Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sejmik. Platforma wygrała, cieszą się też autonomiści
Autor Wiadomość
Hajduczanin 
MieszkaniecImię: Innocenty
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 906
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-11-30, 21:57   

To pytaj:) Jest z nami na forum Rafał Adamus na pewno odpowie. A skoro masz fcb to pisz nawet do Gorzelika bezpośrednio:)
_________________

 
     
reden 
Mieszkaniec


Imię: Krystian
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sty 2006
Posty: 160
Skąd: Wielkie Hajduki
Wysłany: 2010-11-30, 23:07   

Grzesiek napisał/a:
Pytanie czwarte najbardziej mnie pod tym względem rozczarowało.


Możesz szerzej to wyjaśnić co Cię rozczarowało? Prosty rachunek, jak za "nieboszczki"...
suma połowy dochodu ogólnego skarbu śląskiego i połowa dochodu ogólnego skarbu polskiego dawało wartość pomnożoną przez stosunek ilości ludności woj, śląskiego do ludności Polski. Tą znowu wartością była kasa dla autonomicznego województwa. Policz ile by teraz wyszło...
 
     
abigal 
MieszkaniecImię: Gerard
Dołączył: 09 Mar 2009
Posty: 442
Skąd: Slonsk
Wysłany: 2010-11-30, 23:23   

reden napisał/a:
Prosty rachunek, jak za "nieboszczki"...

:brawo: reden :hahaha:
_________________
Wünsch dir ein Guten Rutsch ins neue Jahr !!
 
     
tier 
Junior AdminImię: Zwierzak
Wiek: 46
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 6553
Skąd: Chorzów Batory
Wysłany: 2010-12-23, 10:52   Ruch Autonomii Śląska pozywa Napieralskiego

Cytat:
Ruch Autonomii Śląska pozywa Napieralskiego
PAP, dmrk2010-12-23, ostatnia aktualizacja 2010-12-23 00:08

Lider SLD miał zarzucić tej organizacji, że "dąży do oderwania Śląska od Polski".
gencja Gazeta

"To oczywista nieprawda, więc pełnomocnik RAŚ pozwał lidera SLD. Jeśli sąd przychyli się do naszego stanowiska, Grzegorz Napieralski przeprosi Ruch Autonomii Śląska w Polskim Radiu i wpłaci tysiąc złotych na konto Hospicjum Cordis w Mysłowicach" - wyjaśnił Buchta.

Złożenie pozwu zapowiedział już 9 grudnia lider RAŚ. Podczas zwołanej wówczas konferencji Gorzelik mówił m.in., że sukces jego organizacji w wyborach samorządowych wywołał gwałtowne reakcje części polityków i komentatorów życia politycznego. Gorzelik ocenił to także jako sukces RAŚ, jako że celem pośrednim jego strategii było - jak podkreślił - "wprowadzenie do debaty publicznej tematu dojrzałej decentralizacji".

"Jakość tej debaty pozostawia jednak wiele do życzenia. Padło wiele słów, które tak naprawdę nie odnoszą się do naszego programu, do naszych postulatów, ale do pewnych wyobrażeń o tych postulatach. Nasi krytycy próbują kreować obraz ugrupowania radykalnego, dążącego do secesji Górnego Śląska, ewentualnie do nadania mu uprzywilejowanego statusu w ramach państwa polskiego" - podkreślił Gorzelik.

Gorzelik: Państwo regionalne jest nadal państwem unitarnym

Wyjaśniał wówczas również, że RAŚ "nie domaga się przywileju dla jednego regionu, ale od kilku lat konsekwentnie głosi wizję Polski jako państwa regionalnego". "Państwo regionalne jest dalej państwem unitarnym, więc zarzut, iż kwestionujemy konstytucyjną zasadę unitarności państwa, jest chybiony" - mówił.

Pozew przeciwko przewodniczącemu SLD - zdaniem członków RAŚ - może powstrzymać "dalsze ewentualne insynuacje" na temat ich organizacji. "Nie ulega wątpliwości - i tego dowiedziemy - że pan Grzegorz Napieralski naruszył dobre imię naszego stowarzyszenia, głosząc nie jako opinię, ale jako stwierdzenie, tezy które są jawnie sprzeczne z naszym programem" - deklarował 9 grudnia Gorzelik.

Rzecznik SLD Tomasz Kalita komentował wówczas zapowiedź pozwu RAŚ jako "zupełnie bezzasadną próbę zwrócenia uwagi na siebie".

"Przewodniczący Napieralski, podobnie jak przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, zwracał uwagę na zagrożenie i niebezpieczeństwo, jakie wynika z sojuszu Platformy Obywatelskiej z Ruchem Autonomii Śląska. Wzmacnianie tego ruchu może być również wzmacnianiem tendencji autonomicznych. Wszyscy, nawet średnio zorientowani w polityce wiedzą do czego takie ruchy prowadzą, czym się to kończy i my przestrzegamy, że w perspektywie 5-10 lat od zawarcia tej koalicji możemy mieć do czynienia z problemami, które wcześniej w Polsce były niespotykane" - tłumaczył Kalita.

Napieralski: RAŚ zagraża integralności państwa polskiego

Wypowiedź Napieralskiego z 2 grudnia nie była jego jedyną w sprawie RAŚ. 29 listopada lider SLD odniósł się w Sosnowcu do regionalnej koalicji z udziałem tego ugrupowania: "Ruch Autonomii Śląska chce oczywiście autonomii Śląska, co uważam za rzecz bardzo niebezpieczną, bo zagraża integralności państwa polskiego. Jeżeli dla władzy, dla stanowisk, zawiązuje się takie koalicje, to obnaża tak naprawdę podejście do polityki Platformy Obywatelskiej".

Istniejący od 20 lat RAŚ po raz pierwszy po tegorocznych wyborach znalazł się w regionalnym sejmiku. Uzyskał ok. 8,5 proc. poparcia i trzy mandaty w 48-osobowym sejmiku. Wybory wygrała PO, która zdobyła 22 mandaty. Jej działacze zawarli koalicję z RAŚ i PSL, które uzyskało dwa mandaty. Poza koalicją znalazł się współrządzący dotąd regionem SLD (10 mandatów) oraz PiS (11). Mimo pierwotnego niepowodzenia w głosowaniu, Gorzelik został ostatecznie 10 grudnia członkiem zarządu woj. śląskiego.

Źródło: http://wyborcza.pl
 
     
Grzesiek 
Mieszkaniec


Imię: Grzesiek
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2010
Posty: 197
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-12-23, 15:40   

Cytat:


Możesz szerzej to wyjaśnić co Cię rozczarowało? Prosty rachunek, jak za "nieboszczki"...


Przepraszam, że odpowiadam z aż takim opóźnieniem, ale jakoś mi Twój post "umknął". Naprawdę nie wiem dlaczego go wcześniej nie zauważyłem.

Rozczarowała mnie tak krótka odpowiedź, która nie tylko nie wyczerpuje tematu, ale nawet go nie rozpoczyna. Cóż wynika ze stwierdzenia "nasze podatki zostają na Śląsku"? Czytałem w tym projekcie statutu, że np. w miejsce policji ma być powołana Straż Górnośląska. Jak to ma wyglądać? Polska policja ma szerokie uprawnienia w ramach Interopolu i Europolu, dodatkowo wzmocnione układem z Schengen. Nowej instytucji policyjnej nie dałoby się ot tak wprowadzić - bez stosownych aneksów do umów międzynarodowych. Jak RAŚ chciałby to osiągnąć?

Generalnie stwierdzenie "podatki zostają na Śląsku" jest niesamowicie enigmatyczne i rodzi więcej pytań niż odpowiedzi. ja chciałbym zobaczyć realny POMYSŁ na to, jak będą wyglądać nasze szkoły, uniwersytet, szpitale, policja, straż pożarna... Co z wojskiem i obronnością? Generalnie popieranie RAŚ to dla mnie jak na razie ciągle kupowanie kota w worku. Tyle, że kota nikt jeszcze nie widział, wszyscy za to opisują worek i kłócą się o to, czy "autonomia" oznacza odłączenie, czy też nie.
_________________

 
     
tier 
Junior AdminImię: Zwierzak
Wiek: 46
Dołączył: 08 Mar 2006
Posty: 6553
Skąd: Chorzów Batory
Wysłany: 2011-01-24, 19:58   Senator Arciszewska: RAŚ rozsadza państwo polskie

Cytat:
Senator Arciszewska: RAŚ rozsadza państwo polskie
2011-01-23 16:08:35, aktualizacja: 2011-01-24 10:48:05

Senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk udzieliła kontrowersyjnego wywiadu w Radiu Maryja. Jedynym z tematów był Ruch Autonomii Śląska, który wrzuciła do jednego worka ze Związkiem Wypędzonych Eriki Steinbach.


Senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk udzieliła kontrowersyjnego wywiadu w nocnym programie Radia Maryja z cyklu Rozmowy niedokończone. Jedynym z tematów były organizacje niepolskie i reprezentujące niepolskie interesy. Według pani senator ich działalność świadczy o aktywności Niemców w Polsce. O jakich to organizacjach była mowa? O Ruchu Autonomii Śląska!

- Zwracam uwagę, że tym ruchem interesował się już Urząd Ochrony Państwa w 1999 r., bo to są ruchy separatystyczne, które jakby od środka rozsadzają państwo polskie.

- To są ruchy, które skupiają osoby, które nie utożsamiają się z Rzeczpospolitą. Ich nic nie wiąże z Rzeczpospolitą. One chcą oderwania się nie ekonomicznego, politycznego - stwierdziła senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk. - One wpisują się w kontekst wypowiedzi różnych polityków nawet niemieckich, które chciałyby, żeby była Warmia, Mazury, Śląsk Górny, Dolny. I w ogóle, żeby wszystko było podzielone na regiony.

Senator Dorota Arciszewska-Mielewczyk do jednego worka wrzuciła Ruch Autonomii Śląska i Związek Wypędzonych Eriki Steinbach.

- Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, kto reprezentuje partie neonazis..., takie faszyzujące może, nazistowskie w Niemczech. Takie skrajne. I kto stoi na czele ruchu - Ruchu Autonomii Śląska, Związku Wypędzonych... To nie są jacyś, przepraszam za słowo, nawiedzeni ludzie, którzy są z formacji punków. Bo tak się z reguły miało wyobrażenie. Nie, nie, proszę Państwa, to są wykształceni, dobrze usytuowani ludzie, którzy mają wsparcie polityczne, finansowe i wiedzą dokładnie, co robią. Funkcjonują na uczelniach, prowadzą prywatne biznesy, są poważanymi, poważnymi obywatelami - oceniła senator Arciszewska.

PS
Żródło: http://www.dziennikzachodni.plGratuluję PiS-owi kompetentnej polityczki!!
:sciana:
 
     
dfk 
Imprezowicz
dfk


Imię: Eugen
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 3575
Skąd: Chorzów / Königshütte
Wysłany: 2011-01-24, 22:05   

Pani Senator nie ma świadomości ,że partie faszystowskie i nazistowskie jak i ich propagowanie jest w Niemczech zakazane.
Do tego w swej wypowiedzi nie rozróżnia obywatelstwa od narodowości. Stwierdzenie ,że wszyscy mieszkańcy Polski powinni podawać w spisie polską narodowość jest rozbrajające.
Wczesny Bierut, choć nie,wtedy jakieś mniejszości niechętnie ale jednak dopuszczano.
Pani Senator nie dopuszcza żadnych.
Co do istnienia organizacji niepolskich czy wprost niemieckich powinna Pani Senator wiedzieć, nasze Towarzystwo jest tego przykładem, jednak działamy legalnie w oparciu o prawodawstwo polskie i europejskie. Nie mamy w statucie zapisów o charakterze politycznym.
Nie można nas również utożsamiać z RAŚ, a Związek Wypędzonych też nie taki straszny jak go Pani Senator maluje. Podobnie działa np. Związek Kresowiaków .
Chcąc zanegować istnienie innych narodowości w Polsce ( co wynika z Jej wypowiedzi) na zasadzie wzajemności powinna zanegować istnienie społeczności Polaków na Białorusi czy Litwie.
 
     
Grzegorz K 
Radny MiastaImię: Grzegorz
Wiek: 36
Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 831
Skąd: Irys
Wysłany: 2014-03-11, 21:52   

Najprawdopodobniej po raz pierwszy w historii śląskiego samorządu, żadna z pięciu osób, zasiadających w zarządzie województwa, nie uzyskała w ostatnich wyborach mandatu radnego sejmiku. Tak koalicja PO - PSL - SLD w województwie szanuje śląskich wyborców. Faktyczna władza w regionie jest w rękach ludzi spoza wyborów. Dla mnie to skandal.
_________________
strona - www.grzegorzkrzak.pl
blog - www.grzegorzkrzak.blogspot.com
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
| Wsparcie techniczne: e-matteo.pl

Nasz email


Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10