Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ewa
2009-06-19, 23:33
Stowarzyszenia
Autor Wiadomość
Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2009-03-15, 14:51   Stowarzyszenia

Jak zauważyliście, powstał nowy dział ze Stowarzyszeniami i Instytucjami działającymi na terenie miasta, dla miasta lub założonych (prowadzonych) przez mieszkańców Chorzowa.

Na razie dział jest zablokowany i wprowadzono tylko 4 podmioty.
W tym miejscu proszę Was o opinie, pomysły bądź wskazówki dotyczące tego działu, proszę o propozycje takich podmiotów, które Waszym zdaniem powinny się tu znaleźć.

W przyszłości myślimy o przekazaniu działów odpowiednim osobom (moderatorom) związanym z tymi działalnościami tak, by można było poprowadzić swego rodzaju "filie" na naszym forum.
Zależy to tylko i wyłącznie od tego, z jakim przyjęciem spotka się ten pomysł i czy będą chętni do poprowadzenia działów.

Czekamy na sugestie :)

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2009-03-17, 15:08   

Pomysł jast dobry! :spoko:
Tylko kwestia uściślenia - bo pojęcie Instytucja jest moim zdaniem zbyt szeroka - instytytucją jest m.in. ZUS, małżeństwo (w nieco innym zanczeniu). ja proponowałbym zawęzić ten dział wyłącznie do organizacji pozarządowych.

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2009-03-17, 16:12   

no właśnie... nie do końca wiem, jak to zrobić, żeby było dobrze, dlatego liczę na Waszą pomoc :)
zmienię te "instytucje" tylko podaj jakąś fajna nazwę, dobrze? albo jakoś inaczej byś widział nazwę tego działu?

dzięki za wszelkie sugestie! :spoko:

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2009-03-17, 19:37   

Co do nazwy - to proponuję "Organizacje pozarządowe" lub jak to się z angielska określa NGO (non-governmental organization).

Ponieważ tematyka NGO-sów jest mi bliska, to pozwolę sobie zgłosić moją kandydaturę na moderatora tego działu.
:>

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2009-06-22, 17:45   

Jak zauważyliście, dział został odblokowany i nazwa została zmieniona na tę zaproponowaną przez tiera.

Nadal jednak założenia się nie zmieniły i proszę, by nie zakładać samodzielnie działów ze stowarzyszeniami, tylko zgłaszać je tutaj w formie propozycji.
Dalej również nie została rozwiązana kwestia prowadzenia poszczególnych działów, więc tym bardziej proszę, by nie wprowadzać dodatkowych działów bez uzgodnień - te, które już powstały mają na forum swoich przedstawicieli.

masaccio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 15:48   Bona Fides?

dlaczego post/nowy temat w tym dziale o Bona Fides dzisiaj przeze mnie zalozony zostal usuniety?

http://forum.chorzow.slas...p?p=54168#54168
??

stowarzyszenie z racji projektu monitoringu informacji publicznej publikowanej/udzielanej przez śląskie samorządy działa również na rzecz Chorzowa, inne projekty także mają wymiar szerszy i nie dotyczą tylko Katowic

p. Piątek (architekt od koncepcji schowania torów w Katowicach pod ziemia) powiedzial wczoraj cos ciekawego podczas Kawiarenki Obywatelskiej p.t "Komunikacja w miescie"

"mieszkańcy miast powinni myśleć i działac tak jakby metropolia Silesia istniała"

wtedy ramy organizacyjne czyli polaczenie miast w 1 bedzie konsekwencja woli mieszkańców;
przy sląskiej dupowatości pewnie zabierze to z 20-30 lat

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2009-12-10, 21:13   

Ewa napisał/a:

Nadal jednak założenia się nie zmieniły i proszę, by nie zakładać samodzielnie działów ze stowarzyszeniami, tylko zgłaszać je tutaj w formie propozycji.
Dalej również nie została rozwiązana kwestia prowadzenia poszczególnych działów, więc tym bardziej proszę, by nie wprowadzać dodatkowych działów bez uzgodnień - te, które już powstały mają na forum swoich przedstawicieli.

masaccio
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-10, 23:01   

nowy temat = nowy dział
??
to brak precyzji językowej czy też cenzura??

stowarzyszenia chorzowskie są cacy a te które robia cos w skali metropolii bee po glacy??

załozenie tematu przeze mnie nt ProFortalicum też zrewidujecie tzn zostanie usunięte??

EwaChorzowianka 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-03-24, 14:15   Stowarzyszenie Serce

Witam, mam nadzieję że wybrałam właściwy wątek na swoje pytanie...
Chciałabym się dowiedzieć czegoś więcej nt. Stowarzyszenia Serce działającego pod patronatem chorzowskiego Urzędu Miasta na ul. Dworcowej.
Czy organizacja ta zajmuje się wyłącznie pomocą osobom bezrobotnym, czy ma jeszcze inne cele statutowe? Jaki jest związek stowarzyszenia z UM? Czy instytucja ta na realizację swoich celów statutowych otrzymuje wsparcie finansowe z UM?
Tyle z kronikarskiego obowiązku oraz jeszcze jedno pytanie z czystej ciekawości i chęci ewent. współpracy: jest szansa się w nim zatrudnić? :)
Pozdrawiam!

hożuw41-500 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-03-24, 17:43   

Witam :)

tutaj jest strona Stowarzyszenia "Serce "

http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=106855

EwaChorzowianka 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-03-25, 10:35   

Dzięki, ale oficjalne info mogę sama znaleźć ;P a mnie zależy na opiniach z pierwszej ręki, od osób które z nimi współpracują...

Schuman Eryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-08, 21:47   

Deklaracja złożona przez Prezydenta Miasta Chorzów - A. Kotalę, podczas uroczystego expose Prezydenta - okazała się pusta i bez pokrycia. Obietnica poprawy współpracy z chorzowskimi NGO jest dla Prezydenta nie wiele warta. Wszystko było ładnie napisane na papierze i takim pozostało... :?

Grofka 
Mieszkaniec

Imię: Piotr
Wysłany: 2013-07-14, 09:21   SONŚ

Zgodnie z zaleceniami Naszej administrator Ewy, zgłaszam propozycję opublikowania informacji o Stowarzyszeniu Osób Narodowości Śląskiej SONŚ.
Jak sama nazwa mówi Stowarzyszenie Osób Narodowości Śląskiej stowarzysza wszystkich chętnych i poczuwających się ślązokami, w Chorzowie mamy swoje koło i spotkania w Hotelu Batory.
Dla zainteresowanych:
link do statusu stowarzyszenia
STATUS
link do strony stowarzyszenia SONŚ

Sibkisimek 
Mieszkaniec

Imię: Szymon
Wysłany: 2015-05-04, 13:13   

Mam pytanko, ostatnio w ZOO natknąłem się na planszę darczyńców przy budowie jakiegoś miejsca dla zwierząt i na niej pisało że Stowarzyszenie Moje Miasto Chorzów jest jednym z darczyńców. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć czy takie stowarzyszenie w Chorzowie funkcjonuje? Bo w internecie nic nie znalazłem.

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2015-05-04, 13:30   

Sibkisimek, ale leniuszek z Ciebie! w tym samym dziale masz jak wół! :)

:arrow: http://forum.chorzow.slask.pl/viewtopic.php?t=4266

a bezpośrednią informację uzyskasz z pewnością od mark40 :)

Odpowiedz do tematu