Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Forumowa "złota czcionka"..?
Autor Wiadomość
Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
  Wysłany: 2008-05-18, 22:02   Forumowa "złota czcionka"..?

Od jakiegoś czasu chodzi za mną ten pomysł, by zrobić na naszym forum coś na kształt konkursu "Złota czcionka".
Np. na forum szantymaniaka mają swojego "Pulitzerka" , na innych forach podobne konkursy maja swoje nazwy własne ("Cytaty miesiąca"), my również możemy wymyślić coś własnego :)

Chodzi mi generalnie o to, że czasem trafiamy na taki genialny, śmieszny lub "odkrywczy" tekst, że warto go uhonorować i wyróżnić. Zazwyczaj pointy Korby są dla mnie tutaj wzorcem, ale dziś rozbawił mnie do łez tekst Piotra pod postem tiera w temacie o CB Radiach:

Piotr napisał/a:
tier napisał/a:
Przekonałem się na własnej skórze, że SB to bardzo fajna rzecz

Ci co mieli z nimi do czynienia twierdzą inaczej... :lol:

Jeśli pomysł Wam sie spodoba, to zgłaszajcie swoje propozycje do konkursu, a po zakończeniu miesiąca możemy zrobić ankietę ze zgłoszonych cytatów i wyłonić zwycięzcę miesiąca, na koniec roku zaś podsumowanie i cytat roku :)
Zgłaszajcie również, jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na nazwę dla tego konkursu.

Mam nadzieję, że pomysł "złapie" i będzie się cieszył powodzeniem, a nas bawił jak najdłużej :)

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2008-05-18, 22:50   

Ja jestem za!
:rotfl:

I niniejszym chciałbym zgłosić posta Pawewka:
pawewek napisał/a:

jesteś w samych majtach czy masz ubranie ??

Mirenium 
Przyjaciel forum

Imię: ***
Wysłany: 2008-05-19, 02:54   

Popieram tiera, już kiedyś zresztą o tym pisałem Pawewek rządzi

Cytat:
jesteś w samych majtach czy masz ubranie ??

głosuję na ten tekst :spoko:

SławekW 
Mieszkaniec

Imię: Sławek
Wysłany: 2008-05-20, 04:58   

Pomysł świetny. Głosuję na greps pawewka :)

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2010-10-23, 18:13   

Rozpoczynamy nowy sezon:
Schuman Eryk napisał/a:

Pamiętaj, że tego typu stwierdzenie, bardzo ogólne, samo w sobie jest konkretem

:rotfl:

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2010-10-23, 19:32   

Nie doczytałem tego, w którym temacie to się przwinęło? Mocne!

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2010-10-23, 20:24   

Rafał napisał/a:
Nie doczytałem tego, w którym temacie to się przwinęło? Mocne!

Schuman Eryk napisał/a:
Dziękuję Ci za cenne uwagi. Postaram się odnieść do Twoich uwagi i pytań. Forum nie było mi do tej pory potrzebne, gdyż wolę działań, nie gadać, działań, nie pisać o działaniu. Zawsze tak miałem. Forum obecnie może mi dotrzeć do potencjalnych wyborców, dla których moja osoba może być mało znana lub nie znana wcale. Świadom jestem tego, że zawsze znajdą się osoby, które mogą nie znać swojego potencjalnego kandydata na Radnego. Chciałbym najzwyczajniej – przybliżyć mnie i moje kompetencje (choć mam wrażenie, że ciągle w tych wyborach, liczy się twarz, nie wiedza). Tyle w temacie.
Jak znajduję czas na to wszystko… hmmm… kwestia organizacji pracy. Uczyłem się pracy w niemieckiej korporacji finansowej. Planowanie, planowanie, zarządzanie :-) Tyle.
Jak to się ma do funkcji Radego? Odpowiedź jest prosta – efekt synergii. Jestem w Chorzowie na tyle często, że nie sądzę, bym nie znalazł czasu, by robić to co i tak już robię, tylko że bardziej efektywnie. Realne kształtowanie mojego środowiska lokalnego, jest moim małym marzeniem i jestem przekonany, że poświęcę temu dużo uwagi. Nawet kosztem innych, mniej ważnych spraw, robionych do tej pory.
Mądra integracja z Unią Europejską, europejski styl myślenia i działania – tak, tego chcę. Coś w tym dziwnego? Nie rozumiem Twojego pytania.
Dlaczego „Wspólny Chorzów”? Odpowiedź też jest prosta. Jak wiesz, w dużym ugrupowaniu koalicyjnym, mogę realnie „forsować” swoje pomysły i je realizować. W marginalnej grupie politycznej, nie miałbym szans na nic, a przynajmniej te szanse były by bardzo ograniczone. Zaznaczam, że tylko startuję z tej listy. Nie jestem członkiem Stowarzyszenia „Wspólny Chorzów”, a jest nim wielu kandydatów z naszych list (oczywiście nie umniejszam walorów bycia członkiem Stowarzyszenia „Wspólnie dla Chorzowa”, ale dzięki temu mogę być mniej napiętnowany brzemieniem partyjności). Chciałbym mieć zaplecze głosów za moimi, cennymi dla miasta pomysłami.
Cywilizacyjny rozwój miasta… Słowo cywilizacyjny można zamienić słowem: społeczny, tylko, że cywilizacyjny ma znaczenie szersze niż społeczny. Trzeba było by bawić się tu teraz prawami logicznymi, by to udowodnić. Choć i tak znaleźli by się tacy, co twierdzili by inaczej ;-)
Przede wszystkim ROZWÓJ. Nie chciałbym zaśmiecać forum formami charakterystyki tego słowa, jego znaczeniami. Uważam, że jesteś na tyle inteligentną osobą, że wiesz, o co mi cho
dzi (…).[/size] Pamiętaj, że tego typu stwierdzenie, bardzo ogólne, samo w sobie jest konkretem, gdyż jeśli nie podaje się uzasadnienia, należy domniemywać, że autorowi chodziło o każdą formę rozwoju, która może przynieść profity dla miasta i jego mieszkańców.
Twoje stwierdzenie dot. Internetu, jest troszkę samolubne. Niestety. Może Ciebie stać, a zastanawiałaś się ile rodzin nie stać na Internet dla swoich pociech? Ilu ludziom po 40tce, tak dla przykładu tylko, bezrobotnych, ale mających w domu komputer, Internet pomagałby, np. w szukaniu pracy? (tzn. mógłby pomagać, jeśli by potrzebowali takiego rozwiązania).
W mojej dzielnicy, tj. Chorzów II, jest bardzo dużo biednych rodzin. Bardzo dużo… Patologia i dysfunkcja rodzinna jest częstym zjawiskiem. Chciałbym szczególnie młodym dać szansę sięgnięcia do nieskończonej studni informacji. Internet to przyszłość. Możemy ją troszkę przybliżyć ;-)
Otwarta platforma e-learningowa… Wpisz w Google i zapytaj Google, czym jest e-learning. A tak w skrócie, ...możliwość samokształcenia przez Internet dla każdego, kto tego potrzebuje a nie ma czasu/możliwości na inne formy samokształcenia. Takie nowoczesne platformy są dziś dotowane przez Unię Europejską. Naprawdę fajna sprawa!

Finalnie, dziękuję za pozytywne podsumowanie :-)
Pozdrawiam i sukcesów nieustających życzę!

Schuman Eryk - Kandydat na Radnego KWWK Wspólny Chorzów

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2010-10-23, 20:30   

Dzięki!

Bozena 
Mieszkaniec

Imię: Bożena
Wysłany: 2010-10-25, 14:16   

To mnie się oberwało, że chcę "konkretnych konkretów". :wink:

tier