Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
2.11.2008 - I Rocznica śmierci Mirosława Breguły
Autor Wiadomość
Justyna R 
Mieszkaniec
RRU ;-)

Wysłany: 2008-11-11, 12:22   2.11.2008 - I Rocznica śmierci Mirosława Breguły

Kochani !! !! !!

W dniu 2.11.2008 o godzinie 11:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ulicy Bożogrobców w Chorzowie odbyła się msza w intencji ŚP. Mirosława Breguły w pierwszą rocznicę Jego śmierci.
Mszę poprowadził przyjaciel Mirka ks. Krzysztof z New Jersey. Oprawa mszy świetej była piękna. Homilia bardzo wzruszajaca... psalm zaśpiewany przez Andrzeja Lamperta ściskał za gardło. Nat tak piekną mszę zasłużył ten wspaniały muzyk, "Idol wrazliwych serc..."

Tego dnia po mszy świetej, czuwaniu oraz modlitwie nad grobem Mirka, prawie 200 osób (rodzina, fani, przyjaciele i współpracownicy M. Breguły) spotkali się w Starochorzowskim Domu Kultury na zorganizowanym przez fanów "Spotkaniu wspominkowym" poświęconym Jego pamięci.

Ten krótki program dostarczył wszystkim wielu wzruszeń.
Po roku od tragicznej śmierci muzyka, ludzie bardzo mocno związani emocjonalnie z Mirkiem i zespołem Universe, zjednoczyli się i oddali należyty szacunek wspaniałemu człowiekowi.

Tutaj można obejrzeć kilka zdjęć z tego dnia:
http://universe.website.p...opic.php?t=1296

Natomiast tutaj krótkie fragmenty tego, co działo się SDK:
http://universe.website.p...opic.php?t=1307
http://www.vimeo.com/2136259

Media również były obecne...
Oto fragment reportażu przedstawionego w Sfera TV

WSPOMNIENIE MIRKA BREGUŁY Poniedziałek, 03 Listopad 2008 13:28
2 listopada w Kościele p.w. św. Marii Magdaleny w Chorzowie spotkali się fani,przyjaciele i rodzina tragicznie zmarłego w ubiegłym roku Mirosława Breguły. Czuwanie, odwiedziny na cmentarzu i wspomnienia w Starochorzowskim Domu Kultury zgromadziły ponad 200 osób.

2 listopada ubiegłego roku Mirosław Breguła wokalista zespołu "Universe" popełnił samobójstwo. Jego charyzmatyczny głos od zawsze kojarzony był z tym zespołem. Mirosław Breguła był autorem ponad 150 tekstów, sam aranżował i komponował muzykę do większości utworów zespołu. Zespołowi "Universe" nigdy nie brakowało fanów. Jednak dopiero po śmierci wokalisty zorganizowali się i połączyli. Uroczystość z okazji rocznicy śmierci była ich pomysłem.

W czuwaniu, odwiedzinach na cmentarzu i wspomnieniowym spotkaniu w Starochorzowskim Domu Kultury spotkało się ponad 200 osób. Byli przyjaciele, rodzina i ogromna grupa fanów.

Pomimo tragicznej śmierci swojego lidera zespół nadal koncertuje i przygotowuje się do nagrania nowej płyty. Płyta ta będzie zupełnie inna, inna ponieważ nie usłyszymy już na niej niepowtarzalnego głosu Mirka Breguły.

Trzy ostatnie piosenki napisane przez Mirka Bregułę, znalazły się na płycie 'Mijam jak deszcz”. Teksty te wokalista napisał i nagrał na dwa miesiące przed śmiercią. Muzykę zespół dograł już po śmierci swojego lidera.

„Mijam jak deszcz, już nie boli prawie nic

nie chce już biec, bo naprawdę nie mam sił

W drodze na szczyt, mój Anioł Stróż znikł ... „

... tymi słowami pożegnał się Mirosław Breguła.

Arkadiusz Wieczorek, SFERA TV

więcej informacji na temat tego wydarzenia oraz na temat Mirosława Breguły i zespołu Universe znajdziecie na oficjalnej stronie zespołu:
www.universe.pl

ZAPRASZAM SERDECZNIE

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2008-11-11, 14:20   

witaj na naszym forum, Justynko :)
fajnie, że do nas wpadłaś, dałaś relację z uroczystości i przy okazji dziękuję bardzo, że rozpropagowałaś temat naszej "12" na forum UNIVERSE - im więcej nas będzie głosno się sprzeciwiać, tym większa szansa jest, że nas usłyszą :)

Faktycznie, smutno tam u góry pewnie Mirkowi, który śpiewał o swoim domu widzianym z okien "dwunastki"...

pozdrawiam Cię ciepło :)

Justyna R 
Mieszkaniec
RRU ;-)

Wysłany: 2008-11-11, 15:43   

nie ma za co Ewa
Cieszę się, że przyjęliście mnie w swoje progi, pomimo, że jestem mieszkanka Zagłębia, ale kocham na swój sposób Chorzów... dlaczego? Chyba nie muszę pisać...
Odkąd pamiętam Mirek i zespół Universe był, jest i nadal bedzie bardzo ważny...
Mam nadzieję, że my - UniVersomaniacy pomożemy na tyle na ile bedziemy mogli

Pozdrawiam :wink:

Odpowiedz do tematu