Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa kółka
Autor Wiadomość
Adrian 
Mieszkaniec

Imię: Adrian
Wysłany: 2009-04-02, 21:53   

Bartek, a tak przy okazji śmigasz jakimś sprzętem? Może się okazać że się znamy z trasy a dobrze jest wiedzieć z kim sie pisze. Ja mam Virago XV1100 ...znacząco i dość nietypowo jak na choppera oszczędzam przednią oponę ;)

Bartek 
Mieszkaniec

Imię: Bartek
Wysłany: 2009-04-03, 10:23   

Cytat:
Bartek, a tak przy okazji śmigasz jakimś sprzętem?

Śmigałem skuterkiem, ale teraz autem :) Osobiście wolę cztery kółka ;)

Bartek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2009-04-03, 10:35   Dni Otwarte w salonach Suzuki

W dniach 18 - 19 kwietnia Suzuki Motor Poland serdecznie zaprasza na Dni Otwarte we wszystkich salonach motocyklowych Suzuki w naszym kraju.

Dla kupujących nowe motocykle przygotowaliśmy specjalną ofertę oraz konkurs „Kup Suzuki, wygraj paliwo na cały sezon”, w którym do wygrania są kupony paliwowe Shell.

Na wszystkich odwiedzających czekają specjalne promocje, pyszny poczęstunek oraz niespodzianki.

A to wszystko jak zawsze w miłej atmosferze!

max 
Mieszkaniec

Wysłany: 2009-04-05, 08:59   

Zmiana terminu Silesia Motor Bike Expo

19–21 czerwca

www.silesiamotorbike.pl

max 
Mieszkaniec

Wysłany: 2009-05-14, 10:43   

Z ciekawych imprez :) organizowana przez H-D

Bartek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2009-07-31, 10:11   Michelin i Harley-Davidson łączą siły

Po raz pierwszy w historii, Michelin i Harley-Davidson wspólnie opracowali nową oponę MICHELIN Scorcher ”31”. Opona dostępna jest na oryginalnym wyposażeniu czterech modeli 2010 Harley-Davidson Dyna.

Opona Michelin Scorcher™ ”31” oferowana jest na oryginalnym wyposażeniu motocykli 2010 Harley-Davidson Dyna Super Glide, Super Glide Custom, Street Bob i Low Rider oraz dla gamy modeli 2006-2009 Dyna.

Michelin oferuje opony na wymianę dla motocykli Harley-Davidson od 2007 roku, kiedy opony Michelin Commander and Macadam 50 zostały jako pierwsze przetestowane i zatwierdzone przez Harley-Davidson dla szerokiej gamy motocykli Sportster, Dyna, Softail i Touring. Michelin Scorcher™ „31” jest pierwszą oponą montowaną na oryginalnym wyposażeniu motocykli Harley-Davidson.

Michelin Scorcher™ ”31” - opona jedyna w swoim rodzaju
Opona Michelin Scorcher™ ”31” odznacza się głęboko wyciętymi kanałami bieżnika, co poprawia przyczepność i panowanie nad pojazdem oraz lepiej ewakuuje wodę. Dodatkowo, przyczepność na mokrych nawierzchniach wzmacnia specjalna mieszanka gumowa, przy produkcji której użyto syntetycznych polimerów Michelin najnowszej generacji.

Maksymalną pewność prowadzenia maszyny osiągnięto dzięki zastosowaniu specjalnych pasów z cięgnami aramidowymi, które stabilizują powierzchnię kontaktu opony z podłożem. Aby zapewnić jej jak największą trwałość, Michelin opracował mieszankę o niestosowanej wcześniej jednorodności. Polimerowe warstwy karkasu, które zapewniają niezwykły komfort jazdy uzupełniają obraz technologicznych osiągnięć Michelin Scorcher™ ”31”.

„Opona Michelin Scorcher™ ”31” została tak zaprojektowana, aby jak najlepiej pasowała do charakteru motocykli Harley-Davidson oraz oczekiwań ich użytkowników. Współpraca obydwu firm pokazuje jak najnowsze technologie Michelin idą w parze z legendą Harley-Davidson.” – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik Michelin Polska S.A.

Bartek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2009-08-27, 20:36   Pirelli Angel ST: rekord w 24-godzinnej w jeździe motocyklem

Nowa motocyklowa sportowa opona Pirelli Angel ST sygnowana będzie białym wulkanem z napisem „Rekord świata w jeździe 24-godzinnej” (24H WORLD DURATION RECORD).

Prawo do tego tytułu opona Angel ST wywalczyła w trakcie bicia rekordu 1we włoskim Nardo Technical Center. Rekord został ustanowionym przy użyciu tylko jednego zestawu opon.

Piętnastu dziennikarzy z całego świata, oraz dwanaście osób z zespołu technicznego Pirelli, ustanowiło nowy rekord świata w 24-godzinnej jeździe motocyklem na jednym zestawie opon. Rekord ustanowiono pod patronatem FIM (Federation Internale de Motocyclisme).

Wyczynu tego dokonano motocyklem Suzuki Hayabusa wyposażonym w nowe opony Pirelli Angel ST. W trakcie 24 godzin zespół pokonał dystans 5 135,071 km, ze średnia prędkością 213,96 km / godz.

Swój wkład w uzyskanie rekordowego wyniku miał także Polak, Bartłomiej Wilczyński.

Nowe opony Pirelli Angel ST dostępne są na wielu rynkach od stycznia 2009 roku. Opony te to pierwszy produkt do motocykli z tzw. „podwójną duszą”. Nieszablonowy charakter ogumienia przedstawiono poprzez jasny kolor bieżnika symbolizującego Anioła, który po pokonaniu około 1000 km ukazuje swe prawdziwe oblicze, czarnego Demona.

Przemiana opony ukazuje również inny wymiar podwójnej duszy - niezawodność i sportowy charakter. Produkt ten jest odpowiedzią na wymagania kierowców motocykli sportowych, którzy oczekują gwarancji bezpieczeństwa i niezawodności, przy jednoczesnym zachowaniu dreszczyku emocji podczas jazdy i radości z przyspieszenia.

Opony Angel ST charakteryzuje opasanie względem wzoru bieżnika, innowacyjny wzór żłobień, czy profil opony, który został opatentowany przez Pirelli. Wszystkie te elementy pozwalają sprostać wyzwaniom jakie stawiają przed oponami nowoczesne motocykle sportowe. Opony Angel ST gwarantują motocykliście kontrolę nad prowadzeniem, mocą, szybkością oraz maksymalne bezpieczeństwo w każdych warunkach drogowych.

Zastosowanie innowacyjnego wzoru bieżnika z ustawionymi pod specjalnym kątem ścianami żłobień przyczynia się do maksymalnego wydłużenia przebiegu przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego poziomu bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni, jak również podczas jazdy w dużej i rozproszonej ilości wody, nawet jeśli opona jest mocno zużyta.

Nowa opona sportowa Pirelli Angel ST dostępna jest w rozmiarze 120/70ZR17 do przedniego koła, oraz w rozmiarach 160/60ZR17, 180/55ZR17, 190/50ZR17 do koła tylnego. W ofercie Pirelli znajduje się także specjalna wersja (E) przeznaczona do motocykli o wysokich osiągach, których masa przekracza 240 kg.

Kolberger 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-09-20, 00:06   Re: Skutery podbijają Polskę

napisał/a:
Obrazek

Skutery i motocykle Rometu technicznie i stylistycznie odwzorowują produkcję azjatycką i europejską, ale firma zapewnia, że już wkrótce pokusi się o stworzenie własnej i niepo­wtarzalnej konstrukcji skutera.

Atutem Rometu jest cena. Najtańszym jednośladem jest kosztujący 2999 zł Ogar. Skutery kosztują od 3,4 tys. do 5 tys. zł. – Cenowo konkurujemy z markami zachodnimi, oferując przy tym dobrą jakość – zapewnia Agnieszka Starzyk z firmy Arkus & Romet Group.

.

Dawny Romet to była polska konstrukcja. Miałem motorynkę Romet Pony i nie było z nią problemów jeśli się jej nie katowało.
Natomiast dzisiejszy Romet to zwykły szmelc z chińskich części. Najlepsze jak kiedys w Biedronce sprzedawali skutery no-name :D

Lepiej kupić i sprowadzić używany skuter włoski ( Piaggion, Gilera, Aprilia, Vespa) lub japoński z Europy Zachodniej do Polski. Ceny są bardzo atrakcyjne i do tego na skutery/motorowery o pojemności silnika do 50 ccm nie ma akcyzy jeśli jest wyprodukowany w UE.
Super propozycją jest skuter Yamaha Aerox produkowany przez francuską MBK spółkę córkę Yamahy z fanastycznymi silnikami włoskiej firmy Minarelli.

Mnie się nie udało będąc w Niemczech zalicytowac na ebay`u skutera Gilera. Teraz dalej pokonuję samochodem rano 20 km w około godzinę stojąc ponad połowę we wrocławskich korkach. Skuterem dałoby się pokonać ten odcinek w połowę tego czasu, nie wspominająć o tym iż na paliwo musiałbym wydać też połowę mniej.

lasica 
Mieszkaniec

Imię: Anna
Wysłany: 2010-10-30, 13:34   

ja bym chetnie pojezdzila motorem. niestety nie wiem jak sie do tego zabrac. jestem kobieta i troche boje sie ze moze byc dla mnie np. ciezki motor, ale tak czy siak dosiadlabym go :) tylko bez zlych skojarzen panowie

strzyga 
Mieszkaniec

Imię: strzyga
Wysłany: 2010-10-30, 13:49   

lasica napisał/a:
jestem kobieta i troche boje sie ze moze byc dla mnie np. ciezki motor

Podobno wyprodukowano supernosidełka na motory, chroniące kręgosłup, jak je założysz to nie będzie już taki ciężki ;)

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2010-10-30, 13:52   

strzyga napisał/a:
supernosidełka na motory,

chyba zostanę Twoją fanką nr 1! :rotfl:

albo mogę zostać honorową członkinią-założycielką ;)

Bozena 
Mieszkaniec

Imię: Bożena
Wysłany: 2010-10-30, 19:00   

Ja się dołączam! :lol:

lasica 
Mieszkaniec

Imię: Anna
Wysłany: 2010-11-28, 14:18   

no to w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak tylko sprobowac ... to nosidelko :) i przesiasc sie na 2 kolka

sholek 
Mieszkaniec

Imię: Marcin
Wysłany: 2011-04-12, 15:09   

Witam
Kto już swoje jednoślady przewietrzył?
Ja moją X9 dopiero dwa razy z garażu na spacer zabrałem :wink:

maniek 
Mieszkaniec

Imię: Daniel
Wysłany: 2011-04-13, 07:14   

Ja moją TDMka już prawie 1k km nalatane mam od tego roku ;p
Ostatni wypad to do Pławniowic miałem ( ładny pałacyk tam mają )

Odpowiedz do tematu