Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szyb Kolejowy I po dawnej KWK Barbara - Chorzów
Autor Wiadomość
Lojber 
Mieszkaniec

Imię: Gerard
Wysłany: 2015-02-02, 10:16   

Sibkisimek napisał/a:
Problem Kopalń Państwowych to związki i strach każdego rządu przed każdą próbą restrukturyzacji, płacimy za to my z własnej kieszeni. To trzeba zmienić, dlaczego ja mam utrzymywać górników, najwyższy czas żeby zaczęli zarabiać na siebie, na początek trzeba odchudzić kadrę związkową, ale i prezesów też.

Niby wszystko co napisałeś się zgadza, ale tym górnikom trzeba dać jakąś pracę, propozycję zatrudnienia. Bo tak jak zamkniemy im kopalnie a ich pozostawimy samych sobie to już nie tylko będziemy do nich dopłacać a wręcz będą na naszym wyłącznym utrzymaniu, jak staną do kolejki po zasiłki.

Sibkisimek 
Mieszkaniec

Imię: Szymon
Wysłany: 2015-02-02, 10:17   

Lojber, zgadzam się, ale restrukturyzacja musi być przeprowadzona przezde wszystkim an powierzchni tj. administracja. A dołowych bym zostawił z jednym ale, niektórzy mają już osiągnięt wiek emerytalny więc oni już powinni iść na emeryturę, a nie zabierać pracę młodszym.

Lojber 
Mieszkaniec

Imię: Gerard
Wysłany: 2015-02-02, 10:20   

Sibkisimek, w 100% masz rację :)

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2015-02-02, 15:40   

Przeciez nikt nie mowi o likwidacji JSW tylko o ograniczeniu przywilejów pracowniczych. I to przywilejów o których w innych gałęziach przemysłu już nikt nie pamięta a Ci co o nich jeszcze pamiętają za 10 minut idą na pynzyja. Drugie to przywileje dołowe do tych co dół widzieli może roz albo dwa w życiu.

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2015-02-02, 16:37   

zax71 napisał/a:
I to przywilejów o których w innych gałęziach przemysłu już nikt nie pamięta

Mało tego takie np. ołówkowe czy "14" nadała komuna,a przecież tak jej nienawidzimy,zwalczaliśmy,cierpieliśmy niedostatki,internowano,sadzano w więzieniach,prześladowano,pozbawiano możliwości pracy (niektórzy za to wzieli odszkodowanie) ale nadanych prze nią przywilejów będziem bronić do ostatniej kropli krwi.
Antykomunizm wybiórczy? Z tym że prawdziwego komunizmu nie zaznaliśmy.
Mnie już tak dawno temu wliczono do pensji hutnika,deputat,trzynastki że ich prawie nie pamiętam.Nie zabrano lecz wliczono do zarobków,jakiś tam ujemny skutek był oczywiście.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Wysłany: 2015-02-02, 18:31   

Hajduk napisał/a:
Mnie już tak dawno temu wliczono do pensji hutnika,deputat,trzynastki że ich prawie nie pamiętam.Nie zabrano lecz wliczono do zarobków,jakiś tam ujemny skutek był oczywiście.

Jasne ino,że wtedy jak węgiel w hucie wliczano do zarobków to brali swoja cena mniejszo niż rynkowo. Mnie do tego część "przywilejów" wliczyli do premii kiero po 3 miesiącach zaczęla się kurczyć.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2015-02-02, 22:17   

zax71 napisał/a:
Jasne ino,że wtedy jak węgiel w hucie wliczano do zarobków to brali swoja cena mniejszo niż rynkowo. Mnie do tego część "przywilejów" wliczyli do premii kiero po 3 miesiącach zaczęla się kurczyć.

To wiem,dość ochoczo odpisałeś.Jeszcze się odnieś do tego i będzie O.K.

Mało tego takie np. ołówkowe czy "14" nadała komuna,a przecież tak jej nienawidzimy,zwalczaliśmy,cierpieliśmy niedostatki,internowano,sadzano w więzieniach,prześladowano,pozbawiano możliwości pracy (niektórzy za to wzieli odszkodowanie) ale nadanych prze nią przywilejów będziem bronić do ostatniej kropli krwi.
Antykomunizm wybiórczy? Z tym że prawdziwego komunizmu nie zaznaliśmy.

Chyba że tę nieboszczkę komunę znasz nie z autopsji ino z opowiadań.

Sibkisimek 
Mieszkaniec

Imię: Szymon
Wysłany: 2015-02-03, 08:14   

Trzeba pamiętać o jednej rzeczy, przywileje wprowadzone dla górników, podpisał nie kto inny tylko Wojciech Jaruzelski...

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2015-02-03, 09:25   

Sibkisimek napisał/a:
Trzeba pamiętać o jednej rzeczy, przywileje wprowadzone dla górników, podpisał nie kto inny tylko Wojciech Jaruzelski...

Tym bardziej dziwne,tak nienawidzimy generała,protestujemy przed jego domem i w sądzie,domagaliśmy się osadzenia na wiele lat.Ale nadane przez niego przywilejów bronimy jak Częstochowy.
Ideowość zanika,zarówno wśród polityków wysokiego jak i niskiego szczebla,zmieniamy partie ponoć w imię nagle odkrytej nowej ideii.Są nawet rekordziści,przykład idzie z góry panie i panowie,coś w tym pędzie zostało zatracone czy też nawet poległo.

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Wysłany: 2015-02-03, 16:04   

Hajduk nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Dla mnie bronienie wszystkich przywilejów w momencie gdy firma stoi na skraju bankructwa to idiotyzm. Przecież negocjacje polegają na tym,że strony się dogadują z czego są w stanie zrezygnować a z czego nie. Tylko,że górnicy to święte krowy ktorym nie można zabrać tony węgla czy 14 bo by im sie krzywda stała.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2015-02-03, 17:37   

zax71 napisał/a:
Dla mnie bronienie wszystkich przywilejów w momencie gdy firma stoi na skraju bankructwa to idiotyzm.

No to jesteśmy obaj w domu :lol: ale żeby tak bronić komunistycznych przywilejów w III R.P.
gdy firma na skraju bankructwa to: wariactwo czy nie bójmy się użyć słowa debilizm.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-11-11, 09:09   

Minęły lata i chęć wydobywania węgla na Barbarze zdechła.A tyle euforii było,ciekawe dlaczego.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2017-11-11, 11:48   

Chęć dalej jest – tylko biurokratyczne młyny mielą bardzo powoli :-(

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-11-11, 18:51   

No to ciekawe,za "dobrej zmiany" sprowadzamy węgiel z Donbasu a wnet może nawet z USA,a tu młyny biurokratyczne.Może idzie o ten kapitał co ma być zainwestowany,jakiś taki fałszywy nie całkiem Polski.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2017-11-11, 21:53   

Niestety, te młyny stoją w Chorzowie Rynek 1… Bez zmiany planu zagospodarowania nie można ubiegać się o koncesję. A o kapitał się nie martw – jest polski.

Odpowiedz do tematu