Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: tier
2010-11-21, 22:05
Jacek NOWAK
Autor Wiadomość
Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2010-10-18, 15:13   Jacek NOWAK

Nazwisko: Nowak
Stan cywilny: żonaty, 3 dzieci – Mateusz (9 lat), Szymon (4 lata), Weronika (2 lata)
Zamieszkały: w tym roku ukończyłem budowę domu w Chorzowie Starym na tak zwanej „Haryndzie” (ul. 17-go sierpnia)
Wykształcenie: dr inż. geolog
Zawód wykonywany: pracownik naukowo-dydaktyczny (nauczyciel akademicki) na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach
Zainteresowania: moja pasja to Chorzów – zbieram stare widokówki z Chorzowa i inne pamiątki związane z naszym miastem (wydałem 2 książki z ich reprodukcjami), w wolnych chwilach grywam w skata
Członkostwo w organizacjach itp.: NSZZ Solidarność Pracowników Naukowych Politechniki Śląskiej, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Doświadczenie samorządowe: od 8 lat radny Rady Miejskiej, pracuję w Komisji Rewizyjnej oraz Komisji Infrastruktury ZAMIERZAM PONOWNIE UBIEGAĆ SIĘ O MANDAT RADNEGO!

PS: Pewnie wszyscy to wiedzą, ale syn posłanki Marii Nowak, która walczy o fotel prezydenta Chorzowa. To tak na wypadek, jakby ktoś z nowych forumowiczów nie był w temacie. :>

Dariusz 
Mieszkaniec

Imię: Dariusz Mierzwa
Wysłany: 2010-10-18, 15:16   

Jacek napisał/a:
wszyscy to wiedzą, ale syn posłanki Marii Nowak, która walczy o fotel prezydenta Chorzowa. To tak na wypadek, jakby ktoś z nowych forumowiczów nie był w temacie.

I z tego powodu pewno Wyborcy maja na Ciebie głosować? :hahaha:
Sorry Jacku, ale to totalny falstart

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2010-10-18, 15:27   

Dariusz napisał/a:
Jacek napisał/a:
wszyscy to wiedzą, ale syn posłanki Marii Nowak, która walczy o fotel prezydenta Chorzowa. To tak na wypadek, jakby ktoś z nowych forumowiczów nie był w temacie.

Jeżeli tak to odbierasz, to Twój problem. Jakiś czas temu (chyba w temacie o hałdzie) po kilku dniach dyskusji jakiś nowy forumowicz „odkrył”, że ja to ja (to znaczy radny, syn posłanki itd. itp.) więc dla uniknięcie zarzutu, że coś ukrywam, wpisałem to jako PS. Być może dla kogoś ta informacja jest istotna i to raczej z punktu widzenia „nie zagłosuję na niego” (bo nepotyzm, kumoterstwo itd.) niż „zagłosuję na niego”.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2010-10-18, 15:58   

Dariusz napisał/a:
Jacek napisał/a:

Nie wszystko, co polityk mówi do wszyskich, jest dla każdego. Ta informacja jest istotna dla wyborców posłanki Marii Nowak, których w końcu jest spora grupa, a nieistotna dla osób, które i tak na PiS nie zagłosują.

Dariusz 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-10-18, 16:18   

tier napisał/a:
Nie wszystko, co polityk mówi do wszyskich, jest dla każdego

No, cóż też ciekawe sformułowanie, Czyli będąc odmiennych poglądów nie mogę wsłuchiwać się w głosy opozycji - co ma do przedstawienia i co do zaoferowania, dla mnie, wyborców, moich sąsiadów ? Czy mam się wsłuchiwać jedynie w słuszny głos "sukcesji" oferowanej przez ugrupowania przeciwne WCh?

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2010-10-18, 16:39   

Dariusz napisał/a:
tier napisał/a:
Nie wszystko, co polityk mówi do wszystkich, jest dla każdego

No, cóż też ciekawe sformułowanie, Czyli będąc odmiennych poglądów nie mogę wsłuchiwać się w głosy opozycji - co ma do przedstawienia i co do zaoferowania, dla mnie, wyborców, moich sąsiadów ? Czy mam się wsłuchiwać jedynie w słuszny głos "sukcesji" oferowanej przez ugrupowania przeciwne WCh?

Jak zwykle wyciągnąłeś najbardziej absurdalny wniosek. :]
Poniżej cytowanego postu wytłumaczyłem o co chodzi.
Informacja do wszystkich, że Jacek to syn Marii jest istotna dla każdego z tzw. twardego elektoratu PiS-u.

Teraz jest dla Ciebie drogi Dariuszu jasne?? Dla ułatwienia dodam, że nie ma tam nic o WCh.

Czasem warto się zastanowić, co autor słów miał na myśli, co chciał powiedzieć, zamiast wykręcać jego słowa, starając się pokazać oponenta w negatywnym świetle. :]

Dariusz 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-10-18, 17:17   

tier napisał/a:
Informacja do wszystkich, że Jacek to syn Marii jest istotna dla każdego z tzw. twardego elektoratu PiS-u.

hmm, do nikogo innego to nie jest adresowane? no to ciekawe? - to w jakim celu ten post?

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2010-10-18, 17:23   

W celu poinformowania niedoinformowanych. Przecież Jacek to wyraźnie napisał:
Jacek napisał/a:

PS: Pewnie wszyscy to wiedzą, ale syn posłanki Marii Nowak, która walczy o fotel prezydenta Chorzowa. To tak na wypadek, jakby ktoś z nowych forumowiczów nie był w temacie. :>

Brawo dla Jacka za odwagę,bo nieraz tu obrywał od swoich przeciwników politycznych.

Dariusz 
Mieszkaniec

Wysłany: 2010-10-18, 17:40   

Może jakieś pomysły Jacku? Może jakaś oferta dla wyborców?

Jacek 
Radny Miasta

Wysłany: 2010-10-18, 18:11   

Spokojnie, na wszystko przyjdzie (chyba) czas. Zawsze staram się pisać w sposób uważny i przemyślany a nie wrzucać, co mi ślina na język (klawiaturę) przyniesie :lam: . Między działaniami organizacyjnymi (domykanie list, zbieranie podpisów, organizowaniem kampanii prezydenckiej itp.), pracą zawodową (studenci czekają :hahaha: ), rodziną, muszę znaleźć czas na własną kampanię. Plany mam już od dawna (w głowie) ułożone, ale trzeba to odpowiednio zredagować. Lada dzień powinienem coś wrzucić…

jzw 
Mieszkaniec

Imię: jola
Wysłany: 2010-10-18, 18:11   

Witam.
No wiec - moje zdanie:) Chyba moge? Nie bedzie milo, ale szczerze.
Szanuje Twoja Mame, bardzo, jako czlowieka, znam ja od kiedy nie zajmowala sie polityka, szanuje, ale nie w kwestii przekonac politycznych, szkoda ze jest w Pisie:( to moje osobiste zdanie:)
Jestesmy jak ogien i woda.Piekna jest demokracja - pieknie sie jest roznic. To o pogladach politycznych. Zasugerowanie , ze sie jest Jej Synem - chyba nietakt, odebralam to jako chec...poplecznictwa... Przepraszam, ale takie mam odczucia.
Nie zaglosuje, ani ja, ani moja Rodzina na Ciebie - niech wygra "lepszy" - nie lubie PiSu, zwlaszcza od sobotniej konwencji samorzadowej prezesa i nie tylko ( celowo "prezes" mala litera). Nie chce, by Miastem "rzadzil" PiS!!! Jednoczescie, wielkie dzieki za odkrycie kart:) - duuuzy plus dla Ciebie, a dla mnie sytuacja klarowniejsza - jeden Kandydat mniej na moje dywagacje przy urnie wyborczej. To tak z mojej strony szczerze, nie jestem hipokryta.
Pozdrawiam serdecznie.
ps. fajna ta demokracja - staruszka - w sumie ponad 2.5 tys lat jej stuknelo;)

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2010-10-18, 18:27   

jzw, wybacz, ale widzę pewną niekonsekwencję w Twoich wypowiedziach :)

piszesz:
jzw napisał/a:
Zasugerowanie , ze sie jest Jej Synem - chyba nietakt, odebralam to jako chec...poplecznictwa... Przepraszam, ale takie mam odczucia.

ale czy to nie Ty kilka dni temu napisałaś również:
Cytat:
Jacku - juz chyba kojarze "Who is who?", choc moge sie myslic, a to kojarzenie wynika z tego forum, z mojej wlasnej inicjatywy zaczelam poszukiwac informacji, co zabralo mi sporo czasu, na dotarcie do nich na Twoj temat. I , z calym szacunkiem, dla mnie radny( wielkie slowo!) to funkcja spolecznikowska i nie zgodze sie Toba ( jaka piekna jest demokracja - mamy prawo pieknie sie roznic!)- Ty jako radny masz prawo mnie nie znac, w koncu radni to mniejszosc, my jestesmy w wiekszosci i glosujemy na Was, ale JA CHCE ZNAC KANDYDATOW NA RADNEGO, A POZNIEJ RADNEGO MOJEJ DZIELNICY, jesli ten, czy ow wygra/przegra! Chce go znac z dzialalnosci, nazwiska, zapatrywac politycznych itp. a nie z forum! I moje "chcenie" nie polega na tym, ze sama jestem zmuszona szukac o Nim informacji na forum, i zastanawic sie, ze "ten to ten", tylko ow samorzadowiec jest na przyslowiowym talerzu, tego mam prawo rzadac od swojej "wladzy". Informacji - latwo dostepnei i przystepnej - co zrobil/zrobila w ciagu swej kadencji. Moze sie myle...

?

no więc jak to jest - źle, kiedy musisz sama szukać informacji "who is who", ale kiedy właśnie miedzy innymi po Twoim poście Jacek postanowił dla tych niezorientowanych dopisać informację (kładę nacisk na słowo "informacja"), że jest "synem swojej Mamy", to już nietakt?

i tak źle, i tak nie dobrze :)

dlaczego ostatnio tak trudno na forum o jasny i czytelny przekaz informacji? dlaczego tak dużo ludzi doszukuje się w prostych, informacyjnych przekazach jakichś podtekstów? naprawdę, trudno mi to zrozumieć... :)

Hajduczanin 
Mieszkaniec

Imię: Innocenty
Wysłany: 2010-10-18, 19:00   

mi też trudno to zrozumieć. Pewnie gdyby Jacek napisał, że nazywa się Jacek Nowak i jest synem Marii i Józefa(nie wiem jak ma na imię tata, z resztą to nieistotne) zaraz pojawiłyby się pytania czy Jacek i Maria to przypadkiem nie rodzina.

jzw 
Mieszkaniec

Imię: jola
Wysłany: 2010-10-18, 19:13   

Do Ewy. Przeczytaj uwaznie wszystko i to: "kilka dni temu", "chyba" - czy to stwierdzenie na 100%, czy sie kogos zna, czy kojarzy - nie! Bylo to domniemanie moje oparte na moich wlasnych poszukiwwaniach, a nie stwierdzenie, ze czegos jestem pewna. Lubie "kawa na lawe" - i program i przenosnie tego okreslenia:)
Dzis, po oficjanym przedstawieniu sie tego Kandydata, co obiecywal i z tego sie wywiazal - owo moje "chyba "Who is who" nie istnieje, bo mam pewnosc! I zaraz bedzie , ze sie czepiam slowek:) A odczucia takie OSOBISTE mam - tez o tym napisalam...OSOBISTE - mozna sie z nimi zgodzic lub nie.
A czy to Rodzina, czy nie - dla mnie jest istotne - i chce wiedziec, na kogo sie glosuje. I fajnie! Pozdrawiam.
I to chyba tyle w tym topicu.

faraon 
Mieszkaniec

Imię: Ziutek
Wysłany: 2010-10-18, 22:12   

Dobry wieczór.
Panie Jacku, czy taktowne czy nie pisanie o Mamie, Pana decyzja o takim przedstawieniu się a nie innym, jednak moim zdaniem miasto nie powinno być areną dla polityków i partii, którzy nie szukaja porozumienia i wspólnego załatwiania spraw dla dobra społeczności lokalnych a rządzenie (nie zarzadząnia, jak do tej pory) przez partię i oczekiwanie na ,,dyrektywy" warszawswkiego prezesa (z małej litery podobnie jak jola), dodam tylko że sukcesje królewskie to odległa historia naszego państwa i... bardzo dobrze!!!

Odpowiedz do tematu