Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przystań zostanie wyremontowana
Autor Wiadomość
stasiu 
Mieszkaniec

Imię: stasiu
Wysłany: 2016-10-01, 19:39   

Kilka fotek z dzisiaj , na tyłach jak widać powstaje parking ? , od tyłu , z boku , od kotwicy i od przodu zrobiono nowe schody, i wyłożono sporą część placu kostką betonową. Niestety zdjęcia mało czytelne po zmniejszeniu rozmiaru do regulaminowych , które idzie załadować na forum :>

1.jpg
Plik ściągnięto 12 raz(y) 104,28 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 6 raz(y) 119,52 KB

3.jpg
Plik ściągnięto 11 raz(y) 99,85 KB

4.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 71,98 KB

5.jpg
Plik ściągnięto 10 raz(y) 103,69 KB

6.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 94,81 KB

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-10-01, 21:09   

Stasiu, wrzucasz załączniki wielkości 384x512 pikseli przy limicie 800x600 i masz pretensje, że są nieczytelne... nie zmniejszaj tak mocno, albo skorzystaj z proponowanych przeze mnie wiele razy hostingów i nie będzie żadnego problemu

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-10-01, 22:27   

no ale zdjęcia robione w pionie więc nic już chyba nie da się zrobić ? żeby byłe szersze (800) , nie wiem bo na tyle się nie znam .

elmojo 
Mieszkaniec

Imię: Joanna
Wysłany: 2016-10-03, 15:35   

Stasiu! Wielkie dzięki! Może jest jeszcze nadzieja, że doczekamy otwarcia!

mark40 
Mieszkaniec

Imię: *****
Wysłany: 2016-10-03, 17:11   

stasiu napisał/a:
no ale zdjęcia robione w pionie więc nic już chyba nie da się zrobić ? żeby byłe szersze (800) , nie wiem bo na tyle się nie znam .
Na drugi raz zrób w poziomie - wtedy będą szersze. Tak jak się z reguły robi zdjęcia i wyłącznie tak się kręci filmy - w poziomie ;) .

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-10-29, 00:25   

ktoś może był ostatnio obok "Przystani" i widzi czy tam się dzieje coś nowego ? ,bo qrczem , mam remont w mieszkaniu i ie ma się jak wybrać :?

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-11-07, 23:54   

byłem w sobotę w Parku i po za zasypaniem tej dużej dziury obok wejścia do Przystani z zewnątrz nic się nie zmieniło , alejki nie dokończone , tak jak i parking za restauracją , jestem ciekawy czy się wyrobią z otwarciem w 2017 roku.

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-11-13, 21:56   

Roboty dalej "stoją" :(

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-11-27, 00:38   

Z tego co było dzisiaj widać to tylko zniknęły rusztowania z samego dołu restauracji , przy samej wodzie , chyba zakończono czyszczenie ,fugowanie itp kamienia na fundamentach restauracji , innych postępów nie widać na zewnątrz (alejki nie dokończone nadal). W środku chyba malowanie bo widać sporo wiader z farbami na holu , jestem ciekawy czy otworzą się w przyszłym roku.

elmojo 
Mieszkaniec

Imię: Joanna
Wysłany: 2016-11-27, 20:29   

Dzięki stasiu za relację. Mam nadzieję, że już wreszcie otworzą.

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-12-04, 22:30   

znalazłem coś nowego: http://klgsa.pl/wp-conten...cyjne_klgsa.pdf
niestety ale nie wiem czy to w ogóle można jakoś załadować na forum do posta więc daje linka , wiem Ewa że nie lubisz linków ;)

I jeszcze coś nowego , z niezbyt dobrą informacją:

Woda z dachu Stadionu Śląskiego zalała restaurację w Parku Śląskim

TYLKO U NAS Nowy dach Stadionu Śląskiego zbiera takie ilości wody, że obecnie stosowane sposoby jej odprowadzenia są niewystarczające. Doszło nawet do tego, że po jednej z ulew zalana została pobliska restauracja. Żeby sytuację naprawić, trzeba wydać kilka milionów złotych. Można było zrobić to wcześniej, ale wygląda na to, że nikt o tym nie pomyślał.

Dach Stadionu Śląskiego zajmuje 43 000 m kw. Nietrudno przewidzieć, że przy dużych opadach woda zgromadzona na takiej powierzchni może być niebezpieczna. Najwyraźniej jednak komuś zabrakło wyobraźni.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, niedawno woda z dachu stadionu zalała restaurację Przystań. Oczywiście nie bezpośrednio. Najpierw woda z dachu została odprowadzona do pobliskiego stawu, ale było jej zbyt dużo. Poziom wody się podniósł i zalał restaurację, która znajduje się na brzegu zbiornika. Nasze informacje potwierdza Łukasz Buszman, rzecznik prasowy Parku Śląskiego. – Miało w tym roku miejsce niewielkie zalanie dolnego poziomu w remontowanej restauracji – mówi Buszman.

Restauracja „Przystań” lata świetności ma już za sobą. Wrócić do życia miała po zmianie dzierżawcy, którym została spółka Revita Nova z Katowic. Powstała nawet nowa firma, Browar Przystań Sp. z o. o. Jak wskazuje jej nazwa, był plan stworzenia tu browaru. Oprócz tego, restauracji i kawiarni w jednym. Dostępne były też wizualizacje prezentujące budynek po remoncie. Całość miała zostać oddana do użytku w pierwszej połowie br. Jednak wygląda na to, że skończyło się na zapowiedziach. Nie wiadomo na jakim etapie są prace i czy w ogóle są prowadzone. Firma nie jest chętna do udzielania informacji. Wielokrotnie podejmowaliśmy próby kontaktu z prezesem zarządu, ale bez rezultatu. W związku z tym szczegóły zalania też nie są znane. Za to wiadomo już, że zdarzenie pociągnie za sobą kolejne wydatki. – Park Śląski wraz z właścicielem (urzędem marszałkowskim – przyp. red.) podjął działania konieczne do stworzenia dodatkowych zabezpieczeń związanych z możliwą sytuacją konieczności odprowadzenia wody z zadaszenia obiektu – tłumaczy Łukasz Buszman.

Plan jest taki, żeby zbudować przepompownię przy stawie Przystań. Nadmiar wody, odprowadzany też ze Stadionu Śląskiego, ma być sprowadzany rurociągiem do nieodległego stawu Hutnik. Wstępne szacunki mówią o tym, że inwestycja może pochłonąć około 3 mln zł. Podczas niedawnej sesji radni sejmiku zgodzili się na zmiany w budżecie województwa, dzięki którym możliwe będzie sfinansowanie budowy przepompowni i rurociągu.
link: http://katowice24.info/wo...-parku-slaskim/

Ciekawe to bo woda ze stawu Hutnik spływa przecież przez stawy Perkoz i Cichy Zakątek do stawu Przystań

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-12-05, 17:44   

stasiu napisał/a:
wiem Ewa że nie lubisz linków ;)

no cóż zrobić... ;)

spróbuj sobie tak z ciekawości wejść w linki w tych tematach, może zrozumiesz, dlaczego nie lubię :P

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=2216

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=2295

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=2525

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=2511

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=727

..i tak dalej.... więcej mi się szukać nie chce, ale wierz mi! jest tego naprawdę sporo na forum i pod tym czasem kilka stron dyskusji, tylko że... nie wiadomo, o co chodzi :D

Czytaciel 
Mieszkaniec

Imię: nieistotne
Wysłany: 2016-12-05, 19:30   

stasiu napisał/a:
znalazłem coś nowego: http://klgsa.pl/wp-conten...cyjne_klgsa.pdf

To jest właśnie "biznes po polsku":
Interes jeszcze nie ruszył - i być może nigdy nie ruszy - ale już policzyli stopy zwrotu w kolejnych latach i wiedzą kiedy nastąpi przekształcenie spółki :sciana:
W oczach poważnych inwestorów takie niespełnione deklaracje (i fakt że wciąż są publicznie dostępne) rujnują wiarygodność.

stasiu 
Mieszkaniec

Wysłany: 2017-01-04, 22:07   

a ja łudziłem się że otworzą lokal na sylwestra :glupek:

patrix_9 
Mieszkaniec

Imię: Pat
Wysłany: 2017-01-09, 14:41   

Zdemontowano płot wokół budynku Przystani, można się teraz dokładnie przyjrzeć podczas spaceru ;)
image ru

Odpowiedz do tematu