Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uskrzydlij dzieciaki!
Autor Wiadomość
xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-09-13, 21:56   

Kilka obiecanych fotek ze skrzydełka...

główny inżynier...

centrum dowodzenia...

Podobieństwo do osób pomagających w skrzydełku jest czysto przypadkowe, osoby umieszczone na zdjęciach nie mają nic wspólnego z rzeczywistymi...

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2011-09-17, 10:46   

Dziś po 13-tej (po skończonych zajęciach dla dzieci) zbiórka do pracy w Skrzydełku na Gwareckiej :)
Komu się nie chce sprzątać w domu zapraszam do fundacji-nie będziecie się nudzili. :)

Skrzydełko potrzebuje:
1. Pieca kuchennego,tzn najlepiej kuchenki z płytą indukcyjną (bo ekonomiczna). Odpada gazowa.
2. Dużej zmywarki z programem wyparzania naczyń.
3. Farb do pomalowania pomieszczeń.

Daję Wam to do przemyślenia. Może ktoś z Was pracuje w jakiejś firmie,która chciałaby zostać darczyńcą lub sponsorem?

Jeszcze chciałam dodać moje osobiste podziękowania i wyrazy uznania dla naszej forumowej KA,która zorganizowała chłopaków do ciężkich prac porządkowych! Dopiero przedwczoraj na własne oczy zobaczyłam ile ciężkiej roboty wykonali! :brawo:
Brawa dla Oli i jej kolegów-kibiców Ruchu Chorzów!!

:r3:

KA 
Mieszkaniec

Imię: Ola
Wysłany: 2011-09-19, 23:39   

Jo tam najminiyj zrobiyła. Pochwała i podziynkowania należom sie chopcom. To one potrafili pośwjyncić swoje sobotnie zjajyncia i prziś pracować w pocie czoła :)

W ostatnio sobota było nos troszka miniyj jak we wcześniyjszo, ale uzbierało sie w końcu 11 osób z Ruchu, do tego dzielnie pomagała Lena i Ola ;) i dziołszki ze "Skrzidełka"

Zaczlimy chwila po 13, a skonczyli po 17:00.

Zrobilimy:
1. porzondek w magazynie z talerzami itp (przi okazji Iwonka mo tam ok. 90 kufli do piwa, nowiytkie, bez nadruków, jakbyście wiedzieli, co ftoś chce kupić za małe pinionszki, kere oczywiście sie przidadzom na remont, to dejcie znać). Jeronie jaki ubaw bou z tym wyciepywaniem szkła do ekstra pojemnika :D to cza obejrzeć (Ola dejcie tukej zdjyncie z tego)
2. umylimy przeszło połowa sufitu panelowego (okazało sie, co jest bioły,a niy siwy) w izbie, co przeznaczono bydzie do modelowanio
3. z pomocom Jacka zdemontowalimy bojler i rozkryncili na kawałki (naszykowane na wywjeziynie na ajza)
4. wyniesli i rozkryncilimy zmywarki i piec (tysz na ajza)
5. wyszorowali wielgi okap metalowy okropnie śmierdzoncym preparatym :)
6. wyszorowali kachle w kuchni, co boły za zmywarkami
7. zrobili porzondek w łogródku: usuniynto stare uschłe tuje

Wjyncyj grzechów niy pamiyntom :)
Jeszcze ros podziynkowanio do chopców ze Cwajki, Pnioków, Szicówy, Cyntrum, Batorca za dwje pośwjyncone soboty.

Iwona Nawrot 
Mieszkaniec
iwonia

Imię: Iwona
Wysłany: 2011-09-20, 16:12   Dodaj dzieciom i ludziom skrzydeł

:wink: Hejka Kochani
wreszcie udało mi się zalogować na forum :rotfl:
Pragnę z całego serducha podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w konkretną pomoc
- generalne porządki w świetlicy Fudacji "dodaj dzieciom skrzydeł.." :brawo: JESTEŚCIE NAPRAWDĘ KOCHANI!!!
To jak wygladało przed i jak wygląda teraz daje mi nadzieję, że realnie uda nam się wspólnie do 10 października uporać z całą robotą i że dzieciaki bedą miały wreszie swój miły,czysty kąt i przytulne warunki do zajęć i organizowanych przez nas obiadków.
Bez Was nic by nie ruszyło do przodu. To dla mnie dowód na to że "małe - wielkie" cuda zdarzają także w naszym mieście Chorzowie, nawet jeśli wielu wątpi w ludzką bezinteresowną pomoc.
Dzięki Rafix, Ewciu, Lenko,Olu, Kasiu, Pati, Weroniko, Aniu.. :brawo:
dzięki Przyjacielowi od elektryki i Jackowi za kontakty i kabelki elektryczne :brawo:
Dzięki szczególne dla Olki Kibolki i chłopaków z "Bractwa" Ruch Chorzów, którzy prawie "przeorali" w czasie porządków całą fundację :brawo:
i dzięki dla ludzi od zamrażarki :brawo:
Przed nami jeszcze wiele, prac ale wierzę, że z taką ekipą wszystko jest możliwe :wink:

UWAGA!
Dla wszystkich, którzy chcą nas odwiedzić i dołaczyć do nas w najbliższą sobotę dznajdzie się miła robótka i smaczna grochówka (prawie do rymu)
Potrzebne bedą tylko wałki do malowania- prznieście jakieś ze sobą bo na razie nie mamy wcale
Pozdrówka Pracusie ! :wink:

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2011-09-20, 16:24   

no to witaj nam na forum, Iwonko! :)

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-09-25, 00:06   

Żeby nie było, że zwalniamy tempo to tylko z grubsza podsumuję dzisiejsze prace (te które widziałem, resztę niech opisze KA i Iwonka):
- ciąg dalszy mycia sufitów panelowych (kto by pomyślał, że mopem można myć sufit ;) )
- zafugowanie paru płytek uzupełnionych po "demontażu" bojlera
- szpachlowanie dziur i demontaż dekoracji, obrazków zegarków itp..
- gruntowanie małego pokoiku (nie wiem cz chłopaki dokończyli też drugą salę bo musiałem już uciekać),
- zrywanie papierowych dekorów ze ścian
- na zewnątrz wycinka krzaków i sprzątanie zarośli

Dwa pomieszczenia są przygotowane do malowania. W tym tygodniu powinniśmy już się z tym uwinąć..

Iwonka zakupiła farbę m.in. z pieniędzy za złom i makulaturę - a troszkę się tego uzbierało..
Dzięki wszystkim za pomoc..
pozdro... :brawo:

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2011-09-25, 09:01   

Pięknieje Skrzydełko :jupi: :jupi: :jupi:

KA 
Mieszkaniec

Imię: Ola
Wysłany: 2011-09-27, 11:10   

W ostatnio sobota meldujemy sie w 8 osób plus xiff ;)

Tak jak pisoł mój poprzednik:
1. fugowanie (brawo xiff)
2. szpachlowanie
3. dokończono czyszczenie sufitu w "modelarni"
4. umyto caaaaały!!!!!!!! sufit w tyj wielgij świetlicy (była to chyba nojgorszo robota jak do tyj pory: 6h na drabinie, abo na stołach z rynkami do góry :/ , ale dalimy rada)
5. zagruntowano izba "plastyczno" i "modelarnia"
6. doprowadzono do normalności ogródek (chopcy prziszczigli z Jackiem krzaczki i popakowali urzynki do worów, a było ich chyba ze siedym)
7. pomalowalimy ros pokój "plastyczny" (taki mały prezent dla xiff'a, być może miałach nie godać, bo to miała być niespodzianka, ale niych bydzie)

Iwonka oczywiście nos dokarmiła jarzynowom i ciasteczkami i porobiła trocha fotek dokumentujoncych prace :)

Pozostaje malowanie i bydzie szło meblować. Także, fto chyntny do pomocy, zapraszom we czw po 16:30, a bo we sobota po 13:00.
My postaromy sie być we czw, ale w sobota o 13:30 Ruch gro z Widzewym :r4: bes to w sobota mile widziani ludzie z forum ;)

Dziynkuja chopcom z Szicówy i Gwareckiyj za pomoc w Skrzydełku we ostatnio sobota.
:r6:

Iwona Nawrot 
Mieszkaniec
iwonia

Wysłany: 2011-09-28, 19:00   

hejka Kochani,
Z SERCA WIELKIE DZIĘKI ZA DOTYCHCZASOWE DZIAŁANIA :jupi:
Mam pytanie czy znacie może kogoś kto mógłby podarować dla naszej Fundacji elektryczny piecyk ( kuchenkę ) z piekarnikiem i zmywarkę do naczyń ( taką gastronomiczną - z wyparzarką )
Za niedługo w naszym starym piecyku podłączonym do butli gazowej skończy się gaz ( na który zresztą lokal nie ma niestety pozwolenia - więc nie będziemy już go stosować )
ale zostaniemy bez kuchenki, a dzieci chcą jeść i w dodatku przybyło nam głodnych buziek , bo jedzonko naprawdę smaczne no i prze de wszystkim za darmo dla wszystkich potrzebujących dzieciaków :(
PROSZĘ POMÓŻCIE MI ZORGANIZOWAĆ PIECYK I ZMYWARKĘ
LUB JEŚLI ZNACIE WSKAŻCIE PROSZĘ JAKICHŚ ŻYCZLIWYCH SPONSORÓW, KTÓRZY MOGLIBY WESPRZEĆ NASZE PILNE POTRZEBY
Pozdrawiam z nadzieją na Waszą radę i pomoc
Iwonia

adamt 
Mieszkaniec

Imię: A .
Wysłany: 2011-09-28, 21:03   

Szlag mnie trafi, w zeszłym tygodniu zezłomowałem kuchenkę, nikt jej nie chciał.
Podaj numer konta, dam radę wysupłać 50PLN, kuchenki za to nie kupicie, ale jak jeszcze się ktoś znajdzie, to będzie łatwiej. Niestety na Gwarecką chwilowo mi nie po drodze.
Jutro zaglądnę do firmowego magazynu, było tam jakieś hotelowe kuchenne ustrojstwo z nierdzewki, muszę się dowiedzieć co i czyje to jest i do czego to służy.

Iwona Nawrot 
Mieszkaniec
iwonia

Wysłany: 2011-10-04, 23:04   

Drodzy Przyjaciele
Wołamy do sponsorów i wszystkich życzliwych osób, którzy mogą w jakikolwiek sposób wesprzeć nasze cele fundacyjne.
Obecnie musimy pozyskać pieniądze na zakup mebli, zmywarki i pieca elektrycznego
(chyba że znajdzie sie ktoś życzliwy, kto mógłby nam taki niezniszczony sprzęt podarować :wink: )
Pilnie poszukujemy również sponsorów, którzy pomogliby nam sfinansować planowane bezpłatne zajęcia poazlekcyjne dla uzdolnionych dzieci, pochodzących z najuboższych i zaniedbanych środowiskowo rodzin z terenu naszego miasta.
Jako wieloletni nauczyciel i instruktor zajęć wokalnych, wiem z doświadczenia że takich utalentowanych dzieciaków z niespełnionymi marzeniami jest w naszym mieście bardzo wiele. Jednak najczęściej prozaiczny czynnik materialny nie pozwala im na rozwój zdolności i pasji w domach kultury i rozmitych ośrodkach gdzie zwykle takie zajęcia są płatne.
Stworzylismy projekt "Rozwiń skrzydła - czas na talent", w oparciu o który chcemy otworzyć na początek: modelarnię dla chłopców, w której będa powstawać modele samolotów; zajęcia wokalne z mikrofonem oraz zajęcia plastyczne dla dzieciaków uzdolnionych plastycznie.
Nasza propozycja zajęć to alternatywa dla błąkających sie p o ulicach i ciemnych zakamarkach miasta - dzieci, które bezskutecznie szukają celu i często z powodu niedowartosciowania dokonują złych wyborów w życiu.

Prosimy Was Kochani,
pomóżcie naszym chorzowskim dzieciakom otworzyć skrzydła i stworzyć atrakcyjne warunki w siedzibie naszej fundacji, gdzie poczują się naprawdę kochane potrzebne i docenione.

podaję numer konta na który
mozna wpłacać dary finansowe:
Konto bankowe:
ING Bank Śląski o/Chorzów
nr 25105012431000002302137175

Za każdą nawet najmniejszą kwotę przekazaną na konto fundacji z całego serca ORGOMNIE DZIEKUJEMY :wink:
Wszelkie dary możecie w zamian odliczyć od darowizny a także można przekazać swój 1% dochodów dla naszej fundacji która jest zarejestrowana w KRS

Fundacja "dodaj dzieciom skrzydeł..."
ul. Gwarecka 4/1
41 – 500 Chorzów
woj. śląskie, Polska
Nr KRS: 0000247448

Pzry okazji - zapraszamy Was serdecznie do "Skrzydełka" przyjdźdcie i przekonacie się sami, że naprawdę warto pomagać tym którzy sami sobie pomóc nie mogą:)
- Iwona Nawrot

adamt 
Mieszkaniec

Imię: A .
Wysłany: 2011-10-05, 09:03   

Zgodnie z obietnica, poszło. Wyjaśniła się tez sprawa, tego cuda kuchennego - ma właściciela, ale to duży zlew, więc raczej chwilowo nieprzydatny.

Iwona Nawrot 
Mieszkaniec
iwonia

Wysłany: 2011-10-05, 09:12   

Serdeczne dzięki Adamie
Fakt ze są jeszcze dobrzy ludzie na świecie - nastraja mnie pozytywnie do dnia dzisiejszego.
:wink: pozdrawiam ciepło - Iw

robert.pnioki 
Mieszkaniec

Imię: Robert
Wysłany: 2011-10-06, 10:10   

Proponuję rozkręcić na forum akcję z przekazaniem 1% podatku dla naszych małych ziomali. Wiem, że wcześnie, ale im wcześniej tym lepiej....

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2011-10-06, 16:52   

O tym rozmawiamy tutaj
Warto pamiętać o tym od stycznia i monitorować temat. :)

Odpowiedz do tematu