trzyma właściwy poziom dyskusji politycznej

Czy nie zauwazyłaś przypadkiem, że powyższe dot posła PIS w stosunku do poziomu dzisiejszej debaty to wcale nie jest jeszcze zły poziom. Nie usprawiedliwiam, nie pochwalam, ale tez szat nie będę rodzierać, że ktoś nazwał tęczę tym czym jest. Może mało eleganckjo, ale to i tak nie jest najgorszy jeżyk, jakim dzisiaj się posługują politycy. No ale chodzi o pewnoą wrażliwą mniejszosć, więc nie można dosadnie. Gorsze rzeczy pletą w pozostałych partiach Palikoty, Niesiołowskie i inne tego typu. To dopiero poziom!

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2013-11-13, 18:09   

Lena napisał/a:
Gdyby jakimś cudem naszym ojcom i dziadom walczącym o niepodległość pokazać co wyprawiają z tą niepodległością ich potomni to chyba poszliby na piwo a nie w bój...

nie chyba tylko na pewno

Megi napisał/a:
Jak czytam, że rządowi na rękę rozruby w mieście, albo, że telewizja jest kłamliwa, to cały czas sprawdzam, jak nazywa się kraj w którym mieszkam.

Po prostu Polska przecież w tym kraju każda okazja żeby dokopać przeciwnikom politycznym jest ok. A co do telewizji przecież już za komuny na murach pisano Telewizja kłamie a tym bardziej teraz kiedy za telewizją idzie prywatny biznes.

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-11-13, 18:19   

Adwokat Rafał :] Nie usprawiedliwiam,nie pochwalam,ale się wytłumaczę nie za siebie.
Weź mnie nie rozśmieszaj.
Jacek trafnie napisał wcześniej "standardy ciągnąć w górę a nie zniżać się do tych, którzy taplają się w błocie",więc skończ fandzolić i usprawiedliwiać jakiegoś pajaca.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2013-11-13, 18:20   

zax71 napisał/a:
A co do telewizji przecież już za komuny na murach pisano Telewizja kłamie a tym bardziej teraz kiedy za telewizją idzie prywatny biznes.

Aż mnie skręca jak czytam takie bzdury!
Za komuny była JEDNA, państwowa telewizja, a dziś mamy kilka do wyboru - TVP, TVN, Polsat, Trwam, TV Republika, a nawet Chorzowianin TV. Kto co chce to ogląda, a jak mu mało, to sobie np na euronews przełączy, albo w internecie znajdzie coś bliskiego swoim poglądom.

Urbanus2 
Mieszkaniec

Imię: Urbanus2
Wysłany: 2013-11-13, 18:27   

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2013-11-13, 18:33   

Rafał napisał/a:
No ale chodzi o pewnoą wrażliwą mniejszosć, więc nie można dosadnie.

a gdzież to Twoje poszanowanie bliźniego?? gdzie przykazanie miłości??
nieważne, czy delikatna mniejszość, czy gruboskórna większość - szacunek należy się KAŻDEMU!
i Tobie j e s z c z e odpisuję, bo temu od "tfu" już nie warto :vom:

Lena napisał/a:
więc skończ fandzolić i usprawiedliwiać jakiegoś pajaca.

:brawo:

Cytat:

Po 11.11. surowy wyrok. Mocne uzasadnienie sądu

- Ty k...o, psie j...ny. Ja jestem patriotą, a ty kim jesteś? - krzyczał do policjanta Mariusz Z. Sędzia: - Sąd przypomni oskarżonemu, czym jest patriotyzm. Już dwóch uczestników poniedziałkowych burd dostało kary więzienia bez zawieszenia.
Trzy miesiące więzienia (bez zawieszenia!), tysiąc złotych nawiązki oraz pokrycie kosztów sądowych za obrzucenie wyzwiskami policjanta. To dzisiejszy wyrok warszawskiego sądu w sprawie jednego z zatrzymanych w poniedziałkowe popołudnie na ulicach Warszawy.

Sprawa nie dotyczyła bezpośrednio Marszu Niepodległości, ale tego, co działo się w jego pobliżu. Grupa policjantów, którzy bronili przed chuliganami ul. Wilczej, wracała już po akcji do swoich radiowozów stojących przy ul. Kruczej. Wtedy podszedł do nich 29-letni Mariusz Z. Był pijany. Do jednego z mundurowych zaczął krzyczeć. - Ty k...o, psie j...ny. Ja jestem patriotą, a ty kim jesteś [sąd cytował wyraźnie słowa oskarżonego]?

Pokazał też policjantowi środkowy palec. Zaraz po tym został zatrzymany za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza na służbie.

Dziś przed południem sąd rozpoznawał w trybie przyspieszonym jego sprawę. Mariusz Z. chciał dobrowolnie poddać się karze. Najpierw zaproponował 2 tys. grzywny. Sąd się nie zgodził. Potem złożył inną propozycję: pół roku prac społecznych (30 godzin miesięcznie) i 2 tys. zł nawiązki dla obrażonego policjanta. Ale sąd też się nie zgodził. Uznał, że to zdecydowanie za mało.

Wyrok zaskoczył publiczność, bo sąd orzekł karę bez tzw. zawiasów.

Po południu doszła wiadomość o kolejnym wyroku skazujący na trzy miesiące bez zawieszenia. Tym razem do więzienia pójdzie 19-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego. On również dopuścił się znieważenia policjantów na służbie.

"Tego typu zachowanie nie może być akceptowane"

- Tego typu zachowanie nie może być akceptowane nie tylko w dniu święta narodowego, ale w żadnej sytuacji - mówił sędzia Marek Krysztofiuk. - Zachowania, jakich dopuścił się oskarżony 11 listopada, mają miejsce już od kilku lat. Sądy wymierzają kary grzywny czy ograniczenia wolności w tego typu sprawach. To powoduje, że jest pewne przyzwolenie na tego typu zachowania. Dlatego sąd uważa, że niezbędne jest wymierzenie kary pozbawienie wolności bez warunkowego zawieszenia - argumentował.

Sędzia podkreślał, że Mariusz Z. był kompletnie pijany (2,4 promila), działał bez żadnego powodu, na dodatek w miejscu publicznym. Podczas rozprawy nawet nie próbował wyrazić skruchy. Dodatkowo sąd, zwracając uwagę na "ważny interes społeczny", zgodził się na ujawnienie w mediach wizerunku oskarżonego.

Sędzia Krysztofiuk mówił też: - Oskarżony krzyczał, że jest patriotą, przy czym zachowanie oskarżonego wskazuje, że kompletnie nie zdaje sobie sprawy, czym jest patriotyzm. Jeśli oskarżony nie wie, czym jest patriotyzm, to sąd oskarżonemu przypomni. Patriotyzm jest postawą szacunku, umiłowania do ojczyzny, przedkładania własnych celów dla jej dobra, a także poświęcenie i gotowość do pracy dla jej dobra. To jest patriotyzm, proszę oskarżonego. Natomiast atak na funkcjonariusza policji, który jest przedstawicielem organów władzy w tym kraju, jest zaprzeczeniem postawy patriotycznej, jakiej dopatrywał się u siebie oskarżony. W ocenie sądu oskarżony nie tylko zaatakował państwo polskie, ale wszystkich jego obywateli. M.in. sąd, który chciał obchodzić to święto w spokoju, bo jest to święto radości. Z uwagi na odzyskanie niepodległości.

Wyrok jest nieprawomocny. Mariusz Z. może od niego złożyć apelację.

źródło: http://warszawa.gazeta.pl...ienie_sadu.html

i nareszcie roztropny i mądry sędzia! BRAWA !! mam tylko nadzieję, że jeśli nastąpi apelacja, to kolejny sąd nie zepsuje tego, co zrobił sędzia Krysztofiuk i utrzyma wyrok w mocy!

Korba 
Mieszkaniec

Imię: na drugie Staszek
Wysłany: 2013-11-13, 20:26   

Zgadzam się, że Tuskowi są obecnie na rękę tego rodzaju "eventy" jak Marsz Niepodległości z "czynnym" udziałem kiboli (czyt. debili). Dlaczego? Ano dlatego, że tego rodzaju wydarzenia odciągają opinię publiczną od tego co jest po lewej stronie infografiki wrzuconej przez Urbanus2 a kierują w stronę "tęczy". Znów przez kilka dobrych tygodni w mediach (głównie tych co podobno nie kłamią :> ) będzie mowa o skazaniu jakiegoś pijaka, budce przed ambasadą, składaniu kwiatów pod tęczą (sic!) :hahaha: i o innych tym podobnych "ważnych" dla nas wydarzeniach. Winszuję tym, którzy mają komfort psychiczny, pozwalający twierdzić, że żyjemy w normalnym kraju :sciana:

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-11-13, 22:17   

Lena napisał/a:
",więc skończ fandzolić i usprawiedliwiać jakiegoś pajaca.

Ja go nie usprawiedliwiam. Ja przedstawiłem moją subiektywną ocenę jego wypowiedzi. Chyba mam do niej prawo?

Korba napisał/a:
Winszuję tym, którzy mają komfort psychiczny, pozwalający twierdzić, że żyjemy w normalnym kraju

:brawo:
Ewa napisał/a:
a gdzież to Twoje poszanowanie bliźniego?? gdzie przykazanie miłości??

Nie obrażam osób homo, wrecz darzę ich szacunkiem, co nie znaczy, że pochwalam ich grzeszną orientację i panoszenie się i obnoszenie ze swoimi perwersjami. Miłość nakazuje także upominać. Dla dobra drugiego.

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2013-11-13, 22:42   

sorry, ale chyba najbardziej "panoszą i obnoszą" się raczej ci "niby normalni", którzy uznają tęczę na Placu Zbawiciela za "pedalską"

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-11-13, 22:52   

Korba,ale dlaczego media są takie,że pokazują prawą (nomen omen?) stronę w/w obrazka zamiast lewej? Które media mówią prawdę,które nie są "czyjeś"? Każdy wybiera te,których chce słuchać. Nie wierzę mediom od dawna: kłamią,żywią się czyimiś nieszczęściami i urabiają rzeczywistość jak im pasuje,czytaj: jak najlepiej się sprzeda. Dlaczego pokazują narodowców debili, chuliganów i innych cepów,a nie normalnych ludzi,którzy normalnie świętowali odzyskanie niepodległości?

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2013-11-13, 23:13   

tier napisał/a:
TVP, TVN, Polsat, Trwam, TV Republika, a nawet Chorzowianin TV. Kto co chce to ogląda, a jak mu mało, to sobie np na euronews przełączy, albo w internecie znajdzie coś bliskiego swoim poglądom.

Wiem jaka telewizja była za komuny a za kazdą z tych co wymieniłeś stoi jakiś prywatny kapitał który popiera tą albo inną opcję polityczna łącznie z Chorzowianinem TV. Dla Ciebie to może bzdury dla mnie nie. Mnie tylko chodzi o to ze już wszyscy wszędzie widzą albo pedałów albo kiboli albo mochery a to po prostu sfrustrowani obywatele którzy mają tego kraju najzwyczajniej w świecie dosyć. Naziści przed 36 rokiem też byli normalnymi ludźmi którymi pokierował jeden chory pajac przy udziale kolesi z propagandy.

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2017-11-11, 09:28   

No znalazłem temat 11 listopada.
Uroczystości w centrum,imprezy przeniesiono na Stadion Śląski,siłą rzeczy jest w Chorzowie to nie ma się czemu dziwić.Stadion musi się ożywić ale jednak brakuje czegoś takiego w samym mieście.
Chciałem jednak o datach Święta Niepodległości bo wpadł mi artykuł z DZ sprzed wielu lat.

Dzień Niepodległości 11 listopada 2017 to jedno z najważniejszych świąt narodowych. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę odzyskania niepodległości. Upamiętnia ono wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli.

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Przywrócono je dopiero podczas transformacji systemowej w 1989 roku, jednocześnie ustanawiając je dniem wolnym od pracy.
Ale
20 czerwca 1922 roku wojsko polskie wkroczyło na Górny Śląsk i przyłączyło Śląsk do Polski.
Czy Ślązacy nie powinni fajrować w tym dniu ewentualnie 99 rocznicę?

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2017-11-11, 11:45   

Z pewnością nie wszyscy.

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2017-11-11, 18:53   

Ty kiedy fajrujesz,może razem pobalujemy.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Odpowiedz do tematu