Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana silnika forum

Czy uważasz, że zmiana skryptu naszego forum na phpBB3 jest konieczna?
tak, chcę nowe forum
44%
 44%  [ 8 ]
nie, chcę zostać przy obecnym
55%
 55%  [ 10 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2013-05-06, 23:23   Zmiana silnika forum

Ta ankieta ma pokazać preferencje naszych Forumowiczów co do ewentualnej zmiany silnika forum.

Obecnie korzystamy ze skryptu phpBB2 by Przemo, ale w sieci jest już bardzo dużo forów pracujących na skrypcie phpBB3, który chyba "choroby wieku dziecięcego" ma już za sobą.

Jak zawsze jest wielu zwolenników nowego forum (jest nowocześniejsze, ma możliwość pracy na tapatalku, jest ponoć bardziej stabilne i ma mniej "dziur"), natomiast przeciwnicy wskazują, że phpBB2 by Przemo jest bardziej "udomowione", przyjazne, łatwiejsze w obsłudze, istnieje więcej modyfikacji , szablonów i stylów... dużą rolę odgrywa też przyzwyczajenie.

Chciałabym się zorientować, co Wy o tym myślicie. Głosujcie proszę.

Piotr 
Mieszkaniec

Imię: też Piotr
Wysłany: 2013-05-07, 08:15   

Większość tego co napisałaś dotyczy zarządzania forem, więc nie wiem czy 'szary użytkownik' wie nawet w czym rzecz (ja na ten przykład nie). Nie mam pojęcia co to jest i do czego służy tapatalk, więc też nie widzę zalet czy wad jego używania. Przemawia do mnie zwrot 'bardziej stabilne' ale jakoś nie widzę wielu problemów z naszym forem (ukłony dla Adminów) - nie wiem ile w tym jest ciężkiej pracy administracyjnej, a ile po prostu braku problemów.
Ogólnie póki co głosuję na opcję trzecią - "tak jak większość" :P

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2013-05-07, 08:34   

Otóż tu jest pies pogrzebany, "Zmiana silnika forum"dlatego nie wezmę udziału w głosowaniu a dostosuję się do większości.
Zmieniłbym ale inny rodzaj silnika,choć obecny jest jeszcze o.k. :hahaha:

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

K4r0l 
Mieszkaniec
Kierownik wycieczki

Imię: Karol
Wysłany: 2013-05-07, 10:40   

Zgadzam się z tym co napisał Piotr, phpBB3 w przypadku użytkowników wprowadza zmiany, które mogą nie być tak bardzo widoczne, w stosunku co do phpBB2 by Przemo tutaj używanego.
Jeśli praca Adminów i Moderatorów jest łatwa, prosta i przyjemna w tej chwili, forum działa bezawaryjnie, a z zewnątrz nie pojawiają się zagrożenia, to moim zdaniem nie ma potrzeby zmiany silnika pod maską ;)
Dla równowagi zagłosowałem na nie.

PS.
Jeśli jest możliwość to zasugerowałbym zapoznanie się instancji wyższej z możliwościami phpBB3, może testowo małe osobne forum, do wglądu użytkowników... jak się spodoba, to będzie od groma na Tak :)

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2013-05-07, 11:34   

K4r0l napisał/a:
może testowo małe osobne forum

takie forum postawiłam już 1,5 roku temu, bo mniej więcej od tego czasu myślałam nad zmianą skryptu, ale... tak, jak piszesz - na razie wszystko działa bez większych problemów i w zasadzie nie ma jakiegoś przymusu przejścia.
Mobilizują mnie od czasu do czasu prośby niektórych Userów o tapatalka, który na obecnym skrypcie raczej nie będzie dostępny, stąd ta ankieta, żeby przekonać się, czy więcej osób chce zmian, czy większość jest jednak za tym, co stare, lecz znane, sprawdzone i dobre :)

aha, to forum testowe jest tu: http://www.moonlight.kylos.pl/testowe/
ALE! - w międzyczasie wyszły już różne poprawki, a ja w nim nie grzebię, więc to też jest tylko takie forum, żeby sobie poćwiczyć, popatrzeć, bo nie pokaże wszystkich możliwości i opcji

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-05-07, 17:03   

Ten wątek jest dla mnie ponadabstrakcyjny. Ale nauczony ostatnimi doświadczeniami zawodowymi (ostatnio co 2 dni coś mi zmieniają w stronie z pocztą politechniczną i tak „ułatwiają”, że już z niczym sobie nie radzę) ze zmianami, które dotkną szarych piszących byłbym ostrożny.

salamandra 
Imprezowicz

Imię: Basia
Wysłany: 2013-05-07, 18:25   

Jako praktykujący informatyk mam zdanie, że "lepsze jest wrogiem dobrego" oraz "jeżeli coś się nie popsuje a jest dobre, to nie należy go wymieniać". Więc jestem na "nie". Przy czym zaznaczam, że nie znam wszelkich funkcji i możliwości zarówno jednego jak i drugiego skryptu.

Korba 
Mieszkaniec

Imię: na drugie Staszek
Wysłany: 2013-05-07, 18:48   

Ten tapatalk, jeżeli dobrze rozumiem, to coś co "przerobi" wygląd forum w urządzeniach mobilnych. Jeżeli tak jest, to jestem za "nowym silnikiem" (cokolwiek to znaczy) :D Dość często przeglądam form na telefonie i ta zmiana z pewnością poprawiłaby ergonomię tej czynności. Poza tym wygląd forum testowego mi się podoba.

NowhereMan 
Rekordzista

Imię: A..
Wysłany: 2013-05-09, 13:41   

Jestem zdecydowanie za zmianą. Korzystanie z forum na smartfonie to udręka.

Fryta 
Mieszkaniec

Imię: Darek
Wysłany: 2013-05-09, 21:34   

Jako jeden z tych, który swego czasu wypytywał i ubiegał się o możliwość korzystania z forum przez tapatalka jestem na tak. Posiadam smartfon, który potrafi bez problemu wyświetlić forum w wersji przeglądarkowej, jednak pomimo tego, nie korzystam z tego rozwiązania, odpalam forum tylko na komputerze stacjonarnym.

Nie wiem natomiast wszystkiego o nowym silniku forum, nie znam minusów tego rozwiązania, więc nie chciałbym spowodować problemów dla innych użytkowników, jak i dla siebie samego. Ta niepewność powoduje, że jestem już trochę bardziej na nie...

Dla bezpieczeństwa na chwilę obecną wstrzymam się od głosu :) .

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2013-07-13, 19:16   

podbijam i przypominam o ankiecie :)

czyżby tylko 12 Userów miało jakieś zdanie w temacie? i to na dodatek fifty-fifty :D

Odpowiedz do tematu