Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Po wyborach do parlamentu 25.X.2015 r.
Autor Wiadomość
Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2016-12-21, 21:06   

Dzisiaj był kabaret,tylko że wcale do śmiechu mi nie ma.
Powiem szczerze jestem maksymalnie wściekły jak rzadko kiedy,czekałem na te dzisiejsze wystąpienie "wielkiej piątki" bo o prezydencie nie warto wspominać wystarczy napisać że wakatu nie ma na tym stanowisku i tyle.Na niego nie warto w ogóle zwracać uwagi bo szkoda czasu.
Nie lubię jak mnie ktoś na żywca robi w balona i wmawia że białe jest czarne i na wspak,media zagraniczne a nawet Al Dżazira w Arabii wie co i jak ja widziałem w mediach a tu taki malutki zwykły posełek będzie mi wmawiał że ja to się mylę,mam zwidy.Wszystko O.K. jest plan Morawieckiego o którym wszyscy słyszeli ale nikt nie widział,ba nawet nie czytał.
Cała ta piątka to jacyś kosmici z Marsa lub Plutona,niby wszystko mich zdaniem jest dobrze np. z 500 + a tu w onecie
PAP dzisiaj 08:04
Zarząd woj. śląskiego apeluje o środki na obsługę 500 plus
Zarząd woj. śląskiego zaapelował do polityków PiS o doprowadzenie do zapewnienia środków na obsługę części programu 500 plus. Jak podkreślono, obecnie pieniędzy – łącznie z pierwotnie przewidzianymi na cały 2017 r. - starczy najwyżej do połowy lutego.
Urzędnicy wojewody odpowiadają, że zwiększą plan dotacji dla samorządu woj. śląskiego po otrzymaniu środków z rezerwy celowej budżetu państwa. Wskazują, że uruchomienie środków z rezerwy celowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zapowiedziała na początek przyszłego roku.
Podczas sesji sejmiku woj. śląskiego członek zarządu tego regionu Kazimierz Karolczak (popierany przez SLD) zaapelował do deklarującego tam wolę współpracy w różnych sprawach senatora PiS Adama Gawędy o wsparcie prośby do wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka (PiS) o sfinansowanie pełnych kosztów obsługi programu 500 plus.
- W tym roku dostaliśmy (m.in. na obsługę programu 500 plus) 1,7 mln zł, ale brakowało nam jeszcze ok. 200 tys., których nie dostaliśmy. W przyszłym roku obcięto tę kwotę do 25 proc., a więc dostajemy tylko 400 tys. - wystarczy nam to tylko na dwa miesiące. My już dzisiaj powinniśmy wręczać pracownikom wypowiedzenia, jednak nie chcemy tego przed świętami robić ludziom - zaznaczył Karolczak.
- Dostaliśmy od pani minister Rafalskiej pismo, że zostało zwiększone finansowanie, które zostanie przekazane do rezerwy celowej wojewody, ale te pieniądze – żeby można było je zaplanować, żeby mogły być w planie finansowym jednostki – muszą nam zostać przekazane - dodał.
W stanowisku przygotowanym przez wydział polityki społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, które przesłała rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska, urzędnicy wskazują, że kwota dotacji celowej dla samorządu wojewódzkiego na obsługę świadczenia wychowawczego (tzw. program 500 plus) w 2016 r. wynosi 953 tys. zł.
Według pracowników wojewody na 2017 r. ministerstwo zaplanowało na ten cel 749 tys. zł, "z czego w budżecie wojewody aktualnie jest kwota 260 tys. zł". - Pozostała kwota 489 tys. zł na początku roku zostanie uruchomiona z rezerwy celowej budżetu państwa - wskazano w wyjaśnieniu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego odwołującym się do pisma minister Rafalskiej do wojewody i marszałka z 9 grudnia br.
"Po otrzymaniu środków z rezerwy celowej Wojewoda Śląski dokona zwiększenia planu dotacji dla Samorządu Województwa Śląskiego" - zapowiedział wydział polityki społecznej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Samorząd województwa obsługuje część programu 500 plus w zakresie zadania zleconego – koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Od 1 kwietnia br. ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zaangażowała w obsługę programu instytucje marszałkowskie w sytuacji, gdy osoba uprawniona do świadczeń lub członek rodziny są poza granicami kraju (w państwie, w którym obowiązują przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego).
Ustawa wskazuje marszałkowskie instytucje (w praktyce są to np. regionalne ośrodki pomocy społecznej) jako właściwe do wydawania decyzji ws. świadczenia wychowawczego (środków 500 plus) w związku z udziałem Polski w koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Regionalne instytucje prowadzą tu całość postępowania, w tym m.in. ustalają prawo do świadczenia, co wymaga wymiany danych z innymi podmiotami zagranicznymi.
W przypadku woj. śląskiego instytucją właściwą jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej. Oprócz świadczenia wychowawczego (500 plus) zajmuje się: zasiłkami rodzinnymi wraz z dodatkami, świadczeniami rodzicielskimi, świadczeniami pielęgnacyjnymi, zasiłkami pielęgnacyjnymi oraz specjalnymi zasiłkami opiekuńczymi – koordynując te świadczenia z innymi państwami, gdy jeden z rodziców przebywa poza granicami.
Już na początku wdrażania 500 plus przez tę instytucję przedstawiciele samorządu woj. śląskiego wskazywali na niedobór przekazywanych jej w związku z tym środków. Akcentowali, że np. w pewnym momencie dostali dodatkowe fundusze, jednak odbyło się to poprzez zdjęcie tej samej kwoty z dotacji na inne zadania w zakresie świadczeń rodzinnych. Zadanie zlecone związane z obsługą tych spraw jest finansowane z dotacji celowej z budżetu państwa.
============================================================
W gazecie finansowej Times a to ważna gazeta finansowa pisze że budżetu Polska nie ma a wg. "wielkiej piątki " jest.
Wieczorem popatrzyłem na ich twarze i cztery prawie mówiło wszystko,a ta piąta kojarzyła mi się z jednym politykiem a jego daty życia to 1882-1956 wypisz wymaluj retoryka pasuje jak ulał.
Jak się ciut uspokoiłem,pomyślałem doszedłem do wniosku iż mamy nowy ustrój,dotychczas był feudalny,kapitalistyczny,socjalistyczny i komunistyczny jako wyższa forma socjalizmu,a teraz mamy nie mniej paskudny kaczyzm.
Kufa to się musi dla Polski zle skończyć,wiarygodność sejmu i pałacu prezydenckiego wygląda tak jak nasza rzeznia.A zwykłego posła to chyba wypudrowali by zbyt blado nie wyszedł,bo za bardzo błyszczał.
Eugen co trza dostarczyć by dostać paszport z innym ptakiem,a będę go nosił wszędzie,wszędzie się nim legitymował.Chyba że zdobędziemy się na autonomię Śląska co jak nas czeka przez następne trzy lata byłoby najlepszym wyjściem.
Mam serdecznie dość,może niebawem wrócę do "mojego bloga" ale muszę ochłonąć.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

prezes 
Mieszkaniec
autonomista

Imię: m...
Wysłany: 2016-12-21, 21:49   

Tomeg napisał/a:
prezes napisał/a:
Ja tylko napiszę, że w tym "głosowaniu" o budżecie odrzucono poprawki o finansowaniu obwodnicy Chorzowa.

Aż przykro o tym czytać. A skąd o tym wiadomo?

Już pół godziny tego szukam, ale znaleźć nie mogę.
Było to w każdym razie odrzucone tutaj:
http://sejm.gov.pl/Sejm8....NrGlosowania=16
Nie wiem, gdzie treść poprawek znaleźć.
Finansowanie DTŚ Wschód niby też poleciało.

EDIT: poprawki są tutaj http://orka.sejm.gov.pl/D...ile/1094-A.pdf, ale tego nie widzę.
Spróbuję wygrzebać źródło.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-22, 21:08   

Hajduk napisał/a:
wiarygodność sejmu i pałacu prezydenckiego wygląda tak jak nasza rzeznia.

Bardzo przepraszam jednak jeśli idzie o wiarygodność to nasza rzeznia jest w lepszym stanie.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-22, 21:50   

Działacz Solidarności: zatrzymać skorumpowanych polityków i czerwoną hołotę.

- Socjalistyczni bandyci wraz z niektórymi "okrągłostołowymi" kolegami chcą zawłaszczyć Polskę - napisał Kazimierz Grajcarek, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność" w liście otwartym do pracowników sektora energetycznego. Grajcarek apeluje o wsparcie działań "Solidarności" popierających rząd i skierowanych przeciwko opozycji, która według niego "pod hasłami obrony demokracji i wolności słowa broni esbeckich emerytur i własnych interesów".
Grajcarek, nie przebierając w słowach, porównuje działania opozycji do "komunistycznych zbrodniarzy", którzy - jak wskazuje - w 1981 roku przekonywali świat, że zagrożenie w Polsce stanowi działalność Solidarności. "Dziś część opozycji, czyli PO, PSL i Nowoczesna, która posługuje się dawnymi funkcjonariuszami SB, milicji i ludowego wojska polskiego, pracuje tymi samymi metodami" - uważa.
W swoim liście szef KSGiE przytacza przykłady działań poprzedniego rządu, które negatywnie odbiły się na pracownikach: podwyższeniu wieku emerytalnego, postulatach wyprowadzenia związków zawodowych poza zakłady pracy i sposobu traktowania protestujących na przykładzie interwencji wobec górników protestujących przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Przypomnijmy, że w lutym ubiegłego roku, policja użyła broni gładkolufowej i gazu łzawiącego podczas tłumienia demonstracji przed siedzibą JSW.
- Możemy mieć uwagi do obecnie rządzących i na pewno wielu z nas je ma, ale dziś nadszedł czas, abyśmy nie pozwolili zawłaszczyć naszego kraju ludziom skorumpowanym wraz z komunistami. Dlatego tak, jak w roku 80 musimy wspólnie zatrzymać marsz skorumpowanych polityków i czerwonej hołoty po władzę - czytamy w liście podpisanym przez Kazimierza Grajcarka.
http://slask.onet.pl/dzia...-holote/jyz3wre
Kamila należała do czerwonych? :hahaha: Ryszard? :hahaha: A może Szczerba,jakoś nie widzę wśród protestujących coby wiekiem pasowali.Za to demonstracje dla poparcia tej partii rządzącej jakoś nie widać,symbolicznie zaznaczono i fertich.

Niech se popiera,jak mu zamkną jeszcze z dwie następne kopalnie to cienko zaśpiewa.Tylko gdzie on widzi tych komunistów,wszak jeszcze nie doszliśmy do komunizmu :hahaha: Gada że bronią esbeckich emerytów a ta ustawa to bubel skierowany do twardego elektoratu i takich jak Grajcarek,radzę się przyjrzeć rzeczonej ustawie.Najgorsi esbecy/ubecy co nie przeszli weryfikacji lub jej się nie poddali mają się dobrze,resztę przepracowali w sektorze prywatnym i mają niezłe emeryturki.Tak to jest jak się pisze "na kolanie" i pod publiczkę,wyznawcy sekty zwykłego posła i tak się nie będą wgłębiać w temat,to im wystarczy.
Do następnego ;)

zax71 
Mieszkaniec
DManiak

Imię: Mirek
Wysłany: 2016-12-23, 16:40   

Najgorsze w Tym całym burdelu jest to, że przez swoje zaangażowanie po jednej stronie wiarygoność utraciły i Solidarnosć i kościół katolicki.

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-23, 19:25   

zax71 napisał/a:
Najgorsze w Tym całym burdelu jest to, że przez swoje zaangażowanie po jednej stronie wiarygoność utraciły i Solidarnosć i kościół katolicki.

Kościół się podniesie "Solidarność" to już zupełnie inna formacja niż ta z przed lat,zdewalułowało ją uczestnictwo w polityce i siedzenie na garnuszku firm państwowych.

Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
Wysłany: 2016-12-23, 19:33   

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2016-12-24, 04:32   

Czytam i nie mogę wyjść z podziwu dla PiS. Właśnie znalazłem informację, że urzędnicy starostw itd. dostali odgórne polecenie od wojewodów, że w związku z zakłóceniami orędzia premier Beaty Szydło mają kontrolować sygnał TVP.INFO na terenie swoich starostw.

Cytat:

Kontrowersje. Wojewodowie chcą, by starostowie śledzili transmisje TVP Info. Polecenia w tej sprawie trafiły do wszystkich powiatów po tym, jak w kilku województwach z powodu braku sygnału widzowie nie obejrzeli orędzia premier Beaty Szydło.
- Nic o tym nie wiem - stwierdził rzecznik prasowy wojewody małopolskiego Krzysztof Marcinkiewicz, pytany czy Józef Pilch wysłał takie polecenie. do starostów z naszego regionu. Ale nam udało się potwierdzić, że pismo z Urzędu Wojewódzkiego trafiło m.in. do powiatu krakowskiego.

- Uzgodniliśmy ze starostą, że codziennie rano będziemy sprawdzać ten sygnał. Raportować mogą tylko centra kryzysowe, w których jest telewizor. U nas jest, więc będziemy przekazywać informację do wojewody - powiedziała nam Halina Gociewicz, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Krakowie.

- Jakaś paranoja. Zamiast pracować, mamy oglądać telewizję i to przez dobę. A każdy przypadek zakłócenia sygnału mamy raportować - mówi nam pracownik jednego z powiatów w województwie lubelskim. Radosław Brzózka, rzecznik wojewody lubelskiego, przyznaje, że faktycznie pismo o monitorowaniu sygnału TVP Info zostało wysłane do powiatów. - Decyzję o tym podjęło Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Telewizja publiczna pełni ważną rolę w systemie ostrzegania przed zagrożeniami - tłumaczy. Monitoring urzędniczy TVP rzeczywiście ma trwać całą dobę.

Takie pismo od wojewody dotarło też do starostwa w Świdniku. Jak mówi sekretarz urzędu Mariusz Wilk, nie ma możliwości spełnienia prośby wojewody. - Bo nie ma w urzędzie ani jednego telewizora. Nie mamy abonamentu TV, tylko radiowy. Nie mamy jak śledzić TVP Info i tak chyba odpiszemy wojewodzie - mówi sekretarz. - I nie chodzi o oglądanie telewizji tylko przez jedną dobę, ale od 20 do 22 grudnia - dodaje.

Teoretycznie starosta może wysłać urzędnika do domu i polecić mu, żeby tam gapił się w telewizor. - Jeśli ma to być monitoring całodobowy, muszą to być dyżury. Trzy osoby na dobę, przez dwa dni, czyli sześciu ludzi nie może robić nic innego, jak tylko gapić się w telewizor. Przecież to jest urząd, tu się pracuje, a nie ogląda telewizję - ocenia Wilk.

Nietypowe polecenia wojewodów to efekt zakłóceń w odbiorze TVP podczas sobotniego orędzia premier Beaty Szydło. Władze TVP zawiadomiły w tej sprawie Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ABW. Firma EmiTel odpowiedzialna za sygnał stwierdziła, że „wystąpiły problemy techniczne”. Dotyczyły tylko 11 ze 137 obiektów nadających sygnał, m.in. w Tarnowie, Dęblinie, Tarnobrzegu, Leżąjsku, Lublinie, Opolu, Wrocławiu, Częstochowie i Kłodzku.

Źródło: Urzędnicy starostów mają oglądać TVP Info. Na polecenie wojewodów

A pan Kurski prezes TVP poszedł o krok dalej bo złożył w tej sprawie doniesienie do ABW:

Cytat:

Prezes TVP Jacek Kurski zamierza poinformować ABW o problemach z odbiorem sygnału Telewizji Polskiej przez posiadaczy dekoderów naziemnych. - Sprawa wydaje się dziwna i niezrozumiała - powiedział Kurski w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
Dziś Telewizja Polska poinformowała, że od wczoraj odbiorcy w 13 województwach nie mają dostępu do kanałów TVP. Utrudnienia mają dotyczyć m.in. województw: pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, lubuskie, dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie i lubelskie - podaje portal Wirtualnemedia.pl.

Awaria w TVP sprawiła, że orędzie premier Beaty Szydło, zapowiedziane na godz. 20:10 w piątek, wyemitowano dopiero o 20:35. To wzbudziło podejrzliwość m.in. w pośle PiS Joachimie Brudzińskim, który podczas dzisiejszego wystąpienia na demonstracji Klubów "Gazety Polskiej" problemy TVP przed orędziem Szydło nazwał "dziwnym trafem". - Dziwne krasnoludki, jak mówił klasyk, inni szatani pewno są tutaj czynni, ale (...) naszym zadaniem jest przede wszystkim nie dać im się sprowokować, nie dać im satysfakcji - mówił.

Podobnie na sprawę patrzy prezes TVP Jacek Kurski. - Poinformowaliśmy Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, będę chciał poinformować Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Sprawa wydaje się dziwna i niezrozumiała - powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej firma EmiTel tłumaczy, że zakłócenia w emisji TVP, które miały miejsce w sobotę i w niedzielę, były spowodowane tzw. błędami synchronizacji. - Te przerwy miały miejsce wczoraj, a także dzisiaj - wskazał prezes EmiTel Jarosław Niechcielski. - Były to kilkuminutowe przerwy, ale nie powodowały one przerw emisji programów, a jedynie ich zakłócenia na krawędzi zasięgów obiektów nadających sygnał MUX3. Awaria nas całkowicie zaskoczyła, ale dotyczyła ona znikomego procenta populacji kraju - zaznaczył. - Z tego, co wiem, tych zakłóceń nie było w momencie, gdy premier Szydło wygłaszała swoje orędzie - dodał.
KRRiT będzie domagać się szczegółowych wyjaśnień

Jednak wyjaśnienia firmy EmiTel za niewystarczające uznała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - podaje portal wpolityce.pl. Według portalu, KRRiT będzie się domagać szczegółowych wyjaśnień w sprawie, a przedstawiciele rady sprawdzą, czy wyjaśnienia firmy pokrywają się z wynikami niezależnych pomiarów. Wpolityce.pl podaje również, że służby państwowe sprawdzą, czy urządzenia nie zostały zakłócone z zewnątrz.

Dziś podczas popołudniowego programu TVP Info podało, że do stacji docierają kolejne informacje od odbiorców o problemach z odbiorem sygnału TVP. Prowadzący przeczytał m.in. e-maila od mieszkańca Gdańska, który informował, że gdy w sobotę o godzinie 20.15 zapowiedziano wystąpienie premier Beaty Szydło, to od tej właśnie godziny nie było sygnału TVP1, TVP2, TVP Info.

W TVP dziś wieczorem powtórzono sobotnie wystąpienie premier Szydło.

"Nie jest to przypadek ani awaria" - cytował wiadomość od widza prowadzący program. "Bo, gdy wystąpienie pani premier się opóźniało, to sygnał za 10 minut powrócił i gdy o 20.30 występowała pani Szydło, to sygnał znowu zniknął na wszystkich trzech stacjach TVP. Gdy premier zakończyła wystąpienie, to sygnał zaraz powrócił" - pisał widz.

Z kolei mieszkaniec Lublina informował, że gdy stracił sygnał, bezskutecznie próbował przestrajać telewizor. A widz z Gdyni pisał, że przemówienie pani premier musiał wraz z rodziną obejrzeć w TVN24, a "jak się później okazało, nie było tam wyemitowane to przemówienie w całości". Także widz z Opola informował o "czarnym ekranie".

Źródło: Problemy z odbiorem sygnału TVP. Jacek Kurski: składam doniesienie do ABW

A na koniec perełka w postaci wypowiedzi złotoustej Krystyny Pawłowicz:

Cytat:

Czy amerykańska firma EMITEL nadająca sygnał TVP, która ZABLOKOWAŁA/?/ od soboty odbiór TVP w południowej Polsce, m.in. w województwach dolnośląskim, lubelskim, opolskim i śląskim, BIERZE UDZIAŁ w hybrydowym ZAMACHU STANU w Polsce?
Czy EMITEL na zewnętrzne polecenie testuje nasze możliwości i reakcje?
CORAZ WIĘKSZY obszar Polski, teraz już także Polska północna, jest POZBAWIANY dostępu do informacji RZĄDOWEJ, informacji od legalnych władz !! !
Polacy są poddawani tam już tylko KŁAMLIWYM przekazom mediów prywatnych, tvn, polsat i lewackim portalom.
EMITEL trzeba NATYCHMIAST ZASTĄPIĆ firmą polską! NATYCHMIAST!!!

Źródło: Facebook.com

Najciekawsze jest to, że to wszystko dzieje się naprawdę...

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2016-12-24, 04:58   

Cóż dawno temu Antoś twierdził że maszt radiowy w Raszynie też przewrócili oby agenci.
Widać paranoja zarazliwa jest :lol2: a agenci działają bardziej subtelnie :lol2:

Przez sześć lat darli pyski o wrak tupolewa,że rząd nic nie robi by powrócił,że nie chce bo nie w jego interesie i takie tam.
Dotychczas nikt się nawet nie zająknoł,interesuje mnie co zrobi zwykły szary poseł w tej sprawie,chyba że spoczął na laurach i wystarczy mu że należy do ścisłej czołówki osób w świecie które należy obserwować,i że już przewidział spadek PKB :P

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-01-16, 05:50   

Jarek widzi potrzebę pogrzebania w ordynacjach wyborczych,patrzeć jak ino bydzie ustawiona pod niego.Wszak pani Pawłowicz powiedziała że wszystkie były sfałszowane od 1989 roku,a teraz będzie uczciwie?

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-01-16, 06:51   

Teraz nareszcie wiem o co chodziło z tym puczem :hahaha:

Jak opozycja, KOD i ruscy szpiedzy chcieli obalić rząd

Andrzej Stankiewicz
Dziennikarz Onetu
W reportażu TVP dotyczącym ostatniej awantury w Sejmie i zamieszek w kilku miastach wszystko jest jasne: to była zaplanowana operacja opozycji, ze służbami rosyjskimi w tle. Pytanie zatem, czemu ten tytułowy, tak dobrze przygotowany przez profesjonalistów „pucz” się nie udał?
• w porze największej oglądalności TVP1 pokazała film „Pucz” poświęcony ostatnim wydarzeniom w Sejmie
• przesłanie filmu, narzucane doborem zdjęć, wypowiedzi i komentarzy, jest proste: to była próba obalenia rządu
• autorka filmu — Ewa Świecińska, druga reżyserka „Smoleńska” — nie przedstawia żadnych, nawet mikrych dowodów na swą tezę.
Ten dokument powstał szybko, nie dba o techniczną jakość i nie bawi się w ideologiczne półcienie.

Telewizja Polska, kierowana przez nominatów PiS, przygotowała film dotyczący wydarzeń w Sejmie oraz protestów w Warszawie i kilku innych miastach 19 grudnia. To właśnie wtedy, po wykluczeniu posła PO Michała Szczerby z obrad przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, opozycja rozpoczęła miesięczną okupację Sejmu.

Teza filmu, narzucana doborem zdjęć, wypowiedzi i komentarzy jest prosta. To była próba obalenia rządu, który burzy postkomunistyczny układ na czele z Platformą i odcina od koryta dawnych esbeków. Być może nawet swe brudne, czerwone paluchy maczali w tym puczu ruscy szpiedzy — wszak na dniach do Polski miały zawitać amerykańskie wojska. Z tego punktu widzenia każda destabilizacja rządu PiS miałaby służyć Kremlowi. Zapewne to kremlowscy spece — poprzez podejrzaną zagraniczną firmę — zakłócali sygnał TVP Info, co według autorów filmu jest niezbędne w razie zamachu stanu, jako że prywatne media w oczywisty sposób sprzyjają puczystom.

Autorem zdjęć jest poseł PO
Szkopuł w tym, że autorka filmu — Ewa Świecińska, druga reżyserka „Smoleńska” — nie przedstawia żadnych, nawet najbardziej mikrych dowodów na swą jasną, polityczną tezę. Być może nawet nie było jej wówczas w Sejmie, bo korzysta w filmie głównie z nagrań, które swymi telefonami i tabletami zrobili posłowie Platformy. Głównym autorem zdjęć jest w ten sposób Sławomir Nitras, jeden z najbardziej zaangażowanych w sejmową okupację polityków PO.

Z jego nagrań — i innych filmów — wynika, że 19 grudnia w parlamencie działy się dantejskie sceny. Posłom obu stron puściły nerwy — przepychali się i wyzywali, rękoczyny wisiały w powietrzu. Do tego działacze KOD i innych organizacji antypisowskich przez kilka godzin blokowali wyjazd z Sejmu polityków obozu władzy z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło na czele — łżąc ich przy tym i pomstując. Spisku w tym jednak nie widać, widać całkowity upadek polskiej kultury politycznej. A to jednak zasadnicza różnica.

W filmie są też wyraźne nieścisłości. Skoro wedle polityków PiS rewolta miała zostać przeprowadzona przez działaczy KOD skrzykniętych przez opozycję pod Sejm, to jak to się ma do fragmentu filmu, na którym późno w nocy Mateusz Kijowski poprzez policyjny megafon apeluje tłum do rozejścia się, gdy zrobiło się zdecydowanie za gorąco?

Schetyna zapowiedział pucz w radiu

Film wielokrotnie burzy chronologię wydarzeń, co jest dość toporną manipulacją. Próbuje zbudować analogię między sejmową zawieruchą a zabiciem w 2010 r. działacza PiS Marka Rosiaka przez związanego w przeszłości z PO Ryszarda Cybę (twierdził też, że chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego).

W jedną całość zlane są ostatnie demonstracje KOD i pikieta dawnych esbeków pod Sejmem z początków grudnia, gdy protestowali przeciw cięciom w swym emeryturach. Pojawiają się słowa liderów PO wyrwane z kontekstu i pochodzące sprzed wielu miesięcy — choćby wypowiedź Grzegorza Schetyny o polskim Majdanie sprzed 10 miesięcy temu (w całości brzmiała tak: „Jeżeli nie znajdziemy rozwiązania tego konfliktu, to wszystko będzie nas prowadzić na ulice. A jeśli przeniesiemy wszystkie aktywności na ulicę, to będziemy mogli powiedzieć o Majdanie w Warszawie, ale to ostatni etap. Może to prowadzić do tego, czego jeszcze w Polsce nie widzieliśmy”). Jak rozumiem, dla autorki to dowód, że od niemal roku Schetyna przygotował pucz i pochwalił się tym wiosną w radiu.

Grubiańscy Stuhrowie

Mogą mi się nie podobać — i nie podobają się — grubiańskie żarty Macieja Stuhra z katastrofy smoleńskiej. Nie podobają mi się porównania Jarosława Kaczyńskiego do Hitlera, które snuje jego ojciec. Tyle, że to także wypowiedzi sprzed wielu miesięcy, które dokumentują stan napięcia politycznego, ale na pewno nie były elementem ostatnich wydarzeń, co film sugeruje.

Nie podobają mi się także wulgarne hasła wznoszone na manifestacjach KOD, które autorka filmu obficie cytuje. Nie akceptuję tego, że najbardziej radykalni antypisowcy próbowali zakłócić wizytę Jarosława Kaczyńskiego na grobie brata na Wawelu parę dni po sejmowym zwarciu. Nie podobają mi się skandaliczne słowa Stefana Niesiołowskiego z demonstracji KOD w dniu zadymy („I to będzie najszczęśliwszy dzień, jak ja zobaczę Macierewicza, Kamińskiego, panią Pawłowicz - chociaż to jest przykry widok - jak z okna będziecie wyskakiwać! Z okien będziecie wyskakiwać, nieukarani przestępcy!), a nawet ascetyczne — ale niosące ogromny ładunek emocjonalny — zdanie z apelu Donalda Tuska do władz („mając w osobistej pamięci, co znaczą grudnie w naszej historii...”).

Ale takie działania i wypowiedzi — choć świadczą o emocjach osób, które po nie sięgają — w najmniejszym stopniu nie świadczą o puczu. Świadczą raczej o słabości protestujących, nie zaś o ich sile.

Kaczyński wysyła do diabła

Choć film ma jasny, polityczny ładunek, to przy okazji pokazuje nieco sejmowej kuchni, niezbyt chlubnej także dla PiS. Widać wyraźnie, jak zausznik prezesa Marek Suski w zakulisowych rozmowach stara się ściągać pojedynczych posłów opozycji na Salę Kolumnową, gdzie PiS chciał przegłosować kilka ustaw, ale miał za mało własnych parlamentarzystów. Z kolei „niech pani idzie do diabła!” rzucone do posłanki PO Agnieszki Pomaski, to w ustach Kaczyńskiego — wymagającego od siebie i i od innych dobrych manier, zwłaszcza wobec kobiet — ewidentny dowód na irytację wynikającą z utraty kontroli nad sytuacją. W dodatku film przypomina, że PiS użył policji wobec protestujących — na niewielką skalę, ale jednak. Policjanci usuwali protestujących, by liderzy PiS na czele z Kaczyńskim mogli wyjechać limuzynami z Sejmu.

Czytanie w myślach prezesa

Ten film powstał jako realizacja — wypowiedzianego lub też nie — oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS w wywiadzie dla tygodnika „wSieci” oświadczył: — Trzeba to nazwać wprost: to była próba puczu. Sygnały o takiej możliwej próbie przejęcia władzy docierały już do nas wcześniej. To była poważna próba sparaliżowania władzy w sposób siłowy, niedemokratyczny. Jej podstawą było założenie, że nie uchwalimy budżetu. Czerpią z Majdanu. Nie wiem, jak można Polsce życzyć krwawych rozruchów. Ale, widać, tam żadnych hamulców nie ma — stwierdził.

Tezy o puczu powtarzane są jak mantra przez polityków ze ścisłego otoczenia Kaczyńskiego. Pierwszy zaczął o tym mówić zausznik prezesa, szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jednak nawet w samym PiS im dalej od Kaczyńskiego, tym bardziej zdystansowane słychać opinie.

Władza kontroluje niemal wszystko — policję, służby specjalne, wojsko, prokuraturę, media publiczne. Obalenie takiej wszechwładnej władzy rzadko kiedy odbywa się bez rozlewu krwi. Czy zatem Kaczyński na poważnie zakłada, że PO, Nowoczesna i KOD nakładały już bagnety na broń?

Na poważnie zakłada to jak widać TVP. Jeśli jednak na chłodno, bez emocji, analizować „Pucz”, to rodzi się dość trywialne — acz fundamentalne — pytanie. Skoro wszystko było tak dobrze przygotowane, to dlaczego pucz się nie udał? Autorka filmu nawet nie podjęła próby odpowiedzi na to pytanie. Wszak mogłoby się okazać, że żadnego puczu po prostu nie było.

http://wiadomosci.onet.pl...ic-rzad/dl69tec

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Imię: Ari Gold
Wysłany: 2017-02-04, 21:27   

Polska wstaje z kolan i staje się liczącym podmiotem na arenie międzynarodowej
https://pbs.twimg.com/media/C32MtyzWMAAQMtO?format=jpg&name=large
szeroka jak morze obwodnica chorzowska!

http://www.chorzowski.blogspot.com/

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Wysłany: 2017-02-23, 13:48   

Dlaczego Polska to Bantustan

Podpisuje się pod tym wszystkimi kończynami:
Cytat:

Dlaczego Polska to bantustan? TL;DR
W środku stolicy 40 milionowego kraju, publiczny skwer zostaje za darmo oddany w prywatne ręce, bo ponad 70 lat temu przodkowie nowego właściciela posiadali ten kawałek ziemi (w najlepszym wypadku, w najgorszym zaś - równie możliwym - przyznano mu ją na podstawie sfałszowanego świstka papieru). W międzyczasie przez kraj przetoczyła się wojna, komunizm i minęło ponad 25-lat demokracji - ludzie ginęli, byli wywłaszczani, przesiedlani ze wschodu na zachód, siedzieli w więzieniach, walczyli o wolność, zostawali z niczym. I prawie nikt z tego powodu nie dostał odszkodowania, ani rekompensaty, poza garstką ludzi, którym III RP zwracała warte miliony ziemie w centrum stolicy, często na podrobiony bądź kupiony na allegro papier.
Ale to nie wszystko
Nadeszła dobra zmiana i ministrem środowiska został człowiek, który 10 lat wcześniej chciał puścić autostradę przez dolinę Rospudy - unikatowy ekosystem chroniony programem Natura 2000. Argumentował wówczas, że Rospuda "to twór człowieka i nic się nie stanie, gdy przejdzie przez nią droga szybkiego ruchu." Ten sam minister wprowadził bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące hałasu przy drogach ekspresowych, co zaowocowało stawianiem ekranów akustycznych wszędzie, gdzie popadnie, także wzdłuż pól i ugorów i marnotrawstwem setek milionów złotych. Ten sam minister, powróciwszy do rządu, wycenił w oświadczeniu majątkowym wartą pół miliona złotych stodołę na 17 tys. zł. Ten sam minister zezwolił na wycinkę Puszczy Białowieskiej, unikatowego lasu, argumentując, że... została stworzona ręką człowieka.
Ale to nie wszystko
Ten sam minister w ramach szerzenia wolności wprowadził prawo, pozwalające wycinać drzewa osobom fizycznym na ich prywatnych działkach. Chwilę po tym na zreprywatyzowanej działce w środku miasta wycięto drzewa i krzaki, zamienieniając skwer w pustynię. Człowiek, który otrzymał od miasta działkę wartą miliony będzie mógł ją odsprzedać deweloperowi, inkasując owe miliony praktycznie w prezencie od państwa. W całym kraju ruszyły piły i siekiery, zrównując z ziemią drzewa, które często rosły wiele lat, ku uciesze firm zajmujących się wycinką (i tylko opozycja totalna sugeruje bliskie powiązania tych środowisk z pewnym ministrem) oraz firm deweloperskich. W najbardziej zanieczyszczonym kraju Europy bezkarnie tnie się drzewa, bo jak powiedział pan minister dwutlenek węgla jest gazem życia, a polski węgiel truje mniej niż zachodni.
Ale to nie wszystko
Gdy wydało się, że w całej Polsce tnie się zdrowe drzewa, a minister bronił wymyślonego przez siebie prawa, mówiąc, że jest wspaniałe, pewien poseł niczym turkmenbasza zawyrokował, że ustawa wygląda jakby powstała na zlecenie lobby i będzie zmieniona. Ów poseł jest szefem partii rządzącej, a partia rządząca ma swojego premiera i prezydenta, którzy w tej sprawie nie mają nic do powiedzenia. Wspomniany poseł zresztą prawdopodobnie głosował za przyjęciem ustawy powstałej rzekomo na zlecenie lobby. Dlaczego prawdopodobnie? Bo nie wiemy, kto i jak głosował. Ustawa była głosowana w bocznej Sali Kolumnowej, w zamieszaniu, ponieważ wcześniej marszałek Sejmu wyrzucił z obrad posła opozycji, a ta w rewanżu zablokowała mównicę. Ten sam marszałek owej pamiętnej nocy, przy okazji innego głosowania twierdził, że mu obojętne czy widzi czy nie widzi głosujących posłów, na końcu i tak było 236 za, 0 przeciw, 0 wstrzymujących się od głosu (chociaż są posłowie, którzy twierdzą, że od głosu się właśnie wstrzymali).
Gdy mleko się rozlało partia rządząca, mająca większość w sejmie, senacie, rząd i prezydenta, obwiniła za złe prawo opozycję, bo w tak złych warunkach nie można było wprowadzić poprawek do ustawy. Chociaż tych poprawek nie było, bo sama ustawa została przyjęta w ekspresowym trybie, bez konsultacji i zewnętrznych opinii, wpłynęła 14 grudnia na komisję, głosowana dwa dni później, w ciągu niecałych 2 tygodni podpisana przez prezydenta. Bo pozwolenie wycinania drzew to sprawa paląca, która nie mogła przejść normalnego trybu, zupełnie jakby komuś się spieszyło, żeby ją uchwalić. Po oświadczeniu posła, minister już nie jest tak zadowolny ze swojego prawa. Zanim zostanie zmienione, drzewa, które miały być wycięte zostaną wycięte.
To już wszystko w tej historii.

fp Żałosna Logika

Hajduk 
Kronikarz

Wysłany: 2017-03-03, 09:43   

Wydaje mi się czy przeoczyłem-nie było apelu smoleńskiego w dniu wyklętych?
Antek oczadział czy już do niego co nieco dotarło.

qlomyoth 
Mieszkaniec
dziadostwo

Wysłany: 2017-03-05, 23:01   

Nie ma chyba lepszego komentarza odnośnie tej hucpy z Saryusz-Wolskim, która nie jest niczym innym jak przejawem kompleksów tego bezzębnego dziada względem Tuska.

Odpowiedz do tematu