Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Informatyk potrzebny na już :).
Autor Wiadomość
TomMy1987x 
Mieszkaniec

Imię: Tomasz
Wysłany: 2015-11-02, 14:32   Informatyk potrzebny na już :).

Witam, potrzebuję dobrego, solidnego (taniego? :P ), informatyka, bądź znawcę połączenia domowej sieci. Nakreślam problem, mam internet UPC, gdzie modem wifi mam w sypialni, na przeciwległym końcu mieszkania mam komputer z kartą wifi, z racji sporej odległości pom. tymi dwoma urządzeniami i masy ścian, zawiłości sygnał docierający do komputera jest słaby (nie dziwota) ... wpadłem na szatański pomysł zakupu wzmacniacza sygnały wifi ulokowanego pośrodku powyżej drogi i sygnał wyłapywany przez komputer jest znakomity ... problem zaczyna się gdy chce się z ową siecią i sygnałem połączyć, po połączeniu jakość spada do niskiej ... po rozłączeniu znów wykazuje ją jako znakomitą i tak w koło Macieju ... szukam osoby która jest w stanie to wszystko ogarnąć i skonfigurować (podejrzewam iż problemem są te wszystkie opcję z IP, bramami, adresami MAC etc, na których się nie znam ...). Ktoś? Coś? Kogoś? :) .

sholek 
Mieszkaniec

Imię: Marcin
  Wysłany: 2015-11-02, 22:02   

Cześć,
A Twój wzmacniacz sieci jest ustawiony jako Repeater albo Bridge?

whitas 
Mieszkaniec
CONSULTAS

Imię: Tomek
Wysłany: 2015-11-03, 15:16   

:) oszczędź zdrowie i wyłącz ten repeater. Żyjemy w takich czasach, że fale elektromagnetyczne są wszędzie, po co sobie dorzucać do pieca (dosłownie (!) ) jeszcze w domu. Zakup sobie parę adapterów PowerLine i zrób sieć Ethernet na bazie kabli elektrycznych.

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2016-07-01, 20:50   

Czy temat nadal aktualny? Pytam ponieważ ostatnio bawiłem się w konstruowanie taniej anteny kierunkowej wifi. Można zrobić to w bardzo łatwy i tani sposób kupują antenę dookólną wifi i umieścić na niej przekrój puszki po coli lub piwie, koniecznie puszka musi być aluminiowa, żeby dobrze odbijała fale. Z moich obserwacji, że wzrost sygnału wifi w najbardziej odległym punkcie był znaczny.

Odpowiedz do tematu