Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy o prasie: brukowce, a prasa ambitna
Autor Wiadomość
Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-09-16, 15:33   

Cytat:
jeżeli władza w jakimś kraju wydaje i może odbierać koncesja na wydawanie gazety, może odbierać prawo wykonywania zawodu dziennikarzowi lub artyście (!!!) to na pewno nie jest to kraj demokratyczny

odpowiadam:
Cytat:
(nie słyszałem o żadnym takim przypadku względem dziennikarzy czy artystów. Niewykluczone że nie obejmuje to tzw. zawodów wolnych (artysci, dziennikarze), mimo iż chyba nigdzie taki zapis nie istnieje.

wynika jasno ze nie jestem do konca pewien czy prawo zakazu wykonywania zawodu obejmuje takze dziennikarzy :]

Stowarzyszenie "Chorzowska Inicjatywa Samorządowa"
www.chis.webd.pl

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2006-10-15, 08:13   

I znowu Dziennik Zachodni w informacji o śmiertelnym wypadku samochodowym w Katowicach napisał na Średnicówce w okolicy Akademi Wychowania Fizycznego?zupełnie sie pogubiłem - dużo jeżdze ale nie wiem gdzie to jest?
Może to błachostka ale dezinformuje .

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-10-15, 10:28   

A w tym artykule .... wypowiedzi osób udzielających tego wywiadu zostały "przerobione" wg widzimisie redakcji.... :>

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2006-10-15, 10:28   

Wypadek był oczywiście na A4 w piątek po południu - koszmarny widok - czerwona osobówka (Renault Clio) najprawdopodobniej dachowała - bo dach cały był pognieciony - na zjeździe z A4 na Ligotę/Centrum - na wyskości AWF. Auto po dachowaniu spadło z nasypu na barierki między autostradą a zjazdem :(

Ja wracałem wtedy z pracy i prowadziłem samochód - mój pasażer się odwrócił i widział ciało w worku...

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-10-15, 10:36   

:( ... ten wrak powinien tam zostać ku przestrodze dla innych....

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2007-02-16, 20:07   

Z dzisiejszego Dziennika Zachodniego - dodatek lokalny Chorzów można się dowiedzieć ,że ul 3-Maja kończy się skrzyżowaniem z ul . Kościuszki a Hajducka sięga do Styczyńskiego , czyżby kroiły się jakieś zmiany w topografii :jupi:

Mash 
Mieszkaniec
Mash prowokator

Imię: Marcin
Wysłany: 2007-02-16, 20:23   

I pomysleć, że część z redakcji tego dodatku mieszka w Chorzowie :P :D

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2008-04-30, 11:37   

Kolejny kwiatek
w dzisiejszym dodatku lokalnym artykuł o pożarze "Pożar hali sportowej i OIK"
przy ulicy Harcerskiej umieszczono pod lokalizacją- Chorzów Batory-
czyżby jakiś nowy plan miasta?

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2009-01-16, 11:28   

odświeżę wątek o rzetelności dziennikarskiej - dwie informacje:

Cytat:

Troskliwy dziadek uratował mieszkańców bloku

Mieszkańcy chorzowskiego domu mogą podziękować za uratowanie życia Zdzisławowi Utracie z Częstochowy. Mężczyzna zaalarmował służby ratunkowe, bo podejrzewał, że jego wnuczce grozi niebezpieczeństwo. Pomoc przyszła w ostatniej chwili

W środowy wieczór wszystko działo się bardzo szybko. Najpierw mąż, który jest kierowcą tira i był na zagranicznej trasie, zadzwonił do swojej żony Justyny, do Chorzowa. Powiedziała mu tylko, że źle się czuje i połączenie się urwało. Mąż nie mógł się ponownie połączyć, kobieta nie odbierała telefonu. Zaniepokojony zadzwonił więc do Zdzisława Utraty, dziadka Justyny, który ma 74 lata i mieszka w Częstochowie. Poprosił go, żeby sprawdził co się stało. Kilkakrotnie wykręcał numer. Bezskutecznie.

- Byłem mocno zaniepokojony o wnuczkę, wziąłem się jednak w garść i zacząłem działać - mówi Utrata. Przeczucie kazało mu zadzwonić na policję.

Dyżur w częstochowskiej komendzie pełniła sierżant Katarzyna Cichoń. Nie zignorowała zgłoszenia. - Czułam, że mogło się stać coś złego. Zadzwoniłam do kolegów w Chorzowie - mówi.

- Sprawa wydawała się na tyle poważna, że na miejsce natychmiast wysłałem radiowóz - mówi Dariusz Paniczek, rzecznik chorzowskiej policji, który pełnił wówczas obowiązki oficera dyżurnego.

Na ul. Mazowiecką w Chorzowie ściągnął też straż pożarną i karetkę pogotowia. Pierwsza przed drzwiami mieszkania zjawiła się jednak policja. - Usłyszeliśmy jęki, po chwili jednak zrobiło się cicho. Chcieliśmy już wyważać drzwi, kiedy przed blok podjechała straż pożarna - mówi Paniczek.

Do mieszkania na pierwszym piętrze strażacy dostali się przez okno. Na podłodze leżała nieprzytomna kobieta, w powietrzu stwierdzono obecność tlenku węgla. Pogotowie zabrało kobietę do szpitala w Chorzowie, a potem na odtruwanie do Sosnowca. - Pewnie by już nie żyła, gdyby nie jej dziadek - mówi Paniczek.

Zdaniem Arkadiusza Labochy, rzecznika chorzowskiej straży pożarnej, dzięki rozsądkowi i szybkiej decyzji pan Zdzisław nie tylko uratował swoją wnuczkę, ale także innych mieszkańców bloku przy Mazowieckiej. - Podwyższone stężenie tlenku węgla stwierdziliśmy we wszystkich mieszkaniach tej kamienicy. Musieliśmy mocno przewietrzyć cały budynek, żeby mieszkańcy mogli bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań - dodaje Labocha.

Trujący gaz wydostawał się prawdopodobnie przez nieszczelne przewody kominowe. Strażacy wprowadzili nakaz wygaszenia wszystkich pieców w bloku. Na miejsce wezwano kominiarzy, którzy przeczyścili przewody.

Policja sprawdza, kto zawinił. Za odpowiednią wentylację odpowiedzialny jest właściciel domu. Jeżeli okaże się, że przeglądy instalacji nie były wykonywane regularnie, może przed sądem odpowiadać za stworzenie zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.

Maciej Lech, komendant miejski policji w Częstochowie, zapowiedział, że wyróżni czujną policjantkę. Sierżant Cichoń nie czuje się bohaterką: - Zrobiłam, co do mnie należało. Kobieta zawdzięcza życie swojemu dziadkowi. Pan Zdzisław macha ręką. - Każdy troskliwy dziadek zrobiłby to samo - mówi.

Cytat:

Policjantka z Częstochowy uratowała chorzowiankę

Sierżant Katarzyna Cichoń pełniąca w środę obowiązki zastępcy oficera dyżurnego KMP w Częstochowie uratowała 30-letnią chorzowiankę. - Około godziny 18.00 na telefon alarmowy zadzwonił starszy mieszkaniec Częstochowy, zaniepokojony stanem zdrowia swojej wnuczki, mieszkającej w Chorzowie - mówi nadkom. Joanna Lazar, oficer prasowy KMP w Częstochowie. - Kobieta w rozmowie telefonicznej z dziadkiem stwierdziła, iż bardzo źle się czuje i nagle się rozłączyła.

Sierż. Katarzyna Cichoń zareagowała natychmiast powiadamiając policjantów w Chorzowie. Ta szybka reakcja uratowała życie 30-letniej chorzowiance.

Policjanci i strażacy udali się na ulicę Mazurską w Chorzowie. Nikt nie otwierał drzwi. Podejrzewając zatrucie tlenkiem węgla, funkcjonariusze weszli przez okno do mieszkania, gdzie znaleźli leżącą, nieprzytomną kobietę. Chorzowianka uległa zatruciu czadem, najprawdopodobniej z powodu niesprawnie działającej instalacji grzewczej. Została przewieziona do szpitala.

JS - POLSKA Dziennik Zachodni

sporo tych nieścisłości, prawda?
komu i w co ma uwierzyć czytelnik?
dlaczego "dziennikarze" tak olewają swoja pracę i nas - odbiorców?

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2017-12-01, 08:39   

Prasa ambitna
„w Sieci”, „Do Rzeczy” i „Gazeta Polska” i portale Nacjonalista.Pl -Dziennik Narodowo-Radykalny
wnet będą wykładnią prawdy która nas wyzwoli ostatecznie.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Odpowiedz do tematu