Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Codzień dzień, czyli dzień jak codzień
Autor Wiadomość
tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
  Wysłany: 2009-03-24, 23:34   Codzień dzień, czyli dzień jak codzień

No - tyle napisaliśmy postów dzisiaj, że powinniśmy się wstydzić! :> Dziś jest Dzień bez komputera! :hahaha: Spokojne sumienie mogą mieć tylko ci, którzy napisali posta przez telefon lub telewizor * :>

Poza tym jest dziś Światowy Dzień Walki z Gruźlicą!

Jutro mamy wolne, za to w czwartek 26 III mamy Dzień Dobrego Łotra! (Dzień Janosika) :lol2:
Oczywiście w czwartek pamiętamy również, że Pawewek występuje z zespołem TAAL w MDK "Batory"! Wieczór Indyjski HOLI HAI 2009 :>

W piątek wszyscy widzimy się w Teatrze Rozrywki z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w sobotę mamy luz, za to w niedzielę jest Dzień Metalowca! Trzeba by może zaliczyć jakiś koncercik
:git:
Sorry, że emotek jest nieco bardziej punkowy niż heavy metalowy ale innego nie miałem. :rotfl:

To tyle w tym tygodniu, może dodam tylko że wczoraj, 23 III obchodziliśmy Światowy Dzień Windy. Dla mnie to nic nowego, bo ja na swoje 4 piętro obchodzę bez windy, wię ten dzień też mnie nie obchodzi za bardzo...

Tak się zastanawiam czasem filozoficznie - czy to wszystko ma sens...

cdn.

*niektóre systemy telewizji hotelowej mają opcję dostępu do internetu - jest dodatkowy pilot na podczerwień z klawiaturą - masakra, bardzo niewygodne, zwłaszcza, jak się leży w łóżku i pisze - trzeba cały czas trzymać pilota w odpowiednim położeniu.

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2009-03-24, 23:40   

tier napisał/a:
za to w niedzielę jest Dzień Metalowca!
- kto to wymyślił !! ?? Ja tam dzień metalowca mam co dzień ;)

lasica 
Mieszkaniec

Imię: Anna
Wysłany: 2009-03-25, 21:06   Re: Codzień dzień, czyli dzień jak codzień

[quote="tier"]No - tyle napisaliśmy postów dzisiaj, że powinniśmy się wstydzić! :> Dziś jest Dzień bez komputera!

uff jak to dobrze ze nie mam komputera ;)

Tobi 
Mieszkaniec

Imię: Tobi
Wysłany: 2009-03-27, 11:14   

Dzień bez komputera? Uff, dobrze że nie wiedziałem! :D

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2009-03-29, 12:22   

W nadchodzącym tygodniu trochę słabo. W
W środę 1 kwietnia dbamy o nasze ptaki - bo w ten dzień jest Międzynarodowy Dzień Ptaków (chociaż nie wiadomo czy to nie Prima Aprilis...) Ciekawe co na to np. bociany?? :>
W każdym razie w środę powstrzymujemy się od jedzenia drobiu i unikamy kaczek dziennikarskich! :lol2:

W czwartek, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci czytamy milusińskim np. utwory Brzechwy (oczywiście nie o Stalinie...).

Potem mamy wolne do niedzieli, ale jest święto rębaczy :newy: :drv: :> - czyli Dzień Leśnika i Drzewiarza :hahaha:

Hmm, no i tego no - Dzień Trzeźwości, :co: ale pewnie chodzi o trzeźwość umysłu...

No i przede wszystkim to Niedziela Palmowa.
Reasumując w niedzielę na trzeźwo idziemy do lasu wyrąbać zarąbistą palmę... ;)

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2009-04-05, 11:53   

Jak mówił mi znajomy lekarz, jeżeli człowiek po 40 budzi się rano i nic go nie boli, tzn że nie żyje...
W związku z tym co powyżej i tym, że we wtorek 7 kwietnia jest Światowy Dzień Zdrowia wszyscy idziemy do lekarza, albo przynajmniej do apteki - ci po 40-ce obowiązkowo, a młodsi profilaktycznie!

8 kwietnia jest Międzynarodowy Dzień Romów (czyli niepoprawnie politycznie zwanych Cyganami :> ) To że dzień jest międzynarodowy to oczywista oczywistość - bo przecież naród cygański nie ma swojego państwa. Największy odsetek Romów ma chyba Słowacja, zwłaszcza we wschodniej części.

W czwartek cała Polska czyta dzieciom - jest bowiem Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci! Więc odkładamy :gaz: / wstajemy od :lam: i :czytaj: dzieciakom. I nie ma zmiłuj się - kto nie ma dzieci niech sobie pożyczy (albo zrobi :> ).

W Wielki Piątek jest Wielki Piątek, ale nie zawsze 10 kwietnia...

Sobota 11 IV to dzień Radia - hmmm, wielbiciele Antyradia obchodzą go chyba w nocy... :lol2:

No i długo wyczekiwana Niedziela Wielkanocna, w tym roku święto wypada 12 kwietnia, jednocześnie z nomen-omen Międzynarodowym Dniem Lotnictwa i Kosmonautyki. Widocznie wszyscy chcą do nieba... :lol:
Święto jest bardziej kosmiczne, niż lotnicze, ponieważ jest obchodzone w dniu lotu w kosmos pierwszego człowieka - Jurija Gagarina (1961r) i pierwszego lotu promu kosmicznego Columbia (1981r.). Amerykanie widać nie chcieli świętować w czasach zimnej wojny sukcesu ideologicznego przeciwnika... :rotfl:

cdn.

luidor0 
Mieszkaniec

Imię: Heniek
Wysłany: 2009-04-05, 19:51   

A 13 - tego kwietnia, Hermenegilda wyszła z morza.... :)

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2009-04-23, 08:05   

Światowy Dzień Książki już dzisiaj :)

23 kwietnia to w Katalonii święto patrona regionu - świętego Jerzego. Gdy pokonał smoka, z krwi bestii wyrosły czerwone róże i na pamiątkę tego zdarzenia mężczyźni wręczali tu kobietom kwiaty, a one rewanżowały się książkami.
W 1926 roku Vincente Clavel Andrés - wydawca z Walencji - wpadł na pomysł, aby 23 kwietnia uczynić Dniem Książki w całej Hiszpanii. Po 80 latach UNESCO ogłosił tę datę Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.
Także w Polsce święto książki obchodzone jest uroczyście. Akcję koordynuje Polska Izba Książki.

Polska nie może się niestety pochwalić wysokim czytelnictwem. Z najnowszego raportu Instytutu Książki i Czytelnictwa Biblioteki Narodowej wynika, że kontakt z przynajmniej jedną książką miało w ubiegłym roku zaledwie 38 proc. Polaków. Więcej niż na książki wydajemy też na telewizję kablową i internet.

Głównym źródłem książek są dla czytelników biblioteki (40 proc.), zwłaszcza publiczne oraz własny księgozbiór. Jeżeli już czytamy, to głównie powieści: obyczajowo-romansowe czy sensacyjno-kryminalne.

Najciekawsze wydarzenia z okazji Światowego Dnia Książki w naszym regionie:

!! Gliwickie Centrum Handlowe FORUM we współpracy z Biblioteką Politechniki Śląskiej organizują zbiórkę książek dla Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach. Każdy, kto dzisiaj odwiedzi to centrum handlowe i odda książkę, zostanie obdarowany czerwoną różą.

!! Księgarnie EMPiK oferują w tym dniu zakup trzech książek w cenie dwóch.

!! EMPiK w Centrum Handlowym Silesia w Katowicach zaprasza o godz. 16.00 na spotkanie w ramach akcji "Śląsk czyta". Literackimi fascynacjami podzielą się z pisarze, aktorzy Teatru Śląskiego i dziennikarze

!! Dzisiaj o godz. 16.00, przed siedzibą Muzeum Śląskiego w Katowicach odbędzie się happening "Głośno o książkach", przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach, we współpracy z muzeum i księgarnią Matras. Czytane będą różne teksty. Przechodnie, którzy zdecydują się na publiczne przeczytanie wybranego fragmentu, wezmą udział w losowaniu książek i smakowaniu... pączków z różą!

HW-M, MOKR - POLSKA Dziennik Zachodni

POLSKA Dziennik Zachodni

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2009-04-23, 19:06   

Dodam tylko, że w księgarni Klubu Świata Książki w Katowicach można było wymienić swoje używane książki na inne, również przyniesione przez czytelników. Ja skorzystałem z tej promocji i wymieniłem 5 pozycji, choć wybór był niestety mały :(

lasica 
Mieszkaniec

Imię: Anna
Wysłany: 2009-04-26, 21:07   

yaro napisał/a:
Dodam tylko, że w księgarni Klubu Świata Książki w Katowicach można było wymienić swoje używane książki na inne, również przyniesione przez czytelników. Ja skorzystałem z tej promocji i wymieniłem 5 pozycji, choć wybór był niestety mały :(

Kurcze, nie mialam info o tym, beda jeszcze jakies okazje??

yaro 
Mieszkaniec
The Gunslinger

Wysłany: 2009-04-27, 17:23   

lasica napisał/a:
Kurcze, nie mialam info o tym, beda jeszcze jakies okazje??
- pewno za rok ;)

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2009-05-17, 22:07   

Trochę ciekawych dni już minęło...
15 IV - Międzynarodowy Dzień Kombatanta
16 IV - Dzień Sapera
18 IV - Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków
20 IV - Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy
22 IV - Międzynarodowy Dzień Ziemi
23 IV - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
24 IV - Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży
25 IV - Dzień Sekretarki :lol:
25 IV - Dzień Drogowca i Transportowca
28 IV - Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy
29 IV - Międzynarodowy Dzień Tańca
1 V - Międzynarodowe Święto Pracy
2 V - Dzień Flagi
3 V - Święto Konstytucji 3 Maja
- Dzień Słońca
- Międzynarodowy Dzień Wolności Prasy
4 V - Dzień Strażaka i Hutnika
5 V - Dzień Europy
- Dzień Leśnika i Drzewiarza
8 V - Międzynarodowy Dzień Zwycięstwa
- Dzień Wiatraka
9 V - Święto Unii Europejskiej
12 V - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych
14 V - Dzień Farmaceuty
15 V - Dzień bez Samochodu
- Międzynarodowy Dzień Rodziny
No a dziś jest Światowy Dzień Telekomunikacji ( i pewnie dlatego nigdzie nie dzwoniłem... :P )

Nameless 
Mieszkaniec

Imię: Andrzej
Wysłany: 2009-05-17, 23:54   

tier napisał/a:

16 IV - Dzień Sapera

Domyślam się, że taki dzień jest tylko.... raz w roku :D :lol2:

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2009-05-20, 18:16   

Cytat:
Co dzień, to jedno święto głupsze od drugiego
20 maja 2009

Chyba nie ma dnia bez jakiegoś święta. Na szczęście, o większości z nich w ogóle nie wiemy, bo próżno ich szukać w kalendarzach; fot. PAPKalendarz pełen jest dziwnych świąt, z okazji których nie wiadomo komu składać życzenia. Ani jak taki dzień uczcić. Ot, choćby 20 maja - Dzień Płynów do Mycia Naczyń.

Kto stoi za Międzynarodowym Dniem Płynów do Mycia Naczyń (20 maja)? Gospodynie domowe? Ekolodzy? A może Anne Chase Moeller, córka współautora pierwszego amerykańskiego „Chase's Calendar of Events”?

Katalog świąt, został wydany po raz pierwszy w 1957 roku i co roku jest wznawiany. Anne Chase Moeller prawdopodobnie wzbogaciła listę wymienionych w nim pozycji o Dzień Sprzątania Biurka (8 stycznia) - wspaniałą okazję do wyegzekwowania od pracowników zaprowadzenia porządku w biurze.

Jeśli miała coś wspólnego z ustanowieniem Dnia Płynów do Mycia Naczyń, dobrze byłoby, gdyby wyjaśniła też, jak je obchodzić. Bo dziś na forach internetowych polskie gospodynie zastanawiają się, czy dać dziś wolne „ludwikowi”, czy wręcz przeciwnie - szorować zapamiętale przypalone garnki, otłuszczone patelnie i okopcone rondle.

Gdyby na poważnie brać wszystkie święta, kolejna data, która w najbliższym czasie może sprawić kłopot to 25 maja - bo jak pogodzić Dzień Mleka z Dniem Piwowara? A to nie koniec, bo jednocześnie należałoby obchodzić Dzień Ręcznika.

To święto dotyczy głównie fanów twórczości brytyjskiego pisarza scence-fiction Douglasa Adama. Wzorem bohaterów jego powieści „Autostopem przez Galaktykę” powinni tego dnia, zamiast zakładać spódnice czy spodnie, po prostu owinąć biodra ręcznikiem.

Niemniej trudne jest świętowanie Międzynarodowego Dnia Zagrychy (16 sierpnia), bo w polskiej tradycji nieodłącznie kojarzy się ona ze spożyciem alkoholu. Trunki wyskokowe mają zaś swoje „antyświęto” – bo choć 1 czerwca kojarzy się głównie z Dniem Dziecka, to jest to także Dzień bez Alkoholu.

MOL
źródło: Newsweek

Jak widać Newsweek pisze o tym samym co my na forum... :>

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2009-05-21, 21:14   

No to jedziemy dalej:
18 V - Międzynarodowy Dzień Muzeów
19 V - Międzynarodowy Dzień Pamięci ofiar AIDS
20 V - Dzień Dobrych Wiadomości :spoko:
21 V - Światowy Dzień Kosmosu