Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PIŁKA NOŻNA Raport z ligi: Ruch Chorzów
Autor Wiadomość
yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2006-07-24, 21:43   PIŁKA NOŻNA Raport z ligi: Ruch Chorzów

W trakcie wakacyjnej przerwy w rozgrywkach w Ruchu przeprowadzono prawdziwą kadrową rewolucję. Z piłkarzy, którzy w poprzednim sezonie grali na Cichej, z klubu odeszło aż 13 zawodników. Najwięcej mówiło się oczywiście o rozstaniu z chorzowianami dwóch doświadczonych graczy od lat utożsamianych z tym zespołem - Krzysztofa Bizackiego i Mariusza Śrutwy. Obydwu 30 czerwca skończyły się kontrakty i na wniosek trenera Marka Wleciałowskiego nie zostały one przedłużone.

Młody szkoleniowiec konsekwentnie wdraża w życie swoją wizję drużyny. Tym razem jednak, podobnie jak Paweł Janas przy rozdawaniu mundialowych nominacji, wziął na swoje barki ogromny ciężar. Jeśli uda mu się awansować z Ruchem do ekstraklasy to nikt nie będzie mu wypominał tych kontrowersyjnych decyzji, ale jeżeli szturm "niebieskich" na I ligę się nie powiedzie, to podobnie jak selekcjoner biało-czerwonych, może zapłacić za to utratą posady.

Dobrym pomysłem jest wypożyczenie do innych ekip młodych wychowanków klubu, bo przynajmniej dzięki temu będą mieli okazję do regularnych występów na boisku. Nazwiska nowo pozyskanych zawodników, może poza Tomaszem Sokołowskim I, nie rzucają na kolana. Piłkarze ci przyszli na Cichą z klubów, które spadły do III ligi, ale warto podkreślić, że niemal wszyscy z nich mają za sobą występy w ekstraklasie i miejmy nadzieję, że udanie wkomponują się w zespół, który wiosną nie przegrał ostatnich 10 ligowych spotkań z rzędu.

NASZA PROGNOZA
Jeśli w Ruchu wszystko będzie funkcjonować jak należy, to chorzowianie mogą powalczyć o awans do ekstraklasy.

Trener Marek Wleciałowski
W letnim okresie przygotowawczym pracowaliśmy głównie nad motoryką, bo to jest podstawa, na której można budować przyszłe sukcesy. Z tego powodu wyniki letnich sparingów były bardzo zróżnicowane, ale każdy z tych meczów dostarczył mi materiału do przemyśleń i analiz. Bogata tradycja klubu i wielkie aspiracje sprawiają, że każdy z chorzowskich kibiców i działaczy spogląda w kierunku I ligi. Jesienią chcemy wywalczyć dobrą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową. Czekający nas sezon będzie dla nas jak maraton, a każde kolejne spotkanie będzie etapem w rywalizacji o ekstraklasę. W trakcie okresu przygotowawczego pozyskaliśmy do naszego klubu zawodników, którzy mają spory potencjał i chcą powalczyć dla Ruchu o I ligę. Część transferów jest w trakcie finalizacji, ale wierzę, że piłkarze, którzy w lipcu z nami trenowali, będą jesienią grali na Cichej.

Bramkarze

Sebastian Nowak 13.01.1982 197/96 Górnik Jastrzębie
Jarosław Paśnik 19.02.1983 191/85 Polonia Warszawa
Andrzej Szyszko 9.02.1979 192/89 Wigry Suwałki

Obrońcy
Ireneusz Adamski 22.08.1974 188/80 Gawin Królewska Wola
Tomasz Balul 12.08.1983 186/75 wychowanek
Grzegorz Baran 23.12.1982 186/80 Górnik Wieliczka
Marcin Klaczka 5.05.1975 179/76 Ruch Radzionków
Marcin Makuch 3.041980 176/81 Podbeskidzie
Wojciech Myszor 9.03.1972 178/77 Odra Wodzisław
Michał Osiński 5.09.1978 180/74 Świt Nowy Dwór Mazowiecki

Pomocnicy
Grzegorz Bonk 26.01.1977 175/70 Ruch Radzionków
Grzegorz Domżalski 21.11.1983 165/61 Finishparkiet Nowe M. Lubawskie
Wojciech Grzyb 21.12.1974 176/73 Odra Wodzisław
Piotr Petasz 27.06.1984 187/83 Mazowsze Grójec
Michał Pulkowski 1.01.1979 178/78 Znicz Pruszków
Adrian Sobczyński 9.09.1977 182/76 Heko Czermno
Tomasz Sokołowski I 21.09.1970 177/71 Górnik Łęczna

Napastnicy
Piotr Ćwielong 23.04.1986 171/65 Stadion Śląski
Przemysław Łudziński 3.02.1983 180/68 Amica Wronki
Grażvydas Mikulenas 16.12.1973 185/82 Kujawiak Włocławek
Grzegorz Misiura 3.06.1981 183/80 Finishparkiet Nowe M. Lubawskie

autor: Jacek Sroka - Dziennik Zachodni

źródło

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2006-07-24, 22:53   

Trzymam kciuki za Marka :spoko: i za cały Ruch też... :wink:

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-07-27, 09:45   

w niedziele wszyscy do Polkowic!!!Ewa, Lena i reszta chuliganów z tego forum 50 zloty i do Polkowic!!!

prezes 
Mieszkaniec
autonomista

Imię: m...
Wysłany: 2006-07-29, 21:12   

heh - moj terminarz jakos sie nie moze zbiec z terminarzem rozgrywek - pierwszy spiel pewnie kajs w pazdzierniku zalicza... ale to sie wszystko zoboczy...

a co do wrozenia co w tym sezonie, to tak cicho licze ze bedzie dobrze:)

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-07-29, 22:55   

prezes, Lena i spółka z forum zadeklarowała się że zamiast Ciebie do października będzie chodzić na szpile...
później juz zostanie..obys miał racje

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-08-21, 21:33   

możesz...tylko każdy Twój wpis powoduje u mnie smiech..bo nie masz zielonego pojecia o czym piszesz (tzn o kibicach bezpieczenstwie bo tylko o tym piszesz)..byles na rodzinnym z Odrą?
raz jeszcze lektura niech będa Twoje wpisy...

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-08-21, 22:20   

Spotkanie 5 kolejki pomiędzy Ruchem Chorzów a Śląskiem Wrocław będzie miało charakter charytatywny. Z inicjatywy klubu całkowity dochód ze sprzedaży biletów na ten mecz zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie zmarłego tragicznie w wyniku wypadku samochodowego Michała Bąka, oraz na rehabilitację poszkodowanego w tym samym zdarzeniu Adama Niewiarowskiego.

Obaj piłkarze to wychowankowie chorzowskiego Ruchu. Kilkanaście dni temu wypożyczeni do Gwarka Tarnowskie Góry zawodnicy mieli wypadek samochodowy – Michał zmarł po kilku dniach w szpitalu, Adam zaś powoli wybudza się ze śpiączki.

Mecz ze Śląskiem odbędzie się w Chorzowie, przy ulicy Cichej 6, w sobotę 26 sierpnia o godzinie 19:00.

za stronką Ruchu...podziekujcie Lence i Ewie przede wszystkim...

mam nadzieje że co aktywniejszych na tym forum to zachęci do przyjścia na stadion...Korba może sie spotkamy przed meczem co?

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-08-21, 22:33   

ja też Ci dziękuję, fanie :) Ty wiesz, za co.... :)
pisz nam o tych fajnych stronach Ruchu, klubu, piłkarzy, kibiców i nie denerwuj się, że czasem coś tam dowalilimy ;)

co do newsa, który wkleiłam, o przywódcy - Hetmanie, to jak się dobrze poszpera, to człowiek znajdzie i drugą strone medalu... nie zawsze wszystko jest białe czy czarne, bywają i różne odcienie szarości...
mam nadzieję, że prawda wyjdzie na jaw z pożytkiem dla wszystkich, a najbardziej dla Hetmana.

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-08-21, 22:49   

każdy medal ma dwie strony, nawet niebieski medal...i jestem jak najbardziej za obiektywizmem (przecież na poprzednim forum sam jeździłem najbardziej po piłkarzach jesli im się należało..a właśnie gdzie jest ta z którą tak polemizowałem, merytorycznie szło z nia pogadać..pozdrawiam: )i wtedy pewnie bede coś tu ujawniał :) w innym wypadku pewnie nie...bo po co mam sie kopać.. ja wiem swoje, a inni "ktorzy niby tez wiedzą swoje" nie dadza sie przekonać i tak...tych drugich tym bardziej zapraszam w sobotę na Cichą...
co do dzisiejszej sprawy to trafione jak kula w płot (ale celowo) i tylko jedno powiem...Hetman nigdy nie zapomnimy!!!
i nie ma za co dziekować..:)

wolfik 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-08-21, 22:57   

Wydarzenia elektryzujace kibicow Ruchu w ostatnim czasie:
-transfery przede wszystkim pozyskanie Sokolowskiego
-odejscie Mariusza Śrutwy
-"desant" naszej mlodziezy do Walki Zabrze
-nowe koszulki
-sparingi
-tragiczny wypadek mlodych pilkarzy
-wszystkie mecze
-licytacja koszulek pilkarzy
-nadspodziewanie wysoka frekwencja z Odra Opole
-inwazja na Bytom

Dzialo sie sporo, a tu tylko o awanturach, przypomina mi to troche nadgorliwe szukanie sensacji w Fakcie czy Super Expressie. Dla kogos kto jest fanatykiem i stara sie zeby w tym klubie dzialo sie jak najlepiej to jest bardzo drazniace.

Co do Hetmana, jak ktos go nie zna niech sie nie wypowiada bo ten czlowiek zrobil ogromnie duzo dla tego klubu, mam nadzieje ze wszystko sie dobrze skonczy.

Kasandra 
Imprezowicz

Imię: Małgorzata, Małgośka, Małgosia, Gosia, Gośka
Wysłany: 2006-08-22, 05:34   

To w takim razie może Wolfiku i ty Fanie przybliżycie nam postać Hetmana i jego zasługi dla klubu... :)

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-08-22, 07:42   

Temat podzielony,jak zauważyliście. Bardzo Was proszę,abyście tutaj dyskutowali zgodnie z tematem "PIŁKA NOŻNA Raport z ligi: Ruch Chorzów". Prosze też,aby tutaj właśnie wklejać wszystkie piłkarskie newsy dotyczące Ruchu.
Ploteczki i sensacyjki ewentualnie w temacie obok.
Pozdrawiam. :)

wolfik 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-08-22, 21:38   

Krotkie info

Cytat:
Spotkanie 5 kolejki pomiędzy Ruchem Chorzów a Śląskiem Wrocław będzie miało charakter charytatywny. Z inicjatywy klubu całkowity dochód ze sprzedaży biletów na ten mecz zostanie przeznaczony na pomoc rodzinie zmarłego tragicznie w wyniku wypadku samochodowego Michała Bąka, oraz na rehabilitację poszkodowanego w tym samym zdarzeniu Adama Niewiarowskiego.

Obaj piłkarze to wychowankowie chorzowskiego Ruchu. Kilkanaście dni temu wypożyczeni do Gwarka Tarnowskie Góry zawodnicy mieli wypadek samochodowy – Michał zmarł po kilku dniach w szpitalu, Adam zaś powoli wybudza się ze śpiączki.

Mecz ze Śląskiem odbędzie się w Chorzowie, przy ulicy Cichej 6, w sobotę 26 sierpnia o godzinie 19:00.

Piekny gest, biorac pod uwage nasze dlugi i ogolna sytuacje finansowa.

fan Chorzowa 
Mieszkaniec
vel H1939...

Wysłany: 2006-08-23, 20:42   

Ruch na wyjeździe w Pucharze Polski wygrał dziś 5:0..gramy dalej teraz u siebie z Polonia Warszawa...

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-08-23, 20:46   

no wielkie brawa dla naszych "Niebieskich" ! :brawo:
ja tam się na piłce nie znam, ale miło zobaczyć taki wynik :)

Odpowiedz do tematu