Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2013-11-15, 15:25
Żłobki w Chorzowie
Autor Wiadomość
DarekK 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-02-21, 00:50   Żłobki w Chorzowie

DarekK napisał/a:
[ ?? :glupek: :glupek: :glupek: =18][/size]
Porządnego żłobka mi trzeba....!!!!!!

Mam silnie uargumentowaną dorastaniem pociechy potrzebę znalezienia porządnego żłobka na terenie Chorzowa. Najlepiej blisko osiedla Ruchu. Nie mam pojęcia gdzie szukać. Nie znalazłem żadnej informacji na stronach www. Osoby zorientowane proszę o pomoc.
pozdrawiam
Darek :glupek:

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-02-21, 06:54   

Darku - z tego, co się orientuję, w Chorzowie jest jeden działający żłobek przy ulicy Pocztowej 3, tel. 24-13-768

Bliższych szczegółów nie znam, więc najlepiej zadzwoń i dowiedź się u źródła.

Pozdrawiam :)

Mirenium 
Przyjaciel forum

Imię: ***
Wysłany: 2006-02-21, 07:51   

Chyba przy Kochanowskiego-Odrowążów też dziala żłobek , ale nie sprawdzałem...

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-02-21, 07:55   

a na osiedlu ruch-u juz nie działa ? tam takze był żłobek (chyba na przeciw przedszkola).

Stowarzyszenie "Chorzowska Inicjatywa Samorządowa"
www.chis.webd.pl

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2010-10-27, 13:02   Wesołe pszczółki o poranku

Cytat:
Wesołe pszczółki o poranku
Na ulicę Janiny Omańkowskiej wróciła edukacja. W byłych szkolnych budynkach działają niepubliczne przedszkole, żłobek i szkoły dla dorosłych.
Początkowo miało być przedszkole. Długo o otwarciu takiej placówki myślała Luiza Łuszczew. - Przedszkoli w Chorzowie jest jednak całkiem sporo. Brakuje za to żłobków – mówi. Porzuciła więc myśl o przedszkolu i zajęła się poszukiwaniem pomieszczeń na żłobek. Miejsce znalazło się w byłej Szkole Podstawowej nr 8. Nie było łatwo. Sporo pracy trzeba było włożyć w zaadaptowanie szkolnych sal na potrzeby maluchów. - Ogromny wysiłek się opłacił. Udało się – cieszy się L. Łuszczew. Od września od strony ul. Powstańców działa w Chorzowie pierwszy niepubliczny żłobek, a ściślej prywatna opieka nad dziećmi „Wesoły poranek”. Placówka sprawuje opiekę nad dziećmi do lat 3, ale przyjmuje nawet dzieci półroczne. Jest czynna od poniedziałku do piątku od 6.30 do 16.30. Dla maluchów przygotowano 60 miejsc w czterech grupach wiekowych. - Do tej pory przyjęliśmy 20 zgłoszeń. Ludzie cały czas przychodzą i pytają o warunki w żłobku. Mamy świetną kadrę, która kocha pracę z dziećmi – przyznaje L. Łuszczew.

Nie ukrywa jednak, że dla wielu rodziców barierą może być cena. Miesięczna opłata za pobyt w żłobku wynosi 700 zł. Do tego trzeba doliczyć 300 zł wpisowego i dzienną stawkę żywieniową. W sumie miesięcznie na pobyt dziecka trzeba wydać około 850 zł. - Za dobrą nianię, która opiekuje się dzieckiem przez 10 godzin dziennie trzeba zapłacić miesięcznie około 2 tys. zł – porównuje L. Łuszczew. Dodaje, że liczy na przyjęcie przez sejm tak zwanej ustawy żłobkowej. Dzięki niej dostęp do takich placówek będzie dla rodziców łatwiejszy i tańszy. Część kosztów za korzystanie z tego rodzaju opieki pokrywałby samorząd. - Może z początkiem 2011 r. ustawa wejdzie w życie. Dla nas i dla rodziców byłaby ona dobrym rozwiązaniem – mówi prowadząca „Wesoły poranek”.

Niemal po sąsiedzku przy ul. Omańkowskiej, w byłym Zespole Szkół nr 1, na opiekę mogą liczyć dzieci nieco starsze. Zapewnia im to przedszkole niepubliczne „Wesołe pszczółki”. Franciszek Guzik, prezes Centrum Kształcenia „Roma”, które prowadzi placówkę, przyznaje, że o założeniu przedszkola myślał od dawna. - Sami mamy sześcioro dzieci i od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jak działają takie placówki. Okazało się, że w Chorzowie wciąż jest zapotrzebowanie na tego typu działalność więc postanowiliśmy spróbować - przyznaje.

Pod koniec 2009 roku rozpoczęto prace remontowe. Zły stan techniczny budynku dodatkowo je skomplikował. Koszty robót wzrosły o 100 tys. zł. - W wyremontowanie pomieszczeń włożyliśmy sporo wysiłku i pieniędzy. Nie chcieliśmy rezygnować, bo wiązałoby się to ze stratami nie do odrobienia – nie ukrywa F. Guzik. O tym, że była szkoła wygląda aż tak źle, wcześniej nie wiedział.

Wiedziały za to władze miasta. Joachim Otte, pierwszy zastępca prezydenta nigdy tego nie ukrywał. Dziś też przyznaje, że to właśnie aspekty związane ze złym stanem technicznym budynku i względy ekonomiczne były jednymi z najważniejszych argumentów przemawiającymi za rozwiązaniem ZS nr 1. - W naszym mieście nie potrzebujemy tyle tego typu szkół. Poza tym prywatny inwestor może zrobić w tym budynku o wiele więcej niż mogłoby zrobić miasto – mówi. Inwestor swoje zrobił, przynajmniej w części, bo prac modernizacyjnych nie brakuje. Przedszkolacy o dobre warunki nie muszą się jednak martwić. - Zapewniamy fachową kadrę, świetnie wyposażone sale, mnóstwo atrakcji – mówi F. Guzik.

Przedszkole czynne jest od 6.00 do 18.00 Na zajęcia uczęszcza 35 dzieci. Są jeszcze wolne miejsca. Placówka przygotowuje się na przyjęcie 50 dzieci. Miesięczna opłata za pobyt w przedszkolu wynosi 450 zł, wpisowe 400 zł. - W podobnych przedszkolach kwoty za pobyt są wyższe. Rodzice, którzy już zapisali do nas swoje dzieci mają zapewnienie, że kwota ta nie zmieni się do końca sierpnia 2011 r. Osoby, które zdecydują się na zapisy muszą jednak liczyć się z nieco wyższą kwotą – przyznaje prezes. Nie ukrywa jednak, że od 2011 r. liczy na wsparcie samorządu. Co pozwoliłoby zbilansować koszty i ograniczyć podwyżki czesnego.

Prywatne inicjatywy podobają się pierwszemu zastępcy prezydenta. - Coraz więcej matek jest aktywnych zawodowo i chcą one powierzyć swoje dzieci fachowej opiece. W placówkach miejskich niestety nie zawsze są miejsca. Prywatne placówki pozwalają je w części rozładować.

Przy ul. Omańkowskiej działa nie tylko przedszkole. W osobnym skrzydle budynku w CK „Roma” swoje wykształcenie mogą uzupełniać dorośli w liceum ogólnokształcącym, uzupełniającym, szkołach policealnych i gimnazjum. Nie brak też szerokiej oferty kursów.

Wojciech Zawadzki

Źródło:

http://chorzowianin.pl

Żłobków faktycznie nie ma wiele - dobrze, że się coś pojawia, ale miesięczna kwota 850 złotych to moim zdaniem bardzo dużo, 3-4 razy więcej niż za przedszkole. :/
Może ceny spadną, jak pojawi się jakaś konkurencja, bo na razie popyt znacznie przewyższa podaż.

justyna_k 
Mieszkaniec
justyna_k

Imię: Justyna
Wysłany: 2013-11-14, 14:14   Żłobek Wesoły Poranek

Poszukuję informacji na temat prywatnego żłobka Wesoły Poranek (ul. Powstańców). Będę wdzięczna za wszelkie opinie, bo niedługo wracam do pracy i musimy podjąć decyzję, czy umieścić tam dziecko. A może ktoś poleca inny żłobek w Chorzowie?

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-11-14, 18:32   

Jeśli zaraz tu ktoś wskoczy z jakąś reklamą to zrobimy mu ziaziu i ma pewnego bana :]
Reklama na forum jest zakazana i zapoznaj się z Zasadami.

justyna_k 
Mieszkaniec
justyna_k

Imię: Justyna
Wysłany: 2013-11-14, 19:41   

Miałam nadzieję, że są na forum rodzice, którzy korzystali ze żłobków w Chorzowie i przekażą swoją opinię (pozytywną bądź nie), bo osobiście nikogo nie znam i nie mogę się poradzić. Ale widzę, że tu nie mogę liczyć na pomoc.

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2013-11-14, 19:47   

No musisz się tu trochę zasiedzieć ,tak powiedzmy z rok :P a nie od razu wyciągać rączkę po pomoc :rotfl:

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2013-11-14, 22:44   

Spokojnie, znam autorkę posta próbującą zasięgnąć informacji o żłobku i ręczę, że jej intencją jest tylko i wyłącznie zasięgnięcie porady a nie, jak to Leną ujęła- wskoczenia z jakąś reklamą.
Ale rozumiem ostrożność, z racji "zasiedzenia" :]
Wstawiam się więc za pytającą.

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-11-15, 15:32   

justyna_k nie nerwowo :)
Wielu jest takich,którzy się rejestrują tylko po to,żeby za chwilę coś zareklamować,niby przypadkiem. Takich spryciarzy banujemy od razu,bo reklamowego śmiecia nam tu nie potrzeba.

Kama dzięki za rekomendację,bana nie będzie :)

Scaliłam ten temat z istniejącym wcześniej tematem Żłobki w Chorzowie.

O żłobku na Omańkowskiej poczytasz też tutaj

yoleck
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-27, 22:21   

Ja napisze o żłobku na Pocztowej - co prawda jest już inny Dyrektorka ale jak moja Wikusia tam chodzila ( przez 3 lata) byłam super zadowlona - świetna opieka, dziecko odbierałam nakremowane , czyste i z piękna fryzurka :hahaha: Panie świetne , mała tam nauczyła sie siadać na nocniczek i płakała jak musiała wychodzić , początki zawsze są trudne ale polecam .MAMY PRZEMIŁE WSPOMNIENIA .była TAM PRZEZ 3 LATA A JAK ODCHODZIŁA CAŁY PERSONEL ŻEGNAŁ JA TAK MIŁO ŻE AŻ TĘSKNIE ZA TYMI CZASAMI

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol
  Wysłany: 2014-01-20, 17:35   Żłobkowym poszukiwaczom

To tak z przygotowawczej konieczności rozbudzając temat...
Wg strony naszego UM mam następujące żłobki:
1) Żłobek Miejski www.zlobek-chorzow.cba.pl
ul. Pocztowa 3
2) Oddział Żłobkowy w Przedszkolu Nr 8
ul. Kochanowskiego 18
3) Centrum Opieki i Rozwoju "Hajduczek" www.centrumhajduczek.pl
ul. Podmiejska 62
4) Prywatna opieka nad dziećmi do lat 3 "WESOŁY PORANEK" www.wesolyporanek.pl
Chorzów ul. Powstańców 68/1
5) Żłobek „ Zaczarowane Kredki” www.zaczarowanekredki.pl
Prywatny Punkt Opieki nad dziećmi do lat 3
ul. Paderewskiego 3/1
6) Dziecięca Akademia Edukacji i Zabawy "Oxfordzik" www.oxfordzik.pl
ul. Dębowa 18

Z tego co się orientuję, to miejski jest tylko ten spod pozycji 1... pozostałe są prywatne, ale dla rodzin zamieszkałych w Chorzowie, miasto częściowo dofinansowuje pobyt brzdąca.
Miło byłoby poznać opinie, o każdej z placówek ;)
Choć nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie opinia o pozycjach 1 i 4 :)

yoleck
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 18:17   

Wydaje mi się że żłobek na Pocztowej tez jest instytucja państwowa nie prywatną , chyba ze cos sie zmieniło? :wow:

Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2014-01-20, 19:16   

yoleck napisał/a:
Wydaje mi się że żłobek na Pocztowej tez jest instytucja państwowa nie prywatną , chyba ze cos sie zmieniło?

żłobek jest miejski, prowadzi go gmina, to jedyny taki w mieście

Odpowiedz do tematu