Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
J. Otte apeluje do RAŚ i ZG
Autor Wiadomość
Grzegorz K 
Radny Miasta

Imię: Grzegorz
Wysłany: 2014-06-24, 14:24   J. Otte apeluje do RAŚ i ZG

zamiast listy WCh, lista RAŚ do sejmiku?

Otte: Apeluję do RAŚ i Związku Górnośląskiego o wspólny start w wyborach samorządowych

List otwarty w sprawie startu górnośląskich organizacji społecznych w wyborach samorządowych. Jego autorem jest Joachim Otte, były prezes Związku Górnośląskiego.

Dramatyczna sytuacja województwa śląskiego, której objawem jest krańcowe zadłużenie, niemożność zrealizowania strategicznych inwestycji dla naszego województwa i w efekcie doprowadzenie przez niekompetentne władze wojewódzkie do utraty realnych możliwości konkurowania z innymi województwami, każe nam na nowo podjąć odpowiedzialność za naszą Ziemię.

Górny Śląsk to jest nasze „mieć i być” i każdy z nas musi podjąć trudne zadanie troski o jego pomyślność i rozwój. Państwo o ustroju centralistycznym, zajęte najczęściej roztrząsaniem afer w układach politykiersko-urzędniczych, staje się coraz bardziej niewydolne, dlatego zbliżające się wybory samorządowe są wielką szansą na upomnienie się o większą podmiotowość wszystkich województw i o zdecydowaną reformę ustroju naszego państwa.

Wielkie rozczarowanie „partyjniactwem” uprawianym względem nas przez największe partie oraz wyraźny brak zainteresowania władz centralnych problemami naszego województwa stanowi wystarczające wyzwanie dla górnośląskich organizacji społecznych do wystawienia wspólnej reprezentacji w wyborach do samorządu wojewódzkiego.

Obowiązująca ordynacja wyborcza premiuje ugrupowania zdobywające większą liczbę głosów, stąd też występuję z apelem do największych organizacji, w tym do Ruchu Autonomii Śląska i Związku Górnośląskiego, o porozumienie się w sprawie wspólnego startu w najbliższych wyborach samorządowych. Sukces wyborczy jest realny pod warunkiem dobrej współpracy górnośląskich organizacji.

Dr hab. inż. Joachim Otte Prezes Związku Górnośląskiego w latach 1991-1997.

egon 
Mieszkaniec

Imię: Egon
Wysłany: 2014-06-24, 16:58   

Szkoda ,że tylko do tych dwóch organizacji bo na lokalnym rynku jest ich więcej. Ale ta koncepcja miła już mieć miejsce cztery lata temu i nie wypaliła , teraz też chyba nie wypali bo żadna z tych dwóch organizacji nie chce zrezygnować ze swego szyldu a na upór nie ma lekarstwa.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2014-06-24, 21:44   

Szkoda, że p. Otte nie napisał, że ma kandydować na liście RAŚ, więc takie „wzmocnienie” listy jest w dużej mierze w jego interesie. A co do wspólnej listy Związku Górnośląskiego i Ruchu Autonomii Śląska, to wydaje mi się, że w statutach tych organizacji jest kilka FUNDAMENTALNYCH różnic, wiec nie wiem, jak miało by to wyglądać…

dfk 
Imprezowicz
dfk

Imię: Eugen
Wysłany: 2014-06-25, 15:57   

Do Sejmiku czy do Rady Miasta?
Zresztą w obu przypadkach może to RASiowi namieszać bo wątpię żeby zgodził się na jakieś dalsze miejsce na liście a jedynki już podobno zajęte.

Jacek 
Radny Miasta

Imię: Jacek
Wysłany: 2014-06-25, 16:10   

Ja słyszałem o Sejmiku.

MarcinM 
Wiceprezydent Miasta

Imię: Marcin
Wysłany: 2014-06-26, 22:46   

dfk napisał/a:
Do Sejmiku czy do Rady Miasta?

Otte senior do sejmiku, a Otte junior do rady miasta. Tak słyszałem

Rafał 
Mieszkaniec

Imię: Rafał
Wysłany: 2014-06-29, 08:09   

Czyżby nowa dynastia w naszej radzie? :wink: Szczerze mnie to zaskakuje, ale z drugiej strony wiele wyjaśnia w pewnej sprawie. Najbliższe wybory będą bardzo ciekawe...

Odpowiedz do tematu