Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zegar powrócił
Autor Wiadomość
peter.w 
Mieszkaniec

Imię: Piotr
Wysłany: 2007-12-19, 18:34   zegar powrócił

po długiej przerwie powrócił na swoje miejsce zegar w Batorym . Myślę że po tej renowacji będzie można regulować zegarki według niego

Lion 
Mieszkaniec

Wysłany: 2007-12-20, 20:08   

Ciekawe czy oprócz wyglądu zmieni się i mechanizm sterujący tym cudem techniki . Od kiedy pamiętam to ten zegar nigdy nie chodził dokładnie nawet w przybliżeniu do jednej godziny, a szkoda bo jest to charakterystyczny obiekt w Batorym . :wink:

pocztowiec 
Mieszkaniec
pocztowiec

Imię: Irek
Wysłany: 2007-12-20, 20:12   

Lion napisał/a:
Od kiedy pamiętam to ten zegar nigdy nie chodził dokładnie nawet w przybliżeniu do jednej godziny, a szkoda bo jest to
Bez przesady niebylo tak zle najwyzej sie spóznial kilka minut jak na nsze warunki to naprawde niezle

Lion 
Mieszkaniec

Wysłany: 2007-12-21, 22:01   

Kilka minut ale chyba w innej strefie czasowej . Trzeba jednak dodać , że od kilku dni jest naprawdę dokładny :brawo:

zygamar 
Mieszkaniec

Imię: Zygamar
Wysłany: 2013-02-12, 19:15   

Wracam do starego tematu bo sie odnowił zegar nie działa nikt sie nim nie zajmuje i jak tak dalej będzie to ktos go potnie na złom . Czy miasto nie ma jakis funduszy albo nie ma pomysłu żeby przyciagnać sponsorów jest miejsce na reklame na zegarze .??

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-02-17, 00:15   

proszę cię... tylko nie reklamę na zegarze...
Wkurzają mnie wszędobylskie reklamy, a już szczególnie na takich elementach infrastruktury.

zygamar 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-02-17, 00:29   

xiff napisał/a:
proszę cię... tylko nie reklamę na zegarze...
Wkurzają mnie wszędobylskie reklamy, a już szczególnie na takich elementach infrastruktury.

No to wpłac na zegar żeby mógł ktoś go konserwować lub naprawic , bo jak bedzie reklama to z reklamy jest oplacane tak bylo .

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-02-17, 00:46   

Płacę, czynsz ok 1000zł który wpada w dziurę pod moją kamienicą na którą nie ma funduszy od 13 lat żeby załatać. Do tego jeszcze nie małe podatki... nie stać nas na zegar? Musimy go oblepiać kolejną reklamą? Sorry ale mi nikt nie płaci za to że oglądam billboardy..

zygamar 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-02-17, 01:10   

xiff napisał/a:
Płacę, czynsz ok 1000zł który wpada w dziurę pod moją kamienicą na którą nie ma funduszy od 13 lat żeby załatać. Do tego jeszcze nie małe podatki... nie stać nas na zegar? Musimy go oblepiać kolejną reklamą? Sorry ale mi nikt nie płaci za to że oglądam billboardy..

Też płace podatki i czynsz a u mnie nikt nie chce sie przyznac do drogi wjazdowej na osiedle miedzy bloki bo leży miedzy blokami z CHSM a Wspólnota PGM co do zegara jak siegam pamięcią od 75roku już był i na nim nie było reklam ale pożnie nie wiem czemu zrobili reklamy i zaraz był konserwowany , tylko juz teraz nikt nie reklamuje sie to i zegar zatrzymał sie tak jakby czas stanął w tym miejscu. Proszę zobacz na zdjeciu który tylko znalazłem nie ma nic na ten temat że reklamy są i czemu.

zegar.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 59,66 KB

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-02-17, 13:59   

A do kogo należy zegar/teren na którym stoi ??

zygamar 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-02-17, 14:27   

Lena napisał/a:
A do kogo należy zegar/teren na którym stoi ??

To jest pytanie szukalem ale jakos nic nie znalazłem lub przeoczyłem.

sholek 
Mieszkaniec

Imię: Marcin
  Wysłany: 2013-02-18, 20:02   

zygamar napisał/a:

To jest pytanie szukalem ale jakos nic nie znalazłem lub przeoczyłem.

Ja bym zaryzykował że fundatorem była Huta Batory. Hutnicy idący do pracy z Brzozowej mijając go wiedzieli czy zdążą na szychta czy się spóźnią.
Huta miała by w tym swój interes.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-02-18, 21:49   

O tym zegarze, to najwięcej mógłby pewnie napisać jeden z nowych forumowiczów. Według moich informacji przez lata był to zegar elektryczny podłączony do jednego z okolicznych domów. Problem w tym, że jak była awaria zasilania, to zegar nie chodził i potem pokazywał niewłaściwą godzinę. Ludzie dzwonili do jednego „prominentnego” działacza WCh – a on się pieklił i kazał „coś z tym zrobić”. Można było oczywiście postawić tam UPS – problem by się rozwiązał, ale ktoś wymyślił zamianę starego zegara elektrycznego na elektroniczne „cudo” sterowane radiowo czy jakoś tam. Jak się okazuje, te nowoczesne niezawodne cuda wcale nie są takie niezawodne. Postaram się wywiedzieć, czy zegar jest „miejski” i w czyjej gestii obecnie się znajduje.

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-02-18, 23:55   

Żeby w XXI wieku występowały takie problemy... Porażka normalnie...

Piotr 
Mieszkaniec

Imię: też Piotr
Wysłany: 2013-02-19, 08:33   

Jacek, panel słoneczny nad zegarem plus akumulator pewnie by załatwił sprawę zasilania - niezależnie od stopnia 'nowoczesności' samego zegara. Ewentualne sterowanie radiowe nie ma nic do rzeczy - jedynie nie trzeba go chodzić ustawiać.

Odpowiedz do tematu