Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ewa
2008-05-29, 12:17
KZK GOP
Autor Wiadomość
zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2014-02-02, 19:06   

No to nie rozumiem w Chorzowie jednak remontują a jak tak to dlaczego tylko część?

mark40 
Mieszkaniec

Imię: *****
Wysłany: 2014-02-02, 20:42   

Żeby było szybciej. Wagony remontuje się jednocześnie i tu i tam

osa 
Mieszkaniec
osman

Wysłany: 2014-02-02, 21:02   

Chorzów nie zrobiłby 75 szt w dwa lata(zakończenie projektu listopad 2014),dlatego zlecili część na zewnątrz,zresztą poznań juz przed terminem swoj kontrakt zrealizował,wszystkie wozy dostarczył i podobno nawet z jakąs instalacją pod śkup,tyle ze chyba niewłaściwą i w dodatku zamkniątą pod sufitem,czyli znowu trzeba będzie trochę zachodu żeby to wszystko pozakładac, dlatego termin wrześniowy uruchomienia śkup-u raczej mało realny.

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Imię: Ari Gold
Wysłany: 2014-02-04, 08:07   

Grofka napisał/a:
Pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie mogą kupować bilety w technologii NFC, zbliżając telefon do umieszczonych w pojazdach naklejek. Rozwiązanie to wspólna inicjatywa SkyCash, Orange Polska oraz Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Kraków został pierwszym polskim miastem, w którym można dokonać błyskawicznego zakupu biletów komunikacji miejskiej w technologii zbliżeniowej. W autobusach i tramwajach zamieszczono specjalne naklejki, które przedstawiają najpopularniejsze bilety zakodowane w postaci tagów NFC. Żeby zainicjować zakup, wystarczy zbliżyć do naklejki telefon z zainstalowaną aplikacją SkyCash, a następnie zatwierdzić transakcję kodem PIN.
Jeżeli telefon nie obsługuje standardu NFC, to wystarczy zeskanować jeden z umieszczonych na naklejce kodów QR
…” źródło: telepolis.pl

Czyli w Krakowie oprócz karty miejskiej mają jeszcze płatności NFC – to super, a na Śląsku testują „łazika na Marsa” w postaci ŚKUP – to bardzo ładnie. Proponuję aby zwrócili się do amerykanów, mają już doświadczenie, aby pomogli w uruchomieniu tego Star Trecka zanim przejdzie technologicznie do Archiwum X

I to wszystko pewnie za ułamek kosztu ŚKUP. Jak pomyślę co możnaby zrobić za te pieniądze utopione w ŚKUP to mnie krew zalewa. To jest jakiś mega przekręt przy którym Koleje Śląskie i spółka intraco to mały pryszcz. I pomyśleć, że możnaby mieć za to np. Rozwiniętą sieć rowerów miejskich.
szeroka jak morze obwodnica chorzowska!

http://www.chorzowski.blogspot.com/

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2014-02-25, 22:32   

A ja napiszę trochę przewrotnie: jestem bardzo zadowolony z tego, że KZK GOP ciągle podnosi ceny biletów. Dzięki temu wykonałem kilka kroków:
1. Obliczyłem koszt biletów kwartalnych, miesięcznych i jednorazowych.
2. Przestałem kupować bilety kwartalne.
3. Kupiłem sobie nowy rower prawie rok temu.
4. W ciągu wakacji przejechałem 1100 km i schudłem ponad 10 kilogramów i znacznie poprawiło mi się zdrowie i wyniki badań.
5. W razie konieczności kupowałem bilety pojedyncze (np. w czasie deszczu).
6. Dzięki temu, że od maja 2013 do dzisiaj nie kupowałem biletów kwartalnych (w sumie aż trzy bilety kwartalne w cenie 375 zł co daje w sumie 1125 zł, ale czasem kupowałem bilety jednorazowe, które zbieram i notuję ich kwotę około 250 zł, więc realnie zaoszczędziłem prawie 900 zł).

Jeśli pada deszcz to jadę autobusem 632 do Katowic i za jeden dzień płacę 7,6 zł co za 20 dni roboczych daje mi 152 zł a bilet miesięczny kosztuje 150 zł. Wystarczy, że nie pojadę trzy dni w ciągu miesiąca to jestem do przodu 22,8 zł. Obecnie od kilku dni znów jeżdżę do Katowic na rowerze, zajmuje mi to 10 km w ciągu około 35 minut.

Polecam każdemu kto jeździ jednym autobusem do pracy aby przeliczyć koszty dojazdu i sprawdzenie czy warto kupować bilety okresowe. Ja udowodniłem, że jeśli się nie jeździ z przesiadkami to nie warto kupować biletów okresowych.

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2014-02-25, 23:10   

Masz rację, jak chciałam kupić dwutygodniowy bilet, to cena była jakaś z kosmosu w porównaniu z kupowaniem pojedynczych biletów przez dwa tygodnie :>

Wychodzi na to, że jesteś zdrowszy dzięki KZK GOP :wink: Rower to pod wieloma względami lepszy wybór od autobusu :velo:

NowhereMan 
Rekordzista

Imię: A..
Wysłany: 2014-02-26, 15:34   

Na szczęście póki co szkolne bilety dla dzieci się opłacają - oczywiście bez miesięcy z dłuższymi przerwami w nauce ;)

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2014-02-26, 15:58   

I coraz mniej pstrokacizny,są w końcu czerwone jak dawniej.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2014-02-26, 17:57   

Dzisiaj wracałem do domu rowerem i po kilkudniowej zaprawie już jestem ponad 5 minut do przodu z czasem względem autobusu. Jeszcze 2-3 tygodnie i uda mi się zejść z 35 do 25 minut :D

Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2014-03-16, 10:45   

Jest wstępna zgoda na połączenie autobusowe między Chorzowem a Piekarami Śląskimi. To efekt rozmów prezydentów miast i prezesa KZK GOP.

Do Chorzowa będzie jeździł autobus linii nr 192, który do tej pory obsługiwał trasę Tarnowskie Góry – Świerklaniec – Piekary Śląskie – Bytom.

Autobus będzie kursował do Rynku w Chorzowie w dni robocze, w godzinach szczytu, czyli od ok. 5:00 do 8:30 i od ok. 13:00 do ok. 16:30. Zmiana ta zostanie wprowadzona na okres próbny, w tym czasie policzeni zostaną pasażerowie i przewoźnik oceni, czy autobus jest rzeczywiście potrzebny i opłacalny. Trwają prace nad zmianami w rozkładach jazdy, dlatego na razie nie wiadomo kiedy linia 192 zacznie kursować do Chorzowa.

http://www.radio.katowice...ml#.UyVyfah5NF8

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2014-03-16, 11:29   

Kiedyś, przynajmniej 10 lat temu autobus 139 kursował na dotychczasowej trasie do Rynku a potem do Bytomia. Nie wiem komu to przeszkadzało, że on jeździł do Bytomia na Dworzec PKP. Była to alternatywa dla tramwajów i przyspieszonych 820/830, które nie obsługują wszystkich przystanków. Oby ta linia 192 połączyła Chorzów z Piekarami, no chyba że jak zwykle pieniądze wygrają z rozsądkiem.

Grofka 
Mieszkaniec

Imię: Piotr
Wysłany: 2014-03-16, 18:18   

Osobiście jo i dwa razy ktoś z rodziny mioł sprawa w Piekarach Śl. i rzeczywiście nie można się połączyć bezpośrednio z Chorzowem. Musiałem jechać do Siemianowic a potem dopiero dom.
Pomysł dobry ino czy ruch bydzie na tej trasie?
To faktycznie ten 139 albo 48 mógł jeździć do Bytom Dworzec PKP.
Ale o wszystkim decyduje ekonomia.

A tak przy okazji:
ten nieszczęsny hasiok na przystanku na rynku kierunek Bytom należy chyba do miasta i stoi przy samym borsztajnie, jak kierowca autobusu nie patrzy w lusterka to czasem stanie drzwiami genau na hasiok. Pasażer się przeciśnie ale pasażer z wózkiem już nie.

Nie wiem, czy jest on tak blisko, że jak by się komuś chciało rzygać w czasie jazdy, to nie musi daleko lecieć ??

salamandra 
Imprezowicz

Imię: Basia
Wysłany: 2014-03-16, 19:01   

Grzegorz K napisał/a:
Jest wstępna zgoda na połączenie autobusowe między Chorzowem a Piekarami Śląskimi. To efekt rozmów prezydentów miast i prezesa KZK GOP.

No wreszcie !

Dla mnie super sprawa, bo czasem mam coś do załatwienia w Piekarach Sląskich, a jazda z przesiadkami trwa ponad godzinę.
Kiedyś jeździł taki busik, który omijał Bytom i jechał do Piekar obwodnicą, był w Piekarach za 20 min. i zwykle był pełny. Ale tak od 4-5 lat niestety już nie jeździ.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2014-03-16, 19:19   

salamandra napisał/a:

Kiedyś jeździł taki busik, który omijał Bytom i jechał do Piekar obwodnicą, był w Piekarach za 20 min. i zwykle był pełny. Ale tak od 4-5 lat niestety już nie jeździ.

Coś mi się kojarzy, że na forum o tym busiku ktoś jakiś czas temu pisał.

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2014-03-16, 20:23   

Może ja pisałam. Jeździłam tym busikiem do koleżanki do Piekar,ale odkąd mam auto to z KZK GOP mam tyle wspólnego,że czasem muszę się wlec za tymi truposzami,którymi wożą ludzi i które po mieście nie jeżdżą prędzej niż 20km/h. Więc rower to lepszy wybór.
Tomeg :brawo: :)

Odpowiedz do tematu