Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2011-05-17, 20:29
Prawo jazdy
Autor Wiadomość
krzysiu20 
Mieszkaniec

Imię: krzysiu
Wysłany: 2011-09-10, 21:00   

mozecie mi polecic jakas szkole nauki jazdy na prawko?

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2011-09-10, 21:14   

dlaczego dublujesz tematy? zapoznaj się proszę z Zasadami forum

Twój drugi temat i post usuwam

poza tym tu jest kilka stron o różnych szkołach jazdy, czy Ty potrzebujesz jakiejś specjalnej dla siebie? innej, niż tu wymienione? bo nie rozumiem... :nie:

Pleciuszka 
Mieszkaniec

Imię: Magda
Wysłany: 2011-10-02, 17:43   

Wspominałam już w jakimś temacie, że ja na prawo jazdy się nie nadaję. Mam problem ze stronami :D Dlatego podziwiam kierowców, a przyszłym zyczę powodzenia na egzaminach :P

Sebastian G. 
Mieszkaniec

Imię: Sebastian
Wysłany: 2011-10-02, 20:12   

Ja ze swej strony polecam Laudę.

Nie mając samochodu i żadnej praktyki po kursie zdałem egzamin za pierwszym razem.

A tak na marginesie to patrze na to co się dzieje na ulicach i niestety u nas w Polsce choćby była super dobra szkoła jeśli chodzi o technikę i przekazanie wiedzy, to i tak kierowców nie potrafi nauczyć jednego z czym jest na drogach odwieczny problem - KULTURY JAZDY.
To powinien być trzeci czynnik brany pod uwagę na egzaminie. O ile mniej by było wypadków. Drogi mamy jakie mamy ale znacznie gorsza jest brawura, bezmyślność, jazda po alkoholu i brak kultury jazdy kierowców. Jak do tego dojdzie jeszcze chęć poszpanowania przy kolegach i koleżankach to tragedia gotowa. Najgorsze jest to, ze w wiekszości zginą niewinni ludzie a ten sprawca przeżyje. Niestety niektórych żadnej kultury nie można nauczyć, nie tylko w samochodzie.

dembis 
Mieszkaniec

Imię: dembis
Wysłany: 2011-10-03, 14:59   

Co do szkól nauki jazdy polecam elmak! Robiłem tam kilka lat temu kat. B i teraz skończyłem kat. A! Wykłady prowadzone w sposób profesjonalny i przystępny. Jedyny minus to dość długie terminy na jazdy gdyż instruktorzy są rozchwytywani. Co do kat A to ogólnie uważam że kursy kuleją! Ok naucza nas teorii i jazdy motocyklem po placu manewrowym! Cała reszta czyli obsługa, pojęcia typu przeciwskręt znam ze swoich poszukiwań w internecie!
Osobiście uważam ze brakuje szkół dokształcających w ramach techniki jazdy ( tym bardziej motocyklem ) które pokazują jak zachować się w podbramkowej sytuacji.
No ale trzymajcie kciuki 28 pażdziernika mam egzamin :) Mam nadzieje ze pójdzie dobrze gdyż kolejny w razie niepowodzenia w kwietniu:/

Lexy 
Mieszkaniec

Imię: Aleksandra
Wysłany: 2011-10-09, 12:31   

Czy ktoś orientuję się czy jest w Chorzowie szkoła przeprowadzająca przyspieszony kurs prawa jazdy? W internecie nigdzie nie umiem znaleźć takiej informacji.

Dziękuję za odpowedź, gdyby ktoś wiedział :)

osa 
Mieszkaniec
osman

Wysłany: 2013-07-23, 12:48   Kurs na kat "A"

Może ktoś polecić,doradzić gdzie w chorzowie najlepiej szkolą na kat A? Ważne chyba też żeby szkolenie było na motocyklu używanym na egzaminie.

*Ewa
połączyłam z istniejącym tematem

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-07-23, 18:21   

Czy znacie kogoś kto zdał teraz teorię po nowemu??
Jest masakryczna.... pytania o wymiary nalepek na szybę i różne takie pierdoły... :sciana:

osa 
Mieszkaniec
osman

Wysłany: 2013-07-24, 17:20   

jest ciężko, masz rację a jeśłi chodzi o kat A to podobno nawet plac manewrowy jest po nowemu masakryczny,dlatego własnie szukam sprawdzonego ośrodka i...okazuje się że w Chorzowie jest ciężko znaleźć cokolwiek. Napisałem do kilku ośrodków,m.in sprawdzony PZMot i niestety nikt nie prowadzi kursów na kat A

dembis 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-07-24, 19:24   

Na starych zasadach robiłem kat A w Elmaku i było ok. Teraz też robią z tego co wiem za 2000 zł i nie mają nawet Gladiusa tylko CBF 600, więc nie polecam.
Polecam szkołe LEŚ w Rudzie Śląskiej i instruktorkę Anie ( sama jeżdzi prywatnie na motocyklu ) i mają wspomnianego Gladiusa i plac manewrowy przygotowany do szybkich manewrów.
Z tego co wiem cena za kurs ciągle 1250 zł!
Powodzenia
LwG

xivarion 
Mieszkaniec

Imię: Michał
Wysłany: 2013-07-24, 21:52   

Ja rozpocząłem kurs 2 tygodnie temu w tym oto ośrodku.
http://www.motorkurs.pl/

Pierwsze zajęcia były gratis na symulatorze. Wszyscy nauczyciele to doświadczeni motocykliści. Na początku jeździ się 125 z czasem przesiada się do mocniejszego motocykla podobnego do tego używanego na egzaminie. Bardzo duży plac i kilka dróżek z przeszkodami do nauki. Kaski, rękawice, ubiór dostępny w ośrodku. Koszt to 1350 zł. Jestem obecnie po 5 lekcji.

osa 
Mieszkaniec
osman

Wysłany: 2013-07-25, 13:04   

Dzięki ci za odpowiedź,napisałem parę zdań na pw.

power 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-07-25, 22:49   

Lena napisał/a:
Czy znacie kogoś kto zdał teraz teorię po nowemu??
Jest masakryczna.... pytania o wymiary nalepek na szybę i różne takie pierdoły... :sciana:

Ja rozwiązywałem przykładowe testy z filmikami. Wg mnie są łatwiejsze niż były wcześniej z testami wielokrotnego wyboru.
Co do części praktycznej to faktycznie na kat. A sytuacja jest odmienna, ale biorąc pod uwagę ilu motocyklistów zginęło już w tym sezonie to może faktycznie lepiej 2-3 razy powtórzyć egzamin, a w międzyczasie podnieść swoje umiejętności, choć chyba większym problemem jest brak takich samych maszyn w szkołach nauki jazdy co w WORDzie.

dembis 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-07-26, 09:50   

power, masz po części rację egzamin praktyczny na kat. A jest nieco trudniejszy, i uwzględnia bardziej sytuację na prawdziwej drodze, jednak więcej godzin jazd z instruktorem, czy powtarzanie egzaminiu niczego młodego motocyklisty nie nauczy.
Ja sam jeżdze dopiero 2 sezon, i pomimo tego ze w pierwszym sezonie nawinąłem 8 tyś km a w tym już 4 tyś ( dla jednych dużo dla innych mało ) to właśnie siedzę w domu ze złamanym nadgarstkiem i skręconym porządnie kolanem ( zerwane wiązadła ).
I wiem że będe pisał dla niektórych banały i stereotypy ale wiekszość, zaznaczam większość, wypadków jest z winy kierowców samochodów.
Co nie zmienia faktu że są wariaci ryzykujący zdrowie nie tylko swoje ale także innych.
Wniosek taki że żadna szkoła nauku jazdy nie nauczy motocyklisty tego co tysiące, ba dziesiątki tysiecy km spędonych na drodze:)
Powodzenia w zdobywaniu uprawnień i szerokości na drodze :)
LwG

krzysiu20 
Mieszkaniec

Imię: krzysiu
Wysłany: 2015-01-23, 12:43   Prawo Jazdy-wybór szkoły

Witam mógłby ktoś polecić jakąś szkołę nauki jazdy w Chorzowie?

Odpowiedz do tematu