Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kronika wypadkowa
Autor Wiadomość
max 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-03-03, 15:04   Pogryzione dziecko

Chorzów: 1,5-roczne dziecko pogryzione przez psa
Dziecko ma poranioną twarz, tył głowy i szyję, ale na szczęście nie są to rany zagrażające życiu. W mieszkaniu, w którym doszło do wypadku, odbywała się impreza alkoholowa.

To drugi przypadek pogryzienia przez psa w tym tygodniu. Wczoraj 10-letni chłopiec został dotkliwie pogryziony przez psa rasy amstaf w Krakowie. Dziecko jest już pod opieką lekarzy w szpitalu. Podobnie jak jego matka. Obydwoje mają pogryzione nogi. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
źródło RMF.FM

Pina 
Mieszkaniec

Imię: Paulina
Wysłany: 2006-03-03, 21:13   

eh i znowu dzidzus :( :(:(:(

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2006-03-03, 21:22   

....i znowu pies odpowie za big głupotę swoich pożal się boże "właścicieli"..... :evil:

KasiaGie 
Mieszkaniec
KasiaGie

Imię: Kasia ;-)
Wysłany: 2006-03-03, 21:35   

No właśnie Lenko!
Bo zarówno dzidziusia jak i pieska trzeba przecież przypilnować!
Miejmy nadzieję, że dorośli ruszą swoimi głowami, co?
Biedne maleństwo, nie potrafię sobie tego wyobrazić :(

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-03-03, 21:37   

nie od dziś wiadomo, jak psy reagują na alkohol. Winić można tylko "opiekunów". Szkoda, że ucierpiało niewinne dziecko... pies mógł pogryźć uczestników tej imprezki! niewielka strata by była! :evil:

Kasandra 
Imprezowicz

Imię: Małgorzata, Małgośka, Małgosia, Gosia, Gośka
Wysłany: 2006-03-03, 21:43   

Ale to i tak psiak będzie winny :(
Malucha bardzo mi żal - biedactwo i wszystko przez nieopowiedzialnych, zamroczonych alkoholem rodziców :evil:

Pina 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-03-03, 21:49   

A według mnie to był wyadek...no ok wina rodzicow bo molgi bardzije przypilnoac zarowno psa jak i dzidziusia...ale przeciez to ze napisali ze odbywała sie impreza alkoholowa wlace nie znaczy ze rodzice byli zalani....wy tez czasami chodzice na imprezy gdzie znajduje sie alkohol i tez mogłby sei wydazyc cos podobnego....Biedne dziecko to fakt....biedny pisak....ale rodzice tez biedni bo na pewno tego nie chcieli i teraz beda miec wyzuty do konca zycia...a przeciez moze to był tylko wypadek, pech

Mak 
Mieszkaniec

Imię: ładne
Wysłany: 2006-03-03, 22:00   

Zgadzam się z Piną - zbyt mało informacji posiadamy na temat tego zdarzenia aby kogo kolwiek obwiniać za to co sie stało.
:(

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2006-03-04, 08:57   

Ja nie obwiniam nikogo.
Napisałam tylko,że pies odpowie za nieodpowiedzialność swoich właścicieli... Tak bywa najczęściej w przypadku pogryzień.
Bo jeśli mam psa i zapraszam do siebie gości z małymi dziećmi to po stokroć uważam na swojego psa,który choć łagodny jak owieczka może zachować się inaczej niż zwykle-szczególnie w stosunku do "obcego" dziecka. I to obojętnie czy na stole stoi butelka alkoholu czy ciasteczka cynamonowe.

Posłużę się przykładem z własnego podwórka: byli kiedyś u mnie znajomi z 3-letnią córeczką. Mój pies (golden,więc duży i silny,choć bardzo łagodny) chodził za tą małą i kradł jej z ręki ciasteczka,które brała ze stołu,czego nigdy nie ośmieliłby się zrobić wobec mnie lub mojej córki. Po prostu uznał,że ona jest mniejsza,więc musi mu się podporządkować. Na szczęście moje psisko jest nauczone delikatnie brać cokolwiek z ręki,więc nie zrobił krzywdy temu dziecku. Inna rzecz,że zareagowaliśmy natychmiast-dostał burę i poszedł na miejsce. I było wszystko OK. Następny raz kiedy odwiedzili nas znajomi z dzieciakami Kefiozo już nawet nie próbował się częstować- raz dostał nauczkę i zapamiętał.
Ale w tym przypadku też mogło być inaczej-wystarczyłoby,żebyśmy nie zauważyli w porę jak zachowuje się pies,albo gdyby był mniej łagodny,bardziej dominujący....i mamy nieszczęście gotowe.

Tam gdzie jest pies i dziecko trzeba mieć oczy naokoło głowy i jeszcze gdzieś.

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-03-04, 09:07   

Lena napisał/a:
Tam gdzie jest pies i dziecko trzeba mieć oczy naokoło głowy i jeszcze gdzieś.

(będę nudna i upierdliwa ale dodam : )

... tam, gdzie jest dziecko i pies nie ma miejsca na alkohol!

Pina 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-03-04, 10:12   

Lena ma raacje trzeba bardziej uwazac duzo barzdiej......ale wszystko jest dla ludzi byle z umiarem

Krzysztof 
Mieszkaniec

Imię: Krzysztof
Wysłany: 2006-03-04, 11:40   

Pina napisał/a:
Lena ma raacje trzeba bardziej uwazac duzo barzdiej......ale wszystko jest dla ludzi byle z umiarem

Pies pogryzł dziecko w Chorzowie

pj 03-03-2006 , ostatnia aktualizacja 03-03-2006 22:08

Amstaff zaatakował półtoraroczną Krysię. Na zakrapianą imprezę psa przyprowadził ojciec dziewczynki

Pies zaatakował dziecko w piątek rano w mieszkaniu przy ul. Szabatowskiego 9 w Chorzowie. Krysia była w domu razem z mamą i jej gośćmi. Przy alkoholu wspominali pogrzeb dziadka dziewczynki. Na stypę przyszedł również rozwiedziony z matką ojciec Krysi. Przyprowadził ze sobą amstaffa, którego miesiąc wcześniej wziął ze schroniska dla zwierząt.

Nagle pies zaatakował dziecko. Wezwano pogotowie, a lekarze zawiadomili policję. Okazało się, że wszyscy uczestnicy stypy, łącznie z rodzicami Krysi, byli pijani. Wczoraj przesłuchiwała ich policja. - Pies został odebrany właścicielowi i ponownie trafił do schroniska - mówi aspirant sztabowy Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.

Dziewczynka trafiła do Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii. Ma obrażenia głowy, ucha i szyi. Na szczęście pies nie rozszarpał jej tętnic i żył. - Ogólny stan zdrowia dziecka jest dobry. Rany są jednak dość głębokie i będziemy musieli je zszyć przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego - powiedział nam wczoraj dr Krzysztof Mandat, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w szpitalu.

http://miasta.gazeta.pl/k...006-03-04-03-05

A mówią że głupota nie boli...
Niestety boli -tych których dotykają konsekwencje czyjejś głupoty.

Moim zdaniem to zdarzenie potwierdza tezę że przecietni ludzie nie mają pojęcia o obchodzeniu się ze zwierzakami...szczególnie tymi stanowiącymi potencjalne zagrożenie w sytuacji obniżonej zdolności kontroli nad nimi.
Lena -może ty ze względu na swoją miłość do psiaków miałabyś pałer rozpocząć -choćby wpierw na forum- jakąś akcję uświadamiającą?? :)
Może warto choć znaleźć jakieś "psie linki" do tekstów na temat układania i dobrego prowadzenia psów -szczególnie tych "groźnych ras"?

Qry 
Mieszkaniec
Kukuryku !

Wysłany: 2006-03-04, 14:21   

Skoro niektórych ludzi nie da się "ułozyć", to czego wymagac od psa ?

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2006-03-04, 15:34   

Nie wiem Krzysztof czy mam dar do takiego działania. Miłość do psów to nie wszystko. Potrzeba olbrzymiej wiedzy z zakresu behawioryzu zwierząt,a chyba jej aż tyle nie mam. :)

Mój pies to golden retriever-wielki,kudłaty,łagodny,rodzinny i mądry pies,który do mojej rodziny przyniósł radość i wiele dobroci.Długo mogłabym się rozpisywać o moim Kefiorku.... Kto mnie zna ten wie ;)

Napiszę tylko tyle,że zanim go kupiliśmy zastanawialiśmy się nad tym dwa długie lata,czytając i ucząc się jednocześnie jak postępować z psem,jak go szkolić i wychowywać.

Choć bardzo lubię psy to nie przepadam za groźnymi rasami. Takie psy nigdy nie powinny trafiać do przypadkowych ludzi,którzy ulegli np modzie na silne psy,żeby podbudować sobie swoje słabe ego. Wielu jest takich,którzy trzymają amstafy właśnie dlatego,że są silne i wzbudzają respekt i strach. Często są to osoby bardzo młode i nie mające doświadczenia,a przede wszystkim ochoty do pracy z psem pod okiem doświadczonych psich szkoleniowców.

Niestety ci,którzy kupują sobie "amstafy" lub "rottwailery" na targowisku za 200 zł najczęściej nie mają pojęcia o psach w ogóle,a o rasach groźnych wcale. A w dodatku mix pseudo amstafa z innym niewiadomo czym skutkuje na początku fajnym szczeniaczkiem,a potem w nieodpowiednich i niedouczonych rękach....takimi właśnie przypadkami pogryzień.
Ludzie nie zdają sobie sprawy,że pies to nie zabawka tylko stworzenie,które trzeba wychowywać tak samo jak dziecko i wkładać w to mnóstwo czasu i pracy(i pieniędzy też).

Inna rzecz to taka,że w naszym kraju każdy może sobie założyć "hodowlę" psów bojowych,krzyżować "niewiadomoco" z "niewiadomoczym" i potem takie mixy sprzedawać naiwniakom,którzy myślą,że kupują rasowego psa. :/ Bezprawie,chęć zysku i nieodpowiedzialność. To samo dotyczy posiadania takiego psa.... :evil:

Krzysztof 
Mieszkaniec

Imię: Krzysztof
Wysłany: 2006-03-07, 16:50   

Powyższe Lenko to niniejszym dobry początek tego o co mi chodziło... :D
Moze jeszcze znasz jakieś linki do właściwych stron...? ;)
Ja obecnie rozgryzam inne tematy... ;P

Odpowiedz do tematu