Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmowy o prasie: brukowce, a prasa ambitna
Autor Wiadomość
Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-05-21, 00:24   

mnie intryguje tylko jedno. czemu takie tragedie opisywane są tylko w fakcie. kiedys fakt pisal o 13 latku ktory przezyl porazenie 3000V, o kobiecie zgwalconej parasolką ktora zmarla w wyniku przebicia płuca czy facecie co mielil ludzi i robil z nich karme dla psow. jakos inna prasa nie dociera do takich zdarzeń :] nie polecalym nikomu bazować na informacjach dostarczanych przez FAKT :]

Stowarzyszenie "Chorzowska Inicjatywa Samorządowa"
www.chis.webd.pl

Pina 
Mieszkaniec

Imię: Paulina
Wysłany: 2006-05-21, 07:33   

tak???
no w sumie mnie dziwi, bo moj brat kupuje od jakis 2 tygodni fakta ze wzgledu na jakies tam nalepki kotre sie w nim znajuja
i musze przyznac ze co dziennie maja pare tragicznych wywiadów....ostatnio sie zastanawiałam z kad oni to biora :P
no ale wszystko jasne :P

Damian 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-05-21, 08:52   

Sprawdzcie kto kupuje FAKT, kto go czyta, a sami wyciagniecie odpowiednie wnioski.

W sumie czego sie spodziewać za bodajże 1 zł dziennie. Info podawane w tym czymś (bo dziennkiem chyba tego nie można nazwać) to conajmniej w 50 % stek bzdur. Taka tania sensacja, coś jak tvn. :twisted:

Kasandra 
Imprezowicz

Imię: Małgorzata, Małgośka, Małgosia, Gosia, Gośka
Wysłany: 2006-05-21, 09:29   

Na tę gazetę szkoda i 1zł, przypomina już kiedys wychodzące bodajże "Skandale"
wolę dołożyć i kupić coś rozsądniejszego :)

Neottia 
Imprezowicz

Imię: Gosia
Wysłany: 2006-05-21, 09:46   

Nie czytam takich gazet, szkoda czasu i pieniędzy

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-05-21, 10:46   

fakt sie jedynie nadaje jako rozpałka do pieca :lol:

ja czasem wchodze na strone faktu zeby sobie poczytac te zalosne artykuly (bo szkoda mi kasy na takie .... byle cos :lol: )

www.chis.webd.pl

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2006-05-21, 10:53   

Tomek napisał/a:
fakt sie jedynie nadaje jako rozpałka do pieca :lol:

ja czasem wchodze na strone faktu zeby sobie poczytac te zalosne artykuly (bo szkoda mi kasy na takie .... byle cos :lol: )

Czytać powinnosie wszystko aby -tu drobny żart - wiedzieć co myśli wróg. co do Faktu to się dobrze sprzedaje ( jest adresowany dla ludzi pragnących taniej sensacji) więc dlaczego mieli by go nie drukować (kasa się liczy) Co do czytania to wiecej w nim oglądania niż czytaniazdjecia zajmuja często 80% strony , a co do zawartości czasami można do niego porównać Dziennik Zachodni

Pina 
Mieszkaniec

Imię: Paulina
Wysłany: 2006-05-21, 11:45   

Dlatego ja gazet nie kupuje wole ksiazki :P :P:P no ale wiecie brat i te całe jego naklejki:P

longi 
Mieszkaniec
Bożo-wporzo;)

Wysłany: 2006-05-21, 13:15   

Wydaje mi się wręcz niestosowne porównywanie takiej chały jak Fakt do Dziennika Zachodniego. DZ jako gazeta regionalna i z tradycjami kontra tabloid tworzony tylko dla zysku i dla mas żądnych taniej sensacji??

Tomek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2006-05-21, 13:42   

ale nie ma co ukrywać że dziennik zachodni to także brukowiec. oczywiście nie ta taką skalę jak fakt (fakt to juz apogeum).

www.chis.webd.pl

longi 
Mieszkaniec
Bożo-wporzo;)

Wysłany: 2006-05-21, 14:14   

I kolejny raz się nie zgodzę! Przez wiele lat miałem okazję codziennie czytać Trybunę Sląską, kiedyś Robotniczą i po jej połączeniu z Dziennikiem nie mogłem tego odżałować, ale mimo wszystko DZ nie jest brukowcem. Porównujmy może Fakt z Superexpresem i tym podobnymi. A jeśli chcemy czegoś jeszcze bardziej ambitnego i z tekstami dla ludzi cierpliwych i inteligentnych to polecam Gazetę Wyborczą albo Rzeczpospolitą. A na codzień to tylko DZ (przede wszystkim jest to gazeta lokalna, nasza)

Mirenium 
Przyjaciel forum

Imię: ***
Wysłany: 2006-05-21, 15:01   

Tomku, pozwolę sobie nie zgodzić się ze zdaniem, że DZ jest brukowcem.
Nic bardziej mylnego. Jeśli DZ wg Ciebie to brukowiec - proszę podaj nam przykład gazety, którą czytujesz, a która porusza tyle istotnych, lokalnych problemów, co opisywany tutaj DZ. Longi ma rację - atutem DZ jest to, iż pisze o naszych problemach.
Z wyrazami szacunku :)

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2006-05-21, 15:22   

Biorąc w obronę Tomka ( choć nie wiem czy sobie tego życzy) wyjaśniam ,że w tekscie napisałem czasami ,a więc nie zawsze i w całości , jednak właśnie czasami DZ zniża się do poziomu zbliżonego do omawianych pism i moim zdaniem połaczenie DZi TŚ się do tego w sposób pośredni przyczynilo- właśnie chodzi o brak konkurencji w regionie.Nie można jednak podchodzić do tego w sposób, że na bezrybiu i rak ryba.
Trudno nie zauważyć ,że od redagowania DZ odsuneły sie w ostatnim czasie takie postacie jak Smolorz, Kutz czy Karwat
Osobiście chociaż Gazeta Wyborcza nie jest moją ulubioną gazetą , to uważam , że w sprawach regionalnych jej dodatek jest najbardziej obiektywny.
Czekam na lokalny dodatek do Dziennika (ten sam wydawca co Fakt ale jakże inny poziom).

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2006-05-21, 16:37   

wydzieliłam ten temat, ponieważ mocno odbiegł od początkowego postu i myślę, że może się nieźle rozwinąć jako osobny wątek

zapraszam do dyskusji nt. prasy :)

kalgar 
Mieszkaniec

Wysłany: 2006-05-28, 19:17   

A mnie, pomimo całego mojego niesmaku wobec brukowców, wydaje się, że i taki rodzaj prasy jest potrzebny, nie każdy przecież jest w stanie przebrnąć przez czasem trochę przeintelektualizowaną Wyborczą, a jednak informacji potrzebuje, bo Teleexpres mu nie wystarcza od strony sensacyjno-towarzyskiej.

Dla mnie jednak o wiele groźniejszym zjawiskiem wydaje się być "Dziennik", bo aspirując do miana gazety obiektywnej i poważ(a)nej, podaje nam 'prawdę' Axela Springera....
Ale też nie oceniam tej nowej pozycji tak całkiem negatywnie, bo np bardzo podoba mi się dodatek 'Europa', który prezentuje poglądy europejskich intelektualistów i myślicieli, a to coś, czego mi brakowało do tej pory..

Odpowiedz do tematu