Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
11 Listopada
Autor Wiadomość
tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2013-11-12, 11:59   

Za rozróby (warszawskie) współodpowiedzialny jest PiS, który wraz z narodowcami firmował 2 lata temu marsz 11 listopada. Jak sami posialiście wiatr, to nie zwalajcie na zwolenników autonomii, (bo najłatwiej rzucić oszczerstwo na przeciwnika politycznego, skoro sprawcy nie ma).

Na niszczenie flagi jest paragraf - i powinien być stosowany bez taryfy ulgowej.

Niestety przez takie kibolsko-narodowe "świętowanie" 11 listopada jest mi za Polaków wstyd! Na dumę nie ma już miejsca.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-11-12, 12:28   

Tak! Za efekt cieplarniany też odpowiada PiS, i za stonkę, brak śniegu w zimie, dziurę budżetową itd. itp. Dwa lata temu doszło do rozruchów i do dziś nikt nie wyjaśnił, jak to się zaczęło – w mediach pokazywali rozjuszonych narodowców atakujących pokojowo nastawionych tęczowych, w necie był film jak ci tęczowi rzucają butelkami w narodowców. Był też film jak policja pałuje spokojnie idącego człowieka z polską flagą – policjant dostał za to ustną naganę – podobno tłumaczył się, że był w tym dniu zdenerwowany.
Ale to wszystko nieważna – zdaje się od tego czasu na imprezach, których współorganizatorem był PiS tego typu przypadków nie było. Zaś jeśli chodzi o autonomię – mam tam kilku znajomych – każdy z nich mówi, że nie ma mowy o oderwaniu itd. itp. Ale poczytaj sobie niektóre wpisy pod artykułami w necie – z roku na rok są coraz bardziej ostre. I z pewnością wiele z nich nie pochodzi od członków autonomii tylko od ludzi, którzy mają żal i szukają kogoś, na kogo można go wylać. Ale liderzy autonomii pokazują, że tym kimś jest państwo polskie. Oby to nie poszło za daleko.
Co do paragrafu – sprawa została zgłoszona ale szanse na wykrycie sprawcy są mizerne – jak nie złapano na gorącym uczynku, to raczej sam się nie przyzna.

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-11-12, 14:28   

tier napisał/a:
Za rozróby (warszawskie) współodpowiedzialny jest PiS,

Zwolennikiem PIS nie jestem ale piszesz według mnie bzdury. W tym roku PIS świętował wczesniej (w sobote wieczorem) i tym samym nie ma mozliwości przypisywania mu (choć niektóre media i tak się bardzo starały, lecz z mizernym skutkiem) warszawskich rozrób. Co do samego święta 11 listopada, moja flaga wisiała bezpiecznie, bo mieszkam na pierwszym piętrze. Na osiedlu w okolicach ulicy Sportowej i Racławkickiej - 4 flagi. Przykre, że tak mało, zwłaszcza, że mam wrażenie, iż z roku na rok zamiast ich przybywac to jest ich coraz mniej...

Urbanus2 
Mieszkaniec

Imię: Urbanus2
Wysłany: 2013-11-12, 15:53   

Niezła fobia antyPiSowska. Szkoda tylko że uczestnicy MN mają Kaczyńskiego za zdrajce i socjalistę. Ale cóż dopóki PO będzie na scenie politycznej tak długo będzie straszyć PiSem bo niczym innym nie są w stanie się przypodobać wyborcom.

Mniej tvn-u a więcej samodzielnego myślenia niektórym życzę.

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2013-11-12, 16:34   

Urbanus2 napisał/a:
Ale cóż dopóki PO będzie na scenie politycznej tak długo będzie straszyć PiSem

Idzie ku temu, że niebawem będziemy mogli napisać te same słowa zamieniając tylko miejscami skróty nazw partii . Dla nas zwykłych szarych ludzików chcących godnie przeżyć czy dożyć swoich dni nie zmieni się nic !
O ile zakład? :>

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2013-11-12, 17:02   

Wandalizm nie ma politycznej wizytówki, tyle, że szuka takiego obszaru, gdzie kiedykolwiek miał miejsce choćby cień przyzwolenia. A dobrze wiemy, że był moment, w którym konkretna partia i konkretny przywódca wsparł "działaczy stadionowych", czy nazywających siebie jedynie słusznymi patriotami, tudzież narodowcami. To są echa pewnych słów i postaw i maszerowanie dzień wcześniej nie ułatwi tak łatwo się od nich odciąć.

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2013-11-12, 18:34   

Zrzut z facebooka z konta posła PIS ( wg.mnie bliżej mu do osła) mecenasa /sic/ Bartosza Kownackiego o płonącej tęczy na Placu Zbawiciela.

Jak widzisz Megi, jednak ma wizytówkę ..

Urbanus2 
Mieszkaniec

Imię: Urbanus2
Wysłany: 2013-11-12, 19:57   

Prawde napisał. Już 5 raz wydają 70 tys na tą tęcze. Nieźle się obłowi ta firma.

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2013-11-12, 20:22   

Kwestia kto i na co wydaje pieniądze, to jedna sprawa, ale poziom wypowiedzi posła Rzeczpospolitej Polskiej świadczy o naszych "elitach" i owszem o partii, z której się wywodzi. Jest to też forma wandalizmu w kulturze dyskusji politycznej, a raczej jej braku. Zgliszcza powstałe po czyichś słowach, potrafią zostawić trwalsze blizny, od zwykłego pożaru budki wartowniczej. :>

tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2013-11-12, 20:26   

Rafał napisał/a:
tier napisał/a:
Za rozróby (warszawskie) współodpowiedzialny jest PiS,

Zwolennikiem PIS nie jestem ale piszesz według mnie bzdury. W tym roku PIS świętował wczesniej (w sobote wieczorem) i tym samym nie ma mozliwości przypisywania mu (choć niektóre media i tak się bardzo starały, lecz z mizernym skutkiem) warszawskich rozrób.

Według mnie nie doczytałeś zdania do końca - napisałem:
tier napisał/a:
Za rozróby (warszawskie) współodpowiedzialny jest PiS, który wraz z narodowcami firmował 2 lata temu marsz 11 listopada.

Kaczyński na salony wprowadził Leppera, a 2 lata temu wypromował narodowców i ich marsz 11 listopada. M.in. dzięki temu wzmocnieniu narodowcy stali się samodzielnym podmiotem polityki, a nie przedmiotem (nie chcą chodzić jak im prezes Kaczyński zagra), więc razem im nie po drodze, stąd event PiS-u w Krakowie.
Stąd teza, że PiS posiał narodowy wiatr. Łatwiej tego dżina wypuścić z butelki, niż go z powrotem (do politycznego skanseny) zapędzić.

padre321 
Mieszkaniec

Imię: Michał
Wysłany: 2013-11-12, 23:09   

Prosze Państwa..
Nie ważne, kto "firmował''
Najnormalniejszy w świecie bandytyzm, nie żebym był zwolennikiem, ale ZOMO czasem miało rację, problem do rowiązania w ciągu godziny....
Obleje barwnikiem fluoroscencyjnym z armatek wodnych, a potem "wyłapię" na mieście, w osamotnieniu juz nie są tacy "anonimowi"
Dodatkowo egzekwowanie bezwzględnego zakazu zakrywania "swego oblicza" kominiarkami i po sprawie..
Jeżeli odemnie by to zależało, wprowadziłbym coś w formie kaucji lub obowiązkowej polisy ubezpieczeniowej na wypadek zniszczeń lub strat materialnych, wymaganych od Organizatorów jakiejkolwiek imprezy masowej, w tym i marszu..
Co z tego, iż sprawca demolki jest ujawniony, jak Sąd i tak nie nakaże naprawienia strat z powodu " ciężkiej sytuacji materialnej"

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-11-12, 23:53   

W zasadzie nie powinienem tego komentować – niestety w temacie PiS wiele osób nie przyjmuje argumentów merytorycznych. Ale niech tam, mogę jeszcze jedną nockę zarwać na pisanie. Można dyskutować, czy PiS wspierał kiboli czy też protestował, gdy zastosowano odpowiedzialność zbiorową wobec kibiców po tym jak ich część obróciła się przeciwko premierowi (słynne okrzyki Donald…). Środowisko kibiców (a zwłaszcza kiboli) nie było naturalnym sojusznikiem PiS w czasie jago rządów. Dlaczego? Bo PiS wyraźnie zwiększał nakłady na służby mundurowe, bezpieczeństwo, sądownictwo a co za tym idzie przykręcał śrubę tym, którzy lubią rozrabiać. PO odbierana jest zdecydowanie inaczej (patrz wyniki wyborów w zakładach karnych). Pod rządami PO kibolom przez pewien okres czasu żyło się spokojnie – rząd robił wiele propagandy, ale jakoś problemy nie znikały. Dopiero gdy doszło do starcia na linii premier – kibole/kibice nagle zaostrzono kurs i to zarówno do kibiców jak i kiboli (zamknięty stadion karze równo tych co rozrabiali jak i tych co grzecznie kibicowali). Ale w państwie prawa nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Wtedy pojawiły się wypowiedzi polityków PiS. Być może nie wszystkie były dość wyważone, nie pod wszystkimi bym się podpisał. Ale od tego czasu minęło dwa lata. Wielokrotnie politycy PiS (i to z najwyższego szczebla) mówili, że nie ma pobłażliwości dla łamania prawa i państwo powinno walczyć ze wszystkimi patologiami. Dlaczego więc dziś, po dwu latach rozróby w Warszawie usiłuje się przypisać PiS’owi a nikt nie chce mówić o odpowiedzialności rządu?
Może jestem niesprawiedliwy, ale mam spiskową teorię dziejów. Czy pamiętając to, co miało miejsce dwa lata temu i w roku ubiegłym policja nie mogła się lepiej przygotować? Czy kiedy grupka osób odłączyła się od demonstracji i poszła na sąsiednią ulicę by spalić „instalację artystyczną” oraz walczyć z dzikimi lokatorami pustostanu nie można jej była zatrzymać? Zablokować? Dlaczego tego nie zrobiono? To nie był wielotysięczny tłum ale (według tego co dziś mówiono w wiadomościach) kilkadziesiąt t osób. Dlaczego, skoro wiadomo była, że marsz idzie obok ambasady rosyjskiej nie ustawiono tam barierek i nie zapewniono odpowiedniej ochrony? To jest wstyd i hańba, bo w cywilizowanym kraju rząd nie może dopuścić do tego, by ambasada jakiegokolwiek kraju stała się obiektem ataku – bez względu na to, jakie są nasze sympatie czy antypatie do tego kraju (tym bardziej, patrząc na naszą historię i współczesna stosunki należało wzmocnić tam siły porządkowe). Dlaczego tego nie zrobiono? Być może dlatego, że straszenie PiS’em przestaje działać i liczono na to, że uda się PiS wplątać w rozróbę z okazji święta Niepodległości. Tyle, że PiS postanowił zorganizować swoje obchody poza Warszawą. Rząd (celowo lub przez nieudolność) dopuścił do rozruchów (w tym do ataku na ambasadę) a większość mediów mówi, że to wina PiS pomijając winę rządu. Nawet gdyby przyjąć, że retoryka PiS sprzed dwu lat ma jakiś wpływ na tych, którzy tam maszerowali to o wiele większy wpływ miała postawa służb porządkowych, policji i władz miasta. Bo oni mieli wpływ na organizatorów oraz na rozrabiaczy. Zaś PiS nigdy nie nawoływał do rozrób lecz do poszanowani prawa i zawsze mówił, że wszelkie przypadki łamania prawa powinny być ścigane i karane. Niestety niektóre osoby na Forum podejmują retorykę rodem z TVN – winny jest PiS a nie Minister Spraw Wewnętrznych/Komendant Policji itd. Zastanówcie się – gdy oddacie auto na strzeżony parking i auto zostanie skradzione, to kto jest winien? Strażnik, który zaspał czy rodzice złodziei, którzy źle ich wychowali?

padre321 
Mieszkaniec

Imię: Michał
Wysłany: 2013-11-13, 00:45   

Zgadza się..
Wina leży po stronie osób, które do tego dopusciły ( czyt. Policja ), brak konsekwencji w działaniu, wystarczyło tylko "spacyfikować" tych zasłaniajacych twarz....
Co do zdarzenia pod placówką dyplomatyczną, to juz zakrawa na farsę, w końcu to Ambasada, nie wazne ze Rosyjska, możemy tylko dziękowac Bogu, że nie Izraelska, bo czytalibyśmy dzisiaj w mediach zupełnie inne informacje..
Najgorsze w tym wszystkim jest to, iż bandyci uczestniczący w tego typu zgromadzeniach, z roku na rok czują się bardziej bezkarni..
I nie dotyczy to tylko Marszu Niepodległośći, parady równości, 3 Maja ale nawet najzwyklejszych Juwenalii , w których to PIS,PO, SLD czy inne ugrupowania polityczne nie ma żadnego interesu....

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-11-13, 08:19   

Po kilku dniach, słuchając różnych informacji, nabierajac dystansu do różnych wypowiedzi i filmów, niestety doszedłem do podobnych wniosków. Moim zdaniem, te rozróby były rządowi na rękę i rząd świadomioe do nich dopuścił. Nikt mi nie powie, że nie można było temu zapobiec. A swoją drogą, w wypowiedzi posła PIS, nie widzę jakoś wulgarności. Moze słowo "pedalskie" nie jest szczegolnie miłe, ale czyż nie napisał prawdy? Ostro, dosadnie, ale wolę nawet prawdę wypowiedzianą w sposób bardzo ostry, niż wymijajace, ogólnikowe wypowiedzi pozostałych.

Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2013-11-13, 08:37   

Rafał napisał/a:
Moim zdaniem, te rozróby były rządowi na rękę i rząd świadomioe do nich dopuścił. Nikt mi nie powie, że nie można było temu zapobiec.

Rafał, w 100% zgadzam się z Tobą. Za wszelką cenę usiłuje się stworzyć wrażenie, że JK "chce podpalić Polskę".

Odpowiedz do tematu