Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon siódmy 2013 rok
Autor Wiadomość
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-07-10, 21:19   Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon siódmy 2013 rok

Chorzowski Teatr Ogrodowy sezon siódmy 2013 rok
czyli od solisty do orkiestry

26 lipca o 21:00 ouverture
otwieramy Chorzowski Teatr Ogrodowy
– Wiszące Ogrody już się przeżyły –
K a t a r z y n a G r o n i e c

piosenki P. Conte, J. Brela, B. Brechta, K. Weilla, N. Cave’a, E. Costello i L. Cohena

2 sierpnia o 21:00 solo a la russe
Teatr Kana (Szczecin) „Moskwa – Pietuszki” Wieniedikt Jerofiejew
monodram Jacka Zawadzkiego oraz wieczór pieśni rosyjskich
(W. Wysocki, B. Okudżawa,...)

9 sierpnia o 21:00 caleidoscopio furioso
Teatr Bez Sceny (Katowice)
„Diabelski Młyn” Eric Assous

16 sierpnia o 21:00 blues & rock & roll
festiwale ChTO oraz Lauba Pełno Bluesa zapraszają:
Teatr Roma (Warszawa) „Moja mama Janis


23 sierpnia o 21:00 trio al dente
Stowarzyszenie Teatralne Badów (Badowo Górne) i Teatr Nowy (Łódź)
Wszystko o kobietach” Miro Gavran


30 sierpnia o 21:00 finale grande
Teatr Modrzejewskiej (Legnica)
Orkiestra” Krzysztof Kopka

Spektakle dla dzieci i rodziców w sierpniowe soboty:
3, 10, 17 i 24 VIII, zawsze o 15:00
a 15 sierpnia – DZIECINADA!!!

www.chto.pl

bilety są dostępne w sieci ticketportal.pl oraz w Sztygarce
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-07-10, 21:21   

i od razu zapowiedź pierwszego wydarzenia:


26 lipca o 21:00 ouverture – otwieramy Chorzowski Teatr Ogrodowy
Wiszące Ogrody już się przeżyły
Katarzyna Groniec

Katarzyna Groniec nie ma sobie równych w interpretacjach piosenek najlepszych autorów. Ciekawy wokal, charyzma sceniczna i ponadprzeciętne poczucie humoru artystka uzupełnia jeszcze dobrym kontaktem z publicznością. Każdy jej koncert to w zasadzie muzyczny spektakl, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. W „Wiszących Ogrodach” songi Nicka Cave’a, Jacquesa Brela, Bertolta Brechta czy Kurta Weilla powracają w hipnotyzującym wykonaniu i układają się w uniwersalną opowieść o ludzkiej egzystencji. Katarzyna Groniec bez trudu na przemian wzrusza i rozśmiesza odbiorców, podkreśla wielopłaszczyznowe sensy z kolejnych piosenkowych arcydzieł. Pozwala w pełni zatracić się w harmonii dźwięków i wydobywa z słuchaczy cały wachlarz silnych emocji. Artystce w „Wiszących Ogrodach” towarzyszy zespół znakomitych muzyków.

na scenie: Katarzyna Groniec
zespół:
Robert Szydło – bas
Łukasz Damrych – fortepian
Łukasz Sobolak – perkusja
Bartek Miarka – gitara

Szedłem na pełen liryki aktorski recital piosenkarski, a byłem na perfekcyjnie wyreżyserowanym spektaklu muzycznym. Ujrzałem Katarzynę Groniec wyluzowaną, pełną autoironii, skłonną do żartów i wspólnego śpiewania z publicznością.
Grzegorz Żurawiński

Takim poczuciem humoru i dystansem do siebie może się pochwalić mało która polska artystka.
Marta Wróbel


Bilety na koncert inauguracyjny w cenie 35 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl) oraz w sieci ticketportal.pl

(zdjęcie ze strony http://www.teatralia.com....40409_ppac.jpg)
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-07-29, 11:25   

TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ -SPEKTAKL MISTRZOWSKI NA CHORZOWSKIM TEATRZE OGRODOWYM

2 sierpnia o 21:00 solo a la russe

Moskwa – Pietuszki (…oraz wieczór pieśni rosyjskich)
Teatr Kana (Szczecin)

Ascetyczna scenografia, jeden aktor i potęga emocji zatrzymana w wirtuozerskiej opowieści: „Moskwa – Pietuszki” to spektakl, który dojrzewa i staje się coraz lepszy, a przy tym wciąż przypomina o mistrzowskich rozwiązaniach Zygmunta Duczyńskiego, nieżyjącego już twórcy Teatru Kana. Wstrząsające spostrzeżenia, wyznania pijackie i nieokiełznane żywioły spotykają się tutaj na granicy magii i realizmu. Cudowność podąża za koszmarem, oniryczność podszyta jest lękiem. Spowiedź bezradnego wobec losu człowieka, momentami komiczna, daje wiele do myślenia, zwłaszcza gdy dotyczy tematów egzystencjalnych, życia i śmierci czy tajemnic duszy. Jacek Zawadzki jeszcze wzbogaca i tak wyśmienity tekst Wieniedikta Jerofiejewa i sprawia, że widzowie nie mogą i nie chcą opuścić świata bohatera. Po spektaklu zapraszamy na nastrojowy koncert pełen rosyjskich pieśni i ballad (m.in. Włodzimierza Wysockiego oraz Bułata Okudżawy).
tekst: Wieniedikt Jerofiejew
przekład: Nina Karsov i Szymon Szechter
scenariusz, scenografia i reżyseria: Zygmunt Duczyński
na scenie: Jacek Zawadzki

Aktor zaskakuje nas skalą przeżycia roli, od zabawy po drapieżność, po to, by zbliżyć się do nas, jednocześnie utrzymując dystans, jakby w obawie, że moglibyśmy nie docenić Wieni, uważając go za zwykłego pijaka. Ale my, widzowie, nie moglibyśmy się pomylić. Wienia to arystokrata duszy.
John Linklater / The Herald

Zygmunt Duczyński z powieści Jerofiejewa wyciągnął czystą, metafizyczną prawdę o człowieku, o jego słabościach, wzlotach i upadkach. Alkohol pozostał komiczną maską, pod którą ukrył się szarlatan przeznaczenia. Wienia oprowadza widza po swoim życiu jak po czyśćcowych kręgach, w których napotyka na diabła prowadzącego z nim dyskurs wartości. Jego podróż z Moskwy do Pietuszek i z powrotem odbywa się w żywych wspomnieniach. Proste rekwizyty – kwiat, świeca, walizka – zamieniają się w kobietę, dziecko, trumnę, harmonię. Przeistaczaniu temu towarzyszy pulsujący rytm podróży, który przyspiesza lub zwalnia. Cała akcja wpisana jest w ten rytm, który w końcu staje się rytmem pracy serca milknącego w momencie utraty tchu. Jedyna nad sceną żarówka gaśnie w momencie ostatniego oddechu Wieni.
Ewa Adamczyk-Stepan / Teatr

Widziałem przedstawienie „Moskwa – Pietuszki“ według Jerofiejewa. To jest naprawdę bardzo wartościowy teatr.
Czesław Miłosz (w rozmowie z Małgorzatą Frymus, Polskie Radio Szczecin)

Bilety na spektakl w cenie 18 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl) oraz w sieci ticketportal.pl


(zdjęcie ze strony http://www.teatralia.com....22-470x260.jpg)
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-07-31, 09:57   

A 3 sierpnia o 15:00 startujemy z Chorzowskim Teatrzykiem Ogródkowym:

znakomity zespół TeatRyle z Poznania zaprezentuje bajkę "Wiosenna przygoda" - z bohaterami znanymi dzieciom z historii "Mój przyjaciel Pies".

Dla dzieci i rodziców wstęp wolny!
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-05, 12:34   

Uwaga! Najbliższy weekend będzie pełen atrakcji.

Na początek Agnieszka Radzikowska (nominowana do Złotej Maski) i Andrzej Dopierała (szef Teatru Bez Sceny) w przepięknej (bo śmiesznej, lirycznej i groźnej) komedii "Diabelski młyn" - w piątek 9 sierpnia o godzinie 21:00

9 sierpnia o 21:00 caleidoscopio furioso
Diabelski młyn
Teatr Bez Sceny (Katowice)

Ona i on. Nastrojowa muzyka, łóżko. Oczywisty scenariusz wieczoru. I nagle szereg niespodzianek, i rozrastająca się tajemnica. Koniec schematu. W „Diabelskim młynie” obecność młodej kobiety i starszego mężczyzny nie jest pretekstem do snucia uniwersalnych rozważań o wojnie płci. Tu świat zawęża się do skomplikowanej relacji łączącej dwie postacie. Jest dowcipnie, by zaraz zrobiło się bardzo groźnie. Jest źle, by zaraz było frywolnie. Zacierają się granice między światami, jak na karuzeli zmieniają się tu uczucia. Tempo akcji wyklucza nudę, a subtelny dowcip wzbogaca dialogi. Utrzymana w słodko-gorzkim tonie komedia dostarcza radości i wzruszeń, ale przede wszystkim zawiera doskonale opowiedzianą historię, o której trudno zapomnieć. Za rolę w tym spektaklu Agnieszka Radzikowska otrzymała nominację do Złotej Maski.

tytuł oryginału: Les montagnes russes
tekst: Eric Assous
przekład: Barbara Grzegorzewska
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Andrzej Dopierała
na scenie: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała

Między Dopierałą a Radzikowską istnieje rodzaj scenicznego porozumienia, teatralnej chemii i wariactwa. Jest napięcie, są sympatia, czułość i humor sytuacyjny.
Monika Gorzelak

Dopierała i Radzikowska, nie stroniąc […] od pikanterii, potrafią balansować na cienkiej linii między finezyjnym żartem a prymitywną farsą z gracją prawdziwej baletnicy, bawiąc się z widzami wariacjami z podtekstem erotycznym […] dają pokaz prawdziwej sztuki aktorskiej, podkreślając wciąż na nowo, ile znaczy świetny warsztat i przygotowanie kreacji dopracowanej w najmniejszym szczególe. Teatrowi Bez Sceny wypada przypisać jeszcze jedną zasługę – przywracanie wiary w ambitną i niezależną sztukę dramatyczną.
Monika Adamczyk

Chociaż jest zabawnie, przenikliwie i błyskotliwie, to „Diabelski młyn” szybko odkrywa przed publicznością swoje dramatyczne oblicze.
Ewa Drab


Bilety na spektakl w cenie 18 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92) oraz w sieci ticketportal.pl10 sierpnia o 15:00 – Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy

Brzydkie kaczątko i już
Prym ART (Ruda Śląska)

Małe kaczątko bez przerwy słyszy od innych zwierząt, że jest brzydkie i nieudane. Wędruje więc przez świat w poszukiwaniu akceptacji. Samotny drwal pomaga bohaterowi przeżyć srogą zimę, ale czy wiosna przepędzi smutki?
Znana baśń Hansa Christiana Andersena w nowej odsłonie staje się nie tylko opowieścią o tolerancji, ale również dynamicznym widowiskiem. Pełen kolorów, pięknych piosenek śpiewanych razem z dziećmi oraz pomysłowej choreografii spektakl ucieszy wszystkie maluchy.

scenariusz i reżyseria: Grzegorz Kwas
choreografia: Grzegorz Kwas
muzyka: Dariusz Szweda
scenografia: Leonard Wajs, Magdalena Nowacka-Kolano
kostiumy: Justyna Galus
na scenie: Agnieszka Bieńkowska, Agnieszka Wajs, Bartosz Socha, Błażej Olma


Dla dzieci i rodziców wstęp wolny (zawsze) i na wolnym powietrzu (gdy nie pada). W razie deszczu – w Magazynie Ciekłego Powietrza. Jeśli będzie upał - również schronimy się w Magazynie Ciekłego Powietrza, czyli tam, gdzie znajduje się główna scena ChTO.10 sierpnia od 21:00 – Chorzowska Noc Filmowa

Stowarzyszenie Inicjatywa oraz Stowarzyszenie SZTYG.art zapraszają pod wieżę na plenerowe projekcje filmów wakacyjno-teatralnych:

Vicky Cristina Barcelona, 2008, Woody Allen, 96’
Pojedynek, 2007, Kenneth Branagh, 86’

Vicky Cristina Barcelona to nie jest kolejna historia europejskich wakacji Amerykanów. To arcydzieło portrecisty miast i ludzi – Woody’ego Allena. Na ekranie Scarlett Hohansson, Penélope Cruz i Hiszpania, czyli humor Woody’ego Allena w świecie Pedro Almodovara.

Filmowy Pojedynek (Michael Caine i Judy Law) to okazja konfrontacji tej adaptacji dramatu Anthony Shaffera (ostatnie dzieło Harolda Pintera) z aż dwoma spektaklami: tym w Teatrze Korez (Artur Święs i Mirosław Neinert) i tym w czasie 15. Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w Teatrze Rozrywki (Błażej i Jan Peszkowie).

Wstęp wolny!
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-11, 20:47   

Nadchodzi bluesowy weekend w Chorzowskim Teatrze Ogrodowym!

ale na początek... tradycyjnie, bo już po raz drugi -15 sierpnia od godziny 15:00 DZIECINADA, czyli wielkie święto dzieci. W programie bajka słowackiego teatru PIKI, warsztaty teatralne i plastyczne, bajka z terkoczącego projektora, konkursy z nagrodami, mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Tak było w zeszłym roku: http://sztygarka.nazwa.pl...e/ola_2012.html

(dla dzieci i rodziców wstęp wolny)


w piątek o 21:00 MOJA MAMA JANIS - monodram muzyczny, w którym gościem będzie Sławomir Wierzcholski!

współpraca: Front Porch Blues – Lauba Pełno Bluesa

Moja mama Janis
Teatr Roma (Warszawa)

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o spełnianiu marzeń. Dziewczyna z prowincji chciałaby zostać aktorką. W szkole poznaje chłopaka, który puszcza jej na gramofonie winyle Janis Joplin – tak bohaterka odnajduje swoją „drugą matkę”. Fabuła raz przypomina zwyczajne życie, raz piękną baśń. Za kanwę historii posłużyła legenda Janis Joplin, która to artystka w spektaklu obecna jest za sprawą wielu piosenek (w przekładach Maciejki Mazan i Daniela Wyszogrodzkiego) oraz… w podskórnej warstwie zwierzenia. Bo Jolanta Litwin-Sarzyńska przyjmuje na scenie ton osobistego, szczerego i nie zawsze optymistycznego wyznania, wciąga publiczność w prywatną, a jednak ponadczasową, relację, nie pozwala na obojętność wobec bohaterki. „Moja mama Janis” to również propozycja ciekawych interpretacji utworów z repertuaru Janis Joplin, sentymentalna muzyczna podróż.

opieka reżyserska: Redbad Klynstra
scenariusz: Jolanta Litwin-Sarzyńska, Piotr Sarzyński, Redbad Klynstra
przekład piosenek: Maciejka Mazan, Daniel Wyszogrodzki
scenografia i kostiumy: Joanna Kaczyńska
opieka artystyczna: Wojciech Kępczyński
na scenie: Jolanta Litwin-Sarzyńska
zespół:
Paweł Serafiński - organy Hammonda, piano
Wojciech Zalewski - bas
Piotr Szewczenko – gitara
Szymon Linette – perkusja
oraz gość specjalny: Sławomir Wierzcholski – harmonijka„Moja mama Janis” to popis nie tylko aktorski, ale i wokalny. Silny, lekko zachrypnięty głos artystki przypomina barwą głos Joplin, ale nie próbuje ona naśladować gwiazdy. Proponuje własną interpretację piosenek. Towarzyszą jej utalentowani muzycy.
Litwin-Sarzyńska na scenie staje się na przemian gwiazdą amerykańskiego popu, zwykłą polską dziewczyną, czasem przypomina Marilyn Monroe, kiedy indziej barmankę z gminnego pubu o piątej nad ranem, a bywa również matką Polką. W każdej sytuacji jednak prowadzi ją miłość, która czasem doprowadza do rozpaczliwego krzyku. I wtedy Jolanta-Joanna-Janis zaczyna śpiewać tak, że wciska w fotel.
Krystyna Lubelska

Bilety na spektakl w cenie 18 zł do kupienia w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d, tel. 32 249 59 92, www.sztygarka.pl) oraz w sieci ticketportal.pl
w sobotę o 15:00 znów coś dla dzieci - tym razem "Magiczna trupa Robinsona Bluesa"

Magiczna trupa Robinsona Bluesa
Teatr Wielkie Koło (Będzin)

Teatralna trupa wędrująca po świecie opowiada o przygodach żabiej królewny Rechotynki oraz o losach żabiego królestwa, któremu zagraża straszny potwór Żabożarłok. W spektaklu obok aktorów pojawiają się barwne lalki, a cała opowieść ozdobiona jest graną na żywo muzyką. W rytmie bluesa Teatr Wielkie Koło prezentuje dynamiczną opowieść z zaskakującymi zwrotami akcji i nieprzewidywalnym finałem. Nieprzypadkowo bajka ta cieszy się wielkim uznaniem dzieci i rodziców.

scenariusz i reżyseria: Jacek Łabacz
muzyka: Paweł Wlazło, Paweł Pelczar
na scenie: Paweł Wlazło, Natalia Kucypera, Marzena PaszkowiakDla dzieci i rodziców wstęp wolny (zawsze) i na wolnym powietrzu (gdy nie pada). W razie deszczu – w Magazynie Ciekłego Powietrza.
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-13, 09:43   

15 sierpnia tradycyjnie, bo już po raz drugi, zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej teatralnej zabawy. Od 15:00 na terenach Sztygarki trwać będzie DZIECINADA. Jak w ubiegłym roku, przygotowaliśmy mnóstwo niespodzianek i rozrywek nie tylko dla najmłodszych. Tęsknicie za pomysłami z pierwszej DZIECINADY? A może przegapiliście święto rok temu i chcielibyście się dowiedzieć, jakie mamy atrakcje dla dzieci i rodziców?

Oto krótki przegląd…

Co było?
- bajka słowackiego teatru PIKI,
- warsztaty teatralne i plastyczne,
- wspólnie zagrany spektakl,
- mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

Co będzie?
- bajka słowackiego teatru PIKI (ale nowa!),
- warsztaty teatralne i plastyczne (ale nowe!),
- wspólnie zagrany spektakl (ale nowy!),
- mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

W organizacji Dziecinady pomagają nam w tym roku

Centrum Scenografii Polskiej Muzeum Śląskiego
oraz Fundacja Edukacyjna Kombinatory.

Nagrody książkowe dla dzieci ufundowały wydawnictwa:
Nasza Księgarnia,
WAM,
Zakamarki.

Uwaga: mamy także nagrody książkowe od wydawnictwa Prószyński i S-ka specjalnie dla
rodziców. Żeby wygrać, wystarczy na adres sztajgerowycajtung@gmail.com przesłać krótką zabawną historyjkę, której bohaterem było Wasze dziecko. Na maile czekamy do 14 sierpnia, do godz. 20:00.
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-20, 10:04   

W mało znanym (chyba że jako plener do filmu Testosteron :) ) a urokliwym Badowie Górnym powstało Stowarzyszenie Teatralne Badów. Jego propozycje śmiało mogą konkurować z produkcjami najlepszych teatrów warszawskich i krakowskich. "Wszystko o kobietach" (propozycja Stowarzyszenia Teatralnego Badów i Teatru Nowego z Łodzi) to gratka dla miłośników inteligentnych komediowych przedstawień. Po raz kolejny Piotr Bikont zaskakiwać będzie swoimi reżyserskimi pomysłami.

Zapraszamy w piątek 23 sierpnia o godzinie 21:00 do Magazynu Ciekłego Powietrza. Bilety w cenie 18 złotych do kupienia w recepcji Sztygarki lub w sieci ticketportal.pl. Naprawdę warto!
 
     
kapibara 
Mieszkaniec
kapibara


Imię: kapibara
Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 72
Skąd: z lasu
Wysłany: 2013-08-26, 10:50   

I wielki finał siódmego sezonu Chorzowskiego Teatru Ogrodowego:

30 sierpnia o godz. 21:00 ORKIESTRA Teatru Modrzejewskiej z Legnicy.

Muzycy z kopalnianego zespołu po śmierci kolegi zanurzają się w świat wspomnień. Ożywają tu dawne wydarzenia (zaczerpnięte z pozateatralnej rzeczywistości) i zgrabne portrety (czasem na granicy karykatury). Charakterystyki mieszają się z anegdotami, zwierzenia z żartami, a tragedie zostają ostatecznie oswojone przez opowieść. Z polifonii wyznań wyłania się obraz społeczności Zagłębia Miedziowego, zbudowanej na bazie obcych tradycji i zwyczajów.

tekst: Krzysztof Kopka
reżyseria: Jacek Głomb
scenografia: Małgorzata Bulanda
muzyka: Bartek Straburzyński
na scenie: Katarzyna Dworak, Ewa Galusińska, Joanna Gonschorek, Zuza Motorniuk, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Małgorzata Urbańska, Bartosz Bulanda, Rafał Cieluch, Bogdan Grzeszczak, Robert Gulaczyk, Paweł Palcat, Mariusz Sikorski, Paweł Wolak, gościnnie Mateusz KrzykBilety można już kupować w recepcji Sztygarki oraz w sieci ticketportal.pl - warto zaopatrzyć się w nie wcześniej, bo będzie mniej miejsc na widowni!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
| Wsparcie techniczne: e-matteo.pl

Nasz email


Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10