Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kronika wypadkowa
Autor Wiadomość
zonar 
Mieszkaniec

Imię: Adam
Wysłany: 2006-01-16, 17:38   Kronika wypadkowa

"Chwile grozy przeżyli w nocy z soboty na niedzielę mieszkańcy jednego z budynków przy ul. 16 Lipca w Chorzowie Batorym. W klatce schodowej na parterze ktoś zerwał pion z instalacji gazowej. Wydobywający się z niej pod ciśnieniem gaz w każdym momencie mógł spowodować wybuch.
– Wystarczyło, aby ktoś włączył kontakt na klatce i by ten zaiskrzył. Eksplozja mogła wyrwać całą ścianę – mówi kpt. Marek Gajda ze świętochłowickiej Straży Pożarnej, która zabezpieczała budynek. Strażacy otworzyli wszystkie okna i przewietrzyli korytarze. Sprawdzili też czy mieszkańcy budynku nie zatruli się gazem. W tym samym czasie ekipa pogotowia gazowego zaczopowała instalację. Rzecznik chorzowskiej policji nie umiał wczoraj powiedzieć, czy uszkodzenie instalacji było dziełem złodziei złomu, czy złośliwym działaniem."
(miw) - Dziennik Zachodni

Jeżeli to byli złomiarze to już naprawde przesadzają... :evil:

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-01-16, 17:44   

:evil: Złomiarzy to ja bym w dyby zakuwała i wystawiała na widok publiczny na rynku! :evil:

I niech mi nikt nie mówi,że to z biedy muszą kraść i stwarzać zagrożenie dla ludzi.

zonar 
Mieszkaniec

Imię: Adam
Wysłany: 2006-01-16, 17:54   

Lena napisał/a:
:evil: Złomiarzy to ja bym w dyby zakuwała i wystawiała na widok publiczny na rynku!

Całkiem niezły pomysł !! !

Lucky 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-16, 17:57   

Dokładnie. Jest kilka innych sposobów na uczciwy zarobek niż narażać ludzkie życie

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-01-16, 18:01   

Dzięki.
Głosujcie na mnie i moją listę.

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Mash 
Mieszkaniec
Mash prowokator

Imię: Marcin
Wysłany: 2006-01-16, 18:39   

Również nie przepadam za złomiarzami i mam znimi problemy.
Ale całe szczęscie, że tam się nic nie stało poważniejszego, jakby wybuchło to cały dom wyleci w powietrze.

dj.miss 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-16, 19:19   

Ale ludzię są bezmyślni!! Jak można być takim idiotą???? Wrrrrr :evil:

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-01-16, 20:22   

ja bym im ..(ze względu na zbyt niehumanitarne pomysły walki ze złomiarzami nie napisze ich) !! :[

na poprzednich forach pisalem o złomiarzach, tutaj tez to musze zrobc :[ :[:[

Stowarzyszenie "Chorzowska Inicjatywa Samorządowa"
www.chis.webd.pl

Bartek 
Mieszkaniec

Imię: Bartek
Wysłany: 2006-01-16, 20:31   

Ja po prostu uważam, że bezmyślność niektórych ludzi nie zna granic :(

Judytka 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-16, 21:27   

Zgadzam sie z wami wsyztskim...niedosc ze mogliby sie wziac do uczciwej prcy czego im sie oczywiscie zrobic nie chce to na dodatek narazaja czyjes zycie...
NIEKTORZY LUDZIE PO PROSTU SA GŁUPI

max 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-16, 22:06   

Czytam Wasze wypowiedzi i nie wiem co powiedzieć. NIE popieram wandalizmu i głupoty (a to miało miejsce w tym przypadku) jednak ludzi zmusza do tego bieda. Na początku zbierają złom a później ida na łatwiznę (połączoną z głupotą) jak w tym przypadku. Dlatego daleki jestem od osądu.
Kiedyś wracałem tramwajem z Katowic. Na wysokości ul. Pokoju weszło 3 zbieraczy węgla. Każdy z nich taszczył worek węgla. Byli uwaleni jak święta ziemia. I ładują sie do tramwaju. Ludzie oczywiście razpierzchli się na boki. Jedna kobitka rzuca: Panie !! ! Gdzie taki brudny się pan pcha"
On jej na to spokojnie: Każdy orze jak może.
Dało mi to wtedy wiele do myślemia

Korba 
Mieszkaniec

Imię: na drugie Staszek
Wysłany: 2006-01-17, 08:39   

max ma wiele racji! ale trzeba oddzialić TYCH co kilka dni machają kilofem gdzieś na starej kopalni żeby parę metrów kabla wyrwać z ziemi (szacunek) od tych DRUGICH co to potrafią jednej nocy niczym Jahwe w Egipcie przejść ulicą i wszystkie włazy kanałowe ukraść :(

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-01-17, 14:17   

taaa oceniania to dość łatwo wam idzie... bezmyslni, głupcy, idioci, wystawic na rynek , ewentualnie cos gorszego im zrobic...tylko wy nie bądźcie tacy surowi, mający komputery siedzący na forach i dojeżdzający sie furami do domów, bo w tej roli pewnie nigdy ani wy ani ja (oby) nie bedziecie, wiec osądzac jest łatwo...każdy z nas młody wykształcony wiec o czym tu gadka tam nieraz ludzie starsi w innym systemie wychowani jednak z jakimiś zasadami, którzy sobie próbuja sobie radzic za kilkaset zlotych na miesiac??znacie to, znamy ten problem??chyba nie, jeden z drugim, bo nas stać na koncert Sojki, nowa płyte do kompa i aparat...to dwa inne światy...
w podanym przypadku pewności nikt nie ma, a każdy orze jak może jak tu max napisał...choć wiadomo zawsze trzeba patrzeć od konkretnego przypadku, w tym wyjątkowo przesadzili...

Judytka 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-17, 15:27   

Wiesz u mnie tez sie nie przelewa z kasa a jednak moi rodzice maja prace i uczciwie zarabiaja...wydaje mi sie ze dla chcacego nic trudnego!

jolek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-01-17, 15:52   

może moja teoria nie jest słuszna ale uważam , że ... kurcze nie wiem jak to napisać... otóż chodzi mi o to, że jeżeli ktoś naprawdę cierpi głód to stara się zaspakajać tę konkretną potrzebę - czyli będzie kradł jedzenie, uda się do pomocy społecznej , będzie żebrał - byle tylko dostać jedzenie i nie być głodnym
ten kto zbiera złom i tak na życie zarabia często nie jest głodny tylko żądny pieniedzy...
taki ktoś powinien myśleć o bezpieczeństwie innych w związku z tym co robi...
mam na osiedlu "znajomego " złomiarza - ten gość chodzi po śmietnikach i tam zbiera złom - kase głównie przeznacza na alkohol ( rzadko jest trzeźwy) a alkohol moim zdaniem nie jest podstawową potrzebą.
Wydaje mi się , że te grupy ludzi da się od siebie odróżnić
być może się mylę, nie wiem
aha i trzeba wziąć jeszcze pod uwagę zupełnie zwykłych wandali, tacy robią różne rzeczy dla rozrywki niestety :(

Odpowiedz do tematu