Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Lena
2013-11-15, 15:25
Żłobki w Chorzowie
Autor Wiadomość
inishmore 
Mieszkaniec

Imię: Ania
Wysłany: 2015-12-09, 12:24   

w dzieciakach nikt nic nie mówi o jakichkolwiek zwrotach, a głupio mi pytać:/

morfi 
Mieszkaniec

Imię: Arek
Wysłany: 2015-12-10, 17:03   

W zaczarowanych kredkach też cisza.

basia.1288 
Mieszkaniec

Imię: Basia
Wysłany: 2015-12-13, 08:52   

Ja pytałam, mają wszystko w regulaminie. Jest ok. My jesteśmy zadowoleni z odpowiedzi :brawo: Jeżeli Wam głupio pytać, to poproście o regulamin, tam jest wszystko napisane.
Chciałam jeszcze powiedzieć, że z informacji jakie udało mi się zdobyć, to każdy żłobek ma inne koszty kwalifikowane. Wiem jedno, że Zaczarowane kredki, Dzieciaki i Staś i Nel i może także Hajduczek ( ale tego nie wiem na 100%) są najlepszymi żłobkami w Chorzowie. Rodzice dzieci, które idą stamtąd do przedszkola są pytani z jakiego żłobka się wywodzą. Tak było w tym roku. Przedszkolanki były pod dużym wrażeniem.

inishmore 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-13, 10:24   

Basiu, ale pytałaś w Dzieciakach? I co odpowiedzieli? Nie bedzie zwrotu?

basia.1288 
Mieszkaniec

Imię: Basia
Wysłany: 2015-12-13, 11:16   

Tak jak już pisałam wszystko jest w regulaminie. Nie chcę pisać na forum, bo uważam, że jest to sprawa wewnętrzna żłobka i nie wiem czy mogę o tym pisać. Radzę pytać w żłobku. Syn powiedział, że to żadna ujma.

inishmore 
Mieszkaniec

Wysłany: 2015-12-13, 11:39   

ok, dziękuję.

antylopa1987 
Mieszkaniec

Imię: Aleksandra
Wysłany: 2016-04-22, 12:10   

Witam od października muszę posłać swoją pociechę do żłobka, zastanawiam się nad żłóbkiem publicznym na ul.Pocztowej,a prywatnym ul.Omańkowskiej Wesoły Poranek. Proszę o opinie na temat tych żłobków, bo różnica w kasie jest masakryczna :)

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol
Wysłany: 2016-04-22, 12:46   

Kolejność przyjmowania do publicznego żłobka na ul. Pocztowej, jest wg kolejności zgłoszeń... także lepiej zgłosić już teraz, a być może uda się wysłać tam pociechę w październiku.
My naszego brzdąca mamy tam zgłoszonego od roku, a chcemy go wysłać w czerwcu 2016, i być może się dostanie, czekamy na listę przyjętych.
Zdecydowaliśmy się na publiczny, ze względu na koszty, i opinie, także po rozmowie z bardzo miłą Pani Dyrektor :)
Jak się nie dostanie, to będziemy myśleć nad prywatnym. Miasto częściowo partycypuje w kosztach, ale nie tak jak w publicznym.

antylopa1987 
Mieszkaniec

Imię: Aleksandra
Wysłany: 2016-04-26, 18:08   

Ja też już zapisałam pociechę do publicznego i prywatnego choć pociecha idzie dopiero październik 2017. Ale zbieram opinie gdzie lepiej, jeśli chodzi o pociechę bo kasowo wiadomo lepiej publiczny, ale chcę mieć opinie na temat opieki w żłobkach.

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Wysłany: 2016-05-09, 08:23   

Okazuje się, że jednak nasz brzdąc się nie dostanie do publicznego... mimo zgłoszenia w lutym/marcu 2015, na termin lipiec 2016... ponieważ dzięki ustawie oświatowej PiS, miejsc w żłobku nie ma :(
Trzeba będzie rozglądnąć się za prywatnym albo któreś z rodziców będzie musiało przerwać zatrudnienie.

Dziękujemy posłom PiS :klotnia: za sprawne wprowadzanie polityki prorodzinnej :(

nautika 
Mieszkaniec

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-05-09, 09:54   

Ja się ostatnio zdenerwowałam przez te wszystkie żłobki i przedszkola ( być może "za chwile" też będę musiała szukać żłobka ). Jedno mi utkwiło w pamięci, że na RM Ciężkowski mówił o 480 dzieciakach, które nie znalazły miejsca w przedszkolu. UM naprawdę powinien coś z tym zrobić! Też przeliczam, to na ilość rodziców, którzy nie pójdą do pracy i nie zapłacą podatku :(
Żłobek publiczny nie przyjmuje dzieci, bo jest zmuszony zostawić te 2,5-3 latki, które miejsca w przedszkolu nie znalazły.
Władza liczy, że za rok sprawa się rozejdzie, bo kolejne roczniki pójdą. Zwolnią się, więc i przedszkola i żłobki.

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Wysłany: 2016-05-09, 10:42   

No tak... czyli zakładają, że nikt się nie urodzi :D
A przecież teraz "ma być boom" na dzieci ;)
Raczej trzeba przygotować miejsce w żłobkach - postawić nowy żłobek miejski, np. w Katowicach się szarpnęli na 2 nowe żłobki, na 140 miejsc.

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2016-05-09, 10:54   

K4r0l, nie mów tego głosno i publicznie, bo przyjdzie Jacek i Ci udowodni, że to nie wina PIS tylko PO :rotfl:

nautika 
Mieszkaniec

Wysłany: 2016-05-09, 11:12   

Nie ważne czyja wina :hahaha:
Miasto mogłoby chociaż dopłacić pracującym rodzicom różnicę między żłobkiem prywatnym, a publicznym? Tzn. dopłacić różnice żłobkowi. Jeśli oczywiście obywatele Chorzowa mają dla władzy jakiekolwiek znaczenie. Na serio mieli sporo czasu, żeby coś wymyślić. Nie wierzę, że w żadnym już przedszkolu w Chorzowie nie da się otworzyć dodatkowej grupy itp.

"Boom" na pewno będzie na "mam 500zł i w d.... jakąkolwiek prace" :P

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2016-05-09, 18:20   

nautika napisał/a:
. UM naprawdę powinien coś z tym zrobić! Też przeliczam, to na ilość rodziców, którzy nie pójdą do pracy i nie zapłacą podatku :(

Władza liczy, że za rok sprawa się rozejdzie, bo kolejne roczniki pójdą. Zwolnią się, więc i przedszkola i żłobki.

Przecież Władza ma teraz inny problem - jak zaspokoić kibiców Ruchu , by nie zawalić kolejnych wyborów.

Odpowiedz do tematu