Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
11 Listopada
Autor Wiadomość
tier 
Junior Admin

Imię: Zwierzak
Wysłany: 2013-11-13, 09:01   

Rafał napisał/a:
Moim zdaniem, te rozróby były rządowi na rękę i rząd świadomioe do nich dopuścił. Nikt mi nie powie, że nie można było temu zapobiec.

Jak na jakieś wydarzenie wybiera się spora grupa ludzi w kominiarkach, tylko po to, żeby się bić, to jak chcesz temu zapobiec?? Prewencyjnie wyprowadzić wojsko na ulice??

Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2013-11-13, 09:58   

tier napisał/a:
Jak na jakieś wydarzenie wybiera się spora grupa ludzi w kominiarkach, tylko po to, żeby się bić, to jak chcesz temu zapobiec?? Prewencyjnie wyprowadzić wojsko na ulice??

To pytanie do ministra SWiA. On za to bierze spore pieniądze i głównie na nim spoczywa odpowiedzialność za tę "działkę". Nikt mu nie kazał się za to brać. W kwestii bezpieczeństwa i porządku publicznego należy oczekiwać od władzy skuteczności. Albo sobie z tym radzi, albo nie. Tym bardziej, że akurat ten minister przyjął wcześniej maskę twardego szeryfa ("państwo ma monopol na przemoc" - tragiczne słowa).

Urbanus2 
Mieszkaniec

Imię: Urbanus2
Wysłany: 2013-11-13, 10:30   

A zastanowił się przynajmniej ktoś z Was dlaczego co roku MN wygląda tak a nie inaczej?
Narodowcy chcą zniszczyć pewien układ, chcą wyplewić członków tego układu którzy rządzą tym krajem od 23 lat z wiadomym skutkiem.

Może czas powiedzieć dość rozkradaniu tego państwa i ciężko pracujących polaków którzy gówno z tego mają?
Może czas powiedzieć NIE pseudo nowoczesności fundowanej przez UE.
Może należy spalić kilka tęcz aby pokazać że nie ma przyzwolenia na dyktature gejowskich mniejszości (tfu)?
Może trzeba spalić kilka wozów transmisyjnych żeby pokazać że nie ma przyzwolenia na jednostronnie zakłamane media wywodzące się z ludzi z układu każdego dnia atakujące kościół katolicki?
Może kilka flar nalezy rzucić w kierunku rosjan żeby Ci nareszcie zaczeli traktować Polskę poważnie?
Może trzeba rzucić czymś w kilku funkcjonariuszy za nadużycia których się dziennie dopuszczają?

To nie jest tak że Ci młodzi ludzie niszczą miasto bo to lubią robić. Oni chcą się w ten sposób czemuś sprzeciwstawić i zaprotestować. Nie zdziwiłbym się gdyby wśród tych ludzi w kominiarkach byli ludzie wykształceni często prawnicy a nawet policjanci.

Na poprzedniej stronie Kama napisała że po wyborach nic sie nie zmieni w międzypartyjnych nagonkach w rynsztokowym stylu, może właśnie to chcą Ci młodzi ludzie zmienić?

power 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2013-11-13, 10:36   

Cytat:
Sienkiewicz: Jak trzeba będzie, to przywrócimy porządek

Sienkiewicz bardzo wyraźnie deklarował w rozmowie z "Tygodnikiem Powszechnym", jakie są jego oczekiwania przed Marszem Niepodległości: - Jesteśmy od tego, żeby był porządek na ulicach i żeby prawo nie było przekraczane. Jeśli wszyscy się będą zachowywać normalnie i w granicach tego, co jest uzgodnione, nie widzę żadnych niebezpieczeństw. To nie wszystko. Minister jednoznacznie stwierdził, że wszystko jest przygotowane przed Marszem. - Mieliśmy dwa święta 11 listopada w Warszawie, które się nagle stały okazją do awantur o charakterze chuligańskim, bandyckim, do klasycznego zakłócenia porządku publicznego. I na to oczywiście też jesteśmy przygotowani. Jak trzeba będzie, to przywrócimy porządek. Ta rozmowa ukazała się w ubiegłym tygodniu.
http://wiadomosci.gazeta....wystawiaja.html

No cóż...

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2013-11-13, 12:03   

Urbanus2 napisał/a:
A zastanowił się przynajmniej ktoś z Was dlaczego co roku MN wygląda tak a nie inaczej?
Narodowcy chcą zniszczyć pewien układ, chcą wyplewić członków tego układu którzy rządzą tym krajem od 23 lat z wiadomym skutkiem.

Może czas powiedzieć dość rozkradaniu tego państwa i ciężko pracujących polaków którzy gówno z tego mają?
Może należy spalić kilka tęcz aby pokazać że nie ma przyzwolenia na dyktature gejowskich mniejszości (tfu)?
Może trzeba spalić kilka wozów transmisyjnych żeby pokazać że nie ma przyzwolenia na jednostronnie zakłamane media wywodzące się z ludzi z układu każdego dnia atakujące kościół katolicki?
Może kilka flar nalezy rzucić w kierunku rosjan żeby Ci nareszcie zaczeli traktować Polskę poważnie?
Może trzeba rzucić czymś w kilku funkcjonariuszy za nadużycia których się dziennie dopuszczają?

To nie jest tak że Ci młodzi ludzie niszczą miasto bo to lubią robić. Oni chcą się w ten sposób czemuś sprzeciwstawić i zaprotestować. Nie zdziwiłbym się gdyby wśród tych ludzi w kominiarkach byli ludzie wykształceni często prawnicy a nawet policjanci.

Na poprzedniej stronie Kama napisała że po wyborach nic sie nie zmieni w międzypartyjnych nagonkach w rynsztokowym stylu, może właśnie to chcą Ci młodzi ludzie zmienić?

Faktycznie, najbardziej brakuje nam wojny domowej narzuconej siłą, bo w wyborach narodowcy byli i są planktonem politycznym, który nie liczy się nawet w wyborach lokalnych. :sciana:

Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2013-11-13, 12:54   

tier napisał/a:
Faktycznie, najbardziej brakuje nam wojny domowej narzuconej siłą, bo w wyborach narodowcy byli i są planktonem politycznym, który nie liczy się nawet w wyborach lokalnych.

Nikt żadnej wojny nie chce. Broń nas Panie Boże od niej. Natomiast pamiętajmy, że jakość rządzenia w kraju, postępowanie władz może wywoływać (i tak się dzieje) negatywne następstwa w społeczeństwie. Masa ludzi ma już dość. Oczywiście jestem przeciwny agresji wśród młodych.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-11-13, 13:10   

Urbanus2 napisał/a:
(…)

Zgoda – choć użyłbym innego języka.

Urbanus2 napisał/a:

Na to (takie metody) zgody nie ma i być nie powinno. Zło trzeba zwyciężać dobrem a nie jeszcze większym złem. Jestem asertywny i staram się wyrażać moje poglądy jasno i stanowczo, ale nie może być tak, że jedna strona (obojętnie która) gdy braknie jej siły argumentów zacznie używać argumentu siły. Abstrahując od tego, że należy standardy ciągnąć w górę a nie zniżać się do tych, którzy taplają się w błocie, to kto ma być wyznacznikiem tego co dobre i w imię czego wolno rzucić/podpalić/uderzyć. Takie myślenie stwarza zagrożenie, że wyznacznikiem będzie ten, kto ma najwięcej siły. Taki system zdaje nazywa się systemem despotycznym. Cel nie może uświęcać środków. Jeśli cel jest szczytny, to realizować go trzeba w sposób szlachetny i uczciwy.
Urbanus2 napisał/a:

Może się mylę, ale wydaje mi się, że ci, którzy rozwalali/podpalali/bili itp. to przede wszystkim frustraci, którym poczucie przynależności do (silnego) stada i anonimowości daje na moment wrażenie siły.

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2013-11-13, 14:16   

Rafał napisał/a:
Moim zdaniem, te rozróby były rządowi na rękę i rząd świadomioe do nich dopuścił.

jestem pod wrażeniem, poczułam się jakbym mieszkała na Kubie, tudzież Białorusi. Układ i spiskowa teoria dziejów maja się dobrze. I jak Rafale twierdzisz, że wypowiedź posła trzyma właściwy poziom dyskusji politycznej, to uważam , ze od polityki powinieneś się trzymać z daleka. :>

Stwierdziłam, że chyba w najbliższych wyborach zagłosuję na PiS. Z ciekawości. Bo na zmiany na lepsze już nie liczę. Ciekawi mnie, czy nadal będą podwójne uroczystości ważnych świąt państwowych, czy telewizja nadal będzie kłamliwa i sterowana odgórnie, czy może zacznie nadawać z podziemia, gdzie zapewne znajdą się wszystkie obrzydliwe pedały i z in vitro powstali :>

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2013-11-13, 14:28   

Megi napisał/a:
(…) Stwierdziłam, że chyba w najbliższych wyborach zagłosuję na PiS. (…)

Trzymam Cię za słowo :lol:
Megi napisał/a:
(…)Z ciekawości. Bo na zmiany na lepsze już nie liczę. Ciekawi mnie, czy nadal będą podwójne uroczystości ważnych świąt państwowych, czy telewizja nadal będzie kłamliwa i sterowana odgórnie, czy może zacznie nadawać z podziemia, gdzie zapewne znajdą się wszystkie obrzydliwe pedały i z in vitro powstali :>

Może będziesz mile zaskoczona :>

tier 
Junior Admin

Wysłany: 2013-11-13, 15:46   

Jacek napisał/a:

Urbanus2 napisał/a:

Na to (takie metody) zgody nie ma i być nie powinno. Zło trzeba zwyciężać dobrem a nie jeszcze większym złem. Jestem asertywny i staram się wyrażać moje poglądy jasno i stanowczo, ale nie może być tak, że jedna strona (obojętnie która) gdy braknie jej siły argumentów zacznie używać argumentu siły. Abstrahując od tego, że należy standardy ciągnąć w górę a nie zniżać się do tych, którzy taplają się w błocie, to kto ma być wyznacznikiem tego co dobre i w imię czego wolno rzucić/podpalić/uderzyć. Takie myślenie stwarza zagrożenie, że wyznacznikiem będzie ten, kto ma najwięcej siły. Taki system zdaje nazywa się systemem despotycznym. Cel nie może uświęcać środków. Jeśli cel jest szczytny, to realizować go trzeba w sposób szlachetny i uczciwy.

:brawo:
I ty się z Toba zgadzam!
:brawo:

Jacek napisał/a:
Megi napisał/a:
(…) Stwierdziłam, że chyba w najbliższych wyborach zagłosuję na PiS. (…)

Trzymam Cię za słowo :lol:
Megi napisał/a:
(…)Z ciekawości. Bo na zmiany na lepsze już nie liczę. Ciekawi mnie, czy nadal będą podwójne uroczystości ważnych świąt państwowych, czy telewizja nadal będzie kłamliwa i sterowana odgórnie, czy może zacznie nadawać z podziemia, gdzie zapewne znajdą się wszystkie obrzydliwe pedały i z in vitro powstali :>

Może będziesz mile zaskoczona :>

A tu nie! :lol:

Urbanus2 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-11-13, 15:49   

Mogę się założyć że następna koalicja będzie wyglądać następująco
PiS 35%
Nowa Prawica 6 % i
Ruch Narodowy / chyba że wejdzie Solidarna Polska 5 %
i to jak na razie jedyny ratunek dla kraju.

Mimo że będą szczekać że to powtórka z lat 2005-2007 jak Pis, S i LPR.

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2013-11-13, 16:35   

Skoro miasto wydało zgodę na demonstrację to wiedząc czym ona się kończyła w latach ubiegłych odpowiednio ją zabezpieczyć. A jak nie czuli się na siłach to chyba mogli nie wydać zgody. A swoją drogą to też wydaje mi się,że cała ta rozróba jest Tuskowi na rękę
bo znów będzie mógł zwalić wszystko na kiboli i rozpocząć swoją krucjatę od nowa.

Urbanus2 
Mieszkaniec

Wysłany: 2013-11-13, 16:57   

Jacku ja nie pisałem o debacie bo ona w Polsce przy ustawionych mediach nie przynosi efektu, ja pisałem o rewolucji.

Megi 
Imprezowicz

Imię: Iza
Wysłany: 2013-11-13, 17:24   

Muszę coś dodać wprost, bo stwierdzam, że ironia jest trudna w odbiorze. Jak czytam, że rządowi na rękę rozruby w mieście, albo, że telewizja jest kłamliwa, to cały czas sprawdzam, jak nazywa się kraj w którym mieszkam. Nie poto się cieszę z niepodległości, żeby takie bzdury czytać :>

Lena 
Administrator Forum

Imię: Lena
Wysłany: 2013-11-13, 17:54   

Wielu w naszym kraju nie dorosło do niepodległości,choć się w niej urodzili.
Gdyby jakimś cudem naszym ojcom i dziadom walczącym o niepodległość pokazać co wyprawiają z tą niepodległością ich potomni to chyba poszliby na piwo a nie w bój...

Odpowiedz do tematu