Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Uskrzydlij dzieciaki!
Autor Wiadomość
KA 
Mieszkaniec

Imię: Ola
Wysłany: 2011-10-12, 18:23   

Krótkie sprawozdanie ze czwartku i soboty:

1. malowanie: izby plastycznyj dwa razy, modelarni dwa razy, kuchni dwa razy i czynściowo dużyj świetlicy (wyszoł nom super srebrzysto-szary kolor!!)
2. czyszczynie sufitu w kuchni
3. zagruntowanie całyj dużyj świetlicy

Wydaje sie mało, ale jednak było to bardzo dużo roboty. Iwonka dokarmiła nos tym razem grochówkom i po obiedzie robota szła jeszcze lepiyj.

Dziynkuja wszyskim co byli pomagać w te dwa dni. Jutro od 10 do wieczora tysz bydymy robić, wjync zapraszomy do pomocy kto może. Robota sie znajdzie do kożdego.

Ostatnio natchło mie hasło:

Forumowicze i kibice Ruchu dodają dzieciom skrzydeł!!!

Chyba idealnie pasuje do naszyj akcji :)

P.S. W dalszym ciagu szukomy kuchni indukcyjnyj i zmywarko - wyparzarki.

KA 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-10-17, 20:19   

Post pod postem, no ale winno jestech streszczenio 3 kolejnych dni pracy kibiców: czwartek, piontek i sobota.
1. Wyczyszczono, wysprzontano i umeblowano (w miara możliwości) na "cacy" pomieszczenie plastyczne i modelarnia.
2. Modelarnia została także "wzbogacono" o chopka fundacyjnego na ścianie: jego portret w koszulce z "R" zdobi jedna ze ścian.
3. Wymalowano cało wielgo świetlica. Wysprzontano ja. Zmontowano regał Lenki!! Dorobiono mu kółka i teros bydzie idealnie spełnioł sie jako miejsce na zabawki.
4. Zagruntowano i wymalowano obie łazienki.
5. Zagruntowano, zagipsowano i pomalowano korytarz do magazynów.
6. Umyto okna!!! (wszystkie od środka i kilka od placu, bo oczywiście dyszcz zaczon kropić).
7. Pomalowano barek na niebieski kolor ;)
8. Ułożono wszystkie 1500 100 900 ksionżek na swoje miejce.....

Naszo praca myśla po leku dobiego końca, ale napewno niy kończymy współpracy ze Skrzydełkiem.

PozdRawjom w imieniu kibiców

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2011-10-18, 07:46   

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
:r3: :r3:
:r7: Jesteście WIELCY NIEBIESCY !! :)
Jak tylko skończy się moje osobiste pomieszanie z poplątaniem to przyjadę zobaczyć nie tylko mój regał :D

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2011-10-18, 09:09   

Moja wiara w prawdziwych kibiców powoli się odradza. Co cenniejsze nie jest to pojedynczy zryw, tylko stałe działanie dla innych, gratuluję, każdy ma mnóstwo swoich spraw, więc wygospodarowanie czasu i sił na wolontariat znaczy wiele :brawo: :brawo: :brawo:

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-10-18, 22:01   

Ka... pełen podziw dla was... ja nie nadążam nawet czytać na bieżąco tego co tam się dzieje.. Dzięki wam za wielką pomoc w tym wszystkim.. Mam nadzieję w czwartek znów dorzucić parę kropli do tego morza waszej roboty.. ;)
Pozdro..

Iwona Nawrot 
Mieszkaniec
iwonia

Imię: Iwona
Wysłany: 2011-10-19, 06:27   

i ja oczywiście dołączam do podziękowań Wszystkim Którzy "przyłożyli ręce do pługa"
i w tak krótkim czasie dokonali przemiany z brudnego, ponurego wnetrza świetlicy w przytulne ciepłe miejsce, w którym dzieci czują sie teraz jak w wymarzonym domu.
Bez Was to wszystko nie było by możliwe.

27 pażdziernika o 17.00 zapraszam serdecznie Wszystkich Przyjaciół naszych dzieciaków na uroczyste urodziny Fundacji "dodaj dzieciom skrzydeł.."
Będziecie mogli sami przkonać się o tym jak bardzo to miejsce się zmieniło od ( o ile pamiętacie jeszcze jak wyglądało przedtem ) :brawo:

wielkie dzięki - Iw.

KA 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-10-27, 11:21   

Dzisioj gyburstag we Fundacji :)
Wartko sie :lala: i ciś tam :pri: bo tam jusz bydom czekać :wit:
Bydymy :ura: i :ser: :rog:
Bydom przestawienia dzieciaków :leb:
Bydzie dużo gości w tym kibice :r3: tysz ze śpiewem na ustach :r6:
I wszyskie bydom :ura1: :r7:

Sto lat!!! :szampan:

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2011-10-27, 20:34   

I po imprezie! :brawo:
Moja relacja:

Było bardzo sympatycznie,dzieci przepięknie śpiewały,a Skrzydełko dosłownie lśniło i błyszczało po remoncie. :) Szczególnie cieszył oczy umyty sufit!

Najpierw oficjalne przywitanie,przedstawianie zaproszonych gości,podziękowania dla wielu,między innymi dla forum,które było mi bardzo miło przyjąć.
Zawitał do fundacji prezydent Chorzowa p. Andrzej Kotala oraz wiceprezydent Marcin Michalik oraz wielu innych znamienitych gości. :)

Byli oczywiście główni sprawcy remontu i malowania,czyli kibice Ruchu Chorzów! :brawo:
Nie mogło być imprezy urodzinowej bez niespodzianki... :jupi:
Zaskoczyło mnie,że nagle kilku z nich wyszło na zewnątrz,coś mnie tknęło i poszłam za nimi,a tam...AKCJA :) Zebrali za nią wielkie brawa! :jupi:

To było naprawdę super!! :brawo: :brawo: :brawo:

Poniżej widok głównej sali Skrzydełka i urodzinowi goście.

Ekipa z Iwonką i Olą w ślicznej pracowni plastycznej :)

Nowe logo fundacji namalowane przez Cypriana w sali plastycznej wyremontowanej oczywiście przez chłopaków z Ruchu :)

Jak urodziny to musiały być prezenty :jupi:

Kibice Ruchu Chorzów przez kilka sobót i czwartków pracowali w fundacji,remontowali,sprzątali i malowali...i jeszcze im mało było!!
Dzieciaki z fundacji dostały w prezencie...no co?? PIŁKARZYKI :D

Niecierpliwe oczekiwanie co to będzie.... :D

Trzeba chłopakom pomóc...

I tak się zostaje idolami dzieci :D

Autografom nie było końca,chłopcy byli zaskoczeni,ale przecież nie odmawia się fanom ;)

I na koniec uśmiechnięta prezes Iwonka ze swoimi dzieciakami. :)

Strasznie fajnie było tam dziś być :)
Fajnie,że tak wielu ludziom chce się tak po prostu coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka.

Rudolf 
Mieszkaniec

Imię: Rudi
Wysłany: 2011-10-28, 15:38   

:brawo: jestem pod wrażeniem :r3:

Cytat:
Fajnie,że tak wielu ludziom chce się tak po prostu coś dobrego zrobić dla drugiego człowieka.

Tak samo uważam jak Lena i dzięki za relację z prac remontowych i samej imprezy :brawo:

Rudolf 
Mieszkaniec

Imię: Rudi
Wysłany: 2011-10-29, 07:50   

Chorzowianin napisał/a:

10 lat Skrzydełka
Chorzowianin 2011-10-29
Fundacja „Dodaj dzieciom skrzydeł” obchodzi w tym roku 10. jubileusz istnienia. Obchody były huczne, bo okazji do świętowania nie brakowało.

W Skrzydełku nie zabrakło artystycznych występów
Zaczęło się niewinnie. Ktoś na społecznym forum mieszkańców i sympatyków Chorzowa zamieścił post. Napisał, że jubileusz się zbliża, że remont by się przydał, że porządki generalne, że pomoc w kuchni potrzebna, itd., itp. Na reakcję długo nie trzeba było czekać. - Pomoc zorganizowaliśmy spontanicznie. Przeczytałam informację na forum. Porozmawiałam z kolegami i postanowiliśmy, że wchodzimy w to. Przyjechaliśmy jednego popołudnia, zrobiliśmy rozeznanie i zabraliśmy się do pracy – relacjonuje Aleksandra Kandzia, sympatyczka Ruchu Chorzów.

Kibice „Niebieskich” nie zawiedli. - Ola przyprowadziła mi tu prawie trzydziestu chłopa. Młodzi, silni, do pracy chętni. Robota paliła się w rękach. Zaczęliśmy od uporządkowania siedziby. Z zebranej tutaj i sprzedanej makulatury oraz złomu, pozyskaliśmy pieniądze na farbę i to pozwoliło ruszyć. W przeciągu miesiąca udało się wyremontować siedzibę – nie kryje zadowolenia Iwona Nawrat, prezes fundacji.

„Skrzydełko”, siedziba fundacji, wypiękniało. - Pracy było sporo. Remont zajął nam kilka weekendów, ale było warto. Oby tylko służyło dzieciom – uśmiecha się Aleksandra Kandzia. – Było warto ponieść trud. Liczę, że poprawa warunków lokalowych zachęci dzieci do odwiedzania nas. Już pojawia się ich więcej – przyznaje Iwona Nawrat. – Przewodzę fundacji od niedawna. Wychodzę z poszanowania dla moich poprzedników i tego czego udało im się dokonać. Z pokorą podchodzę do zadań, jakie czekają mnie i pracowników. Ale jeśli przychodzi coś nowego, to za nowym idą zmiany.

Zmienił się nie tylko wygląd siedziby, ale także oferta. – Wystartowaliśmy z cyklem artystycznych zajęć pozalekcyjnych. Skierowane są głównie do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i ubogich, które chciałby rozwijać swoje talenty – zaprasza do udziału w warsztatach prezes fundacji.

W czwartek, 27 października, w „Skrzydełku” przy ul. Gwareckiej było gwarnie i wesoło. Nie zabrakło występów podopiecznych oraz urodzinowego poczęstunku i prezentów. Imprezę swoją obecnością zaszczycili, m.in. Andrzej Kotala, prezydent miasta oraz Marcin Michalik, zastępca prezydenta miasta ds. gospodarczych. Kibice Ruchu Chorzów przygotowali niespodziankę, transparent: „Kibice Ruchu Dodają Dzieciom Skrzydeł” – nie po raz pierwszy.
mn

http://www.chorzowianin.p...lka,n-2130.html

:brawo: :brawo: :brawo:

forum567 
Mieszkaniec

Imię: Kamil
Wysłany: 2011-10-30, 12:34   

wszystkiego najlepszego

KA 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-12-05, 20:55   

Kibice Ruchu kolejny raz dodają dzieciom skrzydeł.

W ubiegły weekend 2-4 grudnia miała miejsce ogólnopolska akcja zbiórki żywności. W blisko 3000 sklepach w 400 miejscowościach 35000 wolontariuszy Federacji Polskich Banków Żywności zbierało żywność dla najbardziej potrzebujących.

Jedna z takich zbiórek miała miejsce w chorzowskim E.Leclerc przy ul. Żołnierzy Września. W tym punkcie zbierano produkty na obiady dla dzieci ze "Skrzydełka" - świetlicy fundacji "dodaj dzieciom skrzydeł...". Do pomocy w zbiórce, poprzez organizację zbiórki i pomoc w przetransportowaniu darów do Skrzydełka, przyłączyli się także kibice Ruchu z chorzowskich dzielnic (Szicówy, Batorego, Centrum i Cwajki). Trzy dni ciężkiej pracy dały efekty. Dzięki hojności mieszkańców Chorzowa udało się uzbierać 532,46 kg różnych produktów!!!

Dzięki tej zbiórce żywności, trzydziestka dzieci z chorzowskiej Szicówy i Gwareckiej, przez święta nie będą się martwiły pustymi brzuszkami.

Brawa dla wszystkich wolontariuszy zbierających żywność w ten weekend!! :brawo:

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2011-12-05, 20:57   

Brawo dla kibiców Ruchu!

KA 
Mieszkaniec

Wysłany: 2011-12-05, 21:14   

Tu akurat mało my sie przyłożyli do uzyskania takiego wyniku w postaci ponad pół tony żywności. My ino razym z pracownikami i dzieciakami ze Skrzydełka pokwestowali w tym celu. Wiynksze brawa należom sie tym, co do tego koszyka wciepowali nie ros całe swoje zakupy!! (tako starszo omcia, abo inkszy opa) Brawa do tych co potrafili wciepać cało zgrzewka cukru!! i do tych co wciepli jedyn batonik! Małymi kroczkami tworzy sie coś piynknego!!
:brawo:

Lena 
Administrator Forum

Wysłany: 2011-12-06, 10:12   

Fajnie! :) :brawo:

Odpowiedz do tematu