Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Lustracja
Autor Wiadomość
pocztowiec 
Mieszkaniec
pocztowiec

Imię: Irek
Wysłany: 2007-02-02, 17:49   Lustracja

Słuchając ostatnio telewizji odniosłem wrazenie ze w Polsce kazdy kto urodził się w latach 60 powienien pisac oswiadczenie czy był współpracownikiem SB . Dochodzimy do absurdu wydaje sie na to pieniadzę a wtym czsie zamyka śie szpitale to jest problem, Tak jestem za lustracją ale przemyślaną i sprawiedlią .Polska to dziwny kraj zawsze i wszystko robimy po swojemu uważając ze my wiemy najlepiej jakj to zrobic i nie muśimy brac przykładu z inych krajów, myslę ze wielu przypadkach to błąd . Jezeli taki temat był to sory

BARBARA 
Mieszkaniec

Wysłany: 2007-02-02, 19:46   Re: Lustracja

pocztowiec napisał/a:
Słuchając ostatnio telewizji odniosłem wrazenie ze w Polsce kazdy kto urodził się w latach 60 powienien pisac oswiadczenie czy był współpracownikiem SB .

a nawet w 70 -tych - lustracja ma obejmować ludzi zajmujących jakieś tam ważne stanowiska a urodzonych przed 31 marca 72 r.

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2007-02-02, 19:53   

To wszystko miało jakiś sens na poczatku lat 90 , a obecnie tylko rozwala i tak niestabilny systm polityczny. po woli nie wiadomo o co w tym wszystkim chodzi.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2007-02-03, 10:27   Re: Lustracja

BARBARA napisał/a:

a nawet w 70 -tych - lustracja ma obejmować ludzi zajmujących jakieś tam ważne stanowiska a urodzonych przed 31 marca 72 r.

Konkretnie urodzonych przed 31 lipca 1972. W jakiejś wersji obejmowała także np. dziennikarzy. W pewnym sensie my pisząc posty na forum też jesteśmy dziennikarzami - więc w świetle ustawy lustracyjnej powinniśmy złożyć oświadczenia... * :hahaha:

*nie dotyczy oczywiście małolatów, czyli urodzonych po 1 sierpnia 1972

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-03, 13:26   

Lustracja jest potrzebna, ale musi być ona przeprowadzona dokładnie i po cichu. Nie może to być karmą dla mediów. Wówczas niszczy się tylko osoby, co więcej osoby często niewinne. Natomiast ludzie którzy powinni być zlustrowani dalej zajmują wysokie stanowiska. No i przedewszystkim lustracją powinien zająć się IPN a nie Gazeta Polska czy Rzeczpospolita.

Stowarzyszenie "Chorzowska Inicjatywa Samorządowa"
www.chis.webd.pl

peter.w 
Mieszkaniec

Imię: Piotr
Wysłany: 2007-02-03, 14:57   

Tomek napisał/a:
Lustracja jest potrzebna,
Komu lustracja jest potrzebna , czy z powodu lustracji przybyło miejsc pracy , czy bedziemy wiecej zarabiac z tego powodu?.Lustracja jest wygodna dla polityków ,kiedy sie chce komus dokopac lub jest niewygodny to wyciąga sie jakąs tam teczke .Jezeli ktos został skrzywdzony przez komune i z tego tytułu chce dochodzic prawd to powinien wystąpic z wnioskiem do IPN ,a później dochodzic swoich prawd w sadzie. Mysle ze nasza lustracja przypomina polowanie na czarownice za inkwizycji, a media w pogoni za sensacją zrobią wszystko zeby ich gazeta lub audycja miała jak najwiekszą oglądalnosc.Wiem ze zaraz zostane osądzony ze jestem agentem ale mogę złożyc oswiadaczenie że jestem zwykłym robolem i nigdy nie miałem do czynienia z SB

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-03, 15:10   

Lustracja jes potrzebna po to żeby ludzie poprzedniego systemu nie byli przy władzy. I nie chodzi tu już o drbnych agentów (Tajnych Współpracowników), ale ludzi którzy zajmowali wysokie stanowiska w aparacie bezpieczeństwa. Tylko że tak jak napisałem lustracja nie może być narzędziem gry politycznej oraz łakomym kąskiem dla hien dziennikarskich.

www.chis.webd.pl

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2007-02-03, 17:49   

Tomek napisał/a:
Lustracja jes potrzebna po to żeby ludzie poprzedniego systemu nie byli przy władzy. I nie chodzi tu już o drbnych agentów (Tajnych Współpracowników), ale ludzi którzy zajmowali wysokie stanowiska w aparacie bezpieczeństwa.

Tylko że przeprowadzana w Polsce lustracja właśnie ludzi władzy PRL nie dotyczy!!! lustrowani są głównie ci, którzy aktywnie PRLowi szkodzili - przecież SB nie nękała np członków KC PZPR tylko NSZZ "Solidarność", KPN, NZS, WiP i innych ugrupowań antykomunistycznych!

Jest dokładnie odwrotnie niż piszesz - lustracja jest potrzebna prawicy, żeby odsunąć od władzy ludzi ze środowiska posierpniowego, którzy byli/lub są u władzy po upadku PRL-u!
I jeszcze po to, żeby z esbeków zrobić strażników moralności w IV RP!!! :]

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2007-02-03, 18:56   

Tomek napisał/a:
No i przedewszystkim lustracją powinien zająć się IPN a nie Gazeta Polska czy Rzeczpospolita.
- lustracją powinien zająć się sąd, bo wydawanie "wyroków" przez historyków z IPN też nie ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością.

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2007-02-03, 19:48   

Cytat:
- lustracją powinien zająć się sąd, bo wydawanie "wyroków" przez historyków z IPN też nie ma wiele wspólnego ze sprawiedliwością.

Wyroki oczywiście sąd, natomiast śledztwa powinni prowadzić prokuratorzy z IPNu. Chociaz tez juz słyszałem że prokuratorem w IPNie swego czasu był były ubek :glupek:

www.chis.webd.pl

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2007-02-03, 20:40   

A mnie się robi niedobrze od tematu lustracji....tak samo jak od tematu "kto jest ojcem dziecka Anety Krawczyk"..... :sciana: ...oto Polska właśnie.... Świat idzie naprzód,a my taplamy się w tym błotku,zamiast budować wszystko rozwalamy.... :?

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2007-02-03, 21:27   

Tomek napisał/a:
Wyroki oczywiście sąd, natomiast śledztwa powinni prowadzić prokuratorzy z IPNu.
- tu się zgodzę :P

peter.w 
Mieszkaniec

Imię: Piotr
Wysłany: 2007-02-04, 12:19   

Lena napisał/a:
A mnie się robi niedobrze od tematu lustracji....tak samo jak od tematu "kto jest ojcem dziecka Anety Krawczyk"..... :sciana: ...oto Polska właśnie.... Świat idzie naprzód,a my taplamy się w tym błotku,zamiast budować wszystko rozwalamy.... :?
podpisuje sie pod tym dwoma rekami Lena "zgoda buduje ,niezgoda rujnuje"to stare i swiete przysłowie. Reszte niech osądzi historia

korek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2007-04-07, 10:47   Test Lustracyjny ...

... obywatelu zlustruj się sam ... zrób to dla twojej ojczyzny ... albo dla jaj ...

http://lavira.pl/lustracja

(agentka) Lena: scaliłam z tematem :)

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2007-04-07, 14:29   

korek napisał/a:
... obywatelu zlustruj się sam ... zrób to dla twojej ojczyzny ... albo dla jaj ...

http://lavira.pl/lustracja
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: najlepsze jest to, że można być agentem w fazie prenatalnej :P --- nasciturus pro iam nato habetur, quotiens de commodis eius agitur !! :hahaha: :hahaha: :lol2: :lol:

Odpowiedz do tematu