Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PIŁKA NOŻNA Raport z ligi: Ruch Chorzów
Autor Wiadomość
Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2014-10-23, 20:23   

Przykleiłam,tutaj chyba więcej kibiców zagląda :)

treeboor 
Mieszkaniec

Imię: Robert
Wysłany: 2014-12-18, 10:58   Wywiad Prezydenta Chorzowa na temat Ruchu Chorzów

Cytat:
Andrzej Kotala: Chcę rozmawiać z Ruchem

W okresowym raporcie giełdowym Ruch umieścił Stadion Śląski jako swój główny obiekt, zapowiedział przeprowadzkę do kotła czarownic".

ANDRZEJ KOTALA: Nie wiem, dlaczego tak klub robi. Co więcej, nikt mnie o tym nie informował, niczego nie konsultowano ze mną. Dla mnie zarząd Ruchu od początku forsuje wadliwą koncepcję ze Stadionem Śląskim. Przeprowadzka jest nierealna! Tym bardziej, że kibice też chcą oglądać mecze na swoim stadionie na Cichej, że już nie wspomnę, jak realne jest zapełnianie 50-tysięcznego obiektu co kolejkę.

Tym bardziej utrzymanie tak olbrzymiego obiektu...

ANDRZEJ KOTALA: Niemożliwie jest, by miasto wynajmowało Ruchowi Stadion Śląski i jednocześnie budowało i utrzymywało obiekty na Cichej. Działacze Ruchu mieli taką koncepcję, która w grudniu tamtego roku się uwypukliła, bo klub stanął pod finansową ścianą. Liczenie na to, że będziemy za wszystko płacić, było pomysłem na wybrnięcie z ekonomicznych tarapatów. Przecież nie tak to powinno wyglądać, ale ja wielu innych rzeczy, jakie dzieją się na Cichej, nie rozumiem.

Na przykład czego pan nie rozumie?

ANDRZEJ KOTALA:
Kiedyś prezes Ruchu, Katarzyna Sobstyl, tłumaczyła mi, że klub ma 12 milionów, a jeśli miałaby 14-16, to byłoby wspaniale i spokojnie. Dołożyliśmy więc brakujące 2 miliony i dalej jest źle? No ale jeśli w 2011 roku Ruch miał stratę rzędu 10 mln zł, a teraz słyszę o 46 mln zł (!), to o co chodzi?

Czy miasto doczeka się swojego przedstawiciela w radzie nadzorczej Ruchu?

ANDRZEJ KOTALA:
Ten człowiek już jest, ale wciąż nie może zostać zatwierdzony! To Sławomir Janiszewski, były pracownik firmy PWC, który obecnie ma własną firmę inwestycyjną. On od lipca czeka, aby się dostać do rady. Trzy razy było już to odkładane. Przysięgano, że stanie się to we wrześniu, a teraz mam obietnicę, że dojdzie do tego 29 grudnia. Przecież jeśli daję w różnych formach pieniądze klubowi, to mam prawo wiedzieć, co się z nimi później dzieje. Miasto ma już ponad 20% udziałów w klubie, a ja dalej nie wiem, na co pieniądze są wydawane.

Czyli na akcje i pożyczki klub nie ma już co liczyć?

ANDRZEJ KOTALA:
Dopóki nie będzie naszego człowieka w radzie nadzorczej, to nie. Poza tym wszystkiego mieć nie można. Budujemy stadion, a do tego zakładamy rocznie wykup akcji za 1 lub 2 mln zł. Resztę klub musi pozyskać sam, od tego są jego władze i dział marketingu. Jak rozpoczniemy budowę, to nie będzie nas stać na wszystko. Za moich czasów klub otrzymuje najkonkretniejsze sumy pieniędzy. Po raz pierwszy dostaje kasę, o jakiej za kadencji mojego poprzednika nawet mu się nie śniło! Dlatego chcę mieć przejrzystość, co na co idzie. Oczywiście, jeśli Ruch osiągnie jakiś sukces sportowy, to może liczyć na dodatkowe pieniądze z tytułu promocji. Tak było za drugie miejsce w ekstraklasie, ale wtedy właśnie... przyzwyczajono się tam do dodatkowych funduszy. Działacze nakłonili radnych Wspólnego Chorzowa, żeby dać na klub 4 mln zł, zamiast budować stadion. Poprosiłem, aby tę sumę rozbić, bo to psuło wskaźniki budżetowe miasta. Podkreślam jednak, że to była sytuacja jednorazowa. Dlatego zamierzamy iść w kolejne pakiety akcji. Ze stadionem teraz też nie będzie problemów, bo mamy większość w radzie miasta.

Mówił pan o kupowaniu kolejnych pakietów akcji Ruchu. Czy możliwe jest, że za jakiś czas to miasto będzie miało większość udziałów?

ANDRZEJ KOTALA:
Możliwe, bo jak na razie, to tylko miasto kupuje akcje. Mam nadzieję, że inni członkowie zarządu też się dorzucą, by pomóc klubowi. Chyba wszyscy powinniśmy ciągnąć ten wózek? Do rządzenia jest wielu, ale do wykładania pieniędzy, tylko miasto. To zła sytuacja. Jeśli jeszcze w tym miesiącu nie uda się zatwierdzić przedstawiciela miasta w radzie nadzorczej, nie będzie pieniędzy dla klubu. Nie mogę dawać środków bez kontroli, to są przecież publiczne pieniądze, z których jestem rozliczany.

Jak wyglądają pana relacje z prezesem Dariuszem Smagorowiczem. Była ostatnio okazja do wspólnej rozmowy?

ANDRZEJ KOTALA:
- No właśnie się dziwię, że nikt się nie odzywał z klubu od wyborów. Jestem tym totalnie zaskoczony. Kibice też pytali - o co wam chodzi? Jakie macie relacje? Tymczasem my nie mamy żadnych relacji. Rozumiem, że była kampania wyborcza i nie wygrał ten kandydat, na którego klub stawiał; ta opcja, której sprzyjał bardzo. To może trochę boleć, ale mnie nie chodzi o osobiste gratulacje, po prostu chciałbym się umówić na spotkanie w kwestii perspektyw i planów rozwoju Ruchu, a tu cisza. Teraz jest odpowiedni moment na rozmowy o budżecie dla klubu, a nie po uchwaleniu budżetu miasta. Wtedy się klub zwróci do mnie? No chyba, że mam rozumieć, iż w Ruchu nie chcą już żadnych pieniędzy od miasta...

Na klubowej Wigilii też pana nie było...

ANDRZEJ KOTALA:
Jak miałem być, skoro nie zostałem zaproszony? To znaczy ktoś zadzwonił z klubu do sekretarki niemal w ostatniej chwili, że jest takie spotkanie. Ja mam zawsze jakieś plany, muszę wszystko poukładać, więc chyba tak się tego nie załatwia? I znów podkreślę - nie chodzi tu o mnie, Andrzeja Kotalę, ale o prezydenta Chorzowa. Ja odebrałem to jako afront dla najwyższego przedstawiciela miasta. Zawsze w relacjach z władzami Ruchu muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Zawsze czuję się niekomfortowo, jakbym grał w szachy. Czekam na ruch z ich strony i muszę się bronić przed szachowaniem. Chyba nie tak to powinno wyglądać? Dlaczego zawsze ja mam być tylko winny?

Z pana strony jest nadal dobra wola wobec prezesa Ruchu?

ANDRZEJ KOTALA:
Wola jest cały czas, bo tu nie ma co się obrażać. Trzeba rozmawiać, bo nie chodzi o prywatne lubienie się, prywatną niechęć, ale o dobro Ruchu. Zawsze chętnie pomogę. Musimy ten wózek pchać razem w jedną stronę. Mam nadzieję, że tak się stanie.

Link: http://katowickisport.pl/...45,1,12452.html

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2017-05-28, 09:15   

Chyba nie będzie o czym rozmawiać,cofnięta licencja za finanse i spadek klubu o klasę niżej.
Klub skończy jak AKS?
Miasto dalej będzie pompować zety w "najważniejszą tradycję" oczywiście można,ale po co.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2017-05-28, 11:46   

No Hajduku przecież to jest wizytówka miasta ,taki symbol który promuje nas w całym świecie. Ze już nie wspomnę o kibicach.

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2017-05-28, 20:41   

Hm i tu bym się zgodził Ruch w 100% jest wizytówką Chorzowa, jakie miasto taki klub...
Dziadowski stadion zero perspektyw i powolna degradacja. :/

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-06-04, 09:39   

No to jak to obecnie wygląda z klubem,jest licencja czy zawieszona,może jej brak.
Która liga i co z odwołaniami klubu.Jednym słowem jak wygląda sytuacja na dziś.

elmer 
Mieszkaniec

Imię: *******
Wysłany: 2017-06-06, 23:22   

10 czerwca ma być decyzja odnośnie licencji na I ligę. Jak nie to IV liga i wszystko od zera. Tak więc w takiej sytuacji miasto nie otrzyma zwrotu pożyczki od Ruchu, nie wiem czy ostatecznie wpisano do umowy osobę poręczającą zwrot.

Dzisiaj i jutro rozmowy Kotala - Paterman - Kurczyk. Na razie nie ma porozumienia

Kilman 
Mieszkaniec

Imię: Karol
Wysłany: 2017-06-07, 08:28   

Ciężka sprawa... W przypadku IV ligi pozostaje mieć jedynie nadzieje, że piłkarze jednak zostaną i pomogą klubowi wrócić do Ekstraklasy.

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2017-06-08, 22:41   

Plusem jest to, ze w IV lidze klub startuje z zerowym kontem bez długów. Miasto mogłoby przejąć klub jako większościowy udziałowiec i mieć transparentny wpływ na wszystkie decyzje. Choć nie jestem zwolennikiem aby miasto było właścicielem Ruchu. W każdym razie zacząć od początku i ukrócić pazerność wszystkich żerujących na Ruchu. Może wtedy się uda!

elmer 
Mieszkaniec

Imię: *******
Wysłany: 2017-06-09, 08:43   

A kto zwróci miastu 15 milionów? Sprawy nie ma? Przecież z tego miał być... budowany stadion

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2017-06-29, 12:15   

Cytat:
Biorąc pod uwagę powagę sytuacji liczymy na zweryfikowanieSzokująca decyzja miasta
Data dodania: 2017-06-29 11:06:26

W poniedziałek 26 czerwca, w godzinach popołudniowych do Spółki wpłynęły pisma Prezydenta Miasta Chorzowa i Centrum Przedsiębiorczości Chorzów sp. z o.o. wypowiadające Ruchowi, bez zachowania terminu wypowiedzenia, umowy pożyczek zawartych 9 i 12 maja 2016 roku. Nadawcy zażądali spłaty, w ciągu 14 dniu, odpowiednio 3.217.244,33 zł oraz 12.081.517,81 zł wraz z odsetkami. Jako główny powód decyzji Prezydent Chorzowa i prezes CP podają wypłatę piłkarzom premii za sezon 2015/2016.

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że o konieczności wypłaty premii miasto było na bieżąco informowane, a Spółka, zgodnie z obowiązującą umową między stronami, wystąpiła do miasta pisemnie z prośbą o wyrażenie zgody na tę wypłatę. Do dnia dzisiejszego miasto nie odpowiedziało na to pismo.

Dodatkowo, przedstawiciel miasta w Radzie Nadzorczej, Pan Rafał Byrczek sprawujący w jego imieniu kontrolę nad finansami Spółki, brał udział, wraz z Prezesem Januszem Patermanem, w posiedzeniach Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, podczas których komisja nie zostawiła żadnych wątpliwości co do konieczności wypłaty premii zapowiadając, że bez spełnienia tego warunku Ruch Chorzów zostanie zdegradowany do najniższej klasy rozgrywkowej.

W tej sytuacji, mając na uwagę dobro naszego Klubu, tak zasłużonego dla polskiej piłki, prezes i wiceprezes Zarządu podjęli decyzję o zapłaceniu z własnych środków m.in. tej premii. Pieniądze na wypłatę premii nie pochodziły z kasy Klubu, a tym bardziej z kasy miasta, które do tej pory z deklarowanych 3 mln zł nie przekazało Ruchowi ani złotówki.
przez miasto swojego stanowiska odnośnie wypowiedzenia umów i szybkie porozumienie w tej kwestii.

żródło http://www.ruchchorzow.co...decyzja-miasta/

O co w tym wszystkim chodzi sytuacja zaczya się pomału prostować a tu cios najmniej oczekiwanej strony.... :(

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-06-30, 06:11   

[quote=decyzja miasta] mając na uwagę dobro naszego Klubu, tak zasłużonego dla polskiej piłki,[/quote]

No to ratujmy wszystko co zasłużone dla miasta,Polski.Wiele padło,po wielu nie ma śladu.Ale nic to ratujmy za wszelką cenę pomimo że było dupiato zarządzane przez nieudaczników,cwaniaczków wszelkiej maści etc. A te łapówki dla U.S. to z czyjej kieszeni,prywatnej?

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2017-06-30, 22:32   

kto ma fejsa może zobaczyć 6cio minutowe wyjasnienie sprawy przez prezydenta Kotalę - to rzuca znów inne światło na sprawę i coraz bardziej mam dość całego Ruchu...

https://www.facebook.com/...EWSFEED&fref=nf

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-07-01, 05:13   

ANI NIE WYSŁUCHOM ANI OBEJRZA.

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2017-07-01, 09:57   

spróbuj kliknąć w link, Heniu... tam są ustawienia publiczne dla tego filmu, więc może się udać obejrzeć

Odpowiedz do tematu