Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa Strona Główna Społeczne forum mieszkańców i sympatyków miasta Chorzowa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięcie forum
Autor Wiadomość
Ewa 
Administrator Forum

Imię: Ewa
  Wysłany: 2018-03-30, 10:27   Zamknięcie forum

Wszystko na to wskazuje, że w maju nasze forum zostanie zamknięte

Chciałam bardzo, bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że forum w ogóle istniało, za Wasze zaangażowanie, za wspólne dyskusje, czasem kłótnie, wiele nowych i ciekawych znajomości, za wspólnie spędzony czas... za ponad 12 lat!

Część z nas ma ze sobą dalszy kontakt, część odeszła, to naturalne. Fajnie, że mogliśmy ze sobą być przez te wszystkie lata.

Do maja jest jeszcze trochę czasu, więc kto ma ochotę coś sobie poarchiwizować czy pozapisywać z tej ogromnej bazy danych, to ma na to czas, kto chce jeszcze nawiązać ze sobą kontakt, wymienić się namiarami, również może to jeszcze zrobić, jednak w maju forum zniknie z internetu.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam wszystkich serdecznie życząc przy okazji Spokojnych i Wesołych Świąt Wielkanocnych!
:)

patrix_9 
Mieszkaniec

Imię: Pat
Wysłany: 2018-03-30, 12:53   

Szkoda... Jednak trzeba przyznać, że od dłuższego czasu poziom aktywności na forum był bardzo niski, mało udzielających się osób.
Podziękowania dla wszystkich którzy byli zaangażowani w funkcjonowanie forum i poświęcali mu swój czas zwłaszcza Adminów, Hajduka za historyczne ciekawostki oraz Jacka który zawsze starał się wytłumaczyć/pomóc w sprawach związanych z UM i nie tylko.

Trzymajcie się!

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2018-04-02, 20:28   

Wszystko dobre kiedyś przemija..

Dwa pytania które mi się nasuwają:
1. Dlaczego?
2. Czy jest jakaś alternatywa?

Nie ukrywam, że jako napływowy rasowy gorol, to było dla mnie bezcenne źródło informacji, które pomogło mi się odnaleźć w tym cudnym mieście...

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2018-04-02, 23:41   

dlaczego..?

bo formuła forum się wyczerpała, bo fora przejęły (i zabiły) media społecznościowe, bo mało kto tu już zagląda, bo mało kto pisze, bo o forum wciąż trzeba dbać (to, czego nie widać - archiwizować logi, bazę danych, systematycznie czyścić i usuwać śmieci, pilnować osobników, którzy rejestrują się tylko, by reklamować coś, opłacać serwer i domenę...), bo została nas garstka, która nawet w ilości 10 sztuk nie potrafi sie umówić i spotkać (nie mówiąc już o urodzinach forumowych), bo w maju wchodzi ustawa o RODO i teoretycznie obejmuje firmy, a nasze forum firmą co prawda nie jest, ale... w naszym kraju interpretacja przepisów wygląda jak wygląda i nie mam pewności, czy nasze forum nie będzie musiało też się do tego dostosować, a szczerze mówiąc - nie chce mi się znów dostosowywać forum do czegoś, co nawet nie wiem, czy będzie wymagane (mam sprzeczne informacje) i znów wszystko byloby na mojej głowie :(

czy jest jakaś alternatywa..?

szczerze? nie wydaje mi się... naprawdę nie ma co pudrować trupa za wszelką cenę :( czasy "świetności" mamy już za sobą i czas się z tym chyba pogodzić...

statystyki są nieubłagane :( od połowy 2016 roku systematycznie lecimy w dół:

panta rhei!

xiff 
Mieszkaniec

Wysłany: 2018-04-03, 18:30   

Cóż.. z takimi cyframi się nie dyskutuje.
Dzięki za rzeczową odpowiedź, a przede wszystkim za całą robotę odwaloną przez te lata, żeby te forum było tak ogarnięte jak rzadko które.

Kredka 
Mieszkaniec

Imię: Ania
Wysłany: 2018-04-07, 13:17   

A czy jest grupa zrzeszająca użytkowników tego forum na którymś portalu społecznościowym?

Edytuję: właśnie zauważyłam odnośnik z lewej strony :)

Hajduk 
Kronikarz

Imię: Henryk
Wysłany: 2018-04-07, 18:27   

No cóż,jak człek coś czuje w kościach to jedno.Co innego jak to staje się faktem,spędziłem z Wami 10 lat i 1570 godzin wirtualnie co daje 65 dni.Nie żałuję ani minuty ani 3848 postów jakie napisałem,choć kilka bym z chęcią skasował.Mogę się pochwalić ilością wizyt 5587 i 140 tematami.Tylko tyle i aż tyle zarazem.
Co do FB prędzej czy pózniej będziecie z niego uciekać,chyba że ktoś będzie zadowolony z handlu upodobaniami,preferencjami jednym słowem danymi wszelakiej maści.
Postaram się wpaść w niedzielę choć to mało możliwe będzie, a na ostanie takie spotkanie chciałbym wpaść.

[*] http://www.youtube.com/watch?v=4Fx4mshinO0 [*]

Henryk 
Mieszkaniec
kooperatysta

Imię: Henryk
Wysłany: 2018-04-07, 21:24   

Myślę, że forum to nie to samo co portal społecznościowy. Swego czasu na www.silesiana.org było forum, które jakiś czas temu zostało usunięte przez administratora tej strony. Byłem jednym z administratorów tego forum. Niestety strona na FB to nie to samo, w sumie - według mnie to droga donikąd. :(

Podziwiam Panią Ewę za prowadzenie tego forum, bo wiem ile czasu trzeba na to poświęcić. Moim skromnym zdaniem, zamknięcie tego forum - tudzież wiele innych for - to nie jest żadne rozwiązanie problemu, bo portale społecznościowe NIGDY ich nie zastąpią, bo spełniają całkiem inną rolę!

Pozdrawiam Panią Ewę i innych użytkowników tego forum. :)

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2018-04-07, 21:56   

Bardzo dziękuję za miłe słowa i również pozdrawiam :)

Co do pierwszej części postu - zgadzam się w 100%! żal forum, a facebook nigdy go nie zastąpi (nasz profil tam również jest niezbyt aktywny i nie sądzę, by po zamknięciu forum to się zmieniło).

Bazę będę przechowywać i jeśli jakimś cudem kiedys okaże się, że powrót będzie wskazany, to spróbuję reaktywować forum - ale nie obiecuję! Poczekamy, co przyniesie czas... :)

Tomeg 
Mieszkaniec

Imię: Ryszard Ochódzki
Wysłany: 2018-04-07, 22:51   

Czy forum w maju zostanie zamknięte ze względów finansowych? Wiadomo, że utrzymanie domeny kosztuje, a hosting jeszcze więcej kosztuje. Pytam bo mam w domu publiczny stały adres IP, mam Raspberry Pi, który może posłużyć jako hosting. W razie potrzeby oferuję darmowy hosting 24h/365 dni w roku.

Gdyby coś to zapraszam do kontaktu na priv. Pozdrawiam.

Edit:

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy,mianowicie gdyby administratorzy forum zdecydowali się na darmowy hosting ode mnie to udostępnię pełny dostęp z zewnątrz do urządzenia z hostingiem.

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2018-04-08, 11:23   

Tomek - od początku istnienia forum opłacaliśmy się się sami i nigdy nie godzilismy się na żadne "zrzutki". Kwestia finansowa nie ma tu NIC do rzeczy. Serwer również nie jest problemem, bo mogę forum postawić na swoim prywatnym domowym serwerze... to nie są żadne przeszkody. Zresztą na obecne transfery i wydajność tego forum (patrz statystyki), to teraz każdy płatny hosting w najniższym abonamencie pociągnie bez problemu i są to naprawdę niewielkie pieniądze w porównaniu do tego, co było 6-10 lat temu... domena to też kwota rzędu 35zł/rok, więc... ;)

Odpowiedź na pytanie, dlaczego forum zostanie zamknięte jest w drugim moim poście w tym temacie - te czynniki są decydujące, nie sprawy techniczne czy finansowe.

Niemniej dziękuję bardzo za chęci pomocy :)

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2018-04-08, 23:05   

No to skoro kończymy naszą działalność to może zorganizujemy spotkanie pożegnalne. Nie w formie stypy, ale w formie kawy, ciasta i pogaduszek :)

Ewa 
Administrator Forum

Wysłany: 2018-04-09, 09:31   

no myśmy wczoraj odbyli stypę w Sztygarce ;)

temat był, zaproszenie było, kto chciał - ten przyszedł, a chcieli tradycyjnie zawsze Ci sami :)

Tomeg 
Mieszkaniec

Wysłany: 2018-04-09, 09:38   

No to musiałem niedoczytać informacji o zaproszeniu :/

Trudno. Pewnie kiedyś się spotkamy gdzieś na ulicy, z Leną często się widuję w poradni gdy idę z synkiem do lekarza :)

Żałuję, że już umiera nasze forum ale niestety taka jest prawda czasu, że Facebook wszystko przejął. Coraz mniej jest forów na rzecz grup dyskusyjnych na Facebooku.

Z niektórymi zdążyłem się poznać osobiście. Liczę na to, kiedyś forma forów internetowych powróci do łask i znów będziemy mogli toczyć dyskusje na tematy wszelakie.
Teraz gdy już zostało niewiele czasu do zamknięcia działalności to chciałem serdecznie podziękować za wspólnie spędzony czas, za prowadzenie ciekawych dyskusji. Jestem dumny, że mam przywilej należeć do grupy sympatyków naszego miasta, które ma swoje różne wady i wiele zalet, ale przede wszystkim jest NASZE.

Dziękuję Wam wszystkim za to, że jesteście tu na forum.
Tomek

Ireska 
Mieszkaniec

Imię: Irena
Wysłany: 2018-04-11, 10:42   

Gdyby nie Forum....to wiele cudownych rzeczy by się nie wydarzyło! Ogromnie dziękuję za wszystko: za znajomości, za pomoc, za wsparcie, za pomysły i ogrom wiedzy, która co rusz się przydaje! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

Odpowiedz do tematu