Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Miejsca kultowe, antymiejsca
Autor Wiadomość
Grzesiek 
Mieszkaniec

Imię: Grzesiek
Wysłany: 2011-02-17, 21:37   

Cytat:
Wie ktoś może kiedy powstały te graffiti

Uważałbym z używaniem tu słowa "graffiti". To mi się kojarzy jakoś przyjemniej, z jakąś formą sztuki, a nie takimi, bez urazy, bazgrołami ^^

reden 
Mieszkaniec

Imię: Krystian
Wysłany: 2011-02-25, 08:19   

Grzesiek napisał/a:
Cytat:
Wie ktoś może kiedy powstały te graffiti

Uważałbym z używaniem tu słowa "graffiti". To mi się kojarzy jakoś przyjemniej, z jakąś formą sztuki, a nie takimi, bez urazy, bazgrołami ^^

Nie zmienia to faktu, że to kultowe napisy ;) Ktoś postanowił w taki sposób zaprezentować swoją pasję do Beatlesów. Podejrzewam, że było to na początku lat 80-tych, po zabójstwie Lennona. Za 10 lat się urodziłeś...
Bez urazy oczywiście ;)

onto 
Mieszkaniec

Imię: Adam
Wysłany: 2011-02-25, 10:59   

Co do daty to masz racje początek lat 80. Pod spodem wymienieni byli pozostali członkowie grupy każde nazwisko w innym kolorze (George Harrison biały The Beatles błękitny pozostałych nie pamiętam) Co zaś się tyczy autora pierwotnego napisu to osiedlowa plotka głosiła ze wykonał go Jacek Kurek ale głowy za to nie dam .

http://www.europa-slask.u...?article_id=256

tupitupi 
Mieszkaniec

Imię: tupi
Wysłany: 2011-07-22, 12:44   

max napisał/a:
Fajny wątek :)
2 - WPKiW - nasz park w Chorzowie jest nieoceniony. To tam spędzam (tak mi się wydaje) najwięcej wolnego czasu. Należy o niego walczyć i przyciągać inwestorów.

tam teraz jest miasteczko takie rekreacyjne Port Chorzów a co weekend są znani i lubiani z TVNowskich programów tanecznych :) teraz 30 i 31 będą tańce z różnymi gwiazdami ;)

Pleciuszka 
Mieszkaniec

Imię: Magda
Wysłany: 2011-08-28, 19:32   

Na minus, to napewno ul. Mielęckiego i Truchana. Obydwie bardzo zaniedbane i poprostu brudne, ponure. Chociaż jedynie tablica na domu rodzinnym Ryśka Riedla trochę się wyróżnia (chociaż kilka razy przechodziłam i nawet jej nie zauważyłam :hahaha: ):

Natomiast na plus to Park, Dolina Górnika i na Mielęckiego taki mały sklepik spożywczy w stylu PRL :D Sprzedawała tam taka starsza Pani w blond włosach z kokiem. Nie wiem czy ten sklep jeszcze istnieje.

roni2580 
Mieszkaniec

Imię: Iwo
Wysłany: 2012-06-13, 20:30   

Kultowe miejsca dla mnie to

- planty na przeciwko byłej SP 30, praktycznie miejsce spotkań dzieciaków, gdy komputer to był luksus a o internecie nikt nie słyszał.

Gdy już trochę dorosłem, w czasach liceum takim miejscem był park obok pałacu ślubu wraz z fontanną (po zdaniu matury solidarnie wykąpaliśmy się w niej)

Oczywiście ulica Cicha 6 z wiadomych względów

Może nie kultowym miejscem, ale "napisem", który pamiętam od kiedy jestem dzieckiem, jest napis przed wiaduktem na Batorym "Chorzów domaga się dostępu do morza", nie wyobrażam sobie tego miejsca bez tego napisu. Ktoś wie ile on ma lat?

P.S : Obok o ile dobrze pamiętam widniał jeszcze napis 1..2...3 próba sprayu, ale jego to chyba już nie ma.

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2012-06-13, 23:48   

roni2580 napisał/a:

Może nie kultowym miejscem, ale "napisem", który pamiętam od kiedy jestem dzieckiem, jest napis przed wiaduktem na Batorym "Chorzów domaga się dostępu do morza", nie wyobrażam sobie tego miejsca bez tego napisu. Ktoś wie ile on ma lat?

P.S : Obok o ile dobrze pamiętam widniał jeszcze napis 1..2...3 próba sprayu, ale jego to chyba już nie ma.

"Chorzów domaga się dostępu do morza" - ten napis ma co najmniej 20 lat wg mnie,ale chyba już jest zamalowany? Muszę zwrócić uwagę jak tam pojadę.

(Pod mostem w Batorym był jeszcze kiedyś napis "kocham Renię-Pituś" ... :lol: ale historia tego napisu jest ściśle tajna,więc sorki,ale muszę milczeć :hahaha: )

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2013-01-14, 17:39   

Warka - za niezrozumienie potrzeb społecznych Chorzowskiego Forum.
Nie dziwię się że, sympatycy dawnej Delty przenieśli się do Romy na Zołnierzy Wrzesnia i Parkowej w Siemianowicach.Trochę żal bo byłem kiedyś "etatowym" klientem w Delcie. Na szczęście to nie jedyny lokal w Chorzowie a ciekawych propozycji przybywa.

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2013-01-14, 17:52   

dfk napisał/a:
Nie dziwię się że, sympatycy dawnej Delty przenieśli się do Romy na Zołnierzy Wrzesnia i Parkowej w Siemianowicach.

Przekonaliśmy się niejako naocznie czemu.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2013-01-14, 18:03   

to nawet w PRL-u obowiązywało "frontem do klienta" ;)

w Warce front mają z drugiej strony :D

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2013-01-14, 18:30   

Ewa napisał/a:
w Warce front mają z drugiej strony

I dlatego nie wypiłem siedem :pokal: ,za rok może być ciut trudnawo osuszyć osiem kufelków :wink:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Piotr 
Mieszkaniec

Imię: też Piotr
Wysłany: 2013-01-14, 19:47   

Eeee tam...
To tylko kwestia wielkości kufelka :kufel: -> :pokal:

Borbet 
Imprezowicz

Imię: Borbet
Wysłany: 2013-01-14, 21:23   

Czułem to w kościach, że padnie tu hasło "Warka" Trzeba przyznać. Wstyd droga Warko, wstyd. Zdecydowanie należę do grupy "hejterów" Warki.

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2013-01-15, 08:33   

Borbet napisał/a:
Czułem to w kościach, że padnie tu hasło "Warka" Trzeba przyznać. Wstyd droga Warko, wstyd. Zdecydowanie należę do grupy "hejterów" Warki.

Co racja, to racja!

Nie omieszkam dorzucić też czegoś z winiarskiego ogródka: najtańsze wino z lidla nie razi w osiedlowym barze piwnym, ale w lokalu z ambicjami to jest porażka! :sciana:

No, chyba, że zamysł jest taki, żeby sprzedawać kieliszek wina w cenie butelki, ale to IMHO raczej kiepska strategia biznesowa. :glupek:

Korba 
Mieszkaniec

Imię: na drugie Staszek
Wysłany: 2013-01-15, 08:52   

A whisky jakie mają? Pewnie "Dark Whisky" ;)

Odpowiedz do tematu