Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po wyborach do parlamentu 25.X.2015 r.
Autor Wiadomość
emerytslowiansk 
troll

Imię: Franz
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2016-11-27, 06:46   

ku refleksji :.....
http://wpolityce.pl/swiat...???!!!!!!!!!!!!

emerytslowiansk 
troll

Imię: Franz
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2016-11-27, 12:34   

poczytajcie sobie łącznie z komentarzami zwłaszcza komentarz pana o nicku

"Amrod" wysłany w Sobota, 26 Listopada 2016, 13:29
http://www.defence24.pl/4...a-baza-wojskowa

*Ewa
nie będę udawać, że nie czekałam na powód - teraz jest wyraźny:
kolejne, nie wiem juz które nie stosowanie się do Zasad forum, mimo WIELU wcześniejszych upomnień...

Na forum zabronione jest wstawianie samych linków!
Wklej cały artykuł!
Zapoznaj się z
Zasadami!

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Imię: Ari Gold
Wysłany: 2016-11-27, 22:17   

[BÉTON!BRUT!] napisał/a:
szeroka jak morze obwodnica chorzowska!

http://www.chorzowski.blogspot.com/

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2016-12-03, 18:26   

Następny bubel prawny i za to mają takie wysokie odliczenia podatkowe? To efekty nocnej zmiany sejmowej :lol2:
Prokurator Krajowy: przepisy dotyczą także klientów

Teraz okazuje się, że przepisy są tak skonstruowane, że kary, w tym najsurowsza kara dwóch lat więzienia, mogą grozić także klientom, którzy w "zakazane" dni zrobią zakupy. Takie wnioski płyną z opinii Prokuratora Krajowego do projektu ustawy.

"Podmiotowy zakres przestępstwa z art. 6 projektu - kto dopuszcza się handlu - odczytywany w powiązaniu z art. 2 ust. 1 pkt 6 oznacza, że obejmuje on obie strony umowy sprzedaży, każda z nich bowiem dopuszcza się handlu. Z kontekstu normatywnego wynika, że projektodawcy dążą do penalizacji czynności sprzedawcy, a nie kupującego, co należy wyraźnie uregulować" - pisze Bogdan Święczkowski, prokurator krajowy.
całość http://biznes.onet.pl/wia...klientow/wpm36l

Ale spełnienie obiecanki prezia o kwocie wolnej od podatku "nie wierzcie że się nie da" i dało się ja pier..niczę,kwota dla zarabiających 550 zetów na miesiąc. A posłowie 30 tysiaków

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Imię: Ari Gold
Wysłany: 2016-12-05, 21:50   

Czy to nie jest najlepszy dowód na to, że oddaliśmy władze w ręce partaczy i patałachów?
Cytat:
szeroka jak morze obwodnica chorzowska!

http://www.chorzowski.blogspot.com/

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-17, 11:35   

I co wszyscy są zachwyceni co wyprawia sfrustrowany maniak zwykły poseł kreujący się na faceta kierującego państwem?Wszyscy patrzycie na niego oblicze jak w obrazek?
Choć na konferencji gdzie gadał że nie da się sterroryzować był blady jak papier w porównaniu do twarzy pisowskiej papugi.Spijacie jak miodek słowa płynące z jego ust niczym balsam?
Pisałem kiedyś że mamy szczęście jak pamiętnego dnia prezydent chodzący na pasku
zwykłego posła wyszedł bez szwanku z wypadku,bo marszałek to oszołom i dopiero by było paskudnie i mamy przykład.Ale on też chodzi na paskuzwykłego posła tak jak i reszta tzw. rządu Rzeczypospolitej Polskiej.
Widać że wszystkim pasują takie porządki a jeszcze trzy lata przed nami takiego rządzenia.
Nawet minister sprawiedliwości łamie prawo dotyczące listy obecności obrad sejmu,a ja mam przestrzegać prawa?
Zmierzamy do dobrej zmiany na sali sejmowej będzie można żreć obiady,desery,głosować na dwie ręce i nogi,w dodatku nie trza będzie pierdolić głupot czy wręcz rżnąć głupa na stawiane niewygodne pytania.

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2016-12-17, 11:38   

Ja jako młody człowiek mający 36 lat o takich rzeczach jakie wczoraj się wyprawiały w Sejmie tylko słyszałem z opowieści rodziców i dziadków, którzy dobrze pamiętają co się działo za czasów PRL. Myślałem, że nigdy nie dożyję takich czasów. To co pokazał PiS to dopiero początek dna. Obawiam się, że oni dopiero rozkręcają się w osiąganiu dna.

salamandra 
Imprezowicz

Imię: Basia
Wysłany: 2016-12-17, 23:15   

Kochani, nie biadolić, nie marudzić. Protestować!

Wczoraj i dziś były protesty również w Katowicach. Wczoraj wieczorem zupełnie ad hoc, w ciągu 45 min. dogadywania się na Facebooku zebrało się nas około 90 osób, dziś w 2 godziny około 400-500 osób.
W przyszłości, jak będzie taka potrzeba zamieszczę informację również tutaj.

salamandra 
Imprezowicz

Wysłany: 2016-12-19, 13:01   

Dziś - to jest 19 grudnia o godz. 18.00 jest pikieta pod Teatrem im. Wyspiańskiego w Katowicach.

Temat to podziękowanie prof. Rzeplińskiemu oraz głównie - protest przeciwko zmianom w szkolnictwie i trybowi ich przeprowadzenia.
Oczywiście również protest przeciwko temu co się stało w Sejmie (nielegalne uchwalenie Budżetu Państwa)
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.

Można, a nawet należy przynieść flagi, gwizdki, wuwuzele i tym podobne.

Fajnie byłoby gdyby był ktoś ze śląską flagą

prezes 
Mieszkaniec
autonomista

Imię: m...
Wysłany: 2016-12-19, 20:58   

Ja tylko napiszę, że w tym "głosowaniu" o budżecie odrzucono poprawki o finansowaniu obwodnicy Chorzowa.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-19, 23:09   

Kiedyś tam wspominałem o elitach a obecnie doszedłem do wniosku że obecna elita rządząca to IV sort wg. nomenklatury zwykłego posła Jarosława K. bo prawdziwe wykończył Adolf resztki dobiło NKWD.
Otóż premierka tej "elity" ciut mnie zawiodła w swoim pierwszym przemówieniu,choć czegoś w tym guście się spodziewałem.No jako kobieta może miała tzw. trudne dni,zajęta była ważniejszymi sprawami lub po prostu była na seansie prania mózgu na Nowogrodzkiej u zwykłego posła i on osiągnął swój zamierzony cel.
Natomiast mieszkaniec prezydenckiego pałacu w niczym mnie nie zaskoczył,miał nie pilnować żyrandola i ...............nie pilnuje,natomiast pilnuje gorliwie pióra/długopisu i aby fanaberie zwykłego posła szły po jego myśli.Być może jest trzymany w szachu bo gdzieś mi się przewinął temat korzeni jego małżonki który zbagatelizowałem i nie jestem w stanie tego tematu się doszukać.Być może to plotka bo jakby było coś na rzeczy to coś w stylu traktowania pana Bartoszewskiego by zaistniało.
Duda ale ten związkowiec ponoć też ma życiorysie stanu wojennego coś nie tak,a na dodatek chce pomóc jak w 1968 formacje robotnicze w Warszawie.I coś mu się chyba popier..............
ten czas minął a górników może sobie wybić z głowy.
Pisałem kiedyś że odwaga staniała,teraz kiedy podrożała znikł zwykły poseł i marszałek sejmu.Zabrakło odwagi by stanąć przed kamerami na konferencji prasowej i wypowiedzieć swoje chore wizje zaniepokojonym Polakom.Antek chyba znowu pogasił wszystkie światła w swoim otoczeniu i udaje że go nie ma.Zaczynam rozumieć o co Antkowi chodziło w tym zatrudnianiu ludzi oprócz różnych ułomności z obcymi ciałami w mózgu.
TV Al Dżazira bo o europejskich wspominać nie trzeba,wie o co poszło,prawidłowo zdiagnozowała przyczyny tylko nie "elita" rządząca być może V czy VI sortu wg. nomenklatury zwykłego posła Jarosława K. No wg. zwykłego posła oni roznoszą zarazki które im nie szkodzą a nam i owszem mogą jak najbardziej.Tylko że jednak mimo tych rzekomych zarazków potrafią myśleć,ba używać mózgu bez ciał obcych.
Pięknie i prawidłowo moim zdaniem o tym mówił pan Frasyniuk jako gość TV Polsat,jakby się to dało tu wrzucić byłoby super.
No cóż zagraniczna prasa pisze o nas dużo,fachowcy twierdzą że to może się odbić na naszych finansach,czyli dotacjach unijnych,inwestycjach i innych taki spraw związanych finansami naszego państwa.Czyli w perspektywie podwyżka podatków osobistych,vat,akcyzy i innych by zaspokoić 500 plus plus wiek emerytalny.
A teraz najlepsze
Byłem w jednej instytucji coś załatwić,trochę luznych rozmów było i usłyszałem m.in iż niedawno był jeden facet który twierdził że ten obecny rząd jest wybrany przez Boga.I to nie jest żart czy moja fanaberia,nie mam podstaw by nie wierzyć osobie co mi to opowiedziała.
Czy to jest fakt potwierdzający jego istnienie? Raczej fakt debilizmu owego wyznawcy sekty pisowskiej,dalej twierdził że wróżka przewidziała iż rządy obecne będą trwać 20 lat.
Bóg-wróżka,wróżka-Bóg to się raczej wyklucza więc obce ciało w mózgu i nadaje się do wywiadu i kontrwywiadu u Antka,widocznie to jest podstawowe kryterium,czyli Łubianka-szampan.Może to nasz emeryt,pasowałby do profilu psychologicznego.
Obawiam się że możemy mieć powtórkę mrocznych czasów.
Ponadto pojawia się u mnie uczucie które było dotychczas mi obce,co najwyżej niechęć do danej grupy lub osoby i to na niezbyt długo.Ale tylko pojawia się.Na szczęście uczucie zazdrości jest mi kompletnie obce i tak powinno zostać do końca mych dni.

Aha i obejrzałem fragment komisji śledczej z Suskim w roli głównej,jakoś mnie to nie zbulwersowało bo przynajmniej się dowiedział coś historycznego.Najgorsze jest to że on nie kumał z czego cała komisja rży ze śmiechu i on ma wysokie stanowisko w pisie? Więc członek elity VI kat. wg. nomenklatury zwykłego posła Jarosława,on takich dobiera i czuje się nie zagrożony że ktoś go przerośnie intelektualnie.Takich dobiera na eksponowane i ważne stanowiska.
Wczorajszy post mi wywaliło,nie podejrzewam o to Ewy bo to nadzwyczaj tolerancyjna kobieta,może Płaszczak? :hahaha:

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-20, 09:34   

Wstydliwe milczenie. Koszmarne Boże Narodzenie PiS-u – 5 ASPEKTÓW

PiS, oprócz wielokrotnie nieestetycznej otoczki, robił mnóstwo rzeczy społecznie oczekiwanych i chwalonych. Od 500+, minimalnej emerytury i płacy, odsłonięcia niebywałej niekompetencji poprzedniej prokuratury, chwalonego nawet przez Belkę przejęcia Pekao, po powrót instytucji państwa z lat niemocy. Gdzie to dziś jest? Są za to: Piotrowicz, Misiewicz, nagrody dla marszałków, wstydliwy epizod z rządowym samolotem, idiotyczna ustawa o zgromadzeniach, atak na NGO-sy, zamordyzm wobec mediów i jako rodzynki w kutii caryca Katarzyna z posłem Suskim. I do tego wybuchowe nastroje na Śląsku. Z tym szerokim jak 12 dań menu PiS przychodzi do świątecznych stołów Polaków.

W perspektywie trzech lat do wyborów parlamentarnych i niecałych dwóch do wyborów samorządowych, trudno nawet gwałtowne wydarzenia nazywać punktem zwrotnym. Jednak w epoce polityki obrazkowej, którą PiS w ostatnich kampaniach opanował lepiej niż ktokolwiek, migawki z przywódcami państwa opuszczającymi w popłochu i w otoczeniu uzbrojonej policji budynki parlamentu staną się pewnym symbolem. A w sferze politycznej mogą zakończyć epokę niemocy i braku społecznej mobilizacji po stronie opozycji.

Skoro rezon tracą tacy politycy PiS jak wygadani i ponad miarę pewni zawsze swego jak posłowie Pięta i Cymański, to co pomyśleć o szeregowych posłach PiS z ostatnich rzędów? A ci posłowie bez terapeutycznego posiedzenia klubu PiS pojechali do okręgów, gdzie przy okazji Świąt będą zasypywani lawiną pytań i proszeni o tonę komentarzy przy najzwyklejszych wydarzeniach życia codziennego, w swoich miastach i miasteczkach. W swoich Końskich, używając trafnego porównania Schetyny. I nie będą, skoro nie potrafią tego ich partyjni liderzy, umieli tłumaczyć o co w zasadzie poszło i po co to wszystko.

Każdy Polak w głębi duszy jest małym Powstańcem. Tak jesteśmy ukształtowani kulturowo, przez literaturę, ale i tkwiące w nas głęboko obrazki koksowników i milicji w mundurach, że stajemy po stronie słabszych, a nie po stronie władzy w limuzynach i policyjnych pałek, na czyjąkolwiek głowę by nie spadały. Tak już po prostu jest. Jeżeli władza sięga po takie środki, to musi to wytłumaczyć, po co to robi. Jakie społeczne dobro chce w ten gwałtowny sposób bronić, poza trwaniem przy władzy. A tego nie potrafi opowiedzieć.

Zero komunikatu ze strony obozu władzy
Politycy PiS, nawet gdy się dzieje źle, szukają dostępu do mediów. W ostateczności jest to reaktywna, ale nadająca przekaz jedna wypowiedź, kogoś, kto wiadomo, że ma autoryzację Nowogrodzkiej, przeważnie – przy różnych wpadkach – ale jednak profesjonalnie trzymającej przekaz rzeczniczki klubu. Tym razem PiS milczy. Nie tylko nie jest nawet reaktywny, ale wręcz jest wstydliwie milczący.

Brak przekazu
Nie wiadomo w zasadzie w obronie jakiej społecznej wartości, oprócz władzy wystąpił wczoraj PiS nadużywając aparatu państwa jak chyba nikt dotąd?

Nie wiadomo też czego konkretnie wczoraj bronił obóz PiS używając tak spektakularnych środków politycznych i porządkowych. 500+ bronili? Płacy minimalnej? Opozycji, chcącej blokować ustawę dezubekizacyjną? Przecież nawet PiS w tak tanie narracje nie wierzy.

Gdzie kontrmanifestacje
PiS miał zawsze niebywałą zdolność mobilizacji sympatyków. Gdy trzeba było, ad hoc pojawiali się zwolennicy prawicy. Tym się zresztą różnili od zwolenników drugiej strony. Mobilizacją i konsekwencją.

Już 13 grudnia widać było, że z jakiegoś powodu mobilizacja wyborców i sympatyków, czy nawet działaczy PiS nie następuje. Plac 3 Krzyży nie robił wrażenia szczególnie zapełnionego na wystąpienie swojego przywódcy, który w latach ubiegłych, jeszcze w opozycji, także w zimowe wieczory 13 grudnia mobilizował nieprzebrane tłumy zamykające całe Aleje Ujazdowskie.

Tym razem tego nie było. Jedną z teorii jest efekt Piotrowicza. Historia prosta, PRL-owskiego prokuratora o cynicznym uśmieszku jest dla antykomunistycznych wyborców PiS wstydliwa. Tak prosta, że nie trzeba ani szczególnej wiedzy, ani wysiłku żeby sobie wyrobić co najmniej estetyczne wrażenie. Dotąd zmobilizowani sympatycy PiS mogą mieć zbyt duży dysonans, żeby wychodzić z domu i dawać twarz w sprawach nawet dla nich wątpliwych.

Fatalny cykl medialny
Wszystko w PiS przed Świętami będzie reakcją na Piotrowicza, Misiewicza i szpaler policji przed Sejmem. Gdzie są jakiekolwiek pozytywne komunikaty, o porównywalnej mocy i sile oddziaływania na wyobraźnię?

Zaprzeczenie wizerunkowi. Narodziny obozu władzy
Dialog, rozmowa z Polakami, wspólnota. Premier Szydło, być może nie zdając sobie sprawy z groteski, nawet dziś mówi o wspólnocie. PiS latami budował wizerunek partii ludu, w kontrze do obozu władzy, symbolizowanego przez Platformę. Dziś, opuszczając budynki parlamentu pod osłoną policji PiS sam się staje zamkniętym obozem władzy, przyznającym sobie premie i odgradzającym się od ludzi. Formalni i nieformalni politycy PiS mówią o karaniu prowokatorów i destabilizacji. Nawet wśród prawicowej inteligencji musi budzić to jednoznaczne i obrzydliwe skojarzenia. Po roku, PiS znajduje się w wizerunkowej sytuacji, w której PO znalazła się około 5 roku sprawowania rządów. Wszystko teraz jest bardziej i szybciej. Także to.
http://300polityka.pl/new...s-u-5-aspektow/

Czekam na nowe sondaże i w razie dużego spadku co znowu obiecają w dziedzinie rozdawnictwa pieniędzy społecznych.

Kama 
Mieszkaniec

Imię: Kamila
Wysłany: 2016-12-20, 23:41   

Hajduk napisał/a:
Byłem w jednej instytucji coś załatwić,trochę luznych rozmów było i usłyszałem m.in iż niedawno był jeden facet który twierdził że ten obecny rząd jest wybrany przez Boga.

To na bank był emerytslowiansk :hahaha:

salamandra 
Imprezowicz

Wysłany: 2016-12-21, 01:35   

prezes napisał/a:
Ja tylko napiszę, że w tym "głosowaniu" o budżecie odrzucono poprawki o finansowaniu obwodnicy Chorzowa.

No to cholera jasna cudownie.

21 grudnia godz.18.00 Rynek w Katowicach - kolejna demonstracja:
"Przedświąteczne Życzenia do władzy"

Spotkamy się pod Teatrem, by wyrazić nasze życzenia wobec władzy czyli partii rządzącej, jej naczelnika i naszych lokalnych posłów tej formacji. To w końcu magiczny czas, w którym życzenia się spełniają.
Napiszcie na małych karteczkach czego sobie życzycie na te Święta i nadchodzący Nowy Rok.
Zapraszamy każdego, kto jakieś życzenie ma :)

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2016-12-21, 19:16   

prezes napisał/a:

Aż przykro o tym czytać. A skąd o tym wiadomo?

Odpowiedz do tematu