Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięcie forum
Autor Wiadomość
Henryk 
Mieszkaniec
kooperatysta

Imię: Henryk
Wysłany: 2018-04-13, 23:23   

Ja tam nie znam się na tych zawiłościach. Jakieś 8-15 lat temu starałem się uczestniczyć w życiu dość znacznej licznie for internetowych. Miałem wtedy może z tyle lat co Pani Ewa, ale na forach była - ze zrozumiałych względów - różna atmosfera.

Myślę, że jest dość możliwości, żeby zachować ciągłość tego forum, ale trzeba to chcieć, i móc.

Piotr 
Mieszkaniec

Imię: też Piotr
Wysłany: 2018-04-16, 07:50   

Dziękuję wszystkim za te wspólne lata, spotkania i dyskusje - serdeczne podziękowania dla Administracji za wszystko i do kolejnego spotkania w innej przestrzeni :papa:

369 
Mieszkaniec

Imię: Damian
Wysłany: 2018-04-16, 21:48   

Kurcze, szkoda forum. W zasadzie pozostanie nam tylko Skycrapercity. Pytanie brzmi: Czy forum zniknie, czy pozostanie read only?

PS. Tomeg, udzielasz się może na szosie i forum rowerowym? (Palucha kojarzę :) )

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2018-04-17, 00:13   

369 napisał/a:
Czy forum zniknie, czy pozostanie read only?

niestety zniknie, baza będzie przechowywana i jeśli będzie "zapotrzebowanie" w przyszłości - jest szansa na reaktywację

Henryk 
Mieszkaniec
kooperatysta

Wysłany: 2018-04-17, 18:09   

Cytat:
niestety zniknie, baza będzie przechowywana i jeśli będzie "zapotrzebowanie" w przyszłości - jest szansa na reaktywację

Z faktami - podobno - nie dyskutuje się. Pani Ewo, mam pytanie. Jak rozumieć należy - w tej aktualnej sytuacji - te "zapotrzebowanie"? Moje pytanie jest o charakterze tzw. porządkowym.
Ja tu raczej byłem/jestem tylko "gościem", ale Chorzowianie może chcieliby to wiedzieć.

Matiz 
Mieszkaniec

Imię: Matiz
Wysłany: 2018-04-17, 21:13   

hej, witam wsystkich, dostałem maila o zamknieciu

wpadłem tylko dorzucić swoje 3 grosze. Za forami jeszcze zatęsknimy, ja już tęksnię. Grupy fejsbukowe to jakaś kpina. Ja myślałem że forum z domeną .pl to najwieksze bagno w necie, jakze sie myliłem.... Nie mam konta od jakiś 7 lat i nie żąłuję... Najgorzsze jest że w takim przypadku jak powyższy- cała baza "wiedzy" wydrukowanej przez lata znika, od tak- pufff. Mnie to szczególnie denerwuje, np w temacie motoryzacyjnym, bo pamiętam gdzie kiedyś coś znalazłem i nagle tego nie ma... Do czego biję- byłem swego czasu moderatorem na stronie bmx.PL. siedlisko hejtu i chamstwa, mnóstwo bachorów i trollów. Ale jakoś to hulało, jak sie okazało po częsci był to taki specyficzny "folklor" tego miejsca, dało sie znaleść całkiem sporo wartościowej treści. Przyczynialismy sie tez do tego sami- sami pisząc czy nawet nagrywając poradniki. I nagle Jeb- po 3 zmianie właściciela ktoś nie oplacił domeny a backupu nie było. Jak na ironie było tam sporo starych fot, wspomnień z zawodów itp. że mozna by nawet powiedzieć "zniknęła prawie cała historia polskiego bmxa" :?

I jak sie nie wnerwić? Ileż razy zrezygnowałem z wyjscia na rower ,bo coś tłumaczyłem dzieciakom na forum :? To najbardziej boli gdy takie miejsce znika- czas staracony na pisanie czegoś, co nie jest w formie namacalnej.... Uknułem kiedyś wyrażenie "czy to nie ironia,że mówimy o jeżdżeniu na rowerze zamiast po prostu jeździć na rowerze"?

Także dla mnie smutne info ,ale moze warto to potraktować jako ściągniecie z barków brzemienia moderacji ;)

mnie w całej sytuacji najbardziej martwi brak sensownej alternatywy dla forów. "Zachłysneliście sie fejsbukiem, jeszcze zatęsknicie!" napisałem im kiedyś :?

pozdrowienia dla całego zespołu!

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: Wczoraj 6:43   

Henryk napisał/a:
Jak rozumieć należy - w tej aktualnej sytuacji - te "zapotrzebowanie"?

Panie Henryku, trudno to określić tak wprost... widzę to mniej więcej tak, że znów po czasie zbierze się grupka ludzi, którzy jak kombatanci stwierdzą: "wiecie co, a może byśmy reaktywowali forum? jakoś tak pusto w przestrzeni internetowej, brakuje nam tego miejsca... spróbujmy powrócić" ;)

Na "młodych" nie liczę, bo oni żyją już w innej rzeczywistości, dla nich fora to przeżytek, liczy się szybkość przekazu, możliwość wrzucenia zdjęć czy filmów w czasie rzeczywistym, prostota... ale może ci nieco starsi stwierdzą, że jednak "kiedyś te fora były fajne" ;)

Drugą rzeczą jest fakt tego RODO. Nie wiem, jak to będzie wyglądało, jak to się będzie miało do naszego forum, czy trzeba będzie je dostosować, czy nie będziemy temu podlegać... czas pokaże i będę wiedziała, na czym stoję.

Dajmy sobie szansę i poczekajmy. Jeśli będą sygnały, że brakuje tego miejsca - obiecuję je przywrócić! Na razie statystyki pokazują, że ruch jest bardzo mały, więc może jednak zamknięcie forum jest celowe..?

Matiz, masz sporo racji! Ja nie wiem... chyba bym się zapłakała, gdyby mi wszystko zniknęło przez jakieś niedopatrzenie :( to forum to jak moje dziecko, kawałek życia, wiele radości, poznanie fajnych ludzi, czasem nerwy i stres, ale jednak więcej radości i satysfakcji! Rozumiem Cię doskonale!

Na fejsbuku pozostaje nasza forumowa stronka, więc jeśli tam będą sygnały, że brakuje forum - no nie będę się powtarzać ;)

to chyba tyle... :)

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: Wczoraj 8:37   

Czas pożegnań,na FB jednak mimo wszystko się wypnę bo za :old: jestem.
"liczy się szybkość przekazu, możliwość wrzucenia zdjęć czy filmów w czasie rzeczywistym, prostota..." dla mnie nie to jest ważne.

Kiedyś powiedziano-tam Cię nie ma to nie istniejesz. Wolę nie istnieć. :hahaha:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Odpowiedz do tematu