Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa kółka
Autor Wiadomość
sholek 
Mieszkaniec

Imię: Marcin
Wysłany: 2011-04-13, 11:07   

Widzę że jesteś zapalony rider, niczym mój sąsiad na XJ'cie.
Mi jeżdżenie utrudnia L4 :rotfl:

maniek 
Mieszkaniec

Imię: Daniel
Wysłany: 2011-04-13, 23:19   

Co tu ukrywać, Kocham jeździć :D L 4 powiadasz.... to ten skuterek na wolności, koło domu parafialnego co dzisiaj widziałem, nie był twój ? ;p

sholek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-04-14, 22:49   

Ta czarna X9 z kufrem na Wolności jest od unsera Kilerfosai stoi tam niemal codziennie. Moja X9 jest taka.

maniek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-04-14, 23:02   

W takim razie zwracam honor:) liczyłem ze to twoja ;p

sholek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-04-15, 23:17   

Dziś wróciłem już do pracy więc pewnie niebawem moja X9 będzie parkowana pod Castoramą :)
A co do czarnej X9 to nie motocykl. Przyjrzyj się ma małą tablicę ;P

maniek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-04-17, 18:03   

Rzeczywiście nie zwróciłem na nią wcześniej uwagi... koło Castoramy praktycznie codziennie przejeżdżam jak jadę do roboty. Będę spoglądał czy gdzieś nie stoi ta twoja maszyneria ;) Podziwiam wogóle ja bym nie miał nerwów na skuterka..... zbyt wolne i słabe :(

sholek 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-04-17, 22:54   

maniek napisał/a:
Podziwiam wogóle ja bym nie miał nerwów na skuterka..... zbyt wolne i słabe :(

Widzisz X9 są rózne. Ich pojemności to 125,180, 200, 250 i 500ccm.
Ja osobiście mam X9 SL z silnikiem Hondy o mocy 18KM i V-MAX 150KM\H. Do poruszania się po mieście i przejazdach do 50km od Chorzowa w zupełności wystarczy.
Zastanawiałem się na 500 o mocy 39KM ale ilość elektroniki mnie przeraziła.
Jest jeszcze jedne aspekt dla którego mam X9 a nie np. KLE albo Pegaso.
Narzeczona nie chciała się zgodzić bym kupił motocykl, w drodze wyjątku stwierdziła że skuter może być bo jest bezpieczniejszy (z kursu na prawko zapamiętała że skuter=motorower i nie może jeździć szybciej jak 45KM\H). Więc wybrałem opcję "Wilk syty, owca cała". Po zakupie Piaggio podstęp szybko wyszedł na jaw, ale danego słowa już zmienić nie mogła.
Swoją drogą pewnie nigdy Maxi Skuterem nie jeździłeś więc zapraszam kiedyś na przejażdżkę. :>

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2012-03-18, 11:55   

Ku przestrodze tym na dwóch kółkach i tym za kierownicą. Uważajcie na siebie uważnie.

dembis 
Mieszkaniec

Imię: dembis
Wysłany: 2012-03-18, 12:17   

Sezon dobrze się nie zaczął a już było kilka śmiertelnych wypadków! Niestety ma na to wpływ polska mentalność kierowców jednośladów jak i puszek! Duża część wypadków z udziałem motocyklisty wynikła z winy kierowcy samochodu, ale niestety także znaczna część motocyklistów nie grzeszy fantazją i rozwagą!
LwG

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2012-03-25, 22:31   

Cytat:

Policja obala mity o motocyklistach. Cel? Bezpieczeństwo

Śląska drogówka jako pierwsza w kraju rozpoczyna konsultacje społeczne w sprawie motocyklistów. - Chcemy dowiedzieć się, co sądzą o nich inni użytkownicy dróg, spróbować obalić stereotypy oraz poprawić bezpieczeństwo - mówi podinspektor Włodzimierz Mogiła.

Co roku na drogach przybywa motocyklistów. Widać to także w statystykach. W 2001 r. w wypadkach drogowych w naszym regionie zginęło 457 osób, w tym 11 motocyklistów. W 2010 r. liczba ofiar śmiertelnych zmalała do 352. - Jednak aż 34 zabitych to byli motocykliści - mówi podinspektor Włodzimierz Mogiła z wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej w Katowicach.

Oficerowie śląskiej drogówki przyznają, że straszenie i karanie mandatami nie przynosi spodziewanych efektów. Dlatego jako pierwsi w kraju rozpoczynają konsultacje społeczne dotyczące motocyklistów, ich wizerunku oraz relacji z innymi użytkownikami dróg.

Pytanie: Czy motocyklista cię denerwuje?

Przygotowali ankietę, którą rozsyłają m.in. do szkół szkolenia kierowców, korporacji taksówkowych, firm transportowych, automobilklubów czy przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Pytają m.in.: kto odpowiada najczęściej za wypadki drogowe, czy motocykliści ich denerwują, a jeśli tak, to dlaczego, czy sami chcieliby jeździć na motorze, czy spotkali się przejawami chamstwa ze strony motocyklistów. Policjanci pytają też w ankiecie kierowców, kogo sobie wyobrażają, widząc motocyklistę: nastolatka, dojrzałego mężczyznę, a może kobietę oraz czy mają znajomych użytkowników jednośladów, a jeśli tak, to czy podczas jazdy podejmują oni zbędne ryzyko.

Motocykliści to nie dawcy organów

- Zależy nam na obaleniu stereotypu, że motocykliści to dawcy organów. Liczymy też, że wyniki tej ankiety podsuną nam pomysł, jak zażegnać konflikt pomiędzy użytkownikami jednośladów a kierowcami samochodów - mówi podinspektor Mogiła. Komenda liczy, że dzięki wynikom ankiety znajdzie sposób na zażegnanie konfliktu między kierowcami samochodów a motocyklistami.

A o tym, że taki konflikt istnieje, można przekonać się, otwierając w internecie dowolne forum poświęcone motoryzacji. Motocykliści zarzucają kierowcom, że ci nie spoglądają w lusterka i blokują im drogę, z kolei kierowcy nazywają motocyklistów łamiącymi wszystkie przepisy jeźdźcami bez głów.

- Bo coś w tym jest. Myślę, że większość przydrożnych krzyży stojących przy polskich drogach jest poświęcona motocyklistom, których zgubiła brawura - mówi pan Marian, właściciel mysłowickiej firmy transportowej.

Młody znaczy fantazja

Marek Kempski, były wojewoda śląski i motocyklista: - Umiłowanie prędkości to nie tylko domena motocyklistów, ale też kierowców aut. Gdyby wszyscy uważali na drogach, to byłoby bezpieczniej.

Kempski dodał, że w przypadku kierowców jednośladów rozsądek zwiększa się wraz z wiekiem. - Im kto młodszy, tym ma większą fantazję, ale też i mniejszą wyobraźnię co do skutków swojego szaleństwa - przyznał były wojewoda śląski. Stwierdził, że policyjne konsultacje mu się podobają. - Mam tylko nadzieję, że to nie jest jednorazowa akcja, lecz poważny i długofalowy plan działania - powiedział Kempski.

Więcej... http://katowice.gazeta.pl...l#ixzz1qA5pQgOx

Denerwuje mnie ten motocyklista,który z rykiem silnika przejeżdża przez miasto np o 1-szej w nocy i na pewno nie jedzie 50-60km/h! Dałabym mu milion złotych mandatu.
I ten,który nie wiadomo skąd nagle pojawia mi się w lewym lusterku.

dembis 
Mieszkaniec

Wysłany: 2012-03-26, 12:10   

[quote="Lena"]
Cytat:

Denerwuje mnie ten motocyklista,który z rykiem silnika przejeżdża przez miasto np o 1-szej w nocy i na pewno nie jedzie 50-60km/h! Dałabym mu milion złotych mandatu.
I ten,który nie wiadomo skąd nagle pojawia mi się w lewym lusterku.

Co do wydechów to faktycznie wiele motocykli ma przeróbki i tzw db killery które uaktywniają przy przeglądzie i kontroli policyjnej. Ja mam seryjny tłumik mieszczący sie w normie ale kręcąc silnik po 10 tyś niestety i tak bywa głośno.

Co do tego że nie widzisz motocykla ( nie wiadomo skąd ) w lewym lusterku to akurat powód do zdenerwowania i zmartwienia dla motocyklisty a nie dla Ciebie, gdyż tym samym powodujesz zagrożenie w ruchu ulicznym :lol:

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2012-03-26, 15:33   

Nie spowodowałam zagrożenia w ruchu-niektórzy motocykliści jeżdżą tak szybko,że nawet jeśli się upewniłam,patrząc w lusterko,że mogę zjechać z prawego na lewy pas to ta sekunda czy dwie nie patrzenia w lusterko podczas manewru wystarczy,żeby ten motocyklista się pojawił nie wiadomo skąd dwa metry za mną. Zawału można dostać. I nie uspokaja mnie,że to jego zmartwienie. Miałam ostatnio taką sytuację na A4. Znam kogoś komu motocyklista wbił się w słupek samochodu ginąc na miejscu i omal nie zabijając kierowcy właśnie w w/w sytuacji. Straszne,że niektórzy nie kochają wcale życia i zdrowia swojego i innych.

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2012-03-26, 18:46   

dembis napisał/a:

Co do tego że nie widzisz motocykla ( nie wiadomo skąd ) w lewym lusterku to akurat powód do zdenerwowania i zmartwienia dla motocyklisty a nie dla Ciebie, gdyż tym samym powodujesz zagrożenie w ruchu ulicznym :lol:

Możesz to "rozjasnić"? Mnie uczono coś o ograniczonym zaufaniu i przewidywaniu zagrożenia , dotyczy to wszystkich użytkowników , dzisiejsi motocykliści (to oczywiście uogólnienie , bo są też przewidujący) zdają się wymagać uwagi tylko od "puszkarzy",sami mogą łamać przepisy .
Coś tu nie tak .
Dla informacji , też jeździłem , ale jakoś jeszcze żyję .

dembis 
Mieszkaniec

Wysłany: 2012-03-26, 22:38   

Sam jeżdżę ostrożnie, przynajmniej staram się jeździć ostrożnie, rozsądnie i przewidując możliwe sytuacje! Jak wiadomo nie warto wrzucać wszystkich do jednego worka, są motocykliści wariaci ( żeby nie nazwać tego bardziej dobitnie ) i są tacy co wiedzą jak korzystać z jednośladu bezpiecznie. Ale nie wmówicie mi że stosując się do zasady ograniczonego zaufania, przewidywania zagrożenia czy jakby to nazwać nie słyszycie że jakiś deb... zapierdziela na motocyklu?
Co nie zmienia faktu że zarówno jak puszkarze jak i motocykliści posiadają w swoich "zasobach" kierowców którzy nie szanują żadnych przepisów ani nikogo innego na drodze!

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2012-03-26, 22:46   

To ja tylko wtrącę, że ostatnio na Batorego dwaj motocykliści wyprzedzili mnie z prawej strony, dobrze, że akurat nie zachciało mi się ominąć gulika :/

Odpowiedz do tematu